Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Audio, Video, Foto
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 08.09.2008., 22:47   #61
Jelc
Super Moderators
 
Datum registracije: May 2002
Lokacija: Zg
Postovi: 17,469
Ne misliš li da su ti malo predaleko jedan od drugog?
__________________

Phenom X4 9850 BE&OCZ Gladiator MAX/DFI 790FXB-M2RSH/2x1GB SuperTaljent CL4/Sapphire 5850&AVerTV Hybrid Speedy/WD 320GB/Bare 120GB/500GB/Zamzung F3 1TB/Zamzung SE-S184/Corsair TX650W/Zamzung 205BW/TerraTec SiXPack 5.1+/Klipsch ProMedia 2.1

Amiga 1200 HD/DELL externi floppy :-)/Commodore 1084S
Jelc je offline   Reply With Quote
Staro 08.09.2008., 23:02   #62
BladeRunner
Type R
Moj komp
 
BladeRunner's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2003
Lokacija: El Segundo School of Finance
Postovi: 1,485
Kako stalno stoje(na kraju stola) nisu..možda bi bili i dalje da je kabel duži. Uz monitor su bili samo za potrebe fotosešna ako si na to ciljao.
BladeRunner je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 09.09.2008., 14:20   #63
Jelc
Super Moderators
 
Datum registracije: May 2002
Lokacija: Zg
Postovi: 17,469
Citiraj:
Autor BladeRunner Pregled postova
Uz monitor su bili samo za potrebe fotosešna ako si na to ciljao.
Mislio sam da ti tak stoje cijelo vrijeme
__________________

Phenom X4 9850 BE&OCZ Gladiator MAX/DFI 790FXB-M2RSH/2x1GB SuperTaljent CL4/Sapphire 5850&AVerTV Hybrid Speedy/WD 320GB/Bare 120GB/500GB/Zamzung F3 1TB/Zamzung SE-S184/Corsair TX650W/Zamzung 205BW/TerraTec SiXPack 5.1+/Klipsch ProMedia 2.1

Amiga 1200 HD/DELL externi floppy :-)/Commodore 1084S
Jelc je offline   Reply With Quote
Staro 09.09.2008., 14:32   #64
thedream
Banned
Moj komp
 
thedream's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: Zagreb ( Šibenik )
Postovi: 5,456
Citiraj:
Autor Jelc Pregled postova
Ne misliš li da su ti malo predaleko jedan od drugog?
Stereo-Surround-wannabe-Upmix ,a ništa morat ću i ja po drvo.Gledam ja to,2+2 uzeti,jer signal ide iz zvučne,pa cap jedne na front,cap drugi par na back,i lijepo svira,stavim 5.1 u setupu,i živo me zanima bi li pravilno prepoznao sva 4 kanala,fr,fl,rr,rl. Woofer mi ionako ne treba,tj. bass ide preko svakog posebno,što i nije lošije nego da ga woofer pozicionira putem Bass redirectiona na X-fi-ju.

Moglo bi ispasti sasma solidno.
thedream je offline   Reply With Quote
Staro 09.09.2008., 15:13   #65
wiseman
Premium
Moj komp
 
wiseman's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: SL/ZG
Postovi: 445
Ma bezveze ti je to... Dobit ćeš nekakvu kvadrofoniju, a to je brzo izašlo iz mode kad se pojavilo. Ne treba spominjat da ćeš regulaciju glasnoće morat vršit na dva mjesta.
A ako staviš na 5.1 i prikopčaš tako kako si zamislio, ostat ćeš bez dijaloga u filmovima.

Ma zapravo radi što te volja. Ako te to zabavlja i veseli
wiseman je offline   Reply With Quote
Staro 10.09.2008., 00:36   #66
BladeRunner
Type R
Moj komp
 
BladeRunner's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2003
Lokacija: El Segundo School of Finance
Postovi: 1,485
Predbilježavam se za jedan sistem viška kad(ako) skužiš da je kvazi kvadrofonija bljak.
BladeRunner je offline   Reply With Quote
Staro 10.09.2008., 09:26   #67
thedream
Banned
Moj komp
 
thedream's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: Zagreb ( Šibenik )
Postovi: 5,456
A dobro to je više bila fiktivna ideja,za 100kn više se uzme drveni 5.1 Genius, umjesto tako 2+2.Zanimalo me kako bi to zvučalo,i mislim da je netočno da se gubi dijalog u filmovima,jer signal ide preko zvučne i praktički postavljanjem setupa na 5.1 gubi se eventualno,tj gubi se subwoofer i centralni speaker, ostaju FR,FL i zadnji RR i RL. Nema veze.

