Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Periferija > Monitori, tipkovnice i miševi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 01.08.2015., 00:28   #1441
VedranO
Premium
Moj komp
 
VedranO's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2013
Lokacija: Zg
Postovi: 400
Citiraj:
Autor mario1 Pregled postova
Malo se premišljam zbog Kane jer nema dvije tipke sa strane. Ja ih koristim za glasnoću, a kako sam rekao "grba" miša je malo previše napred. I malo je velik. 124mm dužine.
Ja sad imam roccat kone pure military i on je 120 mm duzine i uzeo sam ga jer je manji mis.
Ako ti je 124 mm prevelik mis onda ne znam koji da uzmes, roccat kova je manja, abyssus je cini mi se manji, jedino manje za sto ja znam su oni mini lapotop misevi jbg.

Zadnje izmijenjeno od: VedranO. 01.08.2015. u 00:36.
VedranO je offline   Reply With Quote
Staro 01.08.2015., 00:50   #1442
mario1
Premium
Moj komp
 
mario1's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2008
Lokacija: Lika
Postovi: 225
G302 je 115mm
mario1 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 01.08.2015., 01:05   #1443
Nybelung
Guest
 
Postovi: n/a
Glasnoću čega u 3d modeliranju?
  Reply With Quote
Staro 01.08.2015., 03:06   #1444
mario1
Premium
Moj komp
 
mario1's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2008
Lokacija: Lika
Postovi: 225
Pa glazbe, ne valjda glasnoću glasanja pataka Prvo sam kontrolu glasnoće imao na scroll lijevo i desno a onda kako G400s nije imao scroll lijevo i desno to sam prebacio na ove tipke sa strane. Ako ni njih nema onda bi morao kupiti posebno kontrolu glasnoće za svoje zvučnike.
mario1 je offline   Reply With Quote
Staro 01.08.2015., 07:42   #1445
Nybelung
Guest
 
Postovi: n/a
Pa ne moraš valjda konstantno mijenjati glasnoću, pa da ti ne može poslužiti desna tipka?
Uglavnom, Kana je najbolji miš ispod 300 kuna, a boljeg senzora nema prije G502.
  Reply With Quote
Staro 01.08.2015., 13:13   #1446
mario1
Premium
Moj komp
 
mario1's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2008
Lokacija: Lika
Postovi: 225
Pa više manje konstantno. Dojde mi netko u sobu pa smanjim, natrag pojačam. Onda ovisi kako je koja pjesma miksana, različite su glasnoće. Npr. pjesme iz 70-ih su dosta nisko miksane dok iz 2000-ih su do vrha VU metra miksane.

A dobro, ako je Kana toliko dobra mogu naručiti sa ebay-a neku mini miksetu za kontrolu glasnoće.

Nego, što mene muči. G302 ima oblik koji mi se najviše sviđa, a Kana, kako veliš ima najbolji senzor a oblik mi baš nije kakav bi htio. Onda tu opet dolazi G100s za koji je isto rečeno da je dobar a ima dobar oblik...

Jako je teško to bez isprobavanja uživo.
mario1 je offline   Reply With Quote
Staro 01.08.2015., 14:32   #1447
Nybelung
Guest
 
Postovi: n/a
G302 ima čudan oblik kakav sigurno dosad nisi isprobao, a "sviđa" ti se više od Kana/Sensei oblika koji je definitivno najprirodniji među ambidextrous miševima?
Ne sviđa ti se to što Kana ima jedan klik sa lijeve strane, jer su ti dva thumb buttona jako bitna, a dobar ti je G100S koji nema nijedan thumb button?


Ja se ispisivam iz ove teme jer je besmislena postala.


/ispisan
  Reply With Quote
Staro 01.08.2015., 15:08   #1448
wooden
Registered User
 
Datum registracije: Dec 2013
Lokacija: hr
Postovi: 804
Potencijalnim kupcima Logitech G302 savjetujem obvezno isprobavanje miša prije kupnje.
Ja sam ga vratio u trgovinu jer se nikako nisam mogao naviknuti na taj oblik.
Stvarno mi nije jasno za kakvu je to ruku i što su Logitechovi dizajneri imali na umu s onim oštrim izbočinama sa strane.
Znači, samo da su to izveli drugačije (zaoblili) miš bi bio odličan.

