Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Software > Web dizajn, programiranje i ostalo
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 05.04.2011., 10:09   #1
Tome
Premium
Moj komp
 
Tome's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2008
Lokacija: Zg
Postovi: 128
Instalacija

Bok svi,

Imam excel tablicu i njoj pridruzenu bazu. To zelim snimiti na CD na nacin da kad ga korisnik ubaci u komp mu se otvori ponuda za instalaciju koja, ako prihvati instalaciju, na sistemski disk presnimi excel tablicu i spomenutu bazu.
Zatim kad se pokrene tablica da hyperlinkovi znaju gdje je baza.

Ne znam da li sam dobro objasnio i kojim programom se to "programira". Visual basic?

Takoder sto preporucate za pocetak ucenja o VBu?
Tome je offline   Reply With Quote
Staro 07.04.2011., 21:37   #2
iwwwek
xampp rulez
 
iwwwek's Avatar
 
Datum registracije: May 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 90
Može se to napraviti na 101 način. Od DOS-a pa nadalje.
Trebati ti neki instaler. Za tvoj specifičan slučaj teško ćeš naći gotovo rješenje, zato upiši u google "instaler" pa nađi nešto što ti se sviđa.

Common installers

Cross platform installer builders that produce installers for Windows, Mac OS X and Linux include InstallAnywhere (Flexera Software), JExpress (DeNova),[1] and InstallBuilder (BitRock Inc.).
Installers for Microsoft Windows include Windows Installer, a software installation component. Additional third party commercial tools for creating installers for Windows include InstallShield (Flexera Software), InstallAware (InstallAware Software),[2] Wise Installation Studio (Wise Solutions, Inc.), SetupBuilder (Lindersoft, Inc.),[3] Installer VISE (MindVision Software), MSI Studio (ScriptLogic Corporation), Actual Installer (Softeza Development),[4] Smart Install Maker (InstallBuilders Company),[5] MSI Factory and Setup Factory (Indigo Rose Software). Free alternative installer-authoring tools include NSIS, IzPack, Clickteam, InnoSetup, InstallSimple and WiX.
Mac OS X includes Installer, a native Package Manager software. Mac OS X also includes a separate software updating application, Software Update but only supports Apple and system software. Commercial applications for Mac OS X may also use a third-party installer, such as Mac version of Installer VISE (MindVision Software) or InstallerMaker (StuffIt).

__________________
iwwwek je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na