I jedan će bit dosta kad dođe vrijeme za penziju plastike. A regulaciju mogu i iz Viste vršiti,tj. sa software-a kartice za svaki zvučnik posebno.

To me malo zaintrigiralo,čisto kao fikcija. Ali eto,quad je nešto out čini mi se,u svemu.
thedream je offline   Reply With Quote
Staro 10.09.2008., 11:06   #68
wiseman
Premium
Moj komp
 
wiseman's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: SL/ZG
Postovi: 445
Citiraj:
Autor thedream Pregled postova
Zanimalo me kako bi to zvučalo,i mislim da je netočno da se gubi dijalog u filmovima,jer signal ide preko zvučne i praktički postavljanjem setupa na 5.1 gubi se eventualno,tj gubi se subwoofer i centralni speaker.
Točno taku, gubi se sub i centar, a centar upravo služi za govor u filmovim.

Morao bi namjestit na kartici na "Quadrophonic speakers" onda bi ti sve radilo. Al vidim da si odustao od toga, bravo
wiseman je offline   Reply With Quote
Staro 10.09.2008., 14:57   #69
Mattheous
Premium
Moj komp
 
Mattheous's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Dalmatia
Postovi: 203
Stigli. Predobri meni.
__________________
Greed, for lack of a better word, is good. Greed is right. Greed works. Greed clarifies, cuts through, and captures the essence of the evolutionary spirit. Greed, in all of its forms, greed for life, for money, for love, knowledge has marked the upward surge of mankind.
Mattheous je offline   Reply With Quote
Staro 10.09.2008., 17:34   #70
Valg
Guest
Moj komp
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: City
Postovi: 1,404
Ja sam si baš mislio kupiti X-530, ali koliko vidim dosta ste ih popljuvali... A dobro, nek Logitech radije proizvodi mišonje i tipkovnice, a ne poluproizvode od zvučnika...
Al kad pogledaš taj set nije toliko skup, koliko je dobar - to ne znam...

Što se tiče zvučnog sistema kojeg sada koristim, to je direktan predhodnik ovog seta:
http://hr.europe.creative.com/produc...&product=10321
Dakle sve je isto, samo što je 5.1 umjesto 7.1.
Već me dobrih 6 godina služi, jedino što mogu zamjeriti je joistick koji je postao onako "neosjetljiv" tj zna se sam od sebe smanjiti, pa moram kotačić malo zarotirati da opet progovori... Želio sam to riješiti kontakt sprejom, ali ga nisam nigdje našao za kupiti i ne znam dali se takvo što i proizvodi više... Uglavnom s tim se našprica potenciometar i on ponovno "hvata" kao nov, jer nadomjesti istrugane čestice...
Ako itko ima kakav dobar prijedlog, neg mi pošalje PM ili ovdje u ovoj temi... Hvala...
Valg je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 10.09.2008., 18:15   #71
Flikoman
Guest
Moj komp
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: Zabok/ZG
Postovi: 899
Imao sam ja stariju reviziju Genius SW HT 5.1 zvucnika. Jaki su, dobar je sound na njima, al posto sad imam Z-5500 preko optike, ne mogu ih previse nahvalit. Za prosjecne korisnike bit ce i vise nego dovoljni.

Da, da nadodam. Genius je poznat po pravljenju vecih dimenzija zvucnika, za razliku od svojih rivala, i estetski su jako dobro dotjerani. One 2.0 Genius prvi puta vidim i hebeno dobro izgledaju.
Flikoman je offline   Reply With Quote
Staro 11.09.2008., 08:42   #72
thedream
Banned
Moj komp
 
thedream's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: Zagreb ( Šibenik )
Postovi: 5,456
Citiraj:
Autor Valg Pregled postova
Ja sam si baš mislio kupiti X-530, ali koliko vidim dosta ste ih popljuvali... A dobro, nek Logitech radije proizvodi mišonje i tipkovnice, a ne poluproizvode od zvučnika...
Al kad pogledaš taj set nije toliko skup, koliko je dobar - to ne znam...

