Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Audio, Video, Foto
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 16.04.2008., 22:02   #91
Mytbyte
Registered User
 
Datum registracije: Apr 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 30
Pozdrav forumu...

@Daddy...playeri ne koriste dvije jezgre sami po sebi nego filteri za dekodiranje mogu biti napisani da koriste 2 jezgre...dakle ako instaliras CoreAVC Pro (ne obican) dobit ce dekodiranje na dvije jezgre...ja ga koristim na P4 2.8 northwoodu (u GOM-u ili MPc-u, svejedno) i obje "jezgre" su do kraja (100%) kada dekodira 1080p i trza, ne moze vuc skroz glatko...

e zato ja sada imam pitanje prvenstveno za iggyja i sve koji uspijevaju koristiti ATI hardversku akceleraciju:

s obzirom da mi P4 ne moze vuc 1080p odlucio sam uzet novu konfu kao HTPC:

- Maticna Gigabyte MA78GM-S2H sa 3200 integriranim GPU s hardverskim dekodiranjem h.264

- Proc Athlon LE-1620

- neki 800Mhz RAM

meni zaista nema smisla kupovati skupu konfu za htpc zato bih se odlucio za ovaj procesor (45W, hladan) jer ocekujem koristiti HW akceleraciju od GPU...

da li netko vidi gresku u mojem razmisljanju? Na ovakav budget-plan me navela cinjenica sto na svojoj trenutnoj konfi Asus Pundit barebone sa p4 2.8 i integriranom grafickom ATI 9100 u PowerDVD-u mogu playati MPEG-2 1080i/50 (sto je jednako podataka kao 1080p/24 sa 10% zauzeca proca!!! Dakle isto bih trebao moci ocekivati od ATI-ja 3200 koji ima hardversko h.264 dekodiranje...

brine me cinjenica da trenutno kada koristim to hardversko MPEG-2 HD ubrzanje u drugim playerima osim PowerDVD-a uspjeh je parcijalan - radi u MPC u ali ne i u GOM-u (trza)...ako to ne proradi ostat cu popisan sa jednakim 1080p performanceom kakavog sada imam sa p4 2.8 a ako uzmem dual-core procesor bliske cijene opet necu imati dovoljne performanse plasim se a osim toga sve suu tom cjenovnom razredu Windsor jezgre, nisu bas hladne...

Malo sam kompliciran, znam, ali hvala na misljenjima...
Mytbyte je offline   Reply With Quote
Staro 16.04.2008., 23:18   #92
Vuco
Moderator
Moj komp
 
Vuco's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Zagreb, Tresnjevka
Postovi: 9,500
Nije ti razmišljanje krivo, no ako do sada nisi imao problema sa gledanjem telke (po mojem nekom iskustvu, MPEG-2 1080 nije zahtjevan). Sve ovisi na što ciljaš. Primjerice, rijetki su filmovi koji prelaze nekih 20-30Mbps-a (a još manje da imaju tu neku konstantu). A to ti sve može i trenutni proc izdržat, nije on još za baciti.

Nekako mi svi imaju podosta problema sa tom HD akceleracijom, moram priznati...

EDIT:
Budem probao par HD clipića kod buraza na Palominu 1800+ . Iskreno, baš me zanima kako se on drži na nekim normalnim bitrate-ima...
__________________
"Everything with a heartbeat can knock you down"
Vuco je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 16.04.2008., 23:22   #93
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791
klip mi ubije kompletnu jezgru na mpc-u, ali ne trza vidno (e2200 na 3ghz), dok u recimo wmp koristi obje jezgre i ne trza uopće, ali je možda malo crno-beli
syss je offline   Reply With Quote
Staro 16.04.2008., 23:39   #94
Vuco
Moderator
Moj komp
 
Vuco's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Zagreb, Tresnjevka
Postovi: 9,500
Citiraj:
Autor syss Pregled postova
dok u recimo wmp koristi obje jezgre i ne trza uopće, ali je možda malo crno-beli
Pod opcijama Video akceleracije (tab performance) stavi kod Video renderera "Use overlay".

