Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > AMD Radeon
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 23.01.2020., 10:42   #871
ansha
¯\_(ツ)_/¯
Moj komp
 
ansha's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2008
Lokacija: Sibenik
Postovi: 1,041
Citiraj:
Autor guerra Pregled postova
U ovom testu na 1440p

https://www.techspot.com/article/178...0-vram-enough/

rtx 2060 je bila sporija od rtx 2070 proporcionalno manjku cuda coresa pa kako covjek kaze nema naznake bottlenecka u smislu manjka rama. Neke igre kao zadnja dva tr, quake champions i resident evil 2 malo neobicno alociraju vram tj previse istoga, ali cak i ako kartica ima 6gb vram-a nema naznaka o udaru na performanse pa cak niti na lose frame tajmove tj stuttere.
Smijesno je usporedjivati neciji test od pola minute na nezahtjevnom djelu igre sa necijim 50 satnim iskustvom prolaska cijele igre.
Kad se vram napuni, dolazi do mikrostuttera koji se ne vidi u avg. framerate-u pa ni u 1% low-u a onemogucava normalno igranje. Spustanje tekstura na very high rijesava stvar.
ansha je offline   Reply With Quote
Staro 23.01.2020., 10:48   #872
guerra
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: May 2019
Lokacija: Zagreb
Postovi: 522
Citiraj:
Autor geronimo_2 Pregled postova
nije mi jasno. vidim stalno se spominje enhanced sync + freesync po netu.
Fastsync sprijecava tearing ukoliko je fps veci od rr monitora, mana je ta sto fps mora biti najmanje 2 puta veci od rr monitora da input lag ne bi bio osjetan. Iz tog razloga ekipa vjerovatno spominje freesync + enhanced sync, freesync sprecava tearing dok je fps freesync rangeu (35-144 npr), a enhanced sync ga sprecava kad fps prede rr monitora. Druga stvar je ta da ljude buni koristenje v-sync-a uz freesync/g-sync kao kolegu ovdje:

Citiraj:
Autor BsClocked Pregled postova
A nemas tearing ti kad ne korstis nikakav sync? Freesync se korsti uz vsync zbog tearing jedno bez drugog ne ide nazalost (totalni idiotizam konstantni input lag),ima objasnjenje od onoga celavog iz AMD zasto neda mi se trazit,a enhanced sync je bespotreban pored vsync em dodaje veci input lag a i tren radi pa ne radi.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
Stvar je ta da ukoliko se fps ne limitira i upali se freesync + v-sync kad god fps lupi na vrijednost rr moinitora (npr 144 fps-a na 144hz monitoru) aktivirat ce se v-sync i nastaje input lag. Medutim ukoliko se fps limitira 2 fps-a ispod rr-a monitora, u ovom slucaju na 142 tada se v-sync vise ne ponasa na svoj klasican nacin tj ne prouzrokuje input lag i donosi jednu pozitivnu stavku, a to je da sprecava iznenadne varijacije frametima koje proizvodi sistem. Drugim rijecima freesync i g-sync su namjenjeni da rade u kombinaciji sa v-syncom, ali samo na pravilan nacin uz fps limit.

Zbog svih ovih razloga optimalne postavke za koristenje freesynca/g-synca su:

1. Upaliti v-sync u driverima
2. Ugasiti v-sync u igri i sve ostale double buffer, tripple buffer opcije ukoliko postoje
3. Limitirati fps za 2-3 ispod rr-a monitora

Na ovaj nacin se u potpunosti eliminira tearing, a input lag je sveden na minimum tj on je nesto sitno veci nego u idealnom scenariju kada su svi syncovi pogaseni.

