Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Audio, Video, Foto
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 30.03.2012., 12:52   #331
Doink the Clown
Jack of all, master of none
Moj komp
 
Doink the Clown's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Matulji - Rijeka
Postovi: 6,214
Citiraj:
Autor syss Pregled postova
jedino ako te jedinice defaultno dolaze spremne za čitanje mp3ca i onda im se dizejbla podrška, ali to je drugi par rukava u koje ne želim ulaziti.
Hm, a ja sam mislio da si siguran da se ne može
E sad mi je opet upitnik nad glavom
__________________

C L O W N I N G A R O U N D
Doink the Clown je offline   Reply With Quote
Staro 30.03.2012., 12:54   #332
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791
zovni pavu zubaka i pitaj ga da li podržava... usput ga pitaj zakaj laže ovaj napaćeni narod sa pranjem para kroz oryx
syss je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 30.03.2012., 12:56   #333
Doink the Clown
Jack of all, master of none
Moj komp
 
Doink the Clown's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Matulji - Rijeka
Postovi: 6,214
Citiraj:
Autor syss Pregled postova
zovni pavu zubaka i pitaj ga da li podržava... usput ga pitaj zakaj laže ovaj napaćeni narod sa pranjem para kroz oryx
Pssst, bar će biti rasprodaja jeftinih malo voženih Passata
__________________

C L O W N I N G A R O U N D
Doink the Clown je offline   Reply With Quote
Staro 30.03.2012., 13:39   #334
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,312
Nope. Ili promijeni radio ili kupi onaj gadget koja playa mp3, a šalje signal radiju koji onda prenosi zvuk preko default zvučnika.
http://www.ebay.com/sch/i.html?_nkw=....c0.m270.l1311
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 24.05.2013., 07:52   #335
ALiEN17
Premium
Moj komp
 
ALiEN17's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Histria
Postovi: 1,136
Pozdrav ljudi!

Nema smisla da otvaram neku novu temu, kad ova već postoji, pa zašto je i ne bi bumpao!

Vozimo Punta 2, 2002. godište - troja vrata. Pošto je kupljen iz druge ruke, došao je sa oriđiđi Blaupunkt kazetofonom koji nije radio. Odmah smo ga eliminirali i kupili neki Pioneer za 80-ak eura, cca. 600-tinjak kn, 50x4 mosfet, samo USB i slušali malo na nekim no name zvučnicima od 13cm (barem mislim pošto je bio drveni adapter iz vrata na zvučnike, home made).

Pošto se čulo više loše nego dobro (a stvarno se inače ne kužim u auto muziku), vidio sam u Sloveniji da se prodaje par dvosistemaca (šta to uopće znači? ) za 25 eura, cca. manje od 200 kuna. Dakle, zanimalo me i zanima me još uvijek samo muzika ispred u autu, znači iza ništa, nikakvi visoki tonovi naprijed gore, nego jednostavno srednji tonci koji će biti u vratima FINO i PRISTOJNO udarati. Ništa previše.

Izdavio sam lika koji radi tamo objašnjavajući da se ne razumijem u to i da mi ne treba ništa ekstra a i on mene, da bi na kraju kupio/dobio smeće.

Radi se o JBL CS6 zvučnicima; http://eu.jbl.com/jbl-product-detail-eu/cs-6.html

Mogu zasigurno reći da su prije oni šrot no name pogađali bolje niske tonove nego ovi sada??? Kad malo "više" pojačam - ne postoji apsolutno nikakva šansa da pogodi lijepo basove, počne izobličavati, udarati bezveze, režati pa čak i rezati - samo ne ono šta bi trebali.