Inače, meni WMP11 koristi opet samo jednu jezgru
__________________
"Everything with a heartbeat can knock you down"
Vuco je offline   Reply With Quote
Staro 16.04.2008., 23:46   #95
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791
ovaj vuco je prava sveska, zna sve parole napamet

no nvm što wmp11 sada radi, nakon biranja haali outputa cpu napokon ide preko 50%, ali je obično na 50%, peak 56%... što drito znači moj vuconjo da imam više cpu powera od tebe, zabavniji sam, zgodniji sam i tako to

no da ne kenjam previše, evo šta kaže čika mpc nakon vucinog tweaka: http://free-zg.t-com.hr/matija/forums/samsung_hd.jpg
syss je offline   Reply With Quote
Staro 16.04.2008., 23:52   #96
Vuco
Moderator
Moj komp
 
Vuco's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Zagreb, Tresnjevka
Postovi: 9,500
Kaj meni vredi mojih 70-75% kad meni video i dalje štekucka ? Dapače, nervira me više što zvuk šteka opako...

Al dobro, ostalo radi kak spada. Nemam ja tak jaki komp. Sam siromak koji more kupiti jedino AMD-a
__________________
"Everything with a heartbeat can knock you down"
Vuco je offline   Reply With Quote
Staro 17.04.2008., 00:06   #97
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791
ali zato imaš pivu za ove tivikiće u svakom slučaju + sa ovakvim izjavama amd će te sigurno uzeti za kampanju sljedećeg 3-i-po jezgrenog cpua

hm... nedo mi vrag mira pa upalio allmighty spikere, kadli ono škripuckanje i kašljucanje, a dere stereo preko spdif-a.

no kak ti kažeš - sve ostalo dela, a ovaj clip bum tak i onak čuvao kao neki showcase na plazmi.
syss je offline   Reply With Quote
Staro 17.04.2008., 00:21   #98
greg SE
Premium
Moj komp
 
greg SE's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2001
Lokacija: Vinkovci
Postovi: 5,231
ma vuco je jos samo pod dojmom onog krelca koji je nedavno izjavio kako samo mi siromasi (i on je tu bio ukljucen ) kupujemo AMD i imamo nekih problema dok oni s lovom za intela uzivaju....doticni krelac ocito nikada nije otvorio hw/sw problemi forum

btw, skidam taj killer video pa cu bas vidjeti kako mi se proc s njime bori. hw akceleraciju naravno jos nisam natjerao da radi
greg SE je offline   Reply With Quote
Staro 17.04.2008., 00:29   #99
Vuco
Moderator
Moj komp
 
Vuco's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Zagreb, Tresnjevka
Postovi: 9,500
Sisa, bi mi mogel učiniti uslugu ? Ajd skini KM Player pa probaj sa njime pokrenut. Meni sa njime ide najbolje.

I da, kaj nije stereo zvuk na klipu ?

EDIT:
Probao sam i sa Media Player Classic Home Cinema edicijom koja kakti ima mali milijon poboljšanja što se HD akceleracije tiče, no meni je još više štekal video
__________________
"Everything with a heartbeat can knock you down"
Vuco je offline   Reply With Quote
Staro 17.04.2008., 00:40   #100
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791
da, stereo je zvuk na klipu, ali mi je ffda podešen da šalje sve na spdif tako da na sluškama (iliti bilo kojem analognom izlazu zvučne) nemam zvuka.

nego... skinuo sam sad kmplayer i sve radi isto ko i prije što se tiče zauzeća cpu-a, koristi neke svoje interne dekodere i imam zvuk preko analognog izlaza na bilo kojem materijalu. morat ću malo opcije pogledati koje nudi.

no kaj te točno zanima u vezi tog playera?
syss je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 17.04.2008., 01:06   #101
Mytbyte
Registered User
 
