Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Problemi > Hardverski problemi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 09.08.2006., 15:18   #1
gogz
Premium
Moj komp
 
gogz's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Split
Postovi: 44
Mouse lag

Nedavno sam uzeo novi komp, i iako sam vrlo zadovoljan s njim, nikako se ne mogu rijesiti laga na misu. U winXP je ok, u sporijim 3D (Prey, FEAR, Doom3) je manje-vise ok, ali problem je kada krenem igrati dobri stari UT (i offline i online je frka s misem). :mad:

Imam widescreen lcd (Belinea 20") i Logitech mx510 (s Mouseware 9.80).
Monitor je spojen preko DVI kabela, radi na 1680x1050, te sam "natjerao" UT na tu istu rezu modifikacijom UT.inija te promjenio FOV sa 87 na 97, igra izgleda odlicno na tim postavkama i ja bi bio zadovoljan da nema prokletog mouse laga. Graficka je 7900GT i ima zadnje drajvere (Forceware 91.31 WHQL), ali je isti problem bio i s originalnim drajverima za nju.

Prije na starom kompu s crt-om je stvar radila kako treba s istim misem i drajverima. Cuo sam od nekoga da je problem u lcd-u, tj opcenito da lcdovi nisu za hardcore gejmanje, ali to odlucno odbacujem jer sam igrao UT na lcdovima i nisam primjetio bas nikakav mouse lag (mis na tim konfama je doduse bio mx518). Jos da spomenem da je problem tu bez obzira spojim li misa preko USB ili PS/2 (preferiram USB), te bez obzira na to da li se radi o 125/250/500Hz na USB sabirnici. Refresh Force trenutno ne koristim jer preko Forcewarea forsam VSync na nativnoj rezi/refreshu. Stavljen je cpl mousefix za fixanje onog buga s akceleracijom misa u winXP. Ne znam sta vise da pokusam, osim novog misa.

Ideje?

Ostatak konfe je:
Opteron 144@2.2, Leadtek 7900GT Extreme, 1GB Corsair, Tagan 380W itd...
gogz je offline   Reply With Quote
Staro 09.08.2006., 16:55   #2
Srakar
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Vžd / Banfica
Postovi: 32
nema druge nego natrag na crt
Srakar je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 09.08.2006., 17:11   #3
nicko
Guest
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: Zg
Postovi: 4,186
Meni se to katkad znalo dogadjat...u meniju UT-a zasteka toliko da se jedva mis mice, a u igri katkad je ok, katkad ne....nema LCD nikakve veze s time....nema ti druge, nego reinstalirat UT...
nicko je offline   Reply With Quote
Staro 09.08.2006., 17:45   #4
gogz
Premium
Moj komp
 
gogz's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Split
Postovi: 44
Citiraj:
Autor nicko_029
Meni se to katkad znalo dogadjat...u meniju UT-a zasteka toliko da se jedva mis mice, a u igri katkad je ok, katkad ne....nema LCD nikakve veze s time....nema ti druge, nego reinstalirat UT...
Probao upravo staviti novi UT, ne pomaze uopce
gogz je offline   Reply With Quote
Staro 09.08.2006., 20:35   #5
nicko
Guest
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: Zg
Postovi: 4,186
Hmmm...ja stvarno ne znam kako sam se toga rijesio...mozda je cak bilo i samo od sebe, nemam pojma vise...probaj par puta pokrenut, mozda se samo od sebe popravi....
nicko je offline   Reply With Quote
Staro 12.08.2006., 17:07   #6
gogz
Premium
Moj komp
 
gogz's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Split
Postovi: 44
Eto, uspio sam donekle rjesit problem, pa ako nekom ovo moze pomoci nek se nađe tu na forumu.
Naime, moderniji LCD monitori imaju tzv. input lag, kasnjenje prikaza u odnosu na akcije sa strane korisnika/operativnog sustava. Na BeHardware.com su isli mjeriti takve lagove i za moj monitor (Belinea 102035W) je prosjecni lag 26ms. U kombinaciji sa kasnjenjima od strane graficke kartice i misa ukupno kasnjenje zna dosta narasti.

Iskljucio sam Vsync i triple buffering, jer su po njima to najveci uzroci kasnjenja kod graficke obrade, te usput digao USB bus na 500Hz (ovo zadnje sam i prije radio ali nije utjecalo znatnije). Rezultat je da sad prakticki mouselag ne postoji. Znaci ako neko ima slican problem sa konfom koja ima LCD, neka pokusa na ovaj nacin.

Inace ni oni na BeHardware.com nisu sigurni sto je pravi uzrok ovog laga, niti ijedan proizvođac LCD-a navodi tu velicinu u specifikacijama uređaja.

Poz 8)
gogz je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na