Forumi
Home Pravila i pomoć Članovi Kalendar Današnji postovi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Gaming
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 12.01.2017., 09:03   #661
De5tr0yer
Avocado
Moj komp
 
De5tr0yer's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 7,820
Sad me tek ovo rangiranje u toj aplikaciji zbunilo



Jesam li primjer anomalije u pogledu ovoga ili vas ima još s niskim SR a da ovako "briljira" herojima? Zanima me prvenstveno koliku težinu ima to što on navede da sam sad taj i taj rank, a zapravo sam SR gold
__________________
Spoiler alert!
De5tr0yer je offline   Reply With Quote
Staro 12.01.2017., 10:23   #662
Silthrax
Premium
Moj komp
 
Silthrax's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: Gračac
Postovi: 454
https://us.battle.net/forums/en/over...ic/20752516080

Ovaj topic ti najbolje objasnjava kako Oversumo radi, ali ja njega ne koristim radi tog treceg taba nego radi drugog.

Tako mogu vidjeti kako sam odigrao za odredeni dan u odnosu na kako igram overall. Tu mi pokazuje da li sam dovoljno koristio stit, je li mi fire strike slabije isao taj dan, da li sam chargeove dobro radi. Tako da znam na sto trebam obracati paznju za drugi dan.

Znaci koristis se da samog sebe mozes usporedivati kroz dane a ne gledati kakav si ti overall u usporedbi s drugima jer kao sto pise puno je teze na vecem ranku nesto narpaviti nego na nizem uglavnom procitaj post pa ces vidjeti.
Silthrax je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 12.01.2017., 10:34   #663
De5tr0yer
Avocado
Moj komp
 
De5tr0yer's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 7,820
To je to, prva rečenica sve govori. Hvala na linku s informacijama. To je nekako što sam i pretpostavio, dapače, onda statistike na MOW zapravo puno detaljnije prikazuju što i kako si napravio. Isto imaš po sessions podjelu, a tamo vidiš brojeve, ne ovu glupavu klasifikaciju
__________________
Spoiler alert!
De5tr0yer je offline   Reply With Quote
Staro 12.01.2017., 10:55   #664
Silthrax
Premium
Moj komp
 
Silthrax's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: Gračac
Postovi: 454
I ovdje imas brojeve samo moras uci u svakog lika posebno, ne znam zasto ali Oversumo mi je lakse za pregledati nego MOW. Cak mi je i Overbuff pregledniji od MOW-a.
Silthrax je offline   Reply With Quote
Staro 19.01.2017., 10:01   #665
udarnik60
Premium
 
Datum registracije: Mar 2015
Lokacija: mars
Postovi: 289
Dolazi kineska nova godina! Za sada su objavljena dva nova skina i to Mei i Dva. Event započinje 24. siječnja. To je što se službeno zna. Neslužbeno je da će biti sličan kao za noć vještica i zimski event i da će trajati vrlo vjerovatno tri tjedna i imati poseban arcade mode.
udarnik60 je offline   Reply With Quote
Staro 19.01.2017., 11:40   #666
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,114


Po meni ta 2 budu legendary isto kao i winder event. Fora su uglavnom.
Mommistake je offline   Reply With Quote
Staro 19.01.2017., 15:42   #667
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,114
Ja opet imao sreće, otvorio 2 loot chesta, 1 za level 73, drugi za 3. pobjedu u 1v1, dobio 2 legendary-a.

Anna i Sombra.
Mommistake je offline   Reply With Quote
Staro 19.01.2017., 16:31   #668
Silthrax
Premium
Moj komp
 
Silthrax's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: Gračac
Postovi: 454
Idu tebe ti loot boxovi
Silthrax je offline   Reply With Quote
Staro 22.01.2017., 04:07   #669
De5tr0yer
Avocado
Moj komp
 
De5tr0yer's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 7,820
Jučer sam primjetio interesantnu stvar, koju sam i inače primjećivao ali ne u tolikoj mjeri. Sad je vikend pa ima još više igrača nego radnim danima: do nekih 23h igre sam pao za 140SR, da bi nakon tih magičnih 23h počeo dobivati ekipu koja čak zove i u voice i vid vraga, otišao nazad na staro i još 20SR gore. Radi se o high plat gameovima. S tim da ti gameovi nisu bili jednolični pa da smo ih samo gazili, kao što se dogodilo prilikom -140SR.

