Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Periferija > Monitori, tipkovnice i miševi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 12.07.2015., 22:27   #1411
Drift_King
Never Forgetti
 
Drift_King's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: .
Postovi: 1,640
Citiraj:
Autor Romano.Cule Pregled postova
Evo bratko. Bit ce ti velik koliko ti zelis posto ima sve za podesavanje duzine i velicine dlana i prstiju. http://www.links.hr/artikl-101.503.348
Ipak necu toliko dat za mau5, racuna san oko 400-500 kn.
__________________
Drift_King je offline   Reply With Quote
Staro 13.07.2015., 20:21   #1412
imaticx
Default
Moj komp
 
imaticx's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Požega
Postovi: 1,466
Trazim neki bezicni mis koji ima jako lagan srednji klik (middle button). Sad imam neki Gigabyte, ali je vec dao svoje. Takoder imam i Lenovo komplet mis + tipkovnica, ali ima samo 500 dpi. Ali prednost obadva je sto imaju jako lagan srednji klik sto mi i treba. Imao sam Logitech MX Performance i M705, ali oni imaju dosta tezak srednji klik. Uglavnom mi treba za posao i ponekad za gaming.
Od Logitecha sam gledao, nista nisam nasao, druge marke i modele ne poznajem bas.
Ako bas nista ne nadem, mozda dode u obzir i zicni mis, ali za laptop mi je ipak bolje bezicni
Molio bih preporuke da ne narucim nesto sto mi ne pase
__________________
imaticx je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 14.07.2015., 09:55   #1413
Sonim
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Zg & Klc
Postovi: 263
Citiraj:
Autor imaticx Pregled postova
Trazim neki bezicni mis koji ima jako lagan srednji klik (middle button). Sad imam neki Gigabyte, ali je vec dao svoje. Takoder imam i Lenovo komplet mis + tipkovnica, ali ima samo 500 dpi. Ali prednost obadva je sto imaju jako lagan srednji klik sto mi i treba. Imao sam Logitech MX Performance i M705, ali oni imaju dosta tezak srednji klik. Uglavnom mi treba za posao i ponekad za gaming.
Od Logitecha sam gledao, nista nisam nasao, druge marke i modele ne poznajem bas.
Ako bas nista ne nadem, mozda dode u obzir i zicni mis, ali za laptop mi je ipak bolje bezicni
Molio bih preporuke da ne narucim nesto sto mi ne pase
Koristim od logitecha M560 i zadovoljan sam. Preporučio bi ga. Koristim ga slično kao i ti (posao + povremeni gaming) s razlikom da ga ja koristim u kombinaciji s tipkovnicom iz seta od logitecha mk520 na stolnom računalu, a miš iz seta koristim uz laptop na poslu.
S tim da m560 nema standardni mid button već sam si ga ja stavio na gumb iznad kotačića koj ti ima lagani klik. Scroll ti ima spori (standardi, koji je malo glasniji) i onaj brzi. Mislim da tako ima i m705. Ide jedna baterija u njega tako da bi trebao biti lakši od m705, ali ima zato duplo kraće trajanje baterije od m705 (18 mjeseci).
Sonim je offline   Reply With Quote
Staro 14.07.2015., 15:36   #1414
imaticx
Default
Moj komp
 
imaticx's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Požega
Postovi: 1,466
Gledao sam i taj, ali navikao sam na bas srednji klik, tako da bi htio da bude tamo gdje je Probao sam i na mx performance isto sa tipkom sastrane, ali navika je navika
__________________
imaticx je offline   Reply With Quote
Staro 19.07.2015., 19:19   #1415
Zagorhac
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: Zagorje
Postovi: 410
Bok

Trebao bih bezicni mis do nekih 300kn. Uglavnom uredski rad. Middle click je obavezan radi autocad-a. I tipke ne bi smjele biti teske za pritisnuti. I da li postoji kojj mis da se moze spojiti direkt na laptop preko bluetootha?
Zagorhac je offline   Reply With Quote
Staro 24.07.2015., 13:41   #1416
KhongLo
Registered User
Moj komp
 
KhongLo's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2015
Lokacija: Zagreb
Postovi: 695
Ima li netko Razer DeathAdder Chroma? Kakva je izdržljivost gumenih uporišta sa strane? Premišljam se da li da kupim taj miš ili Roccat Kone XTD. Nekako više naginjem prema Razeru jer daju godinu dana dulju garanciju, a razlika u cijeni između njega i Roccata je zanemariva.