Istina da nisam potrošio NIKAKVU lovu, ali pobogu, zašto je to tako? Očekivao sam puno više. U čemu je problem? Vidim sada da je frequency response tek od 50Hz - tu već počinju srednji tonovi, zar ne? Znači ovi zvučnici koje sam kupio ne mogu "emitirati" basove??? Druga stvar koja mi pada na pamet je to šta imaju 45W - znači li to da su oni jako, jako slabi? Zašto prodaju uopće takvu "staru" robu? Ko želi tako slabe / tihe zvučnike? Da sam znao da će tako biti, dao bih još 25 eura i za 50-ak eura kupio Hertz-ove. Ima kakve veze impedancija s time svime, cijelom pričom?

Još kao zadnja šansa i trunka optimizma mi ostaje i pada na pamet - dali postoji mogućnost da su krivo spojeni pa zbog toga loše sviraju? Znači - jučer sam isčupao radio vani i zvučnici su spojeni preko nekog rednog spoja na onaj universal adapter sa puno žičica koji dolaze iz radija ( https://www.hama.com/bilder/00045/abb/00045773abb.jpg ), dok u one činčeve crveno - bijele iza na radiju, nije ništa spojeno (mislim da na njima piše LEFT / RIGHT - F kao Forward valjda i R / FW - tako nešto , uglavnom 4 komada ih ima i nemam pojma čemu služe?)

Evo, vide se na ovoj slici desno ta 4 utora; http://www.onlinecarstereo.com/CarAu...400UB_back.jpg

Sada mi je malo žao jer nisam prije kupovine došao ovdje na forum i pitao šta da uzmem, preporuke i sl. te objasnio šta i kako želim slušati, no ne znam - sada ove jedino mogu prodati za male pare i to je to, pa tek onda uzimati nešto bolje? Di sam pogriješio?

http://www.youtube.com/watch?v=PVzljDmoPVs - ovo kroz ljetne gužve i temperature s pristojnim basovima, da se ne moram crveniti i sramiti i skrivati u autu
__________________
ševa!
ALiEN17 je offline   Reply With Quote
Staro 24.05.2013., 08:25   #336
Wolverine
Moderator
Moj komp
 
Wolverine's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Vancouver, BC // Zabreg, Maximir
Postovi: 12,410
Citiraj:
Autor ALiEN17 Pregled postova
Pozdrav ljudi!

Nema smisla da otvaram neku novu temu, kad ova već postoji, pa zašto je i ne bi bumpao!

Vozimo Punta 2, 2002. godište - troja vrata. Pošto je kupljen iz druge ruke, došao je sa oriđiđi Blaupunkt kazetofonom koji nije radio. Odmah smo ga eliminirali i kupili neki Pioneer za 80-ak eura, cca. 600-tinjak kn, 50x4 mosfet, samo USB i slušali malo na nekim no name zvučnicima od 13cm (barem mislim pošto je bio drveni adapter iz vrata na zvučnike, home made).
Odmah u startu ću reći kako taj HU nema 50 W po kanalu već prije nekih 15-20 W. To je uobičajena snaga za novije uređaje.
U biti pogledaj koliki imaš osigurač. S 10 A nema iruda da dobiješ 50 W po kanalu s 12V (14,4V)



Citiraj:
Autor ALiEN17 Pregled postova
Pošto se čulo više loše nego dobro (a stvarno se inače ne kužim u auto muziku), vidio sam u Sloveniji da se prodaje par dvosistemaca (šta to uopće znači? ) za 25 eura, cca. manje od 200 kuna. Dakle, zanimalo me i zanima me još uvijek samo muzika ispred u autu, znači iza ništa, nikakvi visoki tonovi naprijed gore, nego jednostavno srednji tonci koji će biti u vratima FINO i PRISTOJNO udarati. Ništa previše.

Izdavio sam lika koji radi tamo objašnjavajući da se ne razumijem u to i da mi ne treba ništa ekstra a i on mene, da bi na kraju kupio/dobio smeće.

Radi se o JBL CS6 zvučnicima; http://eu.jbl.com/jbl-product-detail-eu/cs-6.html

Mogu zasigurno reći da su prije oni šrot no name pogađali bolje niske tonove nego ovi sada??? Kad malo "više" pojačam - ne postoji apsolutno nikakva šansa da pogodi lijepo basove, počne izobličavati, udarati bezveze, režati pa čak i rezati - samo ne ono šta bi trebali.

