Forumi
Home Pravila i pomoć Članovi Kalendar Današnji postovi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Software > Aplikacije
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 12.10.2003., 23:25   #1
greg SE
Premium
Moj komp
 
greg SE's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2001
Lokacija: Vinkovci
Postovi: 5,231
malo pitanje iz flasha

malo brljavim u flashu, nista posebno, do sad sam samo radio kratke crtane za svoju dusu i nasmijavanje frendova
ali sad krenio praviti neki web u flashu sto do sad nisam nikad radio i malo me muci ovo - sam web se sastoji od samo 5 stranica i svaka je zasebna scena. izbornik je nastiman s
on (press) {
gotoAndPlay("Scene2", 1)
}
i tako dalje....
e sad se javlja problem - kada pokrenem to u IEu i prvi put pritisnem na neko od dugmadi prebaci me kako treba ali kasnije me baca na potpuno krive scene....recimo kliknem na "kontakt" sto bi trebalo ici na scene5 a on me prebaci na "onama" iliti scene2....
vjerovatno sam nesto sjebao samo je pitanje sta....pogledao sam da nisam negdje zaboravio prepraviti ono od gore (jer sam isao copy/paste) ali nista, sve je ok....
tebam li napomenuti da o action scriptu nemam blage veze i da i ovo sto sam do sad morao pisati je sistem "mozda je ovo...ma ne, ovo zvuci blize..."
greg SE je offline   Reply With Quote
Staro 13.10.2003., 10:50   #2
sbp
PC Ekspert
 
Datum registracije: Sep 2000
Postovi: 377
Hmm, pokusat cu "odokativnom metodom" odgovorit...

Jel "Scene1", "Scene2" itd ime koje si ti dao scenama, ili su to automatski dodjenljena imena??

Moj savjet bi bio da, ako su ovo gore "automatski" dodjeljena imena ne korsitis to, nego da (nekako) definiras unique imena za svaku scenu, i skaces sa goto referirajuci ta unikatna imena..

Heto...

P.S. Nisam nis radio u flashu vec par godina, pa neznam vise nis
sbp je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 13.10.2003., 12:29   #3
greg SE
Premium
Moj komp
 
greg SE's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2001
Lokacija: Vinkovci
Postovi: 5,231
Citiraj:
Originally posted by sbp
Hmm, pokusat cu "odokativnom metodom" odgovorit...

Jel "Scene1", "Scene2" itd ime koje si ti dao scenama, ili su to automatski dodjenljena imena??

Moj savjet bi bio da, ako su ovo gore "automatski" dodjeljena imena ne korsitis to, nego da (nekako) definiras unique imena za svaku scenu, i skaces sa goto referirajuci ta unikatna imena..

Heto...

P.S. Nisam nis radio u flashu vec par godina, pa neznam vise nis
ma isao sam i s tim automatskim dodijeljenim dok je bio u izradi a kasnije sve ima svoje ime i svejedno neradi, stalno isto sranje
greg SE je offline   Reply With Quote
Staro 14.10.2003., 21:20   #4
Kova
***2CROwded***
 
Kova's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2002
Lokacija: Cro
Postovi: 1,610
Evo ni ja dugo već nisam radio u Flashu. No ima jedan dobar tutorial, imam ga isprintano, hm...

Kada bi znao link, hm..

Pogledaj malo na netu, tutorijale..

Evo našao sam:

http://www.virtual-fx.net/vfx/tutori...shopnotes2.pdf
Kova je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na