Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Software > Web dizajn, programiranje i ostalo
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 17.12.2010., 15:46   #1
gbijelic
Premium
Moj komp
 
gbijelic's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: Oslo
Postovi: 806
Početak izrade programa

Pozz svima, naime trebao bih izraditi jedan jednostavni programčić za početak, pa bi dalje vidio i nadopunjavao druge opcije...ono što trenutno znam od programiranja je osnove osnova OOP-a.

Radim u jednoj firmi di na kraju smjene moram popisivat listiće radnika (njih 110), a to traje nekih 25min, ono što radim je da pronađem radnika po maticnom br. (npr 346) vidim mu ime i prezime i dam mu + za danasnji dan (tj da je danas odradio radni dan) pod danasnjim datumom naravno...e sad kontam da bi brze i jednostavnije bilo da imam laptop ispred sebe i mali programcic u kojeg upisem na pocetku rada danasnji datum i započnem s radom, odnosno unosenjem plusića radnicima, a to sam zamislio da izgleda kao unos maticnog broja pritisnem enter i ispise mi se njegovo ime i prezime i da mu program automatski da +, onda opet pritisnem enter i idem dalje s drugim radnikom...e sad program bi trebao imat neku bazu podataka sa svim radnicima i sa svim plusicima pod određenim datumima...

Nazalost nemam nikog od kolega koji se bavi programiranjem da mi pomogne pa tako se moram posluzit netom...pa ako ima netko da mi pomogne bio bih mu vrlo zahvalan, bar da me usmjeri kojim tokom bih trebao ici...znaci program mislim izradit u visual basicu ili tako nesto slicno (nikad se nisam s tim bavio) znaci da bude aplikacija
gbijelic je offline   Reply With Quote
Staro 17.12.2010., 15:49   #2
georgy
Premium
 
georgy's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 406
Pogledaj i Office Access. Iako to neće bit "aplikacija" aplikacija, ali možda ti je jednostavnije.
georgy je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 17.12.2010., 19:07   #3
gbijelic
Premium
Moj komp
 
gbijelic's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: Oslo
Postovi: 806
hm...malo sam pogledao al opet se to svodi na exel, tj moj cilj je da radnik dodje preda mi listic ja pogledam maticni br, upisem ga u program kliknem "ok" te mu program automatski dodjeli + i dolazi slijedeci, znaci radnik je kod mene 2-3sec, odnosno sve se svodi na to da ja nemoram traziti radnika po listi, znaci stoji mi jedan mali prozorcic koji ima opciju unosa MB-a i dugme "ok" koje pritisnem nakon unosa, nakon toga program dodjeli + radniku i prozorcic ostaje prazan za novi unos...naravno prozorcic bi morao imati gumb "zavrsi s radom" kada sve radnike popisem...znam da ce to bit poprilicno tesko za izvest al moram krenit od necega da znam sto trebam nauciti kako bi to napravio...
gbijelic je offline   Reply With Quote
Staro 17.12.2010., 22:22   #4
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,576
Kako su već rekli možeš to složit u Accessu ili Excelu. U Excelu ti je lakše kasnije baratanje podacima (npr. zbrajanje sati i sl).
To šta ti zoveš "mali prozorčić" je forma koju doslovno nacrtaš od gotovih elemenata (Txt box, botuni, . . .).
Zatim slijedi programiranje u Office VB i povezivanje svega skupa sa nizom malih rutina.
Kad sve složiš trošit ćeš 2 - 5 sec po radniku. Evo naklepao primjer u 5 min:


Nego zašto firma ne potroši koju krznenu životinju ?
http://www.n-lab4b.com/errv
http://apross.com.hr/(X(1)S(izpgzq45admqlf45pjuxkt3z))/ER_Web.ashx
Vjerojatno se da naći nešto za ne velike nofčeke.
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 18.12.2010., 12:25   #5
gbijelic
Premium
Moj komp
 
gbijelic's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: Oslo
Postovi: 806
E bas tako Nikky, samo sto bih ja to napravio da se gumb "Nađi" (kad pronađe radnika) pretvori u gumb "Unesi", da ne moram trosit vrijeme na miša...dali bi me mogao upititi kako bih mogao izvesti povezivanje te male aplikacije sa bazom...

