Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Software > Web dizajn, programiranje i ostalo
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 05.06.2010., 23:26   #31
mc_fish
the luda ribetna
 
mc_fish's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Riblja mjesta u zagrebu:D
Postovi: 3,947
http://codex.wordpress.org/Creating_a_Search_Page

tu je objasnjeno kako...sve sto trebas napravit je jos spoj na bazu, fetch i output... realno geldano 1-5 sati posla...(sry nisam radio tako sto za wordpress) ili pak napraivti sve custom...ugl tako sto nebi trebalo biti skupo max 400 kn, vise oko 200-300 (ovisno o komplikacijama, na naprednijim sustavima, a wp spada u njih, tako sto se ralizira jakooo brzo)

obicno je sat 150-200 kn kad se radi preko firme(a to pak radi netko tko jako dobro zna sto radi i imas racun) a ak nades freelancera sat zna biti i oko 25kn tak da sve ovisi, po ovom tutorialu...svega bi trebalo trajat 1 sat...ako ne iskoci neka komplikacija koja nije standardna...tipa neznam wp nije linkao nes, ili je starili pa ovo ne radi itd....
__________________
blup

mc_fish je offline   Reply With Quote
Staro 07.06.2010., 22:05   #32
iwwwek
xampp rulez
 
iwwwek's Avatar
 
Datum registracije: May 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 90
Citiraj:
Autor mc_fish Pregled postova

rezime tvoja poduna je:
1. prejeftina(no to je tvoj izbor)
2. prejaka (i zato mozda ne zele, jer placaju nesto sto netrebaju)
3. sumnjam da si im dovoljno objasnio sto znaci imati custom cms naspram (zanemarivsi sve legitimnosti) open source cmsa
Da je jeftina slažem se. Ali s obzirom na moju trenutnu financijsku situaciju cijenu sam spustio. S obzirom da iza sebe imam već dosta izrađenih stranica, već se nakupilo puno rutine i kad "navalim" onda sam vrlo produktivan. Negdje sam pročitao da je razlika između dobrih i odličnih web stranica u svim onim sitnicama i detaljima koji se dodaju kad su stranice već "gotove". To je točno i u ovom slučaju ti detalji bi otpali. Dobili bi jedan moderan "clean" dizajn po trenutnim trendovima.

CMS su svakako trebali jer su željeli sami dodavati proizvode na web, a sa joomla-om i wordprerss-om se sigurno ne bi snašli. Ovaj svoj CMS sam već prodao jednom klijentu (naravno samo na trajno korištenje). I inače sam ga radio tako da ga mogu lako implementirati na bilo koje stranice i da bude što jednostavniji za korištenje.

Evo par screenshot-ova:
http://www.pixelator.info/downloads/login.jpg
http://www.pixelator.info/downloads/...cms_banner.png
http://www.pixelator.info/downloads/...a_podataka.png

Imam funkcionalan demo tog CMS imam na svojim stranicama pa sam im dao login podatke da ga mogu testirati.

"Trenutno" radim dvije web stranice koje su dovršene 90% i čekam klijente već mjesecima da mi daju sadržaj pa da to finiširam. Jednog klijenta zovem već treći put da mu uručim račun za hosting, odnosno drugu opomenu.

Što reći na to? Već sam si rekao prije par mjeseci "tko vas šljivi, idem ja raditi templejte za WP i programirati nešto korisno" pa onda neka to oni kupuju za 30-40 $ i snalaze se dalje kako znaju. Već mi je dosta natezanja s njima i podcjenjivanja mog znanja i višegodišnjeg učenja.
__________________
iwwwek je offline   Reply With Quote
Staro 08.06.2010., 00:04   #33
gog
Premium
Moj komp
 
gog's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 581
Citiraj:
Autor mc_fish Pregled postova
prvo pise "not for commercial use" ... dobro zanemarimo to... na racun pises cms + mysql + java,flas,css whateva dakle povrijedujes gnu gpl jer cms nije tvoj a ti naplacujes, eventualno sto mozes za njih napraivit je template...koji su opet pod gpl-om i obicno imaju "not for commercial use"...i prica opet ispocetka...dakle = oni koji koriste template(tude) i sto vec i prodaju cms, krse zakon i licence
Nonsens. Zato nitko normalan ne naplaćuje open source CMS već naplaćuje implementaciju (instalaciju i podešavanje) CMS-a. Što se template-a tiče, postoji template-i koji se plaćaju.
gog je offline   Reply With Quote
Staro 11.06.2010., 01:19   #34
mc_fish
the luda ribetna
 