U veljači sam gledao ta dva te Func MS-3 i Mionix NAOS 8200, no na kraju sam, ni sam više ne znam iz kojeg razloga, u zadnji čas odlučio za Steelseries Rival. Na njemu se guma već u potpunosti raspala i više nije za uporabu.

EDIT: Kupio sam Roccat Kone XTD. Prvi dojam: miš je savršen, najbolji koji sam ikad držao u rukama

Zadnje izmijenjeno od: KhongLo. 24.07.2015. u 23:04.
KhongLo je offline   Reply With Quote
Staro 25.07.2015., 18:39   #1417
Storm-
Registered User
 
Storm-'s Avatar
 
Datum registracije: Jan 2010
Lokacija: HR
Postovi: 27
U zadnjih 4 mjeseca sam koristio 4 različita miša pa evo mojih dojmova, možda nekome pomogne oko odluke.

Kupio G502 da zamijeni G9x jer mi je otišao scroll i moram reći da nisam bio 100% zadovoljan. Miš je kvalitetan ali težina i oblik mi jednostavno nisu pasali. Mislim da broj jedan problem za mene je malo povišena lijeva tipka pa mi kažiprst nije baš u meni prirodnom položaju. Zvuči čudno ali pošto mi cijela ergonomija miša ne paše to se onda vidno osjeti i definitivno osjećam zatezanje u zglobu nakon dužeg korištenja. Općenito, da je miš pola centimetra niži/širi/kraći bio bi savršen. Jako dobar miš koji eto zbog ergonomije i težine ne paše.

Uzeo G303 iz Alze ali nažalost kad god pomaknem miš lijevo-desno strelica se zatrese kad stane. Čak sam ga dobio otvorenog sa izmjenjenim profilima, pretpostavljam da ga je netko koristio i vratio kad je vidio da ne radi kako treba. To me malo neugodno iznenadilo, kud baš meni išli uvaliti to. Sam miš odlično leži u ruci usprkos neuobičajenom romb obliku i osobno mi je nejasno zašto su išli na ambidexter oblik pošto je položaj tipki takav da je samo za dešnjake. Ipak se osjeti malo "grba" sa lijeve strane gdje palac leži, da je tu malo ravniji bio bi savršen. Pretpostavljam da G302 bi bio sasvim dovoljan jer su razlike u senzoru vjerojatno minimalne, manje više isti miš za one koji se ne žele gnjaviti naručivanjem izvana. Ono što me najviše zasmetalo je kotačić koji je kriminalno "jeftin". Scroll sa G9 bi trebao biti standard na svakom Logitech mišu. Side-tipke mi isto nisu baš na pravoj poziciji za razliku od G502/G9x.

Dok čekam reklamaciju G303 nabavio sam CM Xornet, kao nekakav entry-level gaming miš i mogu reći da se dosta loš, od senzora i mekanih tipki do nemogućnosti podešavanja DPI. Čak nema ni software nego se koristi firmware pa skineš verziju koja ti paše. Tako da očito se isplati potrošiti malo više za kvalitetu. Osobno mi je nejasno kako od toliko miševa je teško naći neki kvalitetni koji dobro leži, ima kvalitetan software i dobar senzor. Čak i kod skupljih je to problem.

Logitech počinje sa prodajom MX Anyhwere 2, dizajnom sličan MX Masteru. Bilo bi lijepo da Logitechu dođe iz guzicu u glavu i napravi verziju sa žicom, jer dimenzije su taman za mene koji preferira fingertip grip a i dizajn mi je prva liga. Samo da je lagan kao G9x/G303 i miš bi bio savršen.
Storm- je offline   Reply With Quote
Staro 26.07.2015., 13:27   #1418
imaticx
Default
Moj komp
 
imaticx's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Požega
Postovi: 1,466
Posto nisam uspio naci nekog bezicnog misa, odlucio sam se na zicnog, ali imam par pitanja.