Istina da nisam potrošio NIKAKVU lovu, ali pobogu, zašto je to tako? Očekivao sam puno više. U čemu je problem? Vidim sada da je frequency response tek od 50Hz - tu već počinju srednji tonovi, zar ne? Znači ovi zvučnici koje sam kupio ne mogu "emitirati" basove??? Druga stvar koja mi pada na pamet je to šta imaju 45W - znači li to da su oni jako, jako slabi? Zašto prodaju uopće takvu "staru" robu? Ko želi tako slabe / tihe zvučnike? Da sam znao da će tako biti, dao bih još 25 eura i za 50-ak eura kupio Hertz-ove. Ima kakve veze impedancija s time svime, cijelom pričom?

Pa kao što si i rekao, nisi potrošio nikakvu lovu. Koliko pra toliko muzike.
To je low-end zvučnik i još je k tome spojen drito na HU + radi se o koaksijalcu.

Te je snage jer je kao što sam rekao low-end driver i njegova je u biti namijena spajanje na HU kako si ga i spojio. Ima dosta visoku osjetljivost i malu snagu tj uz malo vata puno krešti.
4 ohma je standard.

BTW srednji tonovi baš i ne počinju od 50Hz


Citiraj:
Autor ALiEN17 Pregled postova
Još kao zadnja šansa i trunka optimizma mi ostaje i pada na pamet - dali postoji mogućnost da su krivo spojeni pa zbog toga loše sviraju? Znači - jučer sam isčupao radio vani i zvučnici su spojeni preko nekog rednog spoja na onaj universal adapter sa puno žičica koji dolaze iz radija ( https://www.hama.com/bilder/00045/abb/00045773abb.jpg ), dok u one činčeve crveno - bijele iza na radiju, nije ništa spojeno (mislim da na njima piše LEFT / RIGHT - F kao Forward valjda i R / FW - tako nešto , uglavnom 4 komada ih ima i nemam pojma čemu služe?)

Evo, vide se na ovoj slici desno ta 4 utora; http://www.onlinecarstereo.com/CarAu...400UB_back.jpg

Sada mi je malo žao jer nisam prije kupovine došao ovdje na forum i pitao šta da uzmem, preporuke i sl. te objasnio šta i kako želim slušati, no ne znam - sada ove jedino mogu prodati za male pare i to je to, pa tek onda uzimati nešto bolje? Di sam pogriješio?

http://www.youtube.com/watch?v=PVzljDmoPVs - ovo kroz ljetne gužve i temperature s pristojnim basovima, da se ne moram crveniti i sramiti i skrivati u autu

Spojeni su na HU i on ih pogoni. Oni činćevi su predizlazi za pojačalo tj kada bi spajao zvučnike na pojačalo onda bi činćevima odveo signal sa HU-a na pojačalo a drugim parom kablova (zvučničkih) spojio pojačalo i zvučnike.

Baseva iz toga izvući nećeš. Barem ne bez distorzija.

Imaš i ovu temu.
http://forum.pcekspert.com/showthrea...=126292&page=8
__________________
''Of all the things I've lost I miss my mind the most''
Mark Twain




Intel Core i5 2520
8GB DDR3 Patriot
Intel HD3000
256GB LiteOn LMH-256V2M mSATA
NEC USB 3.0 ExpressCard
14" 1366x768
Windows 10 Pro x64



Asus P6T SE w/P6T WS Pro BIOS mod
Intel Xeon X5650 @ 4,0 GHz + TT Frio OCK
4x 2GB Mushkin SilverLine Stiletto 1600
Gigabyte GTX 560Ti
Kingston V300 120GB + 640GB WD AAKS + 1TB WD EARS + 2,5'' Hitachi 500GB
DVD-RW LiteOn SATA
Corsair HX520
TT Chaser MK-1
Philips 200WP7ES / LG 32LG6000 Scarlet
Samsung ML-2160 / CL I-Trigue 5600
Logitech MX3200
Windows 10 Pro x64