Kao da se trollerska ekipa koja bira totalno misplaced heroje u competitive pokupi u krevet i ostanu malo "zreliji" igrači.
__________________
Spoiler alert!

Zadnje izmijenjeno od: De5tr0yer. 22.01.2017. u 04:25.
De5tr0yer je offline   Reply With Quote
Staro 22.01.2017., 11:59   #670
ONeill
Premium
 
ONeill's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 335
Meni se pojavio problem u zadnjih cca mjesec dana da mi predugo traži igru, po 4+ minuta mi zna stajati Finding game, bez obzira koji tip igre odaberem. Često onda izgubim volju za igranjem.
ONeill je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 22.01.2017., 12:13   #671
De5tr0yer
Avocado
Moj komp
 
De5tr0yer's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 7,820
Jesi li mijenjao mrežne postavke ili mrežni hardware u međuvremenu? Provjeri postavke, IP routing i port forwarding.
__________________
Spoiler alert!
De5tr0yer je offline   Reply With Quote
Staro 22.01.2017., 16:19   #672
Silthrax
Premium
Moj komp
 
Silthrax's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: Gračac
Postovi: 454
Citiraj:
Autor De5tr0yer Pregled postova
Jučer sam primjetio interesantnu stvar, koju sam i inače primjećivao ali ne u tolikoj mjeri. Sad je vikend pa ima još više igrača nego radnim danima: do nekih 23h igre sam pao za 140SR, da bi nakon tih magičnih 23h počeo dobivati ekipu koja čak zove i u voice i vid vraga, otišao nazad na staro i još 20SR gore. Radi se o high plat gameovima. S tim da ti gameovi nisu bili jednolični pa da smo ih samo gazili, kao što se dogodilo prilikom -140SR.

Kao da se trollerska ekipa koja bira totalno misplaced heroje u competitive pokupi u krevet i ostanu malo "zreliji" igrači.
Tako je i meni samo je meni razlika bila -200 pa +400 nakon 11 sati. Jednostavno ljudi krenuli i pricati i pomagati si i sve.
Silthrax je offline   Reply With Quote
Staro 22.01.2017., 19:45   #673
ONeill
Premium
 
ONeill's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 335
Citiraj:
Autor De5tr0yer Pregled postova
Jesi li mijenjao mrežne postavke ili mrežni hardware u međuvremenu? Provjeri postavke, IP routing i port forwarding.
Nisam ništa dirao.
Port forwarding za što?
ONeill je offline   Reply With Quote
Staro 22.01.2017., 20:08   #674
De5tr0yer
Avocado
Moj komp
 
De5tr0yer's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 7,820
__________________
Spoiler alert!
De5tr0yer je offline   Reply With Quote
Staro 22.01.2017., 21:59   #675
chare
Happy hippo
Moj komp
 
chare's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2009
Lokacija: Cakovec ( vz,zg )
Postovi: 557
Citiraj:
Autor Silthrax Pregled postova
Tako je i meni samo je meni razlika bila -200 pa +400 nakon 11 sati. Jednostavno ljudi krenuli i pricati i pomagati si i sve.
Slazem se. U kasnijim terminima su "bolji" igraci.