Citiraj:
Autor Mladenxy Pregled postova
Kaj se Steve tiče brijem da on i nije neki gamer u smislu da prelazi komplatne igre, možda se varam. Brijem da vrti ugrađene bencmarkove ili uvijek iste dionice za koje smatra da su dobar pokazatelj ali možda ne i realna situacija koja se može pojaviti.
Sa ovime se donekle slazem, ali poanta je ta da je on je pokazao kako neke igre koje alociraju preko 6gb vram-a (u dijelovima koje je on testirao) kad ih se limitira na 6gb vram-a nemaju problema sa padom performansi ili stutterom.
guerra je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 23.01.2020., 10:55   #873
guerra
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: May 2019
Lokacija: Zagreb
Postovi: 522
Citiraj:
Autor ansha Pregled postova
Smijesno je usporedjivati neciji test od pola minute na nezahtjevnom djelu igre sa necijim 50 satnim iskustvom prolaska cijele igre.
Kad se vram napuni, dolazi do mikrostuttera koji se ne vidi u avg. framerate-u pa ni u 1% low-u a onemogucava normalno igranje. Spustanje tekstura na very high rijesava stvar.
Kao sto sam napisao u komentaru iznad u tom "smijesnom dijelu" je rtx 2070 povukla preko 6gb vram-a pa bi trebalo doci do pada performansi ili stuttera, medutim nije. Upravo microstitteri bi se ocitovali na 1% low fps-u, a nisu. Objasni mi koja je rezlika izmedu stuttera i microstuttera? I jedan i drugi su iznenadni drop fps-a koji se manifestira kao "stekanje" slike posto taj frejm traje puno duze od ostalih frejmova. Takoder programi koji racunaju 1% low fps upravo takve frejm tajmove koji uvelike odstupaju od avrg frejm tajmova zabiljezavaju i onda iz njih racunaju prosjek kako bi dobili taj famozni 1% low fps.
guerra je offline   Reply With Quote
Staro 23.01.2020., 12:00   #874
Tajl3r
Dobro je sve.
Moj komp
 
Tajl3r's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2012
Lokacija: 00001
Postovi: 2,158
Citiraj:
Autor guerra Pregled postova
Fastsync sprijecava tearing ukoliko je fps veci od rr monitora, mana je ta sto fps mora biti najmanje 2 puta veci od rr monitora da input lag ne bi bio osjetan. Iz tog razloga ekipa vjerovatno spominje freesync + enhanced sync, freesync sprecava tearing dok je fps freesync rangeu (35-144 npr), a enhanced sync ga sprecava kad fps prede rr monitora. Druga stvar je ta da ljude buni koristenje v-sync-a uz freesync/g-sync kao kolegu ovdje:







Stvar je ta da ukoliko se fps ne limitira i upali se freesync + v-sync kad god fps lupi na vrijednost rr moinitora (npr 144 fps-a na 144hz monitoru) aktivirat ce se v-sync i nastaje input lag. Medutim ukoliko se fps limitira 2 fps-a ispod rr-a monitora, u ovom slucaju na 142 tada se v-sync vise ne ponasa na svoj klasican nacin tj ne prouzrokuje input lag i donosi jednu pozitivnu stavku, a to je da sprecava iznenadne varijacije frametima koje proizvodi sistem. Drugim rijecima freesync i g-sync su namjenjeni da rade u kombinaciji sa v-syncom, ali samo na pravilan nacin uz fps limit.



Zbog svih ovih razloga optimalne postavke za koristenje freesynca/g-synca su:



1. Upaliti v-sync u driverima

2. Ugasiti v-sync u igri i sve ostale double buffer, tripple buffer opcije ukoliko postoje

3. Limitirati fps za 2-3 ispod rr-a monitora



Na ovaj nacin se u potpunosti eliminira tearing, a input lag je sveden na minimum tj on je nesto sitno veci nego u idealnom scenariju kada su svi syncovi pogaseni.







Sa ovime se donekle slazem, ali poanta je ta da je on je pokazao kako neke igre koje alociraju preko 6gb vram-a (u dijelovima koje je on testirao) kad ih se limitira na 6gb vram-a nemaju problema sa padom performansi ili stutterom.
Eto ga na ja palim vsync u igri ,nista probat cemo u drajveru onda,inace koristim freesync+vsnyc+riva tuner limit 72fpsa pa nemam tearing .Input lag osjetim ali dobro ajmo reci da sam se navika vec.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
Tajl3r je online   Reply With Quote
Staro 23.01.2020., 12:06   #875
geronimo_2
Premium
Moj komp
 
geronimo_2's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Rijeka / Grobnik
Postovi: 3,921
a zasto riva limiter umjesto FRTC ili chill? sta nije receno da je najbolje limitirat u game engine-u, pa driver, pa tek onda riva?
a ovo sto kazes na lag, meni to lose. ako ima laga ja gasim sve jer radije tear nego lag. ubija me lag, koliko god malen bio.
geronimo_2 je offline   Reply With Quote
Staro 23.01.2020., 12:53   #876
guerra
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: May 2019
Lokacija: Zagreb
Postovi: 522
Citiraj:
Autor geronimo_2 Pregled postova
a zasto riva limiter umjesto FRTC ili chill? sta nije receno da je najbolje limitirat u game engine-u, pa driver, pa tek onda riva?
a ovo sto kazes na lag, meni to lose. ako ima laga ja gasim sve jer radije tear nego lag. ubija me lag, koliko god malen bio.
Razlika u input lagu kad freesync/g-sync postelas po ovim koracima gore i kad ugasis sve syncove na 144 fps-a je u prosjeku 2ms, a ukoliko ti je fps duplo veci tj 288 (sto je tesko za postici) onda je razlika u prosjeku 5 ms.