Što se tiče zvučnog sistema kojeg sada koristim, to je direktan predhodnik ovog seta:
http://hr.europe.creative.com/produc...&product=10321
Dakle sve je isto, samo što je 5.1 umjesto 7.1.
Već me dobrih 6 godina služi, jedino što mogu zamjeriti je joistick koji je postao onako "neosjetljiv" tj zna se sam od sebe smanjiti, pa moram kotačić malo zarotirati da opet progovori... Želio sam to riješiti kontakt sprejom, ali ga nisam nigdje našao za kupiti i ne znam dali se takvo što i proizvodi više... Uglavnom s tim se našprica potenciometar i on ponovno "hvata" kao nov, jer nadomjesti istrugane čestice...
Ako itko ima kakav dobar prijedlog, neg mi pošalje PM ili ovdje u ovoj temi... Hvala...
Normalno da su qrc u usporedbi sa drvetom,ali pazi,te zvučnike dobiješ za mizernih 300kn,350 max sa 2g garancije,70W RMS-a,5.1 i veoma solidan drveni woofer za prosječne sobe od 15tak m2,do 20.

Mislim zbilja da pljuvanju nema mjesta,koristim ih već dosta dugo i u sprezi sa X-fi gamerom zvuče odlično.Visoki su precizni,bass redirection također zvuči dobro,crystalizer je na 33%,EAX effecti ON,na room preslikani sa realtekovih postavki eq,i tako to.

Zvuče više nego solidno za 350kn šta ti je,nemoj se tako lako zavaravati.

Ovo je tema drvenih 2.0 zvučnika,ne 2.0 vs. 5.1 jer ta dilema ionako ne postoji,osim u glavama neki kvazi-audiofila,za glazbu je 2.0 majka dok je za sve ostalo 5.1 zakon. Uvijek bilo i uvijek će biti.

Sam procijeni šta više radiš na računalu,tj šta slušaš i za šta ti zvuk služi. Ali reći da ne valjaju X530 je suludo,takav sistem dobiti za 300kn je ravno ljubiti se u guzicu.Od sreće.Pogotovo kad vidiš kakva 2.1 smeća se prodaju za te cifre.


thedream je offline   Reply With Quote
Staro 11.09.2008., 11:57   #73
Mattheous
Premium
Moj komp
 
Mattheous's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Dalmatia
Postovi: 203
Jedinu zamjerku imam u prekratkim kabelima, posebno je kratak onaj koji spaja 2 zvučnika.

PS: Danas sam kupio bandrige kabele za povezat zvučnike međusobno i sa pc-om, ali mi se čini da je zvuk sada lošiji
__________________
Greed, for lack of a better word, is good. Greed is right. Greed works. Greed clarifies, cuts through, and captures the essence of the evolutionary spirit. Greed, in all of its forms, greed for life, for money, for love, knowledge has marked the upward surge of mankind.

Zadnje izmijenjeno od: Mattheous. 11.09.2008. u 20:04.
Mattheous je offline   Reply With Quote
Staro 11.09.2008., 21:35   #74
tomasini_
Premium
Moj komp
 
tomasini_'s Avatar
 
Datum registracije: Apr 2006
Lokacija: Županja
Postovi: 1,139
Citiraj:
Autor MATTHEOUS Pregled postova
...Danas sam kupio bandrige kabele za povezat zvučnike međusobno i sa pc-om, ali mi se čini da je zvuk sada lošiji
kakav je to kabel, koja je razlika u odnosu na ovaj dobiven uz zvučnike, i zašto si ga kupio? Inače, i meni su danas došli X2000, baš lijepo sviraju
__________________
Divovski kompjuteri
tomasini_ je offline   Reply With Quote
Staro 11.09.2008., 21:45   #75
BladeRunner
Type R
Moj komp
 
BladeRunner's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2003
Lokacija: El Segundo School of Finance
Postovi: 1,485
Citiraj:
Autor MATTHEOUS Pregled postova
Jedinu zamjerku imam u prekratkim kabelima, posebno je kratak onaj koji spaja 2 zvučnika.

PS: Danas sam kupio bandrige kabele za povezat zvučnike međusobno i sa pc-om, ali mi se čini da je zvuk sada lošiji
To je prilično čudno..original kabel je neki prosječni jad, ništa posebno, al možda ti jednostavno ne odgovara.

Citiraj:
Autor tomasini_ Pregled postova
kakav je to kabel, koja je razlika u odnosu na ovaj dobiven uz zvučnike, i zašto si ga kupio? Inače, i meni su danas došli X2000, baš lijepo sviraju
Ajd javi za par dana, tjedan možda kad se malo usviraju jel ti se visokotonci bolje čuju. Ja sam prvih para dana povećavao treble, sad više ne trebam.
BladeRunner je offline   Reply With Quote
Staro 11.09.2008., 21:57   #76
Mattheous
Premium
Moj komp
 
Mattheous's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Dalmatia
Postovi: 203
Pomoću ovog kabela sam spojio zvučnike:



Pomoću ovog bijelog sam spojia oba zvučnika, a crveni stoji neiskorišten. Pogledao sam u nekoliko dućana imaju li onaj sa 2 žuta na kraju, ali nema nitko. Sad nisam uopće siguran da to ovako valja jer ne znam čemu te tri boje uopće.

