Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Problemi > Softverski problemi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 11.06.2010., 18:44   #1
Swarm dude
Premium moderator
 
Swarm dude's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,600
(riješeno) Primanje starih e-mailova iako su već primljeni

Pozdrav ljudi,
Trebao bi vašu pomoć za jedan naporan problem

Primam i dalje mailove koje sam primio prije par mjeseci i više, bez obzira jesu li oni normalni mailovi ili spam.
Koristim Outlook 2000, opcija Leave a copy of messages on the server je isključena, mailovi se primaju preko POP3 a sam POP3 server je B.net-ov.
Čini mi se kako problemi vremenski datiraju od kad sam instalirao novu verziju Avasta i od tad je Outlook počeo javljati kako ne može pronaći .dll Avastovog modula za skeniranje ulaznih e-mailova.
U samim dodacima sam isključio tu avastovu nefunkcionirajuću funkciju i Outlook se više ne buni što se toga tiče.
Isprobao sam i Outlookovu repair opciju, ali problem je i dalje tu.
I zvao sam B.net, s njihove strane je sve O.K., barem tako kažu.
__________________


CPU: AMD Opteron 3365 cooled by LC-CC-120
MBO: MSI 760GM-E51 FX
RAM: 4 x 8 GB G.Skill Ripjaws DDR3 PC-12800
VGA: Nvidia Quadro K600
SSD: Crucial BX500 1TB
HDD: Seagate Barracuda Guardian 2 TB
PSU: Silverstone Strider Essential 600W
Swarm dude je offline   Reply With Quote
Staro 11.06.2010., 20:04   #2
Visage
8-bit Gen.
Moj komp
 
Visage's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Giethoorn - ZG
Postovi: 3,103
Citiraj:
Autor Swarm dude Pregled postova
Pozdrav ljudi
Pozdrav Alkemicaru


Citiraj:
Autor Swarm dude Pregled postova
Primam i dalje mailove koje sam primio prije par mjeseci i više, bez obzira jesu li oni normalni mailovi ili spam.
Kazes da nije do postavki, ali okidac promjena (Avast ili nesto drugo) je ipak na razini admina nekako omogucio iniciranje slanja ponovo poruka. Takva aktivnost je post nekog "reseta" koji je mimo Swarm Dude-a ostvareno

Sad kad si saznao koliko te voli mail server i kad si procitao sve stare poruke... odi na glavne admin B.net postavke, pa se uvjeri da je stvarno sve sto ne zelis iskljuceno. Osim, ako preko ljeta ne zelis ponovo prelistati sve poruke.


Citiraj:
Autor Swarm dude Pregled postova
dll Avastovog modula za skeniranje ulaznih e-mailova. U samim dodacima sam isključio tu avastovu nefunkcionirajuću funkciju i Outlook se više ne buni što se toga tiče.
Nesto ti se zbrckalo Avastovom intervencijom. Jesi li pasionirani klijent citac ili online penzioner? U prvom slucaju valjda imas neku strategiju backupa baze poruke? Onda najbolje sve reinstaliraj; slozi sve cisto i dodaj svoju bazu. Gnjavaza je s mailom gnjaviti se uz neke privremene improvizacije.

Druga stvar, zar ti B.net po default vec ne nudi neku vrstu provjere dolaznih poruka? Provjeri u admin postavkama sto uopce nudi od opcija. Mozda da dodatno ne kompliciras na dvije razine zastitom? Odaberi ili su svom aranzamnu ili mogucu vec ponudjenu zastitu. Nisam upucen u B.net postavke. Ako nisi jako vezan navikom i praksom za Outlook i odrzavas 50 paralelnih racuna... mozda da postanes frajer pa razmotris Thunderbird
Visage je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 11.06.2010., 20:14   #3
walbandon
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Valbandon-blizu Pule
Postovi: 972
a da probas staviti leave a messege on server ulkjuceno i stavi da izbrise nakon par dana? odei preko webamila na taj acc pa pgledaj sta imas u inboxu?
__________________
C I C E.... TRGOVAC 1 , 2 ,
walbandon je offline   Reply With Quote
Staro 11.06.2010., 20:19   #4
Swarm dude
Premium moderator
 
Swarm dude's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,600
Citiraj:
Autor Visage Pregled postova
Pozdrav Alkemicaru
Cijenjeni kolega Visage
Citiraj:
Autor Visage
Kazes da nije do postavki, ali okidac promjena (Avast ili nesto drugo) je ipak na razini admina nekako omogucio iniciranje slanja ponovo poruka. Takva aktivnost je post nekog "reseta" koji je mimo Swarm Dude-a ostvareno
Istina, mrmlj, prokopat ću u registryu, možda je ostao kakav relikt prošlog plug-ina i na to sad novi, pa se međusobno kolju. Iako sam čistio registry pomoću TuneUp-a, bacit ću oko i ručno obrisati ako naiđem na nešto sumnjivo. Doduše, sve ostalo s antivirusom i Outlookom je uredno.

Citiraj:
Autor Visage
Sad kad si saznao koliko te voli mail server i kad si procitao sve stare poruke... odi na glavne admin B.net postavke, pa se uvjeri da je stvarno sve sto ne zelis iskljuceno. Osim, ako preko ljeta ne zelis ponovo prelistati sve poruke.

Nesto ti se zbrckalo Avastovom intervencijom. Jesi li pasionirani klijent citac ili online penzioner? U prvom slucaju valjda imas neku strategiju backupa baze poruke? Onda najbolje sve reinstaliraj; slozi sve cisto i dodaj svoju bazu. Gnjavaza je s mailom gnjaviti se uz neke privremene improvizacije.