https://www.blurbusters.com/gsync/gs...nd-settings/9/

Pogledaj si na ovom linku sve detaljno (nemoj zaboraviti strelicama namjestiti da ti prikazuje grafove @144hz).

U kratkim crtama input lag koji dodaju freesync/g-sync je toliko malen da ga tri Shrouda ne bi osjetila tako da se ne moras brinuti.

Ovo sto si napisao za limitere stoji tj da je najbolje koristiti in game limiter, ali bas nekidan sam naletio na ovaj video gdje lik testira nove Nvidia drivere gdje su sad napokon ubacili taj limiter.

https://www.youtube.com/watch?v=W66pTe8YM2s

On je dosao do istih rezultata kao sto si i ti rekao, ali i do dodatnog zakljucka da limitiranje fps-a kroz drivere donosi benefit u smislu puno boljih frejm tajmova.

P.S. Moje isprike za off topic, znam da nije o Navi karticama, ali je donekle vezano pa mozda nekome i bude od koristi.

Zadnje izmijenjeno od: guerra. 23.01.2020. u 13:34.
guerra je offline   Reply With Quote
Staro 23.01.2020., 14:04   #877
ansha
¯\_(ツ)_/¯
Moj komp
 
ansha's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2008
Lokacija: Sibenik
Postovi: 1,041
Citiraj:
Autor guerra Pregled postova
Kao sto sam napisao....
Ukratko, ja ti govorim sta se u praksi desava sa 8GB gpu-ovima u toj igri, ti sad linkaj i teoretiziraj koliko hoces.
Ja ti govorim kako je... Kad se vram napuni, stutter fest pocinje, tako je oduvijek bilo i bit ce...
ansha je offline   Reply With Quote
Staro 23.01.2020., 14:58   #878
guerra
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: May 2019
Lokacija: Zagreb
Postovi: 522
Citiraj:
Autor ansha Pregled postova
Ukratko, ja ti govorim sta se u praksi desava sa 8GB gpu-ovima u toj igri, ti sad linkaj i teoretiziraj koliko hoces.
Ja ti govorim kako je... Kad se vram napuni, stutter fest pocinje, tako je oduvijek bilo i bit ce...
Jel covjek pokazao da tr povuce preko 6gb vram-a? Je.
Jel pokazao da rtx 2060 koja ima 6gb vram-a nema problema sa padom performansi i stutterom? Je.

Ne vidim nikakvo teoriziranje ovdje, a srecom tom liku je proslo tonu hw-a kroz ruke i odradio je hrpu bencheva pa valjda zna prepoznati stutter...

Jedina teorija bi bila ta da postoje dijelovi igre gdje je potrebno puno vise vram-a nego na dionici koju je on koristio i to bi se poklopilo sa ovime sto ti pricas.

No dobro, cak i ako na 1440p treba spustiti teksture sa ultra jednu postavku nize razlika je srecom nepostojeca u toj igri.

https://youtu.be/3nN47ZqQ8DM?t=455
guerra je offline   Reply With Quote
Staro 23.01.2020., 15:24   #879
Moto001
Premium
 
Moto001's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2014
Lokacija: Slavonija bajnaaaaa
Postovi: 236
Ma kolegi fali "bolja" gpu barem 2080 Ti model

Ima hrpa neoptimiziranih igara gdje se neke anomalije primjete nažalost i to u starijim naslovima gdje nove high end grafe ponegdje posustanu, a ne u novim igrama

Zato je lijek smanjiti očekivanja i postavke.
Siguran sam da se to svakome desilo u nekoj igri ma kako jak hardwer bio.
Moto001 je offline   Reply With Quote
Staro 23.01.2020., 17:04   #880
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,575
5600XT pulse je 2620kn

Ne isplati se to pored RX 5700, podsjećam da se xfx-ica doticne prije blagdana mogla iz njemacke naručiti za 2400 i kusur kn
Manuel Calavera je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 24.01.2020., 07:54   #881
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,575
Citiraj:
What Could Go Wrong

So flash and dash right? Hold on there, it's not quite that simple. Sure all the cards that reviewers, including ourselves, got sent out received bios updates, sometimes two, or even a third revision, but it's not quite that simple that everyone should just assume their cards is good to go. The problem comes down to a specification to which the board partners built, and that specification was the same as what was laid out during CES. These cards were built with a TDP and memory specification in mind. Sure there are higher tier cards that are overbuilt that would be okay to handle higher tolerances, but what about those entry-level boards at the $279 price point?