Al ludim vec lagano na ovom igri, u zadnje vrijeme mi game history cca 5w - 5l - 5w - 5l itd. Uzasno glupo. Vidim da matchmaking nije dobar. Najvise me zivcira kad mi na 2900 ratinga u igru ubace likove na placement i onda isti igra ko leroy jenkins bogte...
chare je offline   Reply With Quote
Staro 22.01.2017., 22:05   #676
ivosimec
Premium
 
Datum registracije: Jul 2014
Lokacija: Pojatno
Postovi: 599
Zato jer je igru prakticki nemoguce igrati solo, barem ranked. Jer da si i najbolji u svojoj klasi badava ti igrati protiv ostalih 6.

Kad imas ekipu od 3 frenda od kojih je npr jedan tank a jedan healer šanse da izgubiš su puno puno niže i lakše se je penjati.

Solo ranked je samoubojstvo. I to je jedan od problema ove igre.
__________________
*********************
ivosimec je offline   Reply With Quote
Staro 22.01.2017., 22:25   #677
Silthrax
Premium
Moj komp
 
Silthrax's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: Gračac
Postovi: 454
A jebiga to ti je u svakoj igri takvo s tim se pomiris i picis dalje. A svima su oscilacije takve ovisi o suigracima i o sebi samom kako igras.

Ja sam definitivno odlucio da moram prosiriti spektar heroja za barem jos 2-3 necu moci ovako napredovati.
Silthrax je offline   Reply With Quote
Staro 23.01.2017., 08:42   #678
ONeill
Premium
 
ONeill's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 335
Citiraj:
Autor De5tr0yer Pregled postova
Nisam to ništa.
Hvala.

U međuvremenu sam vidio da se puno ljudi na Blizzardovom forumu žali na isti problem.
ONeill je offline   Reply With Quote
Staro 23.01.2017., 09:46   #679
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,114
Ja nemam taj problem, ne igram ranked, igram quick play i arcade 1v1 i 3v3 i nikad nisam u queue duže od 1 min. Lvl 73 sam.
Mommistake je offline   Reply With Quote
Staro 23.01.2017., 13:54   #680
De5tr0yer
Avocado
Moj komp
 
De5tr0yer's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 7,820
Citiraj:
Autor ONeill Pregled postova
Nisam to ništa.
Hvala.

U međuvremenu sam vidio da se puno ljudi na Blizzardovom forumu žali na isti problem.
Nema problema

Imao sam isti problem u početku, prvo sam mislio da je do njihovih servera, a događalo se najčešće kad sam bio u grupi, bilo kakvoj (2 ili 6 igrača, ista stvar). Jednostavno nije htjelo naći igru u nekakvom normalnom vremenu.

Onda sam ugasio win firewall i stvar je bila bolja, ali i dalje se ponašao queue dosta čudno. Nakon port fwd je sve proradilo, upalio nazad win firewall i do danas nikakvih problema. U tom procesu sam morao kupiti i router jer provider ne da pun pristup port fwd.
__________________
Spoiler alert!
De5tr0yer je offline   Reply With Quote
Staro 23.01.2017., 14:15   #681
udarnik60
Premium
 
Datum registracije: Mar 2015
Lokacija: mars
Postovi: 289
Citiraj:
Autor chare Pregled postova
Slazem se. U kasnijim terminima su "bolji" igraci.


Al ludim vec lagano na ovom igri, u zadnje vrijeme mi game history cca 5w - 5l - 5w - 5l itd. Uzasno glupo. Vidim da matchmaking nije dobar. Najvise me zivcira kad mi na 2900 ratinga u igru ubace likove na placement i onda isti igra ko leroy jenkins bogte...
Pa prije bih rekao da je matchmaking dobar jer si na 50%. Što bi ti htio stalno dobivat? Matchmaking radi slično kao u HS Areni to jest matcha te s ljudima koji ili imaju winning streak ili gube za redom. I tako te održava na 50%

