Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Software > Aplikacije
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 19.06.2006., 10:56   #1
loop
Registered User
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: zagreb
Postovi: 126
photoshop - prijelazi izmedju slika

molim vas kako da u photoshopu napravim prijelaze iz jedne fotografije u drugu
a sve da bude jedan file

dakle zelim napravit jednu sliku u koju cu ubaciti vise footgrafija ali tako da mi je jedna background a jos par na njoj koje se medjusobno preklapaju - i to tako da se smanjuje providnost na jednoj i onda postaje vidljiva druga a ono izmedju je preklapanje obje.

hvala

Zadnje izmijenjeno od: loop. 19.06.2006. u 11:13.
loop je offline   Reply With Quote
Staro 19.06.2006., 12:13   #2
McG
-------
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: -
Postovi: 7,566
Ovak nekaj trebaš....ili?





EDIT:
Otvori si u Photoshopu one slike koje hoćeš spojiti/"stopiti" skupa i ideš na Image >Apply Image, te si tam odrediš koja slika ti je izvor, a koju buš koristil za maskiranje. Malo se pozabaviš s opcijama Blending i Channel da bi dobil ono kaj ti najbolje odgovara, tj. treba. Poželjno je da su ti slike iste veličine/rezolucije.


Slike moreš spojiti tak da napraviš novi prazni dokument koji je dovoljno velik da moreš u njega staviti dve ili više slika. Npr. ako hoćeš spojiti dve slike kojima je veličina 1024x768, novi dokument treba imati veličinu 2048x768, itd. Nakon toga samo skopiraš željene slike u novi dokument.


Moreš i pomoću opcije Image >Canvas Size napraviti istu stvar. Otvoriš sliku po izboru, odabereš spomenutu opciju, namjestiš željenu veličinu i smjer/poziciju i dobiš mjesto za još jednu ili više slika.


Kad spojiš dve ili više slika, prijelaz (koji označiš) moreš srediti pomoću opcije Filter >Blur (pa si tam odaberš jednu od najpogodnijih Blur metoda), Filter >Distort >Diffuse Glow i sl. opcija....ovisi kakve su slike koji si odabral i kakvi efekt hoćeš postići.


P.S. Pošto je moje baratanje s Photoshopom na čistoj amaterskoj razini, pričekaj da se jave ljudi (a fala Bogu ima ih) s foruma koji se razmeju daleko bolje od mene...jer možda/sigurno postoji bolji/efikasniji/brži način da ti postigneš ono kaj ti treba.

Zadnje izmijenjeno od: McG. 19.06.2006. u 14:06.
McG je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 19.06.2006., 12:32   #3
loop
Registered User
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: zagreb
Postovi: 126
u nacelu da! hvala, posalji mi samo naputke kako to izraditi molim te
loop je offline   Reply With Quote
Staro 19.06.2006., 17:15   #4
Bubba
E Pluribus UNIX
Moj komp
 
Bubba's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2002
Lokacija: M82
Postovi: 6,545
Citiraj:
Autor loop
molim vas kako da u photoshopu napravim prijelaze iz jedne fotografije u drugu
a sve da bude jedan file

dakle zelim napravit jednu sliku u koju cu ubaciti vise footgrafija ali tako da mi je jedna background a jos par na njoj koje se medjusobno preklapaju - i to tako da se smanjuje providnost na jednoj i onda postaje vidljiva druga a ono izmedju je preklapanje obje.
Ovo sto ti hoces moze se protumaciti na nekoliko nacina a za svaki ima pregrst razlicitih puteva do zeljenog rezultata. Imas kakvu sliku za primjer sto bi tocno zelio?
__________________
Programer
Rok od dva mjeseca u stvari znači četiri, ali nikako ispod šest.
Bubba je offline   Reply With Quote
Staro 20.06.2006., 09:49   #5
domy_os
EMP moderator
 
domy_os's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Osijek
Postovi: 18,399
Ja sam isprve pomislio na morphing...
domy_os je offline   Reply With Quote
Staro 20.06.2006., 09:53   #6
loop
Registered User
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: zagreb
Postovi: 126
rjeseno, hvala svima
loop je offline   Reply With Quote
Staro 20.06.2006., 10:08   #7
BrunoZG
Junior Member
 
BrunoZG's Avatar
 
Datum registracije: May 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,205
X=YxZ

Citiraj:
Autor loop
rjeseno, hvala svima
__________________




AMD 3800+x2@2500, 1,375V
MB-ASROCK DUAL SATA(bios 2.2) 2+ENERMAX485W
2x512 Supertalent CL2
HDD-Hitachi 160GB, WD 800JB
ELSA 7600GT
Leadtek-2000XP expert
DVDROM-LITEON-167T ,DVDRW BENQ 1650,DVDRW NEC ND2500A@2510_fw205C
Monitor: Samsung 997MB (19')
Terratec Sky 5.1,EPSON-C42








BrunoZG je offline   Reply With Quote
Staro 20.06.2006., 11:07   #8
McG
-------
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: -
Postovi: 7,566
@loop

Ajde, ako ti nije problem postaj tu sliku/slike.
McG je offline   Reply With Quote
Staro 22.06.2006., 11:22   #9
mat
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: zg
Postovi: 2,105
evo da se i ja javim

najlakse ti je u PS-u, znaci ako zelis imati pozadinu i prozirnu sliku iznad nje, nesto poput ovog:



odaberes layer i iznad imas kucicu "opacity". odaberes postotak koji zelis i to je to

ako imas drugi slucaj u kojem opacity nece obaviti zeljeni posao, imas gore mogucnost odabira kako ce se svaki layer ponasati. to je odlicno ako stavljas neki logo iznad necega, a zbog neceg nemres izrezat bijelu ili crnu pozadinu. (neznam koji je to slucaj tocno ali imao sam jednom tako nesto). onda stavis gore npr. "darken" ili "lighten" (ovisi jel crna ili bijela boja" i on ce jednostavno bijelu ili odnosno crnu boju zamjeniti pozadinom. ima jos puno toga, igraj se malo

ako pak zelis napraviti ovo:



za to trebas napraviti neku bijelu pozadinu, pa ju staviti preko svega, malo zamraciti efektom tj. dobiti overlay cijele slike, onda u brightness/ contrast vratis sliku u normalu, sa liquifi sakrijes prijelaz, jos se malo poigras... ovo je na brzinu, kad cu radit sticky o ps-u budem lijepo izmedu ostalog i to objasnio korak po korak.
mat je offline   Reply With Quote
Staro 22.06.2006., 15:03   #10
Defcon.OS
Contra bonos mores
 
Defcon.OS's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Osijek
Postovi: 159
Ma smo feather opcija i gotovo, oznaci dio na kojem ga zelis primjeniti i podesi si feather radius...
__________________

Defcon.OS je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na