PS: Ovaj kabel na slici ima po ova 2 izlaza na svakom kraju.
PS2: Treble mi je inače bija na 0, sad je na pola i dogodio se preporod u zvuku. Jebiga, noob sam.
__________________
Greed, for lack of a better word, is good. Greed is right. Greed works. Greed clarifies, cuts through, and captures the essence of the evolutionary spirit. Greed, in all of its forms, greed for life, for money, for love, knowledge has marked the upward surge of mankind.

Zadnje izmijenjeno od: Mattheous. 12.09.2008. u 00:18.
Mattheous je offline   Reply With Quote
Staro 14.09.2008., 02:32   #77
tomasini_
Premium
Moj komp
 
tomasini_'s Avatar
 
Datum registracije: Apr 2006
Lokacija: Županja
Postovi: 1,139
Citiraj:
Autor BladeRunner Pregled postova
...Ajd javi za par dana, tjedan možda kad se malo usviraju jel ti se visokotonci bolje čuju. Ja sam prvih para dana povećavao treble, sad više ne trebam.
meni se nekako odmah svidjelo držati i treble i bass na pola, s tim da sam prestao koristiti ekvilajzere u programu za reprodukciju glazbe. Nakon par dana zvučnici mi se još više sviđaju, ušesa mi
__________________
Divovski kompjuteri
tomasini_ je offline   Reply With Quote
Staro 17.09.2008., 22:38   #78
Fadolf
Premium
 
Fadolf's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Zagabria
Postovi: 490
Planiram uzeti Harman/Kardon Soundsticks 2 zvučnike... Kaj vi mislite o tome? Pretpostavljam kaj ćete mi reći... Stari su, skupi su... Jel' imao netko doživljaj zvučne slike iz prve ruke (prvog uha )?

P.S. Može i preporuka za neke druge zvučnike... Nisam sada htio otvarati temu o svojim jadikovanjima
Fadolf je offline   Reply With Quote
Staro 18.09.2008., 23:21   #79
Vido
[SW]'V^idO
Moj komp
 
Vido's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Pula
Postovi: 424
Ja iskreno nikad nebi uzeo te zvučnike, ako ništa drugo onda zbog po meni užasnog dizajna i slabog/plastičnog subwoofera ali ako se tebi sviđaju i da ti se davati tolike pare samo naprijed. Ja bih ti preporučio nešto od Logitecha ili Creativea u toj klasi, ili čak i Geniusa, u zadnje vrijeme mi se čini da imaju dosta dobrih proizvoda jer komentari ljudi su uglavnom pozitivni, ja ih nisam slušao tako da stvarno neznam kakavi su u stvarnosti.
Poslušaj prije kupnje ako možeš jer je to ipak dosta novca.
__________________


Member of [SW]' CoD2 clan. Join us!

Moji DIY projekti i sl.: http://vidosprojects.freei.me/
Vido je offline   Reply With Quote
Staro 19.09.2008., 12:05   #80
Chome
TK
Moj komp
 
Chome's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2004
Lokacija: Karlovac
Postovi: 1,088
Jel ima netko ove zvučnike?

LINK

Meni malo zuje i kad su ugašeni bez obzira u koju su utičnicu uštekani. Zujanje je prilično tiho ali navečer se ipak čuju kad je tišina i sve ugašeno.
Pa ako netko ima takve zanima me jel i na njegovim tako.
Kupio sam ih pred manje od 5-6 mjeseci pa bi možda probao zamjeniti ako bi mi htjeli zbog toga ali pitanje je jel i drugi tako zuje.
Chome je offline   Reply With Quote
Staro 19.09.2008., 20:12   #81
GiXXeR
Banned
 