Despite the common perception, MSI has made it very clear that NOT all cards can do 14Gbps memory like many of the BIOS updates are pushing. These cards, even the better ones, were specced for 12Gbps so you're now down almost to the silicon lottery when it comes to the longevity and stability of the card. According to the video by MSI they claim that the memory may be 14Gbps but they were not validated for the speed, only the 12Gbps. But, it is worth noting again that the initial specification did not change the memory speed. MSI even found that there were quite a significant amount of issues after testing with the faster memory on a large number of cards.

What makes the memory speed such an issue is that we are now seeing a mixture of cards that can be flash, and will later ship with, the faster memory mixed in with cards of the slower memory. The problem is with the lack of reviews, kudos to those who included preflash results, that showcase anything but the best-case scenario. If all future cards come with the faster memory, great, if not it's most certainly a buyer beware moment, as Brad Chacos of PC World so elegantly put it.

Thanks to a list compiled by Computer base we can get a snapshot of the market for RX 5600 XT models of which have a BIOS update available and which do not. According to the list, it appears that MSI is taking the safe approach with their Gaming and Mech models by not planning to allow for an update on those models. While Asus is still open the others on the list are allowing for an update to their cards. At this point, I would highly recommend going with a vendor whose warranty is best in your region. Another point of advice will be to find a review of the SPECIFIC card you're looking to purchase because there could be a 10% or better performance swing between RX 5600 XT models, and that's a big enough difference to be in a different performance class.



Manuel Calavera je offline   Reply With Quote
Staro 25.01.2020., 12:01   #882
Mladenxy
Premium
Moj komp
 
Mladenxy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,970
Nasjeli na nvidinu fintu sa rezanjem cijene rtx 2060 koju je i tako zamjenila S verzija, i napravili kašu od launcha. Opet nepotrebni negativni marketing. Sad si kupac misli da nije bilo tog od nvidije za istu lovu imali bi slabiju karticu, koja je mogla biti jača što je i na kraju ispala. + ovi prvi kupci koji ne budu mogli ili ne budu znali flešati bios...loše.
Mladenxy je offline   Reply With Quote
Staro 25.01.2020., 12:13   #883
stef
Premium
Moj komp
 
stef's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Zabok
Postovi: 3,278
Nema ništa od 2060 po toj cijeni. To je valjda vrijedilo samo za dan lansiranja .
stef je offline   Reply With Quote
Staro 25.01.2020., 12:26   #884
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,575
Da, izgleda samo paper cijena. Unatoč tome, hvala nvidia što su ih natjerali na jaču gpu
Manuel Calavera je offline   Reply With Quote
Staro 25.01.2020., 12:32   #885
stef
Premium
Moj komp
 
stef's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Zabok
Postovi: 3,278
Doduše, ubili su im u pojam bread-and-butter 1660 seriju.
stef je offline   Reply With Quote
Staro 25.01.2020., 13:25   #886
Moto001
Premium
 
Moto001's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2014
Lokacija: Slavonija bajnaaaaa
Postovi: 236
Kako nema 2.800 kn RTX 2060 WF 2OC od Gigabyta kao malo bolji model pa prema gore s cijenom, konkurent Sapphire RX 5600 XT Puls 2770kn

Tko voli može birati to želi.

Iako sam nekako skloniji crvenom taboru, nadam se da neće biti problema s obzirom na "biose" i probleme koje navode kao moguće, a nVidija je već neko vrijeme na terenu pa su i manji problemi s njom.

A tko treba dobru grafu za 60-75Hz monitor u FHD rezi bit će mu dobra i 1660 TI za 2.500kn za povremeni gejming ili 1660 super za 2.300kn uz poneku redukciju postavki.
Razlika od 250kn za RTX 2060 ili RX 5600 XT odnosno 500kn za XT 5700 pa je izbor puno veći i sve zavisi od budžeta i potreba.

