Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Periferija > Pisači i skeneri
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 15.08.2013., 12:48   #1
doom206
Dežurno smetalo
Moj komp
 
doom206's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Bjelovar/Čakovec
Postovi: 120
Question Epson XP-205 problem sa driverima za skener

Pozdrav!

Prije par dana sam kupio Epson XP-205 printer/skener/kopirku. Instalacija i sve je prošlo u redu do trenutka kada sam htio nešto skenirati za probu.
Prilikom pokretanja Epson scan programa javlja se slijedeća poruka: ''Cannot comunnicate with scanner. Make sure the scanner is on, correctly setup and connected with no errors indicated. For detailed information, see Solving Problem in User's Guide''.

Koliko sam skužio problem su driveri koje računalo nikako ne želi instalirati. Pokušao sam i one sa cd-a i skinuti sa neta, međutim svaki put kad spojim računalo sa printerom dolje desno kraj sata se pokrene instalacija drivera i uvijek dođe poruka da driver nije uspješno instaliran. Printanje radi savršeno, bez ikakvih problema, kopiranje isto tako. Problem je jedino u samom skeniranju nečega sa skenera na komp.

Ako itko ima kakav savjet slobodno neka se raspiše.

Unaprijed hvala!
__________________
Onaj tko pita ispadne budala pet minuta, ali onaj tko ne pita ostane budala cijeli život!
doom206 je offline   Reply With Quote
Staro 15.08.2013., 13:37   #2
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,541
I opet fale važni podaci:
- koji os
- koja verzija drajvera, kako za print tako za skener
- kakvu poruku daje prilikom (neuspješne) instalacije drajvera i sw za skener
- kako je uređaj spojen na komp
Za početak, ako sada nije, neka je uređaj spojen na komp direktno preko usb - a i to kvalitetnim kabelom ne dužim od 2 (1.8) M.
Nikky je online   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 15.08.2013., 14:49   #3
doom206
Dežurno smetalo
Moj komp
 
doom206's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Bjelovar/Čakovec
Postovi: 120
Pisano je nabrzinu, tako da sam hrpu podataka previdio.

- Radi se o WIN7 x64 OS-u
- Skinuti driveri sa Epsonove stranice (Driver 7.00 i Epson Scan 3.792)
- Printer je spojen USB kablom od 1.8 m direktno na laptop

Epson Scan i ostali programi se najnormalnije instaliraju, ali u Device Manageru kraj ikone skenera stoji uskličnik i piše da nema drivera.
Kad odem na desni klik i update driver vrti ''Installing driver software'' i onda izbaci ''Windows encountered a problem installing the driver software for your device. Windows found driver software for your device but encountered an error while attempting to install it.
EPSON XP-200/ME-301
The system cannot find the file specified.

Sutra ću pokušati kupiti novi kabel da nije stvar možda u njemu (iako je ovaj kupljen zajedno sa printerom isti dan).
__________________
Onaj tko pita ispadne budala pet minuta, ali onaj tko ne pita ostane budala cijeli život!
doom206 je offline   Reply With Quote
Staro 15.08.2013., 15:53   #4
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,541
Ako print funkcija radi ok onda nije do kabela, prije će biti do x64 verzije winsa i problema koji se sa njima pojavljuju.
Probaj:
- deinstaliraj šta je vezano za skener, print dio ostavi
- napravi reboot, ako se pokrene kakav install (našao novi hw ili sl.) kanceliraj ga
- sa WinRar - om otvori install paket (epson376207eu.exe) i raspakiraj ga u neki folder
- pokreni Setup.exe ali tako da odabereš Compatibility mode

Javi rezultat
Nikky je online   Reply With Quote
Staro 15.08.2013., 17:35   #5
doom206
Dežurno smetalo
Moj komp
 
doom206's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Bjelovar/Čakovec
Postovi: 120
Probao napraviti po uputama i za sada se još uvijek isti problem javlja.

Pokušat ću sve obrisati i napraviti ispočetka, igrati se malo sa ovim uputama.
Trenutno nemam kod sebe drugi laptop sa drugim OS-om da probam instalirat na njemu, ali ako ću biti u prilici pokušat ću i to.