Firma ima kartice tj provlacimo ih kada idemo i odlazimo s posla, a ovi listici na sebi imaju "kod" materijala kojeg su tijekom danasnjeg dana radili, ili moze bit 2-3 koda i tako...a zasto se nije donesao prijedlog za kupnju programa to zbilja neznam...ja bih volio to napraviti pa ako bi bila potreba za nesto zahtjevnijim onda bi se odlucili za kupnju valjda ...
gbijelic je offline   Reply With Quote
Staro 18.12.2010., 15:21   #6
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,576
Isprogramiraš niz kako kontrole na Formi dobivaju fokus i tada ti netreba miš, sve radiš na tipkovnici. Među poljima i botunima skačeš sa Tab - om, nakon unosa možeš postavit fokus na polje unosa mat. br. i odmah si spreman za slijedećeg.

Zašto ne koristiš podatke (odr. vrijeme) iz sustava "kartica" ?
Neka logika automatizacije bi bila: evidencija karticama > radni nalozi > obračun plaća.
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 19.12.2010., 16:26   #7
gbijelic
Premium
Moj komp
 
gbijelic's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: Oslo
Postovi: 806
Citiraj:
Autor Nikky Pregled postova
Isprogramiraš niz kako kontrole na Formi dobivaju fokus i tada ti netreba miš, sve radiš na tipkovnici. Među poljima i botunima skačeš sa Tab - om, nakon unosa možeš postavit fokus na polje unosa mat. br. i odmah si spreman za slijedećeg.

Zašto ne koristiš podatke (odr. vrijeme) iz sustava "kartica" ?
Neka logika automatizacije bi bila: evidencija karticama > radni nalozi > obračun plaća.
Evo odlucio sam se za access+VB, VB mislim da je laksi dio pa sam prvo krenio sa upoznavanjem rada u Accessu, tako da sam napravio 3 tablice koje sadrze podatke vezane za naslov...e sad sam njih povezao kako bi sto trebalo funkcionirati (al nisam siguran dal sam to dobro napravio jer nemam jos filing kako to funkcionira) pa bih molio preporuku ako postoji bolji nacin izrade...dakle kada slozim tablice kako spada slijedi korak dalje (neznam koji je to) nadam se da cete mi pomoci Napravio sam SS Accessa pa pomagajte
Click image for larger version

Name:	access.jpg
Views:	161
Size:	36.2 kB
ID:	11315
gbijelic je offline   Reply With Quote
Staro 19.12.2010., 16:44   #8
iwwwek
xampp rulez
 
iwwwek's Avatar
 
Datum registracije: May 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 90
To mi sliči na nekakvu evidenciju radnog vremena. Jesi siguran da su dovoljni samo iksići?

Pogledaj Pravilnik o sadržaju i načinu vođenja evidencije o radnicima (NN 066/2010)

Tu je propisano koje se sve evidencije o radnicima a vezane za radno vrijeme moraju voditi.
Ima 18 vrsta podataka o radnom vremenu koje se MORAJU voditi za svakog radnika pojedinačno.
Reci svome poslodavcu da se ne zahebava ako to nema riješeno, kazne su žestoke.

Ja sam to za svoju firmu složio u excelu, a možda složim i nekakvu aplikaciju ako budem imao volje.
__________________
iwwwek je offline   Reply With Quote
Staro 19.12.2010., 17:11   #9
gbijelic
Premium
Moj komp
 
gbijelic's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: Oslo
Postovi: 806
Ne ne...evidenciju mi imamo i to dobru, ali ovo je interna evidencija kojom mi sami sebe provjeravamo tj radnike koliko su komada nekog koda napravili...samo to sto sam poceo i objasnio trebam napraviti, ne na pritisak direktora vec sam ja sam to sebi zacrtao...
gbijelic je offline   Reply With Quote
Staro 19.12.2010., 18:16   #10
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,576
Bolje da to složiš u Excel - u jer si fleksibilniji zbog instant kalkuacije a u Access - u bilo kakvi račun (recimo zbroj) je moguć samo u nekakvoj Formi ili Report - u (nebitno hoćeš li rezultat upisat "nazad" u record).
Nikky je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na