Svaki miš se mora isprobati u trgovini i tu nema prevelike filozofije, eventualno moraš znati otprilike dimenzije miša koje ti pašu pa bi se moglo preko slika vidjeti koji odgovara.
__________________
...
wooden je offline   Reply With Quote
Staro 01.08.2015., 16:16   #1449
mario1
Premium
Moj komp
 
mario1's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2008
Lokacija: Lika
Postovi: 225
Citiraj:
Autor Nybelung Pregled postova
G302 ima čudan oblik kakav sigurno dosad nisi isprobao, a "sviđa" ti se više od Kana/Sensei oblika koji je definitivno najprirodniji među ambidextrous miševima?
Ne sviđa ti se to što Kana ima jedan klik sa lijeve strane, jer su ti dva thumb buttona jako bitna, a dobar ti je G100S koji nema nijedan thumb button?


Ja se ispisivam iz ove teme jer je besmislena postala.


/ispisan
Ja neznam tko je ovdje lud. Ja sam uspoređivao profil miša, znači gornja strana miša je zaobljena. najviša točka tog zaobljenja treba biti prije polovice dužine miša kada gledaš od dlana. Ovo nije fantaziranje. Imam ovdje tri miša. G400s koji je super precizan ali je najviša točka zaobljenja daleko napred preko polovice miša. I još k tome je zaobljen da je desna strana niža nego lijeva. Ruka mi klizi nazad i desno. Kako ju stalno moram držat zgrčenu ruka me boli u zglobu.

Druga dva miša koja imam su profila kakav sam dao u onoj slici. Tu me ruka ništa ne boli.

Dakle po tome, po obliku miševi idu ovako G302>G100s>Kana. A po kvaliteti senzora idu Kana>G302 i G100s.

Pošto je G302 dosta čudnog oblika kad gledaš odozgor onda ostane dilema između G100s i Kane.

Tako da vjerojatno uzimam Kanu. Hvala svima
mario1 je offline   Reply With Quote
Staro 01.08.2015., 20:57   #1450
nub
PREMIUM
Moj komp
 
nub's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2014
Lokacija: zg
Postovi: 2,068
Senzori na kani, g100s i g302 su svi dobri, pogotovo ako pričamo o radu u photoshopu. Ne zamaraj se tim. Do granica mogućnosti senzora dođe pri uber brzim pokretima koje nećeš, ako ne igraš neki fps s preko 50cm za 360stupnjeva, dosec radom na desktopu. Bitno da je senzor korektan i da su driveri i software dobri.

A glasnoću možeš rješit i tipkovnicom ili jednostavno preko vol controla u winsima
nub je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 01.08.2015., 21:06   #1451
mario1
Premium
Moj komp
 
mario1's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2008
Lokacija: Lika
Postovi: 225
OK, samo sam malo opsjednut s time jer sam imao Logitech Performance MX i senzor na njemu je bio katastrofa. Kad sam radio ravne crte on je krivudao i to očigledno, po 200 piksela na 1000 piksela potezu. I što je najgore, nisam dobio pokvarenog miša jer sam ga reklamirao zbog toga, dobio novog i novi je isto to radio.
mario1 je offline   Reply With Quote
Staro 01.08.2015., 22:30   #1452
VedranO
Premium
Moj komp
 
VedranO's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2013
Lokacija: Zg
Postovi: 400
Citiraj:
Autor mario1 Pregled postova
OK, samo sam malo opsjednut s time jer sam imao Logitech Performance MX i senzor na njemu je bio katastrofa. Kad sam radio ravne crte on je krivudao i to očigledno, po 200 piksela na 1000 piksela potezu. I što je najgore, nisam dobio pokvarenog miša jer sam ga reklamirao zbog toga, dobio novog i novi je isto to radio.
Na kakvoj podlozi?
VedranO je offline   Reply With Quote
Staro 01.08.2015., 23:04   #1453
mario1
Premium
Moj komp
 
mario1's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2008
Lokacija: Lika
Postovi: 225
Na običnom stolu i običnom A4 papiru nije dobro radio. Dok su svi moji drugi miševi (čak i miš od 50kn) radili normalno na tom stolu.
mario1 je offline   Reply With Quote
Staro 01.08.2015., 23:14   #1454
VedranO
Premium
Moj komp
 