Intel DP67BG
Intel G1610
2x 2GB Kingston HyperX Limited Edition 1600 MHz
Hitachi 250GB
VTX3D HD6670
DVD-RW Asus SATA
FSP 350 PNF
CoolerMaster Cavalier
ViewSonic VX922
Win7 x64 SP1



Zadnje izmijenjeno od: Wolverine. 24.05.2013. u 08:37.
Wolverine je offline   Reply With Quote
Staro 24.05.2013., 12:49   #337
ALiEN17
Premium
Moj komp
 
ALiEN17's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Histria
Postovi: 1,136
Hvala Wolverine.
Znači nema apsolutno nikakve šanse da se samo sa radijom i parom zvučnika dobije ono šta ja tražim? Ipak tražim malo previše za premalo para?

Mislio sam da će ovaj Pioneer radio (u pravu si, iza je osigurač od 10A - toga se sjećam) + ne možda ovi, ali neki kvalitetniji, npr. Hertzovi zvučnici od 50-ak eura ipak bolje čuti? Ili bi to ipak bilo jako slično ovome?

Ovo za 50Hz sam rekao šturo i otprilike, time misleći da svakako od 50Hz pa na gore više nikako nisu basevi, odnosno niski tonovi? Zbog toga ih i ne možem pogoditi ili? Npr. slušalice od KOSS-a mislim da su od 17Hz pa sve do 20kHz?

Na kraju krajeva, nema onoga šta ja želim bez hrpe para i pojačala i suba te boljih zvučnika? Dali su ovi moji zvučnici srednjotonci?

HVALA!
__________________
ševa!
ALiEN17 je offline   Reply With Quote
Staro 28.05.2013., 14:35   #338
Psycho
Master Of Disaster
Moj komp
 
Psycho's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2002
Lokacija: Rijeka
Postovi: 1,252
za jeftinu auto akustiku za slusanje guette i slicnoga nabavi si neke malo jace trosistemce koji ne zahtjevaju pojacalo za uhodavanje i dobit ces ono sto zelis.

znam zato jer su meni frendovi dolazili sa zahtjevima, pa kad sam im izrecitirao sve su pali na dupe koliko love bi trebali ulupati a na kraju su bili sretni sa sony-evim trosistemcima na polici bez ikakvih pojacala. jos su mi kenjkali "ma kakve pare, vidi ovo za 500kn ubija"
__________________
Psycho je offline   Reply With Quote
Staro 28.05.2013., 15:22   #339
mhadina
Premium
Moj komp
 
mhadina's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: ZG
Postovi: 429
Imam 4 ovalca cca 500-600kn zajedno plaćeni u vratima i sub s pojačalom cca 1200kn plaćeno u gepeku, fali mi visokih, kaj da ugradim visokotonce dodatne i / ili promijenim ove ovalce, ne kužim se ništ? Fiesta 3-vrata.
poz
__________________
  • Vidiš li čovjeka koji se sam sebi mudrim čini? Znaj, i od bezumnika ima više nade nego od njega!
  • San dolazi od mnogo briga, a lud govor od mnogo riječi.
  • Neka su ti mnogi poznanici, ali pouzdanik samo jedan od tisuću.
  • Ne ponizuj se pred budalom i ne budi pristran pred mogućnicima.
  • Ne budi silovit na jeziku a lijen i mlitav na djelu.