Zadnje izmijenjeno od: Moto001. 25.01.2020. u 13:37.
Moto001 je offline   Reply With Quote
Staro 25.01.2020., 13:37   #887
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,575
Bilo je prije nekoliko mjeseci rtx 2060 6gb za nekih 2500kn u adm-u sa 3 god grancije.
Manuel Calavera je offline   Reply With Quote
Staro 25.01.2020., 17:34   #888
Thundercool
Plebium
Moj komp
 
Thundercool's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Sisak
Postovi: 156
Citiraj:
Autor Moto001 Pregled postova
Kako nema 2.800 kn RTX 2060 WF 2OC od Gigabyta kao malo bolji model pa prema gore s cijenom, konkurent Sapphire RX 5600 XT Puls 2770kn

Tko voli može birati to želi.

Iako sam nekako skloniji crvenom taboru, nadam se da neće biti problema s obzirom na "biose" i probleme koje navode kao moguće, a nVidija je već neko vrijeme na terenu pa su i manji problemi s njom.

A tko treba dobru grafu za 60-75Hz monitor u FHD rezi bit će mu dobra i 1660 TI za 2.500kn za povremeni gejming ili 1660 super za 2.300kn uz poneku redukciju postavki.
Razlika od 250kn za RTX 2060 ili RX 5600 XT odnosno 500kn za XT 5700 pa je izbor puno veći i sve zavisi od budžeta i potreba.
Citiraj:
Autor Manuel Calavera Pregled postova
Bilo je prije nekoliko mjeseci rtx 2060 6gb za nekih 2500kn u adm-u sa 3 god grancije.
Uzeti u Alzi 5600xt za manje od 300€ i riješiti se muke.
Neki od nas su se prije nekoliko mjeseci dokopali rx 5700 referente za pristupačnih 300€ sa dostavom. Isto alza.
Dođe iz Praga za 3 dana od narudžbe. Dobar pazar!
Thundercool je offline   Reply With Quote
Staro 25.01.2020., 18:14   #889
Moto001
Premium
 
Moto001's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2014
Lokacija: Slavonija bajnaaaaa
Postovi: 236
Definitivno najjjj cijena i odlična grafa za cca 2.300kn i teško da se može naći nešto u toj cijeni. Kod nas jedino ona u ADM-u sa 2.500kn od MSI-a ali mislim da je Pulse bolja kupnja i kvalitetniji proizvod još i jeftiniji.
Moto001 je offline   Reply With Quote
Staro 25.01.2020., 19:26   #890
Disco
Prvoklasni Krkan
Moj komp
 
Disco's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Rijeka
Postovi: 4,424
Jedino sranje sa 5600XT je to što neće svaka dizat takt memorije(propusnost sa 12 na 14gbps), neki proizvođači su ovo sada iskoristili da izdaju skuplje OC primjerke koje kao imaju kvalitetniju memoriju. Ajd bar Pulse koja će vj opet biti best buy ide sigurno.
__________________
Slobodno me dodajte na PSN
Disco je offline   Reply With Quote
Staro 25.01.2020., 19:28   #891
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,575
Citiraj:
Autor Moto001 Pregled postova
Definitivno najjjj cijena i odlična grafa za cca 2.300kn i teško da se može naći nešto u toj cijeni. Kod nas jedino ona u ADM-u sa 2.500kn od MSI-a ali mislim da je Pulse bolja kupnja i kvalitetniji proizvod još i jeftiniji.

Ma kakvi, za 2400kn (299€) se iz njemačke mogla naručiti xfx dd rx 5700, pitanje je trenutka kad će se moći opet, i to možda bolji modeli (red dragon, sapphire pulse)
Manuel Calavera je offline   Reply With Quote
Staro 25.01.2020., 20:19   #892
Moto001
Premium
 
Moto001's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2014
Lokacija: Slavonija bajnaaaaa
Postovi: 236
Uvijek nešto iskoči iz šešira, samo treba čekati zeca
Naravno tko želi i nije mu hića i iskreno može čekati, ja iskreno kad nešto naumim i nađem ja to uzmem premda se uvjek sj.... ali sam si ispunio užitak
i dakako ga platio i pretplatio a obično bude razmak cca 10dana zajeba, ali nemogu....
Meni je ta RX 5600 xt primamljiva i taman dosta za to što trebam i lijep boost za zamijeniti RX470 pa sve više iskreno nije potrebno... nebi odbio XT 5700 ali nemam strpljenja za tražiti kad je povoljno i gdje. Idem onom nađem,vidim,platim i čekam
Moto001 je offline   Reply With Quote
Staro 25.01.2020., 21:43   #893
Exy
Premium
Moj komp
 