Datum registracije: Apr 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 30
Citiraj:
Autor Vuco Pregled postova
Nije ti razmišljanje krivo, no ako do sada nisi imao problema sa gledanjem telke (po mojem nekom iskustvu, MPEG-2 1080 nije zahtjevan). Sve ovisi na što ciljaš. Primjerice, rijetki su filmovi koji prelaze nekih 20-30Mbps-a (a još manje da imaju tu neku konstantu). A to ti sve može i trenutni proc izdržat, nije on još za baciti
E, napisao sam da mi trenutni P4 ne moze vuci 1080p h.264 mkv, zato bih uzeo novi (ne mogu samo dodati grafu jer imam samo 2 obicna PCI slota)...imam dojam da je zapravo dekodiranje audia taj overhead bez kojeg bi 1080p slika glatko isla...kasnije bih dodao BluRay drive kad malo padne cijena...
Mytbyte je offline   Reply With Quote
Staro 17.04.2008., 01:35   #102
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791
vuco evo dotjerao sam kmplayer i cccp + mcp je long gone... ovaj radi izvrsno (barem meni) bez ikakvih problema, a samsung klipić sad uz identičan cpu usage ima i zvuk bez trzavica.

dobro jedino je svojeglavo i dts i ac3 trpao preko spdifa na ac3, ali malo surfanja po opcijama je ispeglalo stvari i sad veselo svira na svim formatima.

ti si moj prijatelj
syss je offline   Reply With Quote
Staro 17.04.2008., 02:22   #103
Vuco
Moderator
Moj komp
 
Vuco's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Zagreb, Tresnjevka
Postovi: 9,500
Iskreno, samo me zanimalo kako ti radi klip. Ništa više

Damn it, sad samo meni klipić ne dela. Još me jedino Greg SE može razveselit kad kaže da njemu na AMD-u isto ne radi

Ajd, drago mi je da ti radi KM player. Omegi ne dela .

EDIT:
Pošto imaš procesor na 3Ghz, a i na sve strane se ovdje hvališ sa time, nadam se da si pod Video (Advanced) stavio Preset: Quality (3Ghz).
Između preseta Speed i Quality, na klipu mi je razlika od 5-6fps-a (~15fps-a naprema ~9).

Inače, fps-e u KM-u vidiš kad stisneš Tab
__________________
"Everything with a heartbeat can knock you down"
Vuco je offline   Reply With Quote
Staro 17.04.2008., 02:52   #104
stuc
Banned
 
stuc's Avatar
 
Datum registracije: May 2005
Lokacija: Online
Postovi: 2,402
Nešto je sa ovim videom zbrljano. Evo sad sam ga gledao u KM Player-u i ide sasvim fino uz zauzeće procesora 50%, nema trzanja no u pol filmića ton samo nestane
stuc je offline   Reply With Quote
Staro 17.04.2008., 02:57   #105
Vuco
Moderator
Moj komp
 
Vuco's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Zagreb, Tresnjevka
Postovi: 9,500
Nije zbrljan. Ja sam ga konvertirao u xvid sa 5Mbps i vjeruj mi - nit šteka video niti audio
Meni ti se slično događa, jer zvuk ide normalno, no frame rate je za malo manje nego tri puta sporiji od kako bi trebalo biti, pa zvuk prije dođe do kraja.

U MPC-u je priča drugačija, tamo i zvuk šteka skup sa filmom i tako idu skupa do kraja...
__________________
"Everything with a heartbeat can knock you down"
Vuco je offline   Reply With Quote
Staro 17.04.2008., 03:10   #106
stuc
Banned
 
stuc's Avatar
 
Datum registracije: May 2005
Lokacija: Online
Postovi: 2,402
Citiraj:
Autor Vuco Pregled postova
no frame rate je za malo manje nego tri puta sporiji od kako bi trebalo biti, pa zvuk prije dođe do kraja.
Ne,ne.. nije problem u sinhroniziranosti, evo još sam par puta probao gledat.
Nekad nestane ton na pola a nekad pred sami kraj a ne da ton završi a klip da još ide.
FPS-a sam vidio 32 najviše, u prosjeku vrti od 18-30.
stuc je offline   Reply With Quote
Staro 17.04.2008., 10:10   #107
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791
Citiraj:
Autor Vuco Pregled postova
Iskreno, samo me zanimalo kako ti radi klip. Ništa više

