Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > PC Ekspert > Članci
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 24.06.2015., 18:51   #31
gil
Member
 
Datum registracije: Jul 2005
Lokacija: Kutina
Postovi: 979
Jako različite recenzije, skroz nerealno.
gil je offline   Reply With Quote
Staro 24.06.2015., 18:52   #32
MadBoY
MadModerator
Moj komp
 
MadBoY's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2002
Lokacija: N/A
Postovi: 5,190
Ocekivao sam da ce biti mrvicu bolja ali ni ovo nije toliko lose. Izostanak HDMI 2.0 ne cudi previse, buduci da je ovo GCN 1,2.

R9 290X - 2816 SP-a, Fury X - 4096 SP-a, to je 1280 SP-a vise a jednaka potrosnja. Dakle koliko god W su ustedili s HBM-om i prelaskom s GCN 1,1 na 1,2 su isto toliko dodali kroz vise SP i na kraju dobili puno bolje performanse a ista potrosnja, nije lose.
Tiha, hladna, brza, jedino 50 USD preskupa .
__________________
skupi-dupi-du, skupi-dupi-du, pam pam... pf
MadBoY je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 24.06.2015., 19:02   #33
tomek@vz
Premium
Moj komp
 
tomek@vz's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: München/Varaždin
Postovi: 3,336
Citiraj:
Autor gil Pregled postova
Lako objašnjivo, software ne koristi sve jezgre procesora pogotovo u igrama.

Na Gentoo Linuxu su i dalje sporiji od Intela. Bit je loše optimizirane arhitekture koja korijene vuče u prastarim Phenomima itd.

P.S:-Gentoo = OS, kernel i sve aplikacije možeš optimizirat baš za svoj CPU/broj jezgri. I to poprilično detaljno.

Natrag na temu > s obzirom kako su pompozno Fury najavljivali očekivao sam da bude 30% brža od 980 Ti...hebiga da AMD više ulaže u tehniku a ne marketing možda bi konačno napravio nešto korisno ovak sva ta revolucionarna tehnologija uzalud kad nema koristi od nje.
tomek@vz je online   Reply With Quote
Staro 24.06.2015., 19:04   #34
gil
Member
 
Datum registracije: Jul 2005
Lokacija: Kutina
Postovi: 979
Citiraj:
Autor tomek@vz Pregled postova
Na Gentoo Linuxu su i dalje sporiji od Intela. Bit je loše optimizirane arhitekture koja korijene vuče u prastarim Phenomima itd.

P.S:-Gentoo = OS, kernel i sve aplikacije možeš optimizirat baš za svoj CPU/broj jezgri. I to poprilično detaljno.
Natrag na temu > s obzirom kako su pompozno Fury najavljivali očekivao sam da bude 30% brža od 980 Ti...hebiga da AMD više ulaže u tehniku a ne marketing možda bi konačno napravio nešto korisno ovak sva ta revolucionarna tehnologija uzalud kad nema koristi od nje.
Ma ok, zna se da je Intelova jezgra brža. Pitanje je bilo može li software utjecati na procesor.
A što se tiče furyja jedino je preskup ostalo sve 5.
gil je offline   Reply With Quote
Staro 24.06.2015., 19:19   #35
Eladio
..starija garda
Moj komp
 
Eladio's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2002
Lokacija: ZG
Postovi: 3,168
Citiraj:
Autor tomek@vz Pregled postova
Na Gentoo Linuxu su i dalje sporiji od Intela. Bit je loše optimizirane arhitekture koja korijene vuče u prastarim Phenomima itd.

P.S:-Gentoo = OS, kernel i sve aplikacije možeš optimizirat baš za svoj CPU/broj jezgri. I to poprilično detaljno.

Natrag na temu > s obzirom kako su pompozno Fury najavljivali očekivao sam da bude 30% brža od 980 Ti...hebiga da AMD više ulaže u tehniku a ne marketing možda bi konačno napravio nešto korisno ovak sva ta revolucionarna tehnologija uzalud kad nema koristi od nje.

mislis da je brza 30% od 980? , 980ti je nedavno izasla, i znacajno je jaca od 980..
daj mi reci, zar npr WOT mozes na linuxu igrat sa I5 ili FXom da radi vise od jedne jezgre?
__________________




MojSkuter
---------------------------------PEACE
Eladio je offline   Reply With Quote
Staro 24.06.2015., 20:02   #36
Sinac
...samo te gledam...
Moj komp
 
Sinac's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,746
Citiraj:
Autor morbid_angel Pregled postova
Da malo ispravim
"intelovih 32-bitnih ili AMD-ovim 64-bitnih instrukcija"
IA64 je originalno Intelova 64-bit arhitektura, x86_64 AMD-ova (AMD64) te se nakon (ne)uspjeha ia64 intel prilagodio AMD-ovoj arhitekturi. Obrnuta situacija od x86.
Btw prije su AMD Athloni 64 x2 (ak se ne varam) imali extra drivere za Windowse XP koji su trebali dati bolje performanse. Tak da je i tog bilo

Znaci Fury X je vise-manje ista u performansama ko i 980Ti. Kupci ce na kraju birati karticu ovisno o tome cini tabor preferiraju

Si zaboravio na set instrukcija te nacin kako su izvedene? To je jedan od glavnih razloga zasto je Intelov CPU brzi od AMD-ovih. Ako jednom treba manje otkucaja da izvrsi set instrukcija za radnju - biti ce i brzi na istoj frekvenciji. Puno tog igra u performansi procesora, nisu samo broj jezgri i frekvencija bitni.

Citiraj:
Autor gil Pregled postova
Zato jer software ne koristi sve jezgre procesora.
Iz testa sam izvukao da 980ti u igrama u kojima je bolji ima omjer od 1,82 do 7,36% bolje rezultate u 5 igrica a da u 3 igre fury vodi od 0,76 do 11,28%. Potrošnja kod furyja je veća 12% ali nema podatka jel to kod maksimalnog opterećenja grafičkog procesora, ako je u gaming situaciji bi trebalo biti niža razlika.

Mislim da smo se malo fulali u poanti oko brzine procesora.
1. Ako procesor A brže izvodi instrukcije na istom taktu od procesora B onda je taj procesor A brži u svakom pogledu bez obzira za koji procesor su prvobitno napravljene instrukcije.
2. Ako procesor A brže izvodi instrukcije od procesora B bez ikakvih softverskih patcheva za Windows onda je procesor A brži od procesora B u svakom pogledu, pogotovo ako se u priču uključi Linux koji nema nikakav softverski patch za procesor B.
3. Ako procesor A na istom taktu izvodi više instrukcija ili ih izvodi brže od procesora B onda je procesor