- posto su mi sva 3 usb porta lijevo dolje (malo ispod ctrl tipke) hoce li mi smetati kod normalnog koristenja? Ako imate zicni mis na laptopu, da li vam smeta usb prikljucak?
- preporuka nekog misa (moze i gamerski) do 300 kn

Gledao sam Sharkoon Fireglider laserski i taj mi se cini oblikom i cijenom ok

Iskustva?
__________________

Zadnje izmijenjeno od: imaticx. 26.07.2015. u 14:15.
imaticx je offline   Reply With Quote
Staro 26.07.2015., 13:50   #1419
Nybelung
Guest
 
Postovi: n/a
Idealno bi bilo da ti je priključak nazad, ali i s lijeve strane je bolje nego kad je desno pa mišem udaraš u kabel.
Laserski Fireglider je loš. Ako želiš taj oblik onda uzmi optičkog, jefiniji je, a bolji.
Pogledaj i Kana v2, ali nisam siguran da će ti middle click biti mekan.
  Reply With Quote
Staro 26.07.2015., 16:57   #1420
imaticx
Default
Moj komp
 
imaticx's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Požega
Postovi: 1,466
Onda nista ako middle click nije mekan

Moze jos prijedloga zicnih miseva do 300 kn

Kakav je Logitech G300S?
__________________
imaticx je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 26.07.2015., 17:45   #1421
Nybelung
Guest
 
Postovi: n/a
G300S ti je G300 s malo drugačijim bojama. Izbjegni.

Iskreno, mislim da nećeš pronaći to što tražiš. Svi novi miševi koje sam ja isprobao imaju tvrd srednji click, pogotovo Logitech pacovi.

U toj klasi birao bi između Kana v2, Maurus X ili G100S, točno tim redoslijedom. A na middle click bi se navikavao.
  Reply With Quote
Staro 26.07.2015., 21:41   #1422
imaticx
Default
Moj komp
 
imaticx's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Požega
Postovi: 1,466
Malo sam gledao miseve i izbor je pao na 4 modela

1. Sharkoon Fireglider (ne znam koji je bolji, opticki ili laserski)
2. Genius Maurus X
3. Logitech G100s (makar bi da mis ima vise tipki osim standardnih, zato je i na 3. mjestu)

ili protegnuti malo do

4. Logitech G700s polovni

Molio bih misljenja sto najbolje uzeti. Bitno mi je jer u PZ nemam gdje isprobati miseve pa moram ovako preko iskustva drugih i recenzija po youtube
__________________
imaticx je offline   Reply With Quote
Staro 26.07.2015., 22:13   #1423
Thermaltake
1
 
Thermaltake's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,314
Ja bi išo na g700s isprobao sam miš kod prijatelja predobar je i što se specs tiče i super leži u ruci. Ja imam kako bi rekli medium size prste i za njih je odličan i sve ti je na dohvat ruke on the fly opcije i ostali gumbi, ali također i ako imaš veće ima još prostora pogotovo na lijevoj i desnoj tipki. Specs su mu puno bolje naspram ovih gore šta si naveo tako da nema se tu šta puno razmišljat, ja oduvijek koristim logitechove miševe i kad bi uzimao nebi razmišljao o drugima.

Zadnje izmijenjeno od: Thermaltake. 26.07.2015. u 22:24.
Thermaltake je offline   Reply With Quote
Staro 26.07.2015., 22:35   #1424
imaticx
Default
Moj komp
 
imaticx's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Požega
Postovi: 1,466
Ipak odustao od G700, pretvrd mi je middle click, a i ipak ide preko budgeta za koji sam trenutno namjenio. Vidjeti cu novi Anywhere 2 (ili MX Master kad padne cijena) kakav je, ali trenutno sam se odlucio na Fireglider

Jos samo ne znam uzeti laserski ili opticki. Negdje pise da je laserski bolji, negdje opticki
__________________
imaticx je offline   Reply With Quote
Staro 26.07.2015., 22:36   #1425
mamutarka
ODUZIMAM VAM RIJEČ
Moj komp
 
mamutarka's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 12,456
koji mis?

Bitno za g700/g700s je da ces svaku noc imati mis na punjenju. Ako ti je polling rate na 1000 i koristis ga, baterija ide ko blesava. To je jedini razlog zasto sam uzeo mx mastera. Dok ne srede neki gamerski mis sa boljom baterijom
__________________
mamutarka je online   Reply With Quote
Staro 26.07.2015., 23:26   #1426
Nybelung
Guest
 
