Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Problemi > Softverski problemi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 10.06.2010., 13:32   #1
medo
#erase startup-config
Moj komp
 
medo's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,937
AMD Athlon X2 freq. throttle u Win7

U WinXP sam imao AMD Power Monitor koji je radio na mom kompu nešto kao i Intelov SpeedStep. Proc bi radio na 1GHz i na 1.00V, te bio vrlo hladan i tih, a povećavao bi si frekvenciju na 1.8GHz ili 2.3GHz kako bi mu zatrebao. To je čak nastavio raditi i kad bi ugasio AMD Power Monitor, što mi govori da je to radio preko nekog drivera ili je taj software nešto "uključio" da je to radilo.

Međutim, u Win7 32bit on non-stop radi na 2.3GHz, a taj famozni AMD Power Monitor ne mogu instalirati na Win7 - pukne za vrijeme instalacije da kao ne može na taj sistem.... čak ni OMD OverDrive ne funkcionira.

Postoji li neki workaround u Win7 da proc ne radi stalno na full frekvenciji?
__________________
"It's not a bug, it's a feature!"
1N6pJsvusP7afu23qs1uBscK16wfcG7C8m
medo je online   Reply With Quote
Staro 10.06.2010., 13:42   #2
Zvone2772
interferometar
Moj komp
 
Zvone2772's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 768
Pod Control Panel: Power Options -- pogledaj je li izabran "balanced" power plan. To bi moralo raditi odmah ako ga nisi dodatno mijenjao.

Odnosno, odeš unutar nekog power plana (change plan settings) i klikneš na Change Advanced Power Settings.

Sad odeš do djela koji tebe zanima, a zove se Processor Power Management i pogledaš kako je podešen Minimum/Maximum State. Minimum bi trebao biti što je niže moguće.
Pošto imamo iste ploče (ako se dobro sjećam) - mogu samo reći da kod mene radi sve bez ikakvih dodatnih drivera.

Edit: Vedran je dobro primjetio, jer ako gledaš u Control Panelu - cijelo vrijeme će pisati maksimalni takt, dok će tek CPU-Z, Everest ili sl. prikazati trenutni takt pa da te to ne zbuni.
Vjerojatno C&Q već radi, jedino ako nisi dirao u power plan, a onda je gornja procedura

Zadnje izmijenjeno od: Zvone2772. 10.06.2010. u 13:53.
Zvone2772 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 10.06.2010., 13:45   #3
vedranzeman
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Kloštar Podravski
Postovi: 1,019
AMD procesori spuštaju napon i množitelj kad nisu opterećeni, a to rade preko Cool'n'Quiet tehnologije koja mora biti integrirana u BIOS.
Onda su tu i Windowsi sa svojim power planom, kao što je Zvone.2772
Nego reci, s kojim si programom u Win 7 provjeravao na koliko ti radi procesor?
vedranzeman je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na