Uglavnom, važno je da printer radi bez problema jer mi je u ovom trenutku on više potreban, ali volio bih naći riješenje i za ovaj problem pa da to sve radi kako spada.

Hvala Nikky!

EDIT: Pokušao sam se danas igrat sa opcijama kako je Nikky rekao, ali ništa. Čak sam i pokušao sve vezano za printer i skener obrisati i ponoviti instalirati po uputama, ali i dalje se javlja ista situacija.
Laptop jednostavno odbija suradnju sa skenerom.
Svi ostali programi i printer rade normalno, bez problema. Izgleda da je stvar baš u 64 bitnim Windowsima iako je u dokumentima navedeno da printer radi i pod takvim Windowsima.
Zasad mi je jedino ostaje solucija instalacije na neki drugi OS, ali zasad to nisam u mogućnosti.
Ako tko ima navedeni printer i slične probleme neka se slobodno javi. Koliko god Epson loš i koliko god se loše priča o njemu, za moje potrebe je ovaj i više nego dobar, prvenstveno zbog ultrajeftinih zamjenskih boja, ali ova sitnica sa skenerom me baš ubija u pojam.
__________________
Onaj tko pita ispadne budala pet minuta, ali onaj tko ne pita ostane budala cijeli život!

Zadnje izmijenjeno od: doom206. 21.08.2013. u 00:08.
doom206 je offline   Reply With Quote
Staro 13.11.2013., 01:45   #6
Mladen13
Registered User
 
Datum registracije: Nov 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1
Ja imam isti problem s Epson XP-205 i windows 7 ultimate 32-bitni.
Sve radi odlično osim scannera. Nedostaje driver za scanner. Sa dobivenog CDa instaliran je driver 3.7.8 koji ne radi. Preko ažuriranja javlja da trebam verziju scanner drivera 3.7.9.2.
Nakon downloada i instalacije puca setup.exe, odnosno ažuriranje drivera.
Mladen13 je offline   Reply With Quote
Staro 22.11.2013., 01:04   #7
doom206
Dežurno smetalo
Moj komp
 
doom206's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Bjelovar/Čakovec
Postovi: 120
Kod mene je na 32 bitnim Windowsima radilo. Na 64 bitnoj verziji niti jedan dostupan driver niti bilo koja kombinacija ne radi. Iako, nakon dugotrajnog mučenja konačno sam uspio složiti wireless opciju na kojoj (na obje verzije Windowsa) i printanje i skeniranje radi bez problema. Što i zbog čega driveri ne rade na ''žičanoj'' verziji i dalje mi nije jasno. Ukoliko će netko imati odgovor na to pitanje slobodno neka ga podijeli, jer bez obzira na to što sada konačno sve funkcije printera rade, dovoljno živaca mi je uzeo da sam zaslužio saznati odgovor.
__________________
Onaj tko pita ispadne budala pet minuta, ali onaj tko ne pita ostane budala cijeli život!
doom206 je offline   Reply With Quote
Staro 22.11.2013., 19:40   #8
baban
Premium
Moj komp
 
baban's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2008
Lokacija: DE
Postovi: 591
kako si uspio da ti radi scan?
baban je offline   Reply With Quote
Staro 22.11.2013., 23:41   #9
doom206
Dežurno smetalo
Moj komp
 
doom206's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Bjelovar/Čakovec
Postovi: 120
Na svojim 64 bitnim Windowsima je scan funkcija proradila tek kada sam uspostavio WIFI povezivanje. Isprobao sam nebrojeno mnogo drivera koje sam našao na netu (čak i od drugih modela), te sam probavao čak i preko opcija ''Run as administrator'' i Compatibility moda za druge verzije Windowsa, ali ni to nije proradilo.

Na curinom laptopu je bila instalirana 32 bitna Vista i tamo je sve radilo bez problema, nikakve poteškoće se nisu javljale. Ista situacija je sad i kad smo stavili 32 bitni Win7. Kod nje radi sasvim normalno. Znači i WIFI i žična verzija rade bez ikakvog problema. Kako i zašto tu rade, a na mom laptopu ne, to ne znam.
__________________
Onaj tko pita ispadne budala pet minuta, ali onaj tko ne pita ostane budala cijeli život!
doom206 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na