Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Software > Web dizajn, programiranje i ostalo
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 03.02.2011., 00:10   #1
hrvoje_zg91
Registered User
 
hrvoje_zg91's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2011
Lokacija: Sesvete
Postovi: 27
Web dizajn..s čim i kako početi

Pozdrav...čvrsto sam odlučio početi izrađivati web stranice..svjestan sam da svu silnu teoriju treba proći i savladati ali sam spreman...počeo sam paralelno učiti html i css..da li je to dosta? Bar za početak...što nakon toa da krenem?i ono najvažnije..literatura...molio bi vas da mi date linkove na tutorijale,videa,pdf knjige i ostalo šta može koristiti..moze i na pm..puno hvala unaprijed
hrvoje_zg91 je offline   Reply With Quote
Staro 03.02.2011., 08:53   #2
markop17
Premium
Moj komp
 
markop17's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2007
Lokacija: ZG
Postovi: 133
Jedna korisna stranica za osnove
http://www.w3schools.com/
Onda ti treba još podosta tutorijala ako nisi radio u photoshopu, ili nekom slicnom programu za grafiku.. Takoder adobe dreamweaver je korisno polovit.. ali to tek nakon html-a i css-a
markop17 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 03.02.2011., 13:06   #3
hrvoje_zg91
Registered User
 
hrvoje_zg91's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2011
Lokacija: Sesvete
Postovi: 27
ok..hvala...po toj stranici i radim

Trenunto sve to radim u notepadu++ i gimp-u...

E sad zanima me kolike veličine treba biti slika da bi lijepo pasala na podlogu...kao background...odnosno header..kolika veličina treba biti ??
hrvoje_zg91 je offline   Reply With Quote
Staro 03.02.2011., 17:48   #4
Uber Gosu
FORD Fix Or Repair Daily
Moj komp
 
Uber Gosu's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 868
Citiraj:
Autor hrvoje_zg91 Pregled postova
ok..hvala...po toj stranici i radim

Trenunto sve to radim u notepadu++ i gimp-u...

E sad zanima me kolike veličine treba biti slika da bi lijepo pasala na podlogu...kao background...odnosno header..kolika veličina treba biti ??
Širina funkcionalnog djela stranice nebi trebala biti preko 950px (osim ako se ne radi o fullscreen flashu), veličina svih slika u KB treba biti što manja .

Kao background koristi patterne od recimo 100x100px.

Header nemoj veći od 950x400px.

Preporučam video: Lynda.com.Dreamweaver.CS4.With.CSS (imaš svega pomalo, a uvodnih par poglavlja se bavi baš početkom dizajna layouta, uglavnom najtoplije preporuke.
Uber Gosu je offline   Reply With Quote
Staro 03.02.2011., 20:07   #5
iwwwek
xampp rulez
 
iwwwek's Avatar
 
Datum registracije: May 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 90
80 Large Background Websites


As the monitor resolution and internet speed is advancing, it seems like more and more designers use over-sized photo or illustrated image as the website’s background. Large background image can create the stunning visual effect, especially for high resolution monitors. It can also add more life to your site design compared to the traditional tiled background graphic. Here is a collection of 80 websites that used large image as the site background (must-see, you won’t be disappointed).


http://www.webdesignerwall.com/trend...ound-websites/
__________________
iwwwek je offline   Reply With Quote
Staro 17.02.2011., 04:40   #6
kepmip
Premium
Moj komp
 
kepmip's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 169
ovak, da ne otvaram novu temu, treba mi program koji znakove čćšđž pretvara u html code, znaći, ja pišem tekst u tom programu convertam ga i umjesto čćšđž piše html code
kepmip je offline   Reply With Quote
Staro 17.02.2011., 09:29   #7
mateaRI
Registered User
 
Datum registracije: Feb 2011
Lokacija: rijeka
Postovi: 1
pozdrav,imam par pitanja vezana za početnički web dizajn.Zašto mi se sve na stranici pomakne kada smanjim prozor preglednika.i još nešto.kada gledam kodove web stranica,bez obzira koliko one imale linkova i bez obzira na koji link ja kliknula kod im je uvijek isti.a meni kad radim vise povezanih stranica kodovi se mijenjaju od stranice do stranice. ne znam da li ste me razumijeli ali svajedno hvala na odg
p.s. sta vi ne preporucate da se radi u html editorima..ja sam na početku radila u notepadu,a sada u coffee cupu html editoru,jel to ok?
mateaRI je offline   Reply With Quote
Staro 17.02.2011., 11:51   #8
Bubba
E Pluribus UNIX
Moj komp
 
Bubba's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2002
Lokacija: M82
Postovi: 6,544
Citiraj:
Autor kepmip Pregled postova
ovak, da ne otvaram novu temu, treba mi program koji znakove čćšđž pretvara u html code, znaći, ja pišem tekst u tom programu convertam ga i umjesto čćšđž piše html code
A imas neki poseban zahtijev za to (domaca zadaca?) ili ne znas da moras staviti nekakav kompatibilan encoding i posejvati .html u nekom Unicodeovskom/UTF formatu?
__________________
Programer
Rok od dva mjeseca u stvari znači četiri, ali nikako ispod šest.
Bubba je offline   Reply With Quote
Staro 17.02.2011., 11:59   #9
kepmip
Premium
Moj komp
 
kepmip's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 169
Citiraj:
Autor Bubba Pregled postova
A imas neki poseban zahtijev za to (domaca zadaca?) ili ne znas da moras staviti nekakav kompatibilan encoding i posejvati .html u nekom Unicodeovskom/UTF formatu?
Ovo drugo . Sumnjam da mi je promaklo (radim po w3schools), onda valjda jos nisam stigel do toga.
kepmip je offline   Reply With Quote
Staro 17.02.2011., 12:15   #10
Bubba
E Pluribus UNIX
Moj komp
 
Bubba's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2002
Lokacija: M82
Postovi: 6,544
Citiraj:
Autor kepmip Pregled postova
Ovo drugo . Sumnjam da mi je promaklo (radim po w3schools), onda valjda jos nisam stigel do toga.
Normalno pises nase znakove, sjevaj taj file kao Unicode/UTF-8 i obavezno prouci jos i ovo da zatvoris pricu do kraja -> http://en.wikipedia.org/wiki/Charact...odings_in_HTML
__________________
Programer
Rok od dva mjeseca u stvari znači četiri, ali nikako ispod šest.
Bubba je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na