mc_fish's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Riblja mjesta u zagrebu:D
Postovi: 3,947
Citiraj:
Autor gog Pregled postova
Nonsens. Zato nitko normalan ne naplaćuje open source CMS već naplaćuje implementaciju (instalaciju i podešavanje) CMS-a. Što se template-a tiče, postoji template-i koji se plaćaju.
ocito se ne bavis time i neznas sto je ideja open sourca...i sto ljudi rade

ja sam krpao hrpu spacki ljudima koje su skemali sa mambom i joomlom...i ne nisu im prodali template koji se naplacuje(da se svacamo, template kao sto i govori cisti prijevod, je predlozak za stranicu ne cms - cms je nesto puno drugacije)

= ljudi premalo znaju...mislim u jednu ruku ko im kriv kad ne paze, a u drugu jao si ga web developerima kojima kasnije ne vijeruju itd...


PS tko bi normalan platio 2-3k kuna za instalaciju i template WTF????
__________________
blup

mc_fish je offline   Reply With Quote
Staro 12.06.2010., 11:32   #35
bliss_zg
bliss_zg - take, muljanje na tržnici
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: ST
Postovi: 305
Iwwwek to je sve sastavni dio posla, iz prve ruke znam.
Covjek te pozove da mu ispunis troskovnik za gradnju kuce, dolazis 10 puta na sastanak, uzimas kooperante, trazis njih da popune svoj dio troskovnika itd.
Izgubis tj dana vremena, on te vise nikad ne nazove.
Kad ga ti nazoves oni kazu bio si preskup, kazes ok mogu znat za koliko vam radi ta druga firma?
Kazu ti da 30% jeftinije od tebe, ne razumijes kako netko moze raditi sa minusom, malo se raspitujes, dobijes popunjeni troskovnik te firme.
Shvatis da su ponudili umjesto klima uređaja koji je naveden u specifikacijama, oni ponudili jeftiniji, da su umjesto sa kvalitetnim alarmnim sustavom isli sa polu kineskim smecem itd.
Nije ti nikako jasno kako su ljudi pristali na nesto van troskovnika i zasto tebi nitko nije spomenuo da mozes nudit najjeftinija rjesenja, ali nitko te ne pita jer oni su bili jeftiniji.

Tako je vjerovatno bilo i u tvom slucaju, dosao im je netko i ponudio gotov CMS koji ce malo uredit, doc ce sa obicnim foticem malo poslikat ugl nece ponuditi kvalitetnu stranicu kao i ti nego ce ponuditi nesto za 2500kn, a oni ce to uzet jer to je jeftinije!

To je princip po kojem nasi ljudi sklapaju posao, nije im u interesu kvaliteta nego sto jeftinije proci, ali kazem na to se trebas naviknuti jer ce te sve vise i vise toga cekati, navikni se.
bliss_zg je offline   Reply With Quote
Staro 12.06.2010., 17:17   #36
Uber Gosu
FORD Fix Or Repair Daily
Moj komp
 
Uber Gosu's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 868
Citiraj:
Autor bliss_zg Pregled postova
To je princip po kojem nasi ljudi sklapaju posao, nije im u interesu kvaliteta nego sto jeftinije proci, ali kazem na to se trebas naviknuti jer ce te sve vise i vise toga cekati, navikni se.
Točno to. Samo se gleda di će ko koga sciganit, slobodno tržište diktira cijene, Ima jedna analogija sa autima pa ju možeš odbrusit nazad njima. Ide ovak nekak: Na more moš ić i sa jugićem i sa novim volvom, oboje su auti, imaju volan i 4 kotača, način na koji "se voziš" i kako te ljudi gledaju govori dosta o tebi, isto ide i za tvoju web stranicu.
Uber Gosu je offline   Reply With Quote
Staro 13.06.2010., 01:04   #37
iwwwek
xampp rulez
 