Zadnje izmijenjeno od: mhadina. 28.05.2013. u 15:22. Razlog: dodatak
mhadina je offline   Reply With Quote
Staro 29.05.2013., 21:54   #340
ALiEN17
Premium
Moj komp
 
ALiEN17's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Histria
Postovi: 1,136
šta znači ovo dvosistemsac trosistemac itd
__________________
ševa!
ALiEN17 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 30.05.2013., 00:48   #341
n30n
Premium
Moj komp
 
n30n's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2008
Lokacija: n/a
Postovi: 359
Dvosistemac - 2 zvučnika u jednom, najčešće visokotonac i srednjetonac
Trosistemac - 3 zvučnika u jednom, na ovo gore dodan i bass
n30n je offline   Reply With Quote
Staro 30.05.2013., 00:50   #342
-POP-
Eddie
Moj komp
 
-POP-'s Avatar
 
Datum registracije: Mar 2004
Lokacija: Osijek
Postovi: 5,490
Naravno da nemaš visokih jer koliko sam skužio tebi su elipse u vratima, pa visoki sviraju nogama, a ne ušima... De vidi točno koje zvučnike imaš.
__________________


Intel E5450 E0 @455X9=4005MHz 1.36V // H2O Corsair H100 @low
Asus P5Q-E P45 @1.2V @Ket's 2101 bios
4X2Gb G.Skill 4GBPQ @890MHz 15-5-5-5 1.82V
Gigabyte HD5850 1Gb @960/5100MHz 1.088V @Scythe Musashi
Samsung 250GB 850 EVO // Seagate 3000GB DM001 // Samsung 500GB T166S @2X Scythe Himuro
Lian Li PC-P50 ArmorSuit // Corsair VX450W // DVD-RW LG GH24NSB0
White Shark Commandos @red switch // Logitech MX518 @blue led
AOC Q3279VWF 31.5"


Rotel RC972 // 2X Rotel RB971 @bridged // Audio Epilog Peyote // Raiz Peyote stands
M2Tech Young DSD DAC // Audioperformance Power Supply by Apparatus
Ixos Gamma Geometry 6003 // Transparent Audio The Link 200 // Kimber PBJ
Nobsound NS-01G PRO // Acoustic Energy AE100² // Asus Xonar U7 // Ixos XHS243W
Sony KD-65XH9096 // Nvidia Shield (2017) // Logitech Z-5500 sub & Focal Sib satellites
Logitech Z-10 // Logitech Z-2300 // Sennheiser HD205
-POP- je offline   Reply With Quote
Staro 30.05.2013., 12:36   #343
ALiEN17
Premium
Moj komp
 
ALiEN17's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Histria
Postovi: 1,136
Citiraj:
Autor n30n Pregled postova
Dvosistemac - 2 zvučnika u jednom, najčešće visokotonac i srednjetonac
Trosistemac - 3 zvučnika u jednom, na ovo gore dodan i bass
hm... da sam samo ovo znao bi vec kupio nesto bolje a ne.ovo od.jbla, a postoje neki dvosistemci ali samk srednji i niski tonovi?? sevi mi se zivo za visoke tonove : D znaci, postoji neka preporuka za 16 cm zvucnike koje.bi mogao siknuti u vrata i to da svira ok i da lijepo izvuce niske tonove bez lamatanja i distorzije? na policu iza ne bi nista stavljao, jos.jedno pitanje, dali moue muzika.biti cisto ok za moje potrebe koja je spojena na rsdio, znaci direktno na.tih 15,20W? kada slusam rock na.ovim cs6 zvuci cisto ok, ali kada se pusta guetta iki slicno moram smanjiti gladnocu kako bi dobio kakve basseve ili pak na.vecoj glasnoci skroz full smanjiti basseve jer je neslusljivo i udara.bezvzee
__________________
ševa!
ALiEN17 je offline   Reply With Quote
Staro 30.05.2013., 12:54   #344
dubravkol
Premium
Moj komp
 
dubravkol's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 582
Napred u vrata staviš zvučnike sa odvojenim visokotoncima koje staviš na tablu ili u predviđene otvore u vratima ili gdje su već ako uopće postoje, a na zadnju policu stavi elipse 6x9 i to je najbolje šta možeš dobit bez pojačala i subwoofera.