Datum registracije: Apr 2008
Lokacija: Zadar
Postovi: 42
opet ja....dakle imam z-2300 i zadovoljan sam zvukom...zuapravo nisam i bas ali doci ce jednog dana nesto bolje....sada vako....da kupim ceative audio labs extreme music.ili kako se vec zove ta zvucna.....bili se ista promijenilo....bili osjetio razliku?sada imam integrusu...
GiXXeR je offline   Reply With Quote
Staro 19.09.2008., 20:24   #82
nick praskaton
Asshole
Moj komp
 
nick praskaton's Avatar
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: RH
Postovi: 2,347
Citiraj:
Autor GiXXeR Pregled postova
opet ja....dakle imam z-2300 i zadovoljan sam zvukom...zuapravo nisam i bas ali doci ce jednog dana nesto bolje....sada vako....da kupim ceative audio labs extreme music.ili kako se vec zove ta zvucna.....bili se ista promijenilo....bili osjetio razliku?sada imam integrusu...
bi i to poprilicno
nick praskaton je offline   Reply With Quote
Staro 20.09.2008., 00:02   #83
joolka
music freak
 
joolka's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Sibenik
Postovi: 3,257
iskreno ali bas iskreno,zvuk na integrusama je doooosta napredovao i sto se mene tice razlike u kvaliteti zvuka NEMA u tolikoj mjeri da opravdava 700kn za konkretno moj model x-fi music.....ono gdje se razlika osjeti je "eax" u novijim igrama tj prostornost zvuka kao i niske latencije u programima za obradu zvuka koji traze asio kompaktibilne kartice,znaci razlika je u performansama kartice a ne u kvaliteti zvuka...
__________________
LENOVO LEGION 5 gaming laptop (AMD 5800H,RTX 3070)
LENOVO LEGION 5 pro gaming laptop (AMD 5600H,RTX 3060)
joolka je offline   Reply With Quote
Staro 20.09.2008., 00:27   #84
Punio4
Premium
 
Punio4's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb, Maksimir
Postovi: 437
nabavio geniuse... i konstantno čujem neki šum dok su ukopčane u zvučnu (integruša)
Punio4 je offline   Reply With Quote
Staro 20.09.2008., 15:09   #85
windman
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: tamo gore, pa malo ljevo
Postovi: 37
nabavip logijeve z4i
e zvucnici su zakon. samo pohvale. takoder imam asus p5k ws koji svi hvale da ima dobru integriranu zvucnu.... nije mi zao dat 500kn za te zvucnike
__________________
činjenica: zemlja je okrugla
paradoks: jebe se na svakom kantunu
windman je offline   Reply With Quote
Staro 20.09.2008., 15:12   #86
thedream
Banned
Moj komp
 
thedream's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: Zagreb ( Šibenik )
Postovi: 5,456
Citiraj:
Autor joolka Pregled postova
iskreno ali bas iskreno,zvuk na integrusama je doooosta napredovao i sto se mene tice razlike u kvaliteti zvuka NEMA u tolikoj mjeri da opravdava 700kn za konkretno moj model x-fi music.....ono gdje se razlika osjeti je "eax" u novijim igrama tj prostornost zvuka kao i niske latencije u programima za obradu zvuka koji traze asio kompaktibilne kartice,znaci razlika je u performansama kartice a ne u kvaliteti zvuka...
Kako ti se da..
thedream je offline   Reply With Quote
Staro 29.09.2008., 22:12   #87
zwo
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: Kastela
Postovi: 154
Jel zna netko di ima uzet Gigabyte SP-S6500?
zwo je offline   Reply With Quote
Staro 30.09.2008., 18:38   #88
IVORY
Metaldiran od rođenja
Moj komp
 
IVORY's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2008
Lokacija: BiH
Postovi: 50
Citiraj:
Autor Crash009 Pregled postova
Razlika u zvuku izmedju x230 i 240 je neprimjetna. Oboje su oke zvucnici za tu lovu i frend ce se preporoditi sa bilo kojim od ta dva sistema.

Bjezi od X-240! Ja sam ih uzeo jer tad trenutno nije bilo X-230 u trgovini i da ti kazem da su smece naspram X-230. Najzad sam ih prodao i kupio X-230. X-240 ima jako slabbbb bass, i razlika izmedju njih i X-230 je veeeeeelikaa!

P.S. Za one koji tvrde nebuloze: Razlika je itekako primjetna!!!
IVORY je offline   Reply With Quote
Staro 30.09.2008., 19:12   #89
Crash009
Banned
Moj komp
 
Crash009's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2005
Lokacija: Orahovica
Postovi: 7,361
Bivsi cimer mi je imao X240 i nisam primjetio nekakvu razliku u subu, čak mi je na 240 bolji bass jer ne "lupa u prazno" kao na 230.
Crash009 je offline   Reply With Quote
Staro 30.09.2008., 19:44   #90
zwo
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: Kastela
Postovi: 154
Citiraj:
Autor zwo Pregled postova
Jel zna netko di ima uzet Gigabyte SP-S6500?
Ili nesto tipa Microlab Pro-1/2/3 ili Solo 5/6/7C?
zwo je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na