Damn it, sad samo meni klipić ne dela. Još me jedino Greg SE može razveselit kad kaže da njemu na AMD-u isto ne radi

Ajd, drago mi je da ti radi KM player. Omegi ne dela .

EDIT:
Pošto imaš procesor na 3Ghz, a i na sve strane se ovdje hvališ sa time, nadam se da si pod Video (Advanced) stavio Preset: Quality (3Ghz).
Između preseta Speed i Quality, na klipu mi je razlika od 5-6fps-a (~15fps-a naprema ~9).

Inače, fps-e u KM-u vidiš kad stisneš Tab
meni je isto drago frende moj jer sam već izludio sa glupim trzavicama na skoro svim filmovima, ali sam od sinoć od 1:30h na dalje sretan i gotov sa traženjem

nego njube koji me bezobrazno proziva, normalno da sam stavio na quality i nema nikakve razlike ni u fps-ovima, ni u cpu usage... kako neću staviti kada fino pokraj opcije piše da to mogu staviti samo oni sa 3ghz cpu

ovo za tab se mogu samo grohotom nasmijati i ako ću umret, umret ću od smeha... čovječe jučer sam 2 sata čačkao po playeru da ga dovedem u red što se tiče dts-a, fontova, default naredbi, shortcuteva i tako to, a ti mi kažeš da stavim na high quality, a stats mogu vidjeti sa pritiskom na tab
syss je offline   Reply With Quote
Staro 17.04.2008., 17:42   #108
stuc
Banned
 
stuc's Avatar
 
Datum registracije: May 2005
Lokacija: Online
Postovi: 2,402
Evo, nešto sam uspio izgrunfati da taj klip radi fluidno i da se ton ne gubi.
Podesio sam KM Player da koristi cyberlinkove codeke međutim FPS mi je prevelik ??

Od HD materijala imam još Star Wars pa evo usporedbe. KM Player je podešen na Quality, još samo da je nekako uključit hw akceleraciju...



mod: uklonjen screenshot u kojem je vidljivo korištenje piratskog materijala

Zadnje izmijenjeno od: Costa. 16.06.2008. u 22:59.
stuc je offline   Reply With Quote
Staro 17.04.2008., 18:26   #109
Vuco
Moderator
Moj komp
 
Vuco's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Zagreb, Tresnjevka
Postovi: 9,500
Uspio sam dobiti da mi ne šteka na KM playeru u 95% klipića . Postavio da koristi vanjske codece od CoreAVC-a i CPU usage je jednom ili dva puta na sekundu lupio na 100%, ostalo je bio između 60-70%

Napokon zadovoljan, ukrotio sam prokleti klip...

EDIT:
AMD pow3r , šta tek da ga mogu na 3Ghz naterat...
__________________
"Everything with a heartbeat can knock you down"
Vuco je offline   Reply With Quote
Staro 17.04.2008., 19:59   #110
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791
a tek da imaš intela na 3ghz di bi ti bijo kraj?

ajde neka si sredio to kad već svima pomažeš... e skužih jednu stvar danas, na high quality presetu samsung clip šteka, na normal i speed sve oke.

inače player i dalje owna.
syss je offline   Reply With Quote
Staro 17.04.2008., 20:15   #111
stuc
Banned
 
stuc's Avatar
 
Datum registracije: May 2005
Lokacija: Online
Postovi: 2,402
Citiraj:
Autor syss Pregled postova
e skužih jednu stvar danas, na high quality presetu samsung clip šteka, na normal i speed sve ok
Meni samo kad ga premotavam kao na tren ali više ni sam neznam od tolikog gledanja tog klipića.
E da, ako se video renderer prebaci sa VMR9 renderless na direct3d 9rgb surface ( hq subtitles )
kvalitet slike ostaje isti a cpu usage je nešto malo manji i tu klipić ne šteka ni kod premotavanja.