Ako nećeš bušit policu a hoćeš basa ko klinac sam ja vozio u gepeku 2 sony zvučnika od mini linije, ima ih po oglasnicima po 200Kn, pa i tak možeš isprobati ak su problem pare

Meni su recimo tvornički zvučnici uvijek imali više basa od naknadno stavljenih.
U astri G sam imao originalni radio i zvučnike. Umjesto original radia sam stavio ALpine radio i to je bilo poboljšanje. Pa sam nakon toga stavio Focal zvučnike i dobio k... Bas je samo nestao.
dubravkol je offline   Reply With Quote
Staro 30.05.2013., 13:19   #345
ALiEN17
Premium
Moj komp
 
ALiEN17's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Histria
Postovi: 1,136
na tabli, prilicno sam siguran da nema otvora za visokotonce, u vratima su dvije rupe od 16 cm, policu iza sam morao maknuti jer u haubu cesto, skoro uvijek prevozimo djecja kolica, tako da ni nista od toga, otvori za zvucnike jos postoje iza, u haubi, kada bi se gledala polica, s njene lijeve i desne strane, i tu bi dosli, posto nije bilo nijednog zvucnika tamo, neki skroz maleni zvucnici, pod plastikom, dakle, ako bi ostao pod svojom idejom, samo dva zvucnika od 16 cm u vrata, ova od jbla bi maknuo, ostane ovaj radio od pioneera i bez pojacala i suba, moguce ili iluzija da dobijem ono sta hocu? i naravno,.nesto za malo para : D mozda polovno nesto sa njuskala ili slicno? ili polovno nije pametno uzimat? hvala!

http://m.njuskalo.hr/auto-zvucnici-p...-oglas-6862669 valja ovo npr. sta? ili je sva ta oprema vec od nekih pojacala dobila po nosu?
__________________
ševa!

Zadnje izmijenjeno od: ALiEN17. 30.05.2013. u 13:28.
ALiEN17 je offline   Reply With Quote
Staro 30.05.2013., 21:37   #346
Wolverine
Moderator
Moj komp
 
Wolverine's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Vancouver, BC // Zabreg, Maximir
Postovi: 12,410
Citiraj:
Autor n30n Pregled postova
Dvosistemac - 2 zvučnika u jednom, najčešće visokotonac i srednjetonac
Trosistemac - 3 zvučnika u jednom, na ovo gore dodan i bass

Jok, kick + tweeter ide u oba slučaja.
Kod trosistemca je dodan jedan srednji od većinom 8 cm promjera.

http://www.focal.com/en/k2-power/181...053751320.html
vs
http://www.focal.com/en/k2-power/180...052751321.html
__________________
''Of all the things I've lost I miss my mind the most''
Mark Twain




Intel Core i5 2520
8GB DDR3 Patriot
Intel HD3000
256GB LiteOn LMH-256V2M mSATA
NEC USB 3.0 ExpressCard
14" 1366x768
Windows 10 Pro x64



Asus P6T SE w/P6T WS Pro BIOS mod
Intel Xeon X5650 @ 4,0 GHz + TT Frio OCK
4x 2GB Mushkin SilverLine Stiletto 1600
Gigabyte GTX 560Ti
Kingston V300 120GB + 640GB WD AAKS + 1TB WD EARS + 2,5'' Hitachi 500GB
DVD-RW LiteOn SATA
Corsair HX520
TT Chaser MK-1
Philips 200WP7ES / LG 32LG6000 Scarlet
Samsung ML-2160 / CL I-Trigue 5600
Logitech MX3200
Windows 10 Pro x64



Intel DP67BG
Intel G1610
2x 2GB Kingston HyperX Limited Edition 1600 MHz
Hitachi 250GB
VTX3D HD6670
DVD-RW Asus SATA
FSP 350 PNF
CoolerMaster Cavalier
ViewSonic VX922
Win7 x64 SP1


Wolverine je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na