Postovi: n/a
Citiraj:
Autor imaticx Pregled postova
Jos samo ne znam uzeti laserski ili opticki. Negdje pise da je laserski bolji, negdje opticki
Gdje piše da je bolji laserski? Reci da ih stavim na black listu.
  Reply With Quote
Staro 29.07.2015., 19:51   #1427
imaticx
Default
Moj komp
 
imaticx's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Požega
Postovi: 1,466
Uzeo fireglidera, ali mi je nekako prevelik. Imam dosta veliku ruku, ali uvijek sam imao manje miseve. Neznam hocu li se naviknuti ili ne na to. Koristim claw grip i osjetim na dlanu da je mis "vruc", a prije to nisam osjetio jer mi nikad mis nije dirao dlan (zbog velicine)
__________________
imaticx je offline   Reply With Quote
Staro 29.07.2015., 23:49   #1428
Cuky
jedan i jedini :D
Moj komp
 
Cuky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: novi zagreb
Postovi: 4,936
zbog tog sam ja i odustao od njega. za claw grip mi se nekako cini preogroman. sada razmisljam o steelseries kana v2 ili sensei raw.

kana mi se cini ok, ali me nekako taj single side button odbija. ne znam sta misliti o tome, koliko se uopce tesko naviknuti na button sa desne strane misa
Cuky je offline   Reply With Quote
Staro 31.07.2015., 18:52   #1429
mario1
Premium
Moj komp
 
mario1's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2008
Lokacija: Lika
Postovi: 225
Evo ako bi ste meni mogli pomoć, izabrat jednog od ova tri miša (ili preporučit neki drugi)

http://www.razerzone.com/gaming-mice/razer-abyssus
http://www.razerzone.com/gaming-mice/razer-taipan
http://gaming.logitech.com/en-us/pro...ing-mouse-g302

Bavim se 3D modeliranjem, potrebna mi je preciznost, DPI nije bitan, ako je preko 2000 miš mi je prebrz za precizno pogodit jedan piksel. Znači bitno mi je samo da ne krivuda ako ga ja povlačim ravno.

Druga stvar što se tiče oblika - probao sam ove tzv. ergonomske. Meni ne pašu. Meni treba simetričan miš i da ima, ajmo reć, visoku guzicu . To znači da miš prema tipkama pada odmah nakon prvih 2,3 cm odozada. Imam trenutno G400s ali on je oblikovan ergonomski pa me ruka boli i trne. Stvar je u tome da mi stalno ruka klizi natrag i udesno. Najviša točka tog miša je daleko napred, preko polovice dužine.

Eto, čekam vaše savjete.
mario1 je offline   Reply With Quote
Staro 31.07.2015., 19:20   #1430
nub
PREMIUM
Moj komp
 
nub's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2014
Lokacija: zg
Postovi: 2,066
Od ovih najbolje g302 iako je malo neobičnog, kockastog oblika od iza. Treba probat.

Svakako bolji driveri i software od razerovog.
nub je offline   Reply With Quote
Staro 31.07.2015., 20:48   #1431
Nybelung
Guest
 
Postovi: n/a
  Reply With Quote
Staro 31.07.2015., 21:09   #1432
mario1
Premium
Moj komp
 
mario1's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2008
Lokacija: Lika
Postovi: 225
Vidiš, ja sam mislio da će ispast da je razer taipan najbolji. Što se tiče ovog Kana V2, i taj bi mogao. Oblik je dosta sličan ovome LX3 kojeg sam koristio prije i za koji se pokazalo da meni najviše paše. Iako mi malo ta Kana izgleda jefino.




Što se tiče isprobavanja, to ne mogu. Ja sam u sred šume a prva trgovina kompjuterskom opremom mi je 100km udaljena. I pitanje koliko miševa imaju. Zagreb mi je 150km udaljen.
mario1 je offline   Reply With Quote
Staro 31.07.2015., 22:22   #1433
VedranO
Premium
Moj komp
 
VedranO's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2013
Lokacija: Zg
Postovi: 400
Citiraj:
Autor mario1 Pregled postova
Evo ako bi ste meni mogli pomoć, izabrat jednog od ova tri miša (ili preporučit neki drugi)

http://www.razerzone.com/gaming-mice/razer-abyssus
http://www.razerzone.com/gaming-mice/razer-taipan
http://gaming.logitech.com/en-us/pro...ing-mouse-g302

Bavim se 3D modeliranjem, potrebna mi je preciznost, DPI nije bitan, ako je preko 2000 miš mi je prebrz za precizno pogodit jedan piksel. Znači bitno mi je samo da ne krivuda ako ga ja povlačim ravno.