Dosta mi je, počeo sam fićukat onu lunapark muziku...
stuc je offline   Reply With Quote
Staro 17.04.2008., 20:29   #112
Vuco
Moderator
Moj komp
 
Vuco's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Zagreb, Tresnjevka
Postovi: 9,500
Ruku na srce, ja sam jedva primjetio da se kvaliteta smanjila kada sam klip stavio u xvid sa bitrate-om od 5Mbps i kada je sveukupno zauzimao 63MB

Da, muzika je stvarno ubitačna...
__________________
"Everything with a heartbeat can knock you down"
Vuco je offline   Reply With Quote
Staro 18.04.2008., 11:43   #113
iggyone
u borbi protiv sna
Moj komp
 
iggyone's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Kruge, ZG
Postovi: 175
Evo da se nakon podužeg vremena i ja malo oglasim...nakon svih dobivenih ideja čitanjem ovog posta, na kraju sam odustao od ovog samsungovog dema, jer fakat traži PREspecifične postavke i hardversku snagu za koju se ionako ne vrijedi danima mučiti, jer to ionako neće zaživiti kao standard...tako da visoki bitrate zaboravite...pogotovo zato što evo moram napraviti seminar koji se tiče HD materijala u mpeg2 i mpeg4 formatu...

Kao što je i glavni naslov ove teme (koji smo očito malo zaboravili) Akceleracija H.264 materijala na kompu (a ne mogućnost gledanja Samsungovog dema ), vratio sam se znači prvenstveno akceleraciji.

Napokon sam skinuo par filmića 1080p, avc1 codec, mkv fajlovi, bitrate im je oko 10Mbps (što će najvjerojatnije biti standard za mpeg4). I sad: bez problema mogu film otvoriti sa većinom playera, ali sa PowerDVD-om 7.3 Ultra mi ne želi raditi kad ga preimenujem u bilo koju drugu ekstenziju, baci: error 80040265. OK, nije bed s obzirom da radi. S obzirom da filmići imaju varijabilni bitrate, odu i ponekad do 25Mbps, što je sasvim razumljivo, a čak i to proc može podnijeti.

Problem je sljedeći: počistio sam sve, ama baš sve kodeke, playere, dx i ax filtere s kompa...nakon toga samo instalirao PowerDVD i MPC i VLC. Fora je u tome što MPEG2 u bilokojem playeru mogu natjerati bez beda da radi sa hardverskom akceleracijom...proc padne na prosječnih 10%. Dok to gledam, lijepo mogu otvoriti CCC i unutar vidjeti da driveri podese karticu da ode u UVD stanje i namjeste joj clockove 600/900, što prema tabeli koju mogu vidjeti u everestu i jesu clockovi za to stanje.

U slučaju MPEG4 videa, nemogu ga nikako natjerati na hardversku akceleraciju, niti sa bilokojim playerom. Mislim, ok, proc to može odraditi, ali opet bi htio da to radi....evo što se događa: s obzirom da mi VLC što se tog pitanja tiče najmanje radi (a ljudi mi ga na netu upravo najviše preporučuju za navedene filmiće ), većinu toga isprobavao sam sa MPC-om. S obzirom da tamo imam hrpu opcija, lako namjestim da koristim defaultni kodek na kompu za H.264 (što je u ovom slučaju Cyberlinkov od PowerDVDa). I kad znači pustim MPEG4 video, zvuk krene normalno, CCC lijepo pokaže da kartica ode u UVD stanje, no od slike niti s. Nakon 30-tak sekundi komp se zamrzne, dobim BSOD na kojiem mi u 90% slučajeva javi da je ATI-jev driver (8.3) otišao u infinite loop. (kad uzmem defaultni kodek od MPC-a, i s uključenom opcijom za akceleraciju, on ju ne koristi)