Exy's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Zagreb, Črnomerec
Postovi: 1,978
Moglo se naručiti, ključna riječ "moglo"


Meni je taj 5600X primamljiv zato što je točno duplo brži od ovog što imam sad, a 100% ubrzanja je jedino što priznajem pod upgrade
Exy je offline   Reply With Quote
Staro 26.01.2020., 01:16   #894
Jambro
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2015
Lokacija: Zagreb
Postovi: 62
Večer

Vidim na na jednoj stranici ima za kupit Grafička kartica Asus AMD Radeon TUF 3-RX5700-O8G-GAMING, 8GB GDDR6 za 2700kn dali se to isplati? I kako bi išla na B450 Tomahawk i ryzen 5 2600? Hvala
Jambro je offline   Reply With Quote
Staro 26.01.2020., 02:15   #895
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,575
Ne. Cooler je praktično neispravan, daleko najgori model. Pogledaj hardware unboxed recenziju

Ako ti je to cjenovni limit, onda ovo (dostavljaju u hrvatsku), te bi finalna cijena trebala ispasti ispod 2600kn. Iako nije bajan (nešto više temperature ddr6 memorije) barem su sigurne, cooler je bolji od te TUF-ice koja nema nikakvo hlađenje ddr6 memorije, te je temperatura u crvenom (104C prema hardware unboxed), te navodno ljudima i krepavaju zbog toga. Asus je ispao amater na najjače ove generacije (premium strix cooler nije zašarafljen do kraja kod mnogih, pa imaju zbog toga probleme)


Ako bi u domaćem shopu, najjeftiniji a skroz dobar cooler ti je sapphire pulse, te ide od 2950kn

Zadnje izmijenjeno od: Manuel Calavera. 26.01.2020. u 02:25.
Manuel Calavera je offline   Reply With Quote
Staro 26.01.2020., 11:55   #896
dewil23
Premium
Moj komp
 
dewil23's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2008
Lokacija: Karlovac
Postovi: 323
Imaš i IQ Zagria Pulse RX5700,ja tamo uzeo sasvim zadovoljan.
__________________
dewil23 je offline   Reply With Quote
Staro 26.01.2020., 12:05   #897
R3nchi
Registered User
Moj komp
 
R3nchi's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: Osijek
Postovi: 406
Imam pitanje..
Gdje se nalazi amd wattman program?
Imam xfx5700 dd, i zadnje drivere, neam nikakaw wattman program..Samo onaj novi radeon software al tamo nema watman
R3nchi je offline   Reply With Quote
Staro 26.01.2020., 12:23   #898
JC Denton
dr. sc. tech. dipl. ing.
Moj komp
 
JC Denton's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2003
Lokacija: Rijeka-Opatija
Postovi: 3,130
Citiraj:
Autor R3nchi Pregled postova
Imam pitanje..
Gdje se nalazi amd wattman program?
Imam xfx5700 dd, i zadnje drivere, neam nikakaw wattman program..Samo onaj novi radeon software al tamo nema watman
U Adrenalin 2020 driverima nema vise odvojen Wattman.

OC imas sad pod tabom Performance -> tuning

KLIK
JC Denton je offline   Reply With Quote
Staro 26.01.2020., 13:09   #899
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,575
Jambro - imaš i ovu gigabyticu iz švabije, konačno bi te izašlo 2860kn sa dostavom i našim pdv-om, no budući da je švabija - 2 god. garancije, dok je kod nas 3 god., pa se ne isplati zajebavati (osim ako je stiska sa budžetom)
Manuel Calavera je offline   Reply With Quote
Staro 26.01.2020., 18:54   #900
R3nchi
Registered User
Moj komp
 
R3nchi's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: Osijek
Postovi: 406
Citiraj:
Autor JC Denton Pregled postova
U Adrenalin 2020 driverima nema vise odvojen Wattman.

OC imas sad pod tabom Performance -> tuning

KLIK
Znaci na moj xfx 5700 sam se igro s postavkama venta i uspio spustit hot spot/junction sa95c/ na 80c.. Al mi undervoltanje i OC nikako nije jasan..Jedini efekt mi je da mi skoci hot spot na 99c.
R3nchi je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na