A to za placemente je logično jer je sezona bliže kraju nego početku i onda ih matcha s rankom koji su držali na kraju druge sezone jer je broj ljudi koji sada igraju placement vrlo vjerovatno zanemariv.
udarnik60 je offline   Reply With Quote
Staro 23.01.2017., 14:17   #682
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,114
Krivo. 50% je prosjek, svi bolj igrači imaju preko 70% pobjeda, profići preko 75%, ne samo ovdje nego u bilo kojim igrama online zadnjih 10-tak godina (CS, LoL, Dota itd.). I tu se kreira ta razlika između nas i njih.
Mommistake je offline   Reply With Quote
Staro 23.01.2017., 14:47   #683
chare
Happy hippo
Moj komp
 
chare's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2009
Lokacija: Cakovec ( vz,zg )
Postovi: 557
Citiraj:
Autor udarnik60 Pregled postova
Pa prije bih rekao da je matchmaking dobar jer si na 50%. Što bi ti htio stalno dobivat? Matchmaking radi slično kao u HS Areni to jest matcha te s ljudima koji ili imaju winning streak ili gube za redom. I tako te održava na 50%

A to za placemente je logično jer je sezona bliže kraju nego početku i onda ih matcha s rankom koji su držali na kraju druge sezone jer je broj ljudi koji sada igraju placement vrlo vjerovatno zanemariv.
Nije dobar matchmaking. Nemozes mi objasnjavat da je dobar matchmaking kada je svaka cca 5.-6. igra fer i gdje se normalno borimo i oba teama imaju kolko tolko realnu sansu a sve ostalo vreme je jedan team debelo jaci od drugog. Nije mi zelja cijelo vrijeme samo dobivat, rade bi igrao 10 matcheva i svih 10 izgubio na "knap" nego svih 10 pobjedio u roku od 3 min...
chare je offline   Reply With Quote
Staro 23.01.2017., 20:48   #684
ivosimec
Premium
 
Datum registracije: Jul 2014
Lokacija: Pojatno
Postovi: 599
Citiraj:
Autor chare Pregled postova
Nije dobar matchmaking. Nemozes mi objasnjavat da je dobar matchmaking kada je svaka cca 5.-6. igra fer i gdje se normalno borimo i oba teama imaju kolko tolko realnu sansu a sve ostalo vreme je jedan team debelo jaci od drugog. Nije mi zelja cijelo vrijeme samo dobivat, rade bi igrao 10 matcheva i svih 10 izgubio na "knap" nego svih 10 pobjedio u roku od 3 min...
Upravo to, jebep sve ako su 2 igrača odlična ali izgube od prosječnih 6 igrača radi 4 debila iz tima.

Spajaj me sa mojim levelom ili rankom i to je to, a ne s ljudima prema formuli losing - winning streak.

Nađi mi jednog lika koji je npr sa silvera došao do platinuma solo que. Ja ti kažem da ga nema. Jer je to u teoriji po njihovom matchmakingu nemoguće.

Igram prvi puta ranked, i 5 od 10 methceva imam jednog lika afk. Na kraju zavrsim na silveru, jel to zato jer sam njubina ili zato jer ipak ovisim o drugima?
__________________
*********************
ivosimec je offline   Reply With Quote
Staro 23.01.2017., 21:58   #685
De5tr0yer
Avocado
Moj komp
 
De5tr0yer's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 7,820
Mukom sa 1850 otprilike placement na 2835 season high. Ali stvarno sam se naživcirao
__________________
Spoiler alert!
De5tr0yer je offline   Reply With Quote
Staro 23.01.2017., 22:09   #686
ivosimec
Premium
 
Datum registracije: Jul 2014
Lokacija: Pojatno
Postovi: 599
o bokte, pa kolko si partija odigrao?

Meni jedan win donosi 25 bodova xD
__________________
*********************
ivosimec je offline   Reply With Quote
Staro 23.01.2017., 22:24   #687
De5tr0yer
Avocado
Moj komp
 
De5tr0yer's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 7,820
Citiraj:
Autor ivosimec Pregled postova
o bokte, pa kolko si partija odigrao?

Meni jedan win donosi 25 bodova xD
Kad uđeš u seriju od 10ak pobjeda dobiješ 80 bodova po pobjedi. Zna te posrat, pogotovo ak si na nižem ranku nego zavrjeđuješ.