S obzirom da Cyberlink-ov codec vjerojatno ok radi, i sa MPEG2 videom bez beda može rabiti hardverku akceleraciju, vjerujem da može i raditi sa MPEG4 videom. Tako da...jedino što mi preostaje je ponovono sumnja u ATIjeve drivere, koji vjerojatno nisu dobro prilagođeni...navodno su i neke 3870 imale teških problema s tom PowerPlay opcijom i prelaskom iz 2D u 3D, te u UVD stanje.

Preporučite mi još koje playere, drivere, filtere, i sl. da to isprobam do kraja tjedna, pa javim rezultate....možda da uzmem neke starije drivere...

već sam lud od ovoga...

EDIT: probat ću i KMplayer...čitanjem postova unazad, vidim da je skoro pa potpuno isti problem kao ja imao i domy_os, tako da ovo sa driverom možda i nije sumnja...
__________________


Asrock B550M Pro4
AMD Ryzen 5600 @ Thermalright Assassin King 120SE
2×8GB Corsair DDR4 CL16 3600MHz
Sapphire Nitro+ RX580 4GB
Kingston KC3000 SSD 512GB + Kingston NV2 SSD 2TB
LG DVD-RW
XFX ProSeries CoreEdition 550W
Dell S2716HN
Fractal Design Define Mini
mouse&keyboard Logitech vulgaris
Predzadnja trgovina | Zadnja trgovina
iggyone je offline   Reply With Quote
Staro 18.04.2008., 11:48   #114
Mr.Ex.President
Torrent freek
 
Mr.Ex.President's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2005
Lokacija: Split
Postovi: 3,910
Citiraj:
Autor iggyone Pregled postova
Preporučite mi još koje playere, drivere, filtere, i sl. da to isprobam do kraja tjedna, pa javim rezultate....možda da uzmem neke starije drivere...

već sam lud od ovoga...
Ja se isto tek zagrijavam šta se tiče HD, al isprobavam kombinaciju CoreAVC kao codeca i MPCa kao playera i mogu ti reć da jako pristojno radi, bolje od prijašnje kombinacije koja se sastajala od ffdshova i VLCa. Pa baci oko

ps i PowerDVD 8 mi radi pristojno, al ne volin taj program i gotovo
__________________

CPU: AMD Ryzen 5 1600X MHz - cooling: Corsair H100x
MBO: MSI B450 Gaming Plus
RAM: 2x 8 GB DDR4 G.SKILL 3000 MHz (Aegis F4-3000C16D-16GISB)
VGA: Asus GeForce 970 4 GB STRIX
HDD: SSD Kingston 256 GB [KC400] || Toshiba 3 TB [DT01ACA300]
Case: NZXT S340 - Rear exhaust 120mm - 7V
PSU: Corsair RM550X 550W


Periferija

LCD: HP ZR24w
Keyboard: Logitech Illuminated Keyboard
Mouse: Logitech G400
Gaming Wheel: Driving Force™ Pro
Sound: Genius SP-HF1201A
Printer: HP LaserJet 1020
Scanner: HP ScanJet 4300
Headphones: Philips SHC 2000
ADSL: Siemens Gigaset SX763 router [T-com Flat - 10/640]
Switch: D-Link DGS-1005A 5-port giga
OS: Window 7 PRO x64 edition + SP1



CPU: AMD X2 A4-5300 cooling: BOX
MBO: Gigabyte GA-F2A85XM-HD3
RAM: Kingmax 1x4GB DDR3, 1600 MHz CL9 [FLGF]
HDD: WD Green 2TB [WD20EZRX]
PSU: Antec SU380
Case: Antec NSK2400 (ispuh: 120mm - 5V)

TV: Samsung 43E450 @HDMI
OS: Window 7 PRO x64 edition + SP1
Remote: Logitech K230 + Logitech M180 mouse