iwwwek's Avatar
 
Datum registracije: May 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 90
Slažem se. Zato ću se ubuduće orjentirati na izradu predložaka za WP i Joomla-u i programiranje.
__________________
iwwwek je offline   Reply With Quote
Staro 18.06.2010., 19:47   #38
gog
Premium
Moj komp
 
gog's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 581
Citiraj:
Autor mc_fish Pregled postova
ocito se ne bavis time i neznas sto je ideja open sourca...i sto ljudi rade

ja sam krpao hrpu spacki ljudima koje su skemali sa mambom i joomlom...i ne nisu im prodali template koji se naplacuje(da se svacamo, template kao sto i govori cisti prijevod, je predlozak za stranicu ne cms - cms je nesto puno drugacije)

= ljudi premalo znaju...mislim u jednu ruku ko im kriv kad ne paze, a u drugu jao si ga web developerima kojima kasnije ne vijeruju itd...


PS tko bi normalan platio 2-3k kuna za instalaciju i template WTF????
osim što mi je to posao i sudjelujem/sudjelovao sam u razvoju više open source projekata

Ja nisam napisao instalaciju i template, ja sam napisao implementaciju! A to je ogromna razlika.
gog je offline   Reply With Quote
Staro 18.06.2010., 22:18   #39
mc_fish
the luda ribetna
 
mc_fish's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Riblja mjesta u zagrebu:D
Postovi: 3,947
aha ti pod implementaciju cms-a ne smatras template i instalaciju??? zanimljivo...onak totalno isto tako nemas iskustva sa ljudima koje su tako prevarili...pogledaj malo kolko se znalo naplacivati za jomlu

neznam cime se bavis i sto ti je posao...al nemas puno kontakta s kupcima...ili nisi morao slusati sto su im sve do sad napravili...
__________________
blup

mc_fish je offline   Reply With Quote
Staro 20.06.2010., 23:36   #40
gog
Premium
Moj komp
 
gog's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 581
Ma gle, ne da mi se raspravljati oko nebitnih stvari, samo sam napisao da nitko _normalan_ ne naplaćuje open source CMS već njegovu implementaciju, čisto da ljudi znaju o čemu se radi, ukoliko se planiraju baciti u web vode. A to da se prodaje sve i svašta to je prića za sebe

Očito je da svaka roba ima svoga kupca... Ili kako bi još rekli, ovce su rođene za šišanje, ili još bolje .. there is a sucker born every minute

Nemam puno kontakata sa kupcima jer većina ljudi je preškrta da plati moj posao pa mi se ne da sa njima niti natezati. Nakon nekog vremena naučiš jako brzo takve nanjušiti. Sav trud oko takvih klijenata u konačnici samo rezultira gubitkom moga vremena. Oni su ionako stvoreni za vođenje posla po principu lako ćemo i sve može buraz nema problema, 5x ispod cijene, ionako ne znaju niti što plaćaju niti što dobivaju, pa im se može svašta uvaliti. A u konačnici kada nisu zadovoljni ponovo nisu spremni odriješiti kesu jer su već potrošili XY novaca u web i ništa od toga. Ja nažalost ne znam tako poslovati.

Savijet iwwwek-u u drugima koji se žele baciti ovim poslom. Nemojte ostaviti razgovor o novcima za kraj, pogotovo ako ozbiljno i profesionalno pristupate svom poslu jer u većini slučajeva si ljudi ne mogu priuštiti vaš trud, a ruku na srce većini njih se ta količina truda ionako neće vratiti kroz kvalitetniji site jer niti sami ne znaju što žele i zašto im to treba i kako iskoristiti potencijal do kraja.

Prvo pitanje vam treba biti koliki budžet su spremni izdvojiti za cijeli projekt. Ako niti to ne znaju onda im objasnite da im možete ponuditi od one-page "vizitka stranice" sa sitne novce i posao od 2-5 sati max, pa do ferrarija od XXX k KN ovisno o njihovim željama i vašim mogućnostima/snalažljivosti.
gog je offline   Reply With Quote
Staro 21.06.2010., 00:29   #41
mc_fish
the luda ribetna
 
mc_fish's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Riblja mjesta u zagrebu:D
Postovi: 3,947
amen...join the club hahaha
__________________
blup

mc_fish je offline   Reply With Quote
Staro 02.07.2010., 14:52   #43
frikec
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: ZG
Postovi: 209
Citiraj:
Autor mc_fish Pregled postova
ocito se ne bavis time i neznas sto je ideja open sourca...i sto ljudi rade

ja sam krpao hrpu spacki ljudima koje su skemali sa mambom i joomlom...i ne nisu im prodali template koji se naplacuje(da se svacamo, template kao sto i govori cisti prijevod, je predlozak za stranicu ne cms - cms je nesto puno drugacije)