193-184-31
WIN/LOSS/TIE

Ove izjednačene partije su uvjerljivo najbolji gameovi bili. Pamtim kako smo volskayu 3 (tri) puta napadali.

Nakon serije pobjeda uletiš u taj elo hell i vrtiš se u krug, padneš 50-100-150 bodova, pa se vratiš, sve u jednom danu...
__________________
Spoiler alert!
De5tr0yer je offline   Reply With Quote
Staro 23.01.2017., 23:20   #688
udarnik60
Premium
 
Datum registracije: Mar 2015
Lokacija: mars
Postovi: 289
Citiraj:
Autor ivosimec Pregled postova
Upravo to, jebep sve ako su 2 igrača odlična ali izgube od prosječnih 6 igrača radi 4 debila iz tima.

Spajaj me sa mojim levelom ili rankom i to je to, a ne s ljudima prema formuli losing - winning streak.

Nađi mi jednog lika koji je npr sa silvera došao do platinuma solo que. Ja ti kažem da ga nema. Jer je to u teoriji po njihovom matchmakingu nemoguće.

Igram prvi puta ranked, i 5 od 10 methceva imam jednog lika afk. Na kraju zavrsim na silveru, jel to zato jer sam njubina ili zato jer ipak ovisim o drugima?
Pa ne može matchmaking odlučit hoćeš ti dobit debila ili ne. To nema veze s matchmakingom. Debil je isti rank kao ti ili oko tvog ranka plus minus par bodova i matcha te s njim.

Pa ima ljudi koji su došli sa silvera do platinuma solo que. Znam da ima jer igram trenutno s jednim. A došao sam u duo que od silvera do plata isto. Ali uvijek imaš debila i likova koji odu afk ili trolaju ili šta ja znam šta rade.

A ovo "ipak ovisimo o drugima"...pa jasno da ovisiš o drugima ovo je team based igra
udarnik60 je offline   Reply With Quote
Staro 24.01.2017., 07:15   #689
Silthrax
Premium
Moj komp
 
Silthrax's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: Gračac
Postovi: 454
Citiraj:
Autor udarnik60 Pregled postova
Pa ne može matchmaking odlučit hoćeš ti dobit debila ili ne. To nema veze s matchmakingom. Debil je isti rank kao ti ili oko tvog ranka plus minus par bodova i matcha te s njim.
Ovo ja uvijek pokusavam objasniti ljudima. Znaci on zasluzuje biti na tom ranku jednako kao i ti jedino je pitanje da li ti zasluzujes ostati ili rasti prema gore ako si dovoljno dobar u odredeni postotak partija isa debilima it ces sa svojim skillom donjeti prevagu i otici gore u ranku.

Svi smo mi imali razlicite oblike elo hella ali tako je to u svakoj igri koja ima matchamking i ranking sustav. I puno bi se to lakse prihvatilo da se igra 1v1 ali kako ovdje ovisis puno vise o teamu nego npr u CS:GO onda vise dodu do izrazaja "budale" u teamu.
Silthrax je offline   Reply With Quote
Staro 24.01.2017., 09:15   #690
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,114
Čemu pričati o matchmaking ako je glavni faktor ovdje čovjek, koji je ujedno i najveća pogreška, čisto statistički.

Što ti znači isti level ako možda neki klinac igra samo quick match i trolla. Što ti znači isti rang ako ljudi istog ranga nemaju volje trenutno igrati, ili se mama na njih dere, ili usput gledaju tv ili su možda umorni.

Matchmaking radi dobar posao, ali ne može on znati kako će ljudi igrati. Gledao sam još davno twitch stream kada je jedan profić u LoL-u rekao, da nije sve do matchmakinga, da masu puta si ti taj koji kaska, bez obzira na visok score ili nešto slično, ali to ni sami ne vidimo.
Mommistake je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na