LINK

Mr.Ex.President je offline   Reply With Quote
Staro 18.04.2008., 11:55   #115
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791
makni sve što imaš i stavi taj kmplayer solo sa njegovim kodecima, tj. full install. stvarno čudo od playera koji radi odmah od instalacije drito na tvout.

mpc + cccp (iliti ffdshow in general) minusi ma mojem stroju koji živciraju manje ili više:

- milimetarska štekanja na većini filmova koja iritiraju
- ako video ide na kompu prilikom prebacivanja na plazmu umre aplikacija (znači stop pa prebaci, pa play)
- ffdaudio mi je popreuzimao sve živo na sebe pa tako sve šalje preko spdif-a i nemam zvuka na sluškama (što naravno zahtjeva dodatna nepotrebna podešavanja)
- problemi sa dts zvukom preko spdif-a (na kraju sam riješio, ali sam 2-3h se maltretirao oko toga)
- nije mogao preko quicktime alternative furat video sa fotića

sve to preko kmplayera nestaje... dobro nisam još fotić video testirao, ali to više-manje.
syss je offline   Reply With Quote
Staro 18.04.2008., 12:37   #116
Vuco
Moderator
Moj komp
 
Vuco's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Zagreb, Tresnjevka
Postovi: 9,500
Kako u KMplayeru podesiti vanjski video decoder (Cyberlinkov ili CoreAVC):



Na veoma sličan način možete i postaviti vanjske decodere za audio...
__________________
"Everything with a heartbeat can knock you down"
Vuco je offline   Reply With Quote
Staro 18.04.2008., 13:16   #117
piNheaD
Premium
 
piNheaD's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2004
Lokacija: Senj
Postovi: 636
Jel treba što podešavati u kmplayeru kad se instalira?

EDIT: upss sorry kasno palim,hvala Vuco
__________________
Suck Satan's cock
piNheaD je offline   Reply With Quote
Staro 18.04.2008., 15:15   #118
Mr.Ex.President
Torrent freek
 
Mr.Ex.President's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2005
Lokacija: Split
Postovi: 3,910
Citiraj:
Autor Vuco Pregled postova
Link na promo materijal (~483MB)

Zanimljivo jest, što u MPC-u izuzetno šteka (video i zvuk), a postavljen je Haali renderer kao output (jede oko 70-80% CPU-a, što znači da radi na obje jezgre), dok npr. na vlastitom codecu KM playera radi fluidnije i zvuk ne šteka. Uglavnom, na MPC-u dobivam nekih 10-12fps-a, dok kod KM Playera 15-16fps-a.
Proba i ja ovo čudo, pošto ste se vi s njim borili duže
Kombinacija ffdshowa i MPCa sa hardverom dolje navedenim radi između 2-15 fps (očitano Frapsom)

Ukrotit ću ga i ja, samo da proban još par kombinacija

....................................................
Edit:

Vuco
Neznam odakle si ovog KMP izvuka, al player je bog. Odvrtija je ovaj gore demo bez ikakvog problema sa internim codecima (bez ikakvog umetanja čega sa strane) i to je CPU radija na maks. 45-55%
Fantazija
__________________

CPU: AMD Ryzen 5 1600X MHz - cooling: Corsair H100x
MBO: MSI B450 Gaming Plus
RAM: 2x 8 GB DDR4 G.SKILL 3000 MHz (Aegis F4-3000C16D-16GISB)
VGA: Asus GeForce 970 4 GB STRIX
HDD: SSD Kingston 256 GB [KC400] || Toshiba 3 TB [DT01ACA300]
Case: NZXT S340 - Rear exhaust 120mm - 7V
PSU: Corsair RM550X 550W