= ljudi premalo znaju...mislim u jednu ruku ko im kriv kad ne paze, a u drugu jao si ga web developerima kojima kasnije ne vijeruju itd...


PS tko bi normalan platio 2-3k kuna za instalaciju i template WTF????
konkretno kako nemam pojma o programiranju, a ide mi izrada lijepih stvari radim s wordpressom.
pustimo sada taj "custom cms" snobizam i uhvatimo se posljednje recenice:
"tko bi normalan platio 2-3k kuna za instalaciju i template WTF????"

ukoliko dobivaju ono sto zele i ukoliko je postignuta ista funkcionalnost koju bi imali i s custom cms-om ne vidim u cemu je problem. ako doticni postoji, volio bih da mi ga se rezentira.
frikec je offline   Reply With Quote
Staro 15.09.2010., 21:54   #44
iwwwek
xampp rulez
 
iwwwek's Avatar
 
Datum registracije: May 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 90
Citiraj:
Autor MrJukic Pregled postova
Da ne otvaram novu temu, kad se vec raspravlja o cijenama... da li mi moze netko od vas koji se razumijeteu te stvari reci koliko bi bilo realno za platiti nekome da mi za Wordpress i za ovu temu koju sam kupio http://themes.weboy.org/white-house-pro/?demo=yes uradi jednu naprednu trazilicu, posto je stranica radjena za club (dakle imamo par stotina clanova, koji bi kod unosa u bazu imali oznake kao sto su visina, tezina, boja kose, ociju itd....), u trazilci bi se trebalo omoguciti parametri kao sto su visina, tezina, clanski broj itd, dakle da se moze traziti po vise parametara... znam instalirati wordpress, postaviti template, uraditi neke osnovne laicke stvari, ali za nesto ozbiljnije jednostavno nisam educiran ni obucen... unaprijed zahvaljujem na odgovoru.

Pozz
Iz tvoga pitanja nije jasno dali ti trebaš samo tražilicu za napravljenu bazu ili trebaš i bazu složiti i tražilicu.

Samu tražilicu i nije teško složiti, mysql ima dobrih funkcija za tu namjenu. Često je veći posao oko uređivanja prikaza tih podataka na web stranici.

Ako je puno podataka trebat će i paginacija.

U bivšoj firmi programirao sam aplikaciju za pozivni centar. I tražilicu. Pošto nisam prije nikad to programirao mislio sam da će biti zahebano. Međutim bilo je kratko i zabavno i napravio sam pretraživanje po svim kriterijima plus po vremenu.

Ali oni su željeli sortiranje podataka u tablici po svim stupcima, slanje prikazanih podataka na email, ispis prikazanih podataka, vremenske okidače (da im javi mjesec dana unaprijed kad je redovni servis klima uređaja, protupožarnih aparata itd.), integraciju google mapsa da im odmah upikne lokaciju i razne druge điđe.

Još sam im napisao parser za import oko 5000 zapisa iz excel-a u bazu da ne moraju ručno unositi. Da je bar netko pivo platio

Uglavnom puno, puno više vremena sam potrošio na html + css nego na php.


Ako trebaš i bazu onda je NAJVAŽNIJE dobro projektirati dotičnu.
Bolje je imati prazne tablice jer si mislio da će ti takvi podaci trebati nego zaboraviti nešto pa poslije dodavati.

Primjer: imamo 10 tipova podatka koje prikazujemo u 10 stupaca i prikaz dotičnih na ekranu, uređen css za ispis i sad ti kažeš "čuj imam još ove nove podatke za dodati u bazu i da mi se ti podaci prikazuju na ovoj stranici ubaci još jedan red i naravno da se i oni mogu filtrirati u tražilici".