Druga stvar, zar ti B.net po default vec ne nudi neku vrstu provjere dolaznih poruka? Provjeri u admin postavkama sto uopce nudi od opcija. Mozda da dodatno ne kompliciras na dvije razine zastitom? Odaberi ili su svom aranzamnu ili mogucu vec ponudjenu zastitu. Nisam upucen u B.net postavke. Ako nisi jako vezan navikom i praksom za Outlook i odrzavas 50 paralelnih racuna... mozda da postanes frajer pa razmotris Thunderbird
Klijent penzioner
Sve valja što se dotikavlje postavki B.neta, samo POP3 server ne dobiva Outlookovu potvrdu kako su mailovi preuzeti.
To sam zaključio, jer instalirah Thunderbird i kad on povuče mailove, sve je O.K tj. - uključim Outlook, send/receive i nema više mailova koji čekaju isporuku.
Nije meni problem Thunderbird, već drugim ljudovima (mamek i tatek, ukućani) koji se služe komp(ajelr)om a Outlook je jedino okruženje u kojem se snalaze. Ili bilo što od Microsofta bolje rečeno, jedino se u tome snalaze

Idem još jednom pročačkati registry, pa ćemo vidjeti.
__________________


CPU: AMD Opteron 3365 cooled by LC-CC-120
MBO: MSI 760GM-E51 FX
RAM: 4 x 8 GB G.Skill Ripjaws DDR3 PC-12800
VGA: Nvidia Quadro K600
SSD: Crucial BX500 1TB
HDD: Seagate Barracuda Guardian 2 TB
PSU: Silverstone Strider Essential 600W
Swarm dude je offline   Reply With Quote
Staro 11.06.2010., 20:32   #5
Visage
8-bit Gen.
Moj komp
 
Visage's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Giethoorn - ZG
Postovi: 3,103
Citiraj:
Autor Swarm dude Pregled postova
Istina, mrmlj, prokopat ću u registryu, možda je ostao kakav relikt prošlog plug-ina i na to sad novi, pa se međusobno kolju. Iako sam čistio registry pomoću TuneUp-a
Hmm, cim se pocne previse reg spominjati, ne mogu a da ne zapitam koliko ti je stara OS instalacija


Citiraj:
Autor Swarm dude Pregled postova
Klijent penzioner
Dobro, onda znaci da si uredan u backupu

Citiraj:
Autor Swarm dude Pregled postova
Sve valja što se dotikavlje postavki B.neta, samo POP3 server ne dobiva Outlookovu potvrdu kako su mailovi preuzeti.
Hm, jesi li imao ovo saznanje i prije havarije pogledom u postavkama B.net-a?

Citiraj:
Autor Swarm dude Pregled postova
Nije meni problem Thunderbird, već drugim ljudovima (mamek i tatek) koji se služe komp(ajelr)om a Outlook je jedino okruženje u kojem se snalaze.
To bez daljnjeg. Ako su ljudi navikli na okruzenje, nema razloga da ih gnjavis promjenama.

Citiraj:
Autor Swarm dude Pregled postova
Idem još jednom pročačkati registry, pa ćemo vidjeti.
Hm'da, ispitaj jos malo i vidi kako se dalje ponasa.
Visage je offline   Reply With Quote
Staro 11.06.2010., 23:40   #6
Swarm dude
Premium moderator
 
Swarm dude's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,600
Citiraj:
Autor Visage Pregled postova
Hmm, cim se pocne previse reg spominjati, ne mogu a da ne zapitam koliko ti je stara OS instalacija
Paaa, dvije godine and still going strong
Inače samu instalaciju ne gazim puno, jer se novi programi instalirani unazad tih par godina mogu nabrojati na prste jedne ruke.

Sa zadovoljstvom mogu reći kako sam uspio otkloniti problem. Problem je zapravo banalne prirode, iako se može relativno lako previdjeti. Ili je barem meni bilo tako.
Kao što se dalo zaključiti, problem je bio u registriju/neurednoj reinstalaciji antivirusa.
Kako je antivirus, tadašnji avast 4 automatski preuzeo nov program tj. 5-icu, uklanjanje je s njegove strane bilo traljavo obavljeno.
Outlook se zbunio, jer je on i dalje mislio kako je plug-in od 4-ke instaliran, ali umjesto njega nalazio se plug-in 5-ice.
Mislio sam kako to ne bi trebalo utjecati jer sam ručno onemogućio plug-in, a i kasnije sam često puta čistio registry u sklopu "održavanja" sistema.

Ukratko, po točkama, ako još netko bude imao takav problem:

1. preuzeti avast! Uninstall Utility i u safe modu pokrenuti brisanje starog/novog antivirusa
2. restartati kako bi uninstaller dovršio svoje i naknadno ručno/pomoću alata (npr. TuneUp Utilities) ukloniti eventualne zaostatke u registriju
3. instalirati novu verziju antivirusa i pri tome ne zaboraviti preuzeti zakrpe (sigurnosti radi)

I to je to.
__________________


CPU: AMD Opteron 3365 cooled by LC-CC-120
MBO: MSI 760GM-E51 FX
RAM: 4 x 8 GB G.Skill Ripjaws DDR3 PC-12800
VGA: Nvidia Quadro K600
SSD: Crucial BX500 1TB
HDD: Seagate Barracuda Guardian 2 TB
PSU: Silverstone Strider Essential 600W
Swarm dude je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na