Periferija

LCD: HP ZR24w
Keyboard: Logitech Illuminated Keyboard
Mouse: Logitech G400
Gaming Wheel: Driving Force™ Pro
Sound: Genius SP-HF1201A
Printer: HP LaserJet 1020
Scanner: HP ScanJet 4300
Headphones: Philips SHC 2000
ADSL: Siemens Gigaset SX763 router [T-com Flat - 10/640]
Switch: D-Link DGS-1005A 5-port giga
OS: Window 7 PRO x64 edition + SP1



CPU: AMD X2 A4-5300 cooling: BOX
MBO: Gigabyte GA-F2A85XM-HD3
RAM: Kingmax 1x4GB DDR3, 1600 MHz CL9 [FLGF]
HDD: WD Green 2TB [WD20EZRX]
PSU: Antec SU380
Case: Antec NSK2400 (ispuh: 120mm - 5V)

TV: Samsung 43E450 @HDMI
OS: Window 7 PRO x64 edition + SP1
Remote: Logitech K230 + Logitech M180 mouse

LINK


Zadnje izmijenjeno od: Mr.Ex.President. 18.04.2008. u 16:02. Razlog: test #2
Mr.Ex.President je offline   Reply With Quote
Staro 18.04.2008., 17:02   #119
Mr.Ex.President
Torrent freek
 
Mr.Ex.President's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2005
Lokacija: Split
Postovi: 3,910
Test#2

Sad kad sam prebacja na externe drivere i odabra PDVD8, sad san dobija sranje

mod: uklonjeni screenshotovi u kojima je vidljivo korištenje piratskog materijala
__________________

CPU: AMD Ryzen 5 1600X MHz - cooling: Corsair H100x
MBO: MSI B450 Gaming Plus
RAM: 2x 8 GB DDR4 G.SKILL 3000 MHz (Aegis F4-3000C16D-16GISB)
VGA: Asus GeForce 970 4 GB STRIX
HDD: SSD Kingston 256 GB [KC400] || Toshiba 3 TB [DT01ACA300]
Case: NZXT S340 - Rear exhaust 120mm - 7V
PSU: Corsair RM550X 550W


Periferija

LCD: HP ZR24w
Keyboard: Logitech Illuminated Keyboard
Mouse: Logitech G400
Gaming Wheel: Driving Force™ Pro
Sound: Genius SP-HF1201A
Printer: HP LaserJet 1020
Scanner: HP ScanJet 4300
Headphones: Philips SHC 2000
ADSL: Siemens Gigaset SX763 router [T-com Flat - 10/640]
Switch: D-Link DGS-1005A 5-port giga
OS: Window 7 PRO x64 edition + SP1



CPU: AMD X2 A4-5300 cooling: BOX
MBO: Gigabyte GA-F2A85XM-HD3
RAM: Kingmax 1x4GB DDR3, 1600 MHz CL9 [FLGF]
HDD: WD Green 2TB [WD20EZRX]
PSU: Antec SU380
Case: Antec NSK2400 (ispuh: 120mm - 5V)

TV: Samsung 43E450 @HDMI
OS: Window 7 PRO x64 edition + SP1
Remote: Logitech K230 + Logitech M180 mouse

LINK


Zadnje izmijenjeno od: Costa. 16.06.2008. u 23:01.
Mr.Ex.President je offline   Reply With Quote
Staro 18.04.2008., 18:04   #120
Vuco
Moderator
Moj komp
 
Vuco's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Zagreb, Tresnjevka
Postovi: 9,500
Citiraj:
Autor piNheaD Pregled postova
Jel treba što podešavati u kmplayeru kad se instalira?
EDIT: upss sorry kasno palim,hvala Vuco
Prvo probaj kako radi sa internim. Vidiš da Mr.Ex.Presidentu dela s njima sve super.

Ja imam valjda doma makljažu sa tim playerima (imam ih valjda 10 na kompu) i codecima. A ja sam samo napisao kako dodati eksterni codec da ga KM koristi, ako ti interni ne dela najbolje.

Zahvala za informaciju o playeru ide Loreia-u sa ultimatefight foruma
__________________
"Everything with a heartbeat can knock you down"
Vuco je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na