VedranO's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2013
Lokacija: Zg
Postovi: 400
Mozda da je bio na podlozi za misa ne bi radio takve probleme.
VedranO je offline   Reply With Quote
Staro 01.08.2015., 23:21   #1455
mario1
Premium
Moj komp
 
mario1's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2008
Lokacija: Lika
Postovi: 225
Možda, ali što ne bi miš koji je 10 puta skuplji od nekog kineskog za 50kn trebao raditi na svakoj podlozi? Još se oni diče da radi na svakoj.
mario1 je offline   Reply With Quote
Staro 02.08.2015., 00:42   #1456
wooden
Registered User
 
Datum registracije: Dec 2013
Lokacija: hr
Postovi: 804
A što ti ne bi izdvojio 50 kn za podlogu kad si već kupio tako skupocjen miš?
Očito je da ne može raditi na svakoj podlozi jer to ovisi o teksturi stola, a da ne pričam koja je glupost drljat sa mišem na A4 papiru koji bježi na sve strane.
Kupi poštenu podlogu pa onda ocjenjuj miš.
__________________
...
wooden je offline   Reply With Quote
Staro 02.08.2015., 00:59   #1457
mario1
Premium
Moj komp
 
mario1's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2008
Lokacija: Lika
Postovi: 225
Zašto ne bi mogao radit na bilo kojoj podlozi? Ja ne očekujem od miša da ne znam što radi, ali ako miš star 10 godina može radit na toj podlozi, onda očekujem to i od novog. Što bi sad trebali, stavljat specijalizirane podloge jer novi napredniji miševi ne mogu tuda radit? To po meni nije napredak.
mario1 je offline   Reply With Quote
Staro 02.08.2015., 01:04   #1458
wooden
Registered User
 
Datum registracije: Dec 2013
Lokacija: hr
Postovi: 804
Nybelung je dobro napravio što se povukao iz bilo kakve rasprave s tobom, trol alert mi se kasno pali.
Sretno s profesionalnom upotrebom miša na A4 papiru.

/ispisan
__________________
...
wooden je offline   Reply With Quote
Staro 02.08.2015., 01:18   #1459
VedranO
Premium
Moj komp
 
VedranO's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2013
Lokacija: Zg
Postovi: 400
Citiraj:
Autor mario1 Pregled postova
Zašto ne bi mogao radit na bilo kojoj podlozi? Ja ne očekujem od miša da ne znam što radi, ali ako miš star 10 godina može radit na toj podlozi, onda očekujem to i od novog. Što bi sad trebali, stavljat specijalizirane podloge jer novi napredniji miševi ne mogu tuda radit? To po meni nije napredak.
Ja sad stvarno vise ne znam jel ti nas lagano yebes ili stvarno ne znas.
VedranO je offline   Reply With Quote
Staro 02.08.2015., 02:52   #1460
mario1
Premium
Moj komp
 
mario1's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2008
Lokacija: Lika
Postovi: 225
Oprostite moje dame što sam vas uvrijedio. Vi stvarno smatrate da ste najpametniji u ovom svemiru i ako netko pita nešto odma smatrate - "pa kako on može mene pitat tako nešto, nek pojede još tonu palente pa nek se onda javi"...

Po čemu je bolji miš koji mora imat podlogu da bi radio normalno? Ozbiljno pitam. Ako je to tako sa svima onda ću si ljepo skupit miševe po kućama (stare) i radit na njima.
mario1 je offline   Reply With Quote
Staro 02.08.2015., 18:15   #1461
Monk
Registered User
 
Datum registracije: Jul 2015
Lokacija: Zadar
Postovi: 34
Pa realno ako kupujes mis za 300kn koji ti je problem dati jos par kn za podlogu?
Monk je offline   Reply With Quote
Staro 02.08.2015., 19:56   #1462
Prki
Premium
Moj komp
 
Prki's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Osijek
Postovi: 1,302
Pa zato što se tehnologija miševa u zadnjih 10g. promijenila i ako daš za miša 300kn onda od njega očekuješ da ima iskoristivost 100% a to dobivaš uz određene podloge.Znači nije isto koristi li miš laser ili optiku a i nisu sve optike iste kao ni laseri.Znači vejrovatnot da će novi miš od 300kn raditi na svakoj podlozi je poprilično velika ali kako će raditi e to je već druga stvar.
Prki je offline   Reply With Quote
Staro 02.08.2015., 22:02   #1463
darkydark
N0teb00k n00b
Moj komp
 
darkydark's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2005
Lokacija: Zagreb/Koprivnica
Postovi: 2,087
Ja se pak slazem s mariom, ak mis po stolu nejde kam mu ja velim, za qratz je :-)

Unazad par godina odviko sam se od podloga s obzirom da sam laptop nosio uokolo i sad mi samo smetaju. Sve me strah trenutka kad krene potraga za novim mišem.
__________________

i7 9850H, 64GB, 17.3” FHD, RTX Quadro 3000
512GB PM981a, 2x 1TB A2000
W10 Pro


i5 8500T, H310I-IM-B, 32GB, 10GbE X-3
1x 150GB Intel S3520, 3x2TB Crucial MX500, 4x12TB Toshiba MG07ACA12TE
Truenas Scale
File Share, Plex, Jellyfin, Nextcloud, qBittorrent
darkydark je online   Reply With Quote
Staro 02.08.2015., 22:11   #1464
mario1
Premium
Moj komp
 
mario1's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2008
Lokacija: Lika
Postovi: 225
Još malo pa ćeš mu trebat izmolit tri očenaša da pomakne pokazivač. Nije problem dat 50kn za podlogu nego je stvar principa.
mario1 je offline   Reply With Quote
Staro 03.08.2015., 02:05   #1465
VedranO
Premium
Moj komp
 
VedranO's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2013
Lokacija: Zg
Postovi: 400
Ja imam razer sphex podlogu za misa. Platio sam ju 100 kuna prije ja mislim 3 godine.
Vozio sam po njoj barem 6-7 miseva i svi su radili savrseno i bez ijedne greske.
I ne pada mi apsolutno na pamet, misa koji sam platio 400+ kuna slajsati po drvenom stolu ili komadu A4 papira.
Taman da radi ko zmaj na tom stolu.
A ako netko ne kuzi da laserski i opticki misevi zbog samog nacina na koji im senzor radi nemaju dobre performanse na reflektirajucim podlogama, ili bijelim podlogama ili jako sarenim podlogama.
Onda se nemamo sta raspravljat dalje. I jos mi ide tu tulit da on zahtjeva od misa koji je platio xx kuna da radi na soderu kamoli na stolu.
Brate mili mozes ti njega i po asfaltu vozit sto se mene osobno tice.
To ko da si rekao "ako mogu stojadina vozit po oranici zasto ne bi mogao i novi mercedes, to nije napredak ako ne mogu"
Mozes milo, samo naprijed, kao i Nybelung, ispis iz teme, zdravo drugari.
VedranO je offline   Reply With Quote
Staro 03.08.2015., 07:45   #1466
mario1
Premium
Moj komp
 
mario1's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2008
Lokacija: Lika
Postovi: 225
Citiraj:
Autor VedranO Pregled postova
To ko da si rekao "ako mogu stojadina vozit po oranici zasto ne bi mogao i novi mercedes, to nije napredak ako ne mogu"
Mozes milo, samo naprijed, kao i Nybelung, ispis iz teme, zdravo drugari.
Pa nego što, kog boga će mi auto koji mora vozit po staklu
mario1 je offline   Reply With Quote
Staro 03.08.2015., 19:13   #1467
darkydark
N0teb00k n00b
Moj komp
 
darkydark's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2005
Lokacija: Zagreb/Koprivnica
Postovi: 2,087
Citiraj:
Autor VedranO Pregled postova
Ja imam razer sphex podlogu za misa. Platio sam ju 100 kuna prije ja mislim 3 godine.
Vozio sam po njoj barem 6-7 miseva i svi su radili savrseno i bez ijedne greske.
I ne pada mi apsolutno na pamet, misa koji sam platio 400+ kuna slajsati po drvenom stolu ili komadu A4 papira.
Taman da radi ko zmaj na tom stolu.
Ja imam stol kao podlogu za miša, platio sam ga XY novaca prije X godina. Vozio sam po njemu 3-4 miša i svi su radili savršeno.

I ne pada mi apsolutno na pamet, miša kojeg ću platiti 200+ kuna, šlajsati po nekakvoj podlozi.

Taman da radi ko zmaj na njoj.

Citiraj:
Autor VedranO Pregled postova
A ako netko ne kuzi da laserski i optički miševi zbog samog nacina na koji im senzor radi nemaju dobre performanse na reflektirajucim podlogama, ili bijelim podlogama ili jako sarenim podlogama.
Onda se nemamo sta raspravljat dalje. I jos mi ide tu tulit da on zahtjeva od misa koji je platio xx kuna da radi na soderu kamoli na stolu.
Nitko ne traži maksimum od optičkih ili laserskih miševa, ali ak ga na stolu povučem lijevo u ravnoj crti, ima da ide je??*o lijevo po nekakvom pravcu. Da sam htio sinusoidu iskoristio bi neku od formula koju istu crtaju.

Za boga miloga, ovo je lovilo po apsolutno svakoj vrsti podloge, uključujući i ukrasno staklo na stolu u dnevnom boravku. Zar je takav problem danas proizvođačima napraviti miš sa adekvatno jakim laserom i senzorom?

Pa da kupuje miš koji mu mora radit po šodru valjda bi to čovjek napisao i ako da mu se krene preporučivati miš koji, da bi radio na način na koji on to od njega očekuje, zahtjeva temperaturu zraka od 21.2C, vlažnost zraka od 31.4% ili podlogu od gusto tkanih vaginalnih dlaka punoljetnih arapskih djevica za 19.99kn, jednostavno nema smisla. Čovjek ima svoje uvjete, ako nemate ideje nema potrebe napadati nit njega, nit mene. Ok, je izbirljiv, ali to je njegovo pravo, jer na kraju dana on će taj miš koristiti.

Citiraj:
Autor VedranO Pregled postova
Brate mili mozes ti njega i po asfaltu vozit sto se mene osobno tice.
To ko da si rekao "ako mogu stojadina vozit po oranici zasto ne bi mogao i novi mercedes, to nije napredak ako ne mogu"
Mozes milo, samo naprijed, kao i Nybelung, ispis iz teme, zdravo drugari.
Vidiš ključan problem u tvojoj analogiji je da postoje vozila koja bez problema idu po oranicama, a jednako su udobna na cesti - i možeš ih bez problema pronaći pod Mercedes-Benz brandom.

Ne traži svako bolid, neki od nas žele miš koji će radit adekvatno u svim uvjetima. Zato i koristim prastari bežićni Logitech koji ni nema unifying receiver jer sve što sam do sad probao jednostavno radi loše s moje perspektive.
__________________

i7 9850H, 64GB, 17.3” FHD, RTX Quadro 3000
512GB PM981a, 2x 1TB A2000
W10 Pro


i5 8500T, H310I-IM-B, 32GB, 10GbE X-3
1x 150GB Intel S3520, 3x2TB Crucial MX500, 4x12TB Toshiba MG07ACA12TE
Truenas Scale
File Share, Plex, Jellyfin, Nextcloud, qBittorrent
darkydark je online   Reply With Quote
Staro 03.08.2015., 20:20   #1468
mario1
Premium
Moj komp
 
mario1's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2008
Lokacija: Lika
Postovi: 225
Citiraj:
Autor darkydark Pregled postova
ili podlogu od gusto tkanih vaginalnih dlaka punoljetnih arapskih djevica
hahaha moram priznat da prvi puta čujem za takvu podlogu
mario1 je offline   Reply With Quote
Staro 03.08.2015., 22:04   #1469
Monk
Registered User
 
Datum registracije: Jul 2015
Lokacija: Zadar
Postovi: 34
Probajte s misem po nekoj majici ili hlacama,meni je tako puno bolje nego na podlozi i ako je i na podlozi ok.Ali stvarno ne razumijem u cemu je problem dati par kuna za podlogu.Uzmite mis s lopticom i onda s njim mozes i po stolu i po staklu.
Monk je offline   Reply With Quote
Staro 03.08.2015., 22:14   #1470
mario1
Premium
Moj komp
 
mario1's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2008
Lokacija: Lika
Postovi: 225
Citiraj:
Autor Monk Pregled postova
Probajte s misem po nekoj majici ili hlacama,meni je tako puno bolje nego na podlozi i ako je i na podlozi ok.Ali stvarno ne razumijem u cemu je problem dati par kuna za podlogu.Uzmite mis s lopticom i onda s njim mozes i po stolu i po staklu.
Premalo sarkazma
mario1 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na