Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Problemi > Hardverski problemi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 09.11.2001., 02:30   #1
dubby
Premium
 
dubby's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Zagreb
Postovi: 132
Angry RAM i frkeeeee oko njega!!! heeeelp

Ovak ljudovi, slažem neki pomalo stariji komp za frenda, pa imam hiljadu problema s RAMom. Konfiguracija je neka sa pentiumom 200 MMX, a matična mu ima 4 SIMM i 2 DIMM utora (pitaj boga koja je to matična, tj. ne znam tip). Naravno, EDO RAM sam trenutačno prodao, a probao ubaciti 128 megi DIMMa. Pazi sad, komp mi prepoznaje točno ČETVRTINU megabajta RAMa kojeg ubacim. Isprobano s modulima od 32, 64 i 128 MB. Jel se to može smisleno riješiti???

E da, RAM kaj sam posudio od frenda više ne šljaka kod njega!!!! Ubacim mu ga nazad i mašina samo pišti ko da RAM nije dobro stavljen (a sigurno je). Na monitoru niš... jel moguće da sam mu oštetio matičnu kod čupanja/vraćanja RAMa ili...??? Upomooooooooć!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Još jedno glupo pitanje... Jel današnje FCPGA ploče podržavaju PPGA Celerone?

Tenks unaprijed!
dubby je offline   Reply With Quote
Staro 09.11.2001., 11:16   #2
inkasator
Banned, The ONE
 
inkasator's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2001
Lokacija: Zagreb
Postovi: 178
Re: RAM i frkeeeee oko njega!!! heeeelp

Citiraj:
Originally posted by dubby
Još jedno glupo pitanje... Jel današnje FCPGA ploče podržavaju PPGA Celerone?

Tenks unaprijed!
Podržavaju
__________________
Lijepo je biti bannan sa foruma )

inkasator je offline   Reply With Quote
Oglas
 
Oglas
Oglasni prostor

Staro 09.11.2001., 12:43   #3
dpajur
PC Ekspert
 
dpajur's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2000
Lokacija: Luksemburg
Postovi: 694
Re: RAM i frkeeeee oko njega!!! heeeelp

Citiraj:
Originally posted by dubby
Ovak ljudovi, slažem neki pomalo stariji komp za frenda, pa imam hiljadu problema s RAMom. Konfiguracija je neka sa pentiumom 200 MMX, a matična mu ima 4 SIMM i 2 DIMM utora (pitaj boga koja je to matična, tj. ne znam tip). Naravno, EDO RAM sam trenutačno prodao, a probao ubaciti 128 megi DIMMa. Pazi sad, komp mi prepoznaje točno ČETVRTINU megabajta RAMa kojeg ubacim. Isprobano s modulima od 32, 64 i 128 MB. Jel se to može smisleno riješiti???
da.. potrazi najnoviji bios i procitaj sto su sve updateali..
meni zvuci kao da ti maticna podrzava samo 16mbit-nu memoriju (sto je normalno za to doba), a sva novija memorija koristi 64mbit chipove. obicno update biosa to rjesava bez problema, a ako ne, onda potrazi dimm-ove sa 16mbit-nim chipovima.
__________________

Intel Xeon X5550
Asus Rampage II Extreme
6GB Corsair Dominator GT
PowerColor Radeon PCS+ 5870
Samsung PM800 256GB SSD
Samsung F3 EcoDrive 2TB
Seasonic X750
Silverstone TJ-07
Dell U2311H

Cooling:
Thermochill 140.3
Fractal Design 140x3
EK Supreme HF
EK 5870FC v2
Laing DDC 3.25 + EK DDC Top v2
EK Multioption 250
mCubed T-Balancer XL
Build Log
dpajur je offline   Reply With Quote
Staro 09.11.2001., 18:23   #4
dubby
Premium
 
dubby's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Zagreb
Postovi: 132
Uf, svesrdno zahvaljujem, već sam mislio da sam poludio. Nego, imam još pokoje glupo pitanje. Daklem, ja bi rado fleširao BIOS, al nemam dume koja je to matična i BIOS i slično. Komp je iz došao neke firme (otpisan je) tak da nema šanse da saznam koji je to model od prijašnjeg "vlasnika". Može se to nekak drugačije? Jedino kaj je očigledno je da ploča ima Intelov čipset, a koja je, bog te pitaj. Niš se na njoj baš ne vidi.

E da, jel moguće da RAM ostane nekak zalokan il kaj već u 16 bitnom modu pa da više ne radi normalno sa svih 64?? Mislim, kad vratim RAM u normalan komp di sve prije radilo ok, opće ga ne prepoznaje i pišti ko da RAMA nema.

Eeeeeeeeee, zadnje pitanjce, pa plaćam pivu i večeru ak treba... Kaj nije neka razlika u naponskim razinama između PPGA i FCPGA procesora? Mislim, jel svaka FC PGA ploča može hraniti PPGA procesor?

Bog vas blagoslovil na pomoći, puko sam od živciranja!!!!!!
dubby je offline   Reply With Quote
Staro 09.11.2001., 22:20   #5
marin_
Registered User
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: narcisa 72, 10360 sesvete, Hrvatska
Postovi: 21
malo je ploča iz tog doba, a vjarojatno je intelov tx čipset.
na ploči se da pročitat npr ATC 2-3000 ili sl.

Fcpga bez problema napaja Pga, pogotovo ako to piše u uputstvima od ploče, ili je i ona no name!
marin_ je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na