Ma sitnica za isprogramirati, ali hajmo mi onda opet kroz html i css i slažimo novi layout.

STRAHOTA!

Znači najvažnije je da znaš što točno hoćeš i da to precizno opišeš a onda će i odgovor biti "u sridu".

Eto.
__________________
iwwwek je offline   Reply With Quote
Staro 18.09.2010., 16:15   #45
foviso
Registered User
 
foviso's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2010
Lokacija: u oblacima
Postovi: 8
Citiraj:
Autor gog Pregled postova
Ma gle, ne da mi se raspravljati oko nebitnih stvari, samo sam napisao da nitko _normalan_ ne naplaćuje open source CMS već njegovu implementaciju, čisto da ljudi znaju o čemu se radi, ukoliko se planiraju baciti u web vode. A to da se prodaje sve i svašta to je prića za sebe

Očito je da svaka roba ima svoga kupca... Ili kako bi još rekli, ovce su rođene za šišanje, ili još bolje .. there is a sucker born every minute

Nemam puno kontakata sa kupcima jer većina ljudi je preškrta da plati moj posao pa mi se ne da sa njima niti natezati. Nakon nekog vremena naučiš jako brzo takve nanjušiti. Sav trud oko takvih klijenata u konačnici samo rezultira gubitkom moga vremena. Oni su ionako stvoreni za vođenje posla po principu lako ćemo i sve može buraz nema problema, 5x ispod cijene, ionako ne znaju niti što plaćaju niti što dobivaju, pa im se može svašta uvaliti. A u konačnici kada nisu zadovoljni ponovo nisu spremni odriješiti kesu jer su već potrošili XY novaca u web i ništa od toga. Ja nažalost ne znam tako poslovati.

Savijet iwwwek-u u drugima koji se žele baciti ovim poslom. Nemojte ostaviti razgovor o novcima za kraj, pogotovo ako ozbiljno i profesionalno pristupate svom poslu jer u većini slučajeva si ljudi ne mogu priuštiti vaš trud, a ruku na srce većini njih se ta količina truda ionako neće vratiti kroz kvalitetniji site jer niti sami ne znaju što žele i zašto im to treba i kako iskoristiti potencijal do kraja.

Prvo pitanje vam treba biti koliki budžet su spremni izdvojiti za cijeli projekt. Ako niti to ne znaju onda im objasnite da im možete ponuditi od one-page "vizitka stranice" sa sitne novce i posao od 2-5 sati max, pa do ferrarija od XXX k KN ovisno o njihovim željama i vašim mogućnostima/snalažljivosti.
Dobro zboriš. Razgovor o novcu, proračunu i naplati je bitan. I kad nešto kupuješ u trgovini, pored proizvoda vidiš cijenu, a ti onda odluči hoćeš li ili nećeš.
foviso je offline   Reply With Quote
Staro 19.09.2010., 17:18   #46
iwwwek
xampp rulez
 
iwwwek's Avatar
 
Datum registracije: May 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 90
Hajmo onda ovdje razraditi kako bi jedna takva ponuda trebala izgledati.

Prvo sve što treba sadržavati a onda poslije možemo i o cijenama.

Npr.

1. Izrada layouta sajta
2. Izrada dizajna
3. Izrada kontakt forme sa validacijom
4. Integracija google maps-a
5. Lightbox galerija
6. FlipBox
7. Izrada logotipa
8. Fotografiranje i obrada fotki
9. Obrada donešenih fotografija
10. Banner rotator
11. Insite SEO
12. CMS
13. Obrada teksta - lektura

itd.
__________________
iwwwek je offline   Reply With Quote
Staro 01.12.2010., 10:32   #47
gog
Premium
Moj komp
 
gog's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 581
Pojednostavi to malo, ljudi to neće razumijeti i osjećat će se glupo

Nabrojiš recimo:

1. Izrada dizajna i logotipa
+
2. Web site STARTER | MEDIUM | PRO

I onda jednostavno pobrojiš što ulazi u STARTER, a što se ekstra dobije u drugim paketima.

Ovakav prijedlog kakav bi ti radio se radi kada radiš troškovnik sa nekim tko je malo ozbiljniji, tko zna što mu treba i tko ih je u konačnici spreman platiti.
gog je offline   Reply With Quote
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na