Druga stvar što se tiče oblika - probao sam ove tzv. ergonomske. Meni ne pašu. Meni treba simetričan miš i da ima, ajmo reć, visoku guzicu . To znači da miš prema tipkama pada odmah nakon prvih 2,3 cm odozada. Imam trenutno G400s ali on je oblikovan ergonomski pa me ruka boli i trne. Stvar je u tome da mi stalno ruka klizi natrag i udesno. Najviša točka tog miša je daleko napred, preko polovice dužine.

Eto, čekam vaše savjete.
Apsolutno naujudobniji mis koji sam ikada imao je bio prestigio pmsg1.
Jedan i jedini s kojim sam u maxu mogao raditi vise od 2 sata neprekidno a da mi se ruka ne umori.
Kao eventualnu zamjenu gledao bih mionix naos i slicne koji imaju te ergonomske utore s desne strane za prste.
Nebo i zemlja naspram drugih ergonomskih miseva.
VedranO je offline   Reply With Quote
Staro 31.07.2015., 22:29   #1434
mario1
Premium
Moj komp
 
mario1's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2008
Lokacija: Lika
Postovi: 225
Al ja ne mogu radit s tim ergonomskim miševima. Ja upravljam s mišem na neki čudan način. Držim palac i mali prst na stolu odmah uz miša i lagano guram miša uz ta dva prsta. A kod ergonomskih miševa mi je problem kad mi nisu ta dva prsta na stolu, tad samo sa zglobom ruke pomišem miša i imam osjećaj da moram sa letvom od dva metra udenut konac u iglu.
mario1 je offline   Reply With Quote
Staro 31.07.2015., 22:34   #1435
VedranO
Premium
Moj komp
 
VedranO's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2013
Lokacija: Zg
Postovi: 400
Onda nemoj bacat novce i uzmi radije logitech G 100S ili kinzu i mir.
Lupit hrpu love na mis kao sto je razer taipan je besmisleno
VedranO je offline   Reply With Quote
Staro 31.07.2015., 23:03   #1436
mario1
Premium
Moj komp
 
mario1's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2008
Lokacija: Lika
Postovi: 225
G100s isto dolazi u obzir. Samo me malo muči, pošto imam G400s, da li je to zapravo korak unazad što se tiče senzora, ili je to sve isti senzor, samo drugačiji vanjski izgled?
mario1 je offline   Reply With Quote
Staro 31.07.2015., 23:04   #1437
nub
PREMIUM
Moj komp
 
nub's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2014
Lokacija: zg
Postovi: 2,066
Amen to that!

G100s je super mis.. Ja superzadovoljan, koristim ga na 500dpi u winsima.

Najveća prednost g302 naspram njega su klikovi, taj ima mis najbolji klik ikad. Sad pitanje dal se isplati doplatit 150-200kn za to
nub je offline   Reply With Quote
Staro 31.07.2015., 23:07   #1438
VedranO
Premium
Moj komp
 
VedranO's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2013
Lokacija: Zg
Postovi: 400
Veci korak unazad je ovo smece od senzora na razeru.
Neces sigurno osjetiti nikakvu znacajnu razliku radi senzora. Prosao sam miseva i miseva, od razera do steelseries i sharkoona i optickih i laserskih i sa svima sam u maxu radio.
Ako imas podlogu po kojoj taj senzor dobro lovi nemas brige.
Meni najbolja cista crna bez ikakvih sara i kerefeka, sve i jedan je na njoj radio ko zmaj.
VedranO je offline   Reply With Quote
Staro 31.07.2015., 23:12   #1439
Nybelung
Guest
 
Postovi: n/a





-->
Neznam zašto se premišljaš kad je Kana v2 jeftin, a ima oblik koji ti odgovara, težinu koja ti odgovara, senzor koji ti odgovara... Plastika mu je dobra, nije grub pod prstima a opet ne klizi.

Miš ima jednu manu koja se vidi samo ako često podižeš miš (LOD), a elegantno se ovako riješi ako ti bude smetalo:





  Reply With Quote
Staro 31.07.2015., 23:26   #1440
mario1
Premium
Moj komp
 
mario1's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2008
Lokacija: Lika
Postovi: 225
Malo se premišljam zbog Kane jer nema dvije tipke sa strane. Ja ih koristim za glasnoću, a kako sam rekao "grba" miša je malo previše napred. I malo je velik. 124mm dužine.
mario1 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na