Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Problemi > Softverski problemi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 13.06.2010., 10:27   #1
spik3
Premium
 
Datum registracije: Dec 2003
Lokacija: Rijeka
Postovi: 62
Pitanje u vezi WinXP instalacije

Pozz ekipa. Imam samo kratko pitanje posto nisam nikad to isprobao, znaci imam neki komp za sredit, i sad uglavnom mislim da mu je jedan disk u banani i da to izaziv BosD jer je ntfs.sys u pitanju i resetira se i tako... Uglavnom na drugom disku ima masu podataka - previse da bih mogao ikamo iskopirat za backup pa me zanima ako odem instalirat winxp na taj disk, i tamo di me pita ako zelim formatirati itd... ako stavim ono "leave intact", da li je sigurno da ce podaci ostat na tom disku ili se bolje s tim ne igrati? Hvala
spik3 je offline   Reply With Quote
Staro 13.06.2010., 11:28   #2
dani77
Premium
Moj komp
 
dani77's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Val
Postovi: 304
Izvadi disk iz kompa, ubaci ga u drugi komp sa instaliranim win i pokreni chkdsk. Imao neki dan istu situaciju sa BSOD ntfs.sys i nakon checkdisk-a windowsi se bez problema podignuli.
dani77 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 13.06.2010., 13:01   #3
Joke
N00B
Moj komp
 
Joke's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: Split
Postovi: 3,886
Ako je disk podijeljen na dva dijela onda samo "gazis" sys particiju i podaci ti ostaju.
Ako nisi siguran u to sto radis, ubaci hard u drugi komp i prekopiraj podatke, pa radi sta hoces.
__________________
IE6
Linux is Not Windows
Joke je offline   Reply With Quote
Staro 13.06.2010., 13:04   #4
spik3
Premium
 
Datum registracije: Dec 2003
Lokacija: Rijeka
Postovi: 62
ma siguran sam ja u to sta radim, nego nisi skuzio, disk ima samo jednu particiju i bilo je pitanje, ukoliko imas podatke na toj particiji (na njoj nema windowsa jer je samo storage disk trenutno) i ako kod instalacije winxp odaberes fres install ali kod izbornika za particioniranje stavis leave current disk intact dali ima sanse da win ipak pobrisu podatke na toj particiji.
ma da stos je sta nemam kompa ni nis u blizini samo lap pa cu vidit za chkdisk kako da izvedem, mozda repair consola. sad cu pogledat . hvala
spik3 je offline   Reply With Quote
Staro 13.06.2010., 13:07   #5
domy_os
EMP moderator
 
domy_os's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Osijek
Postovi: 18,393
Može se dogoditi da ti obriše foldere Documents and Settings, Program Files i Windows. Zato bolje napravi backup pa onda radi što hoćeš...
__________________
"Kako su krojači novog svjetskog poretka uspjeli u tako kratko vrijeme slomiti intelektualne sposobnosti društva, uništiti kritičku svijest i ljudima nametnuti izvrnutu logiku?"

Nisu slomili u kratko vrijeme. Slamali su godinama, desetljećima pa i stoljećima. Svaka odgledana epizoda Big Brothera, svaki dečko koji ne zna niti promijeniti žarulju, a kamoli uzeti sjekiru i pocijepati drva, svaka cura koja misli da je briga za vlastitu obitelj robija, ali rad za par tisuća kuna u korporaciji 12 sati dnevno blagodat, svako promicanje terora političke korektnosti, svaka podrška promociji svih oblika poremećenosti… Sve to nas je dovelo do ovdje. Korona je samo zakucavanje lopte u gol nakon što je obrana već izigrana i golman odletio u prazno.




Lenovo ThinkPad T14 Gen 2 + Lenovo ThinkPad Universal Thunderbolt 4 Dock

CPU: Intel Core i7-1165G7 @ 2.8 GHz
RAM: 2 x 16 GB DDR4-3200
SSD: Samsung 970 EVO Plus 2 TB NVMe M.2
LCD: 14" FHD IPS 400nits Low Power
WLAN: Intel Wi-Fi 6 AX201
WWAN: Quectel EM120R-GL 4G LTE CAT12
OS: Windows 11 Pro

LCD monitor: AOC AG493UCX
Keyboard: Razer Huntsman V2 Analog
Mice: Logitech G502 Proteus Spectrum
SB: Mackie Onyx Producer 2x2
Speakers: 2 x JBL LSR305
MFP: Canon Pixma MP240
NAS: Synology DS420+ with 4 x WD Red Pro 8 TB
HDD Dock: LC Power LC-DOCK-U3-CR + 12 x Hitachi/Samsung/Seagate/WD 1/2 TB

domy_os je offline   Reply With Quote
Staro 13.06.2010., 13:43   #6
walbandon
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Valbandon-blizu Pule
Postovi: 972
HIRENS BOOT CD SI SKINI...sprzi i bootaj, na sebi ima mini xp ...pod backup potrazi program snapshot i na neki vanjski ili fizicki drugi disk vrlo jednosstavno naoravi backup oba diska i onda sve lijepo zgazis i na novo..a kasnije opet bootas sa hirensa mountas taj bckup putem snapshota i kopiras natrag na hdd ono sto ti treba...
__________________
C I C E.... TRGOVAC 1 , 2 ,
walbandon je offline   Reply With Quote
Staro 13.06.2010., 18:47   #7
D/G
Premium
Moj komp
 
D/G's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2010
Lokacija: Ploče
Postovi: 1,154
dva diska a ovaj drugi je sa podacima za sačuvati...pa jednostavno isključi kablove sa tog drugog i instaliraj na onaj sistemski disk nanovo...možeš izabrati i opravku postojećeg sistema ako misliš da ima podataka na sistemskom disku kojeg radiš a rado bi ih spasio.Kad bude instalacija gotova isključi PC i priključi taj drugi disk sa podacima.

ps:
jesi probao bootati sa instalacijskog i doći do CMD prompta pa odraditi CHKDSK ( to ti je drugi ponuđeni R ...često nakon toga XP proradi ).
D/G je offline   Reply With Quote
Staro 14.06.2010., 23:51   #8
jaskozee
##cooler___master##
 
Datum registracije: Dec 2009
Lokacija: Zenica
Postovi: 7
nisu te shvatili izgleda

kolega je prije rekao da skines Hiren's Boot CD...

eh kad njega skines sprzis .. onda bootaj i imas disk manager na njemu i tu napravi dvije particije ( prema podatcima (GB) ) kad napravis zamjeni "lettere" tako da ti prazna particija bude C:/ onda jednostavno izvadi taj disk ubaci xp i instaliraj sistem na praznu
jaskozee je offline   Reply With Quote
Staro 15.06.2010., 13:21   #9
jazzwa
Premium
Moj komp
 
jazzwa's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2010
Lokacija: Vinkovci
Postovi: 94
ma ako ima na tom disku dovoljno slobodnog mjesta za win instalciju, zbutaj hirens-a, sa nekim od partition alata jednostavno smanji tu 1 particiju na disku i od ostatka napravi drugu particiju na koju ces pustiti instalaciju win

recimo da je disk 60 gb i paticija iz komada na njemu, a slobodno je recimo 10 gb, smanjis tu particiju iz komada na 50 gb i onda ce ti ostati svi podaci na njoj a dobit ces unpartition space od 10 gb, od toga napravi drugu particiju i pusti win na nju i rijesen problem, na taj nacin ti ne treba ni drugi komp ni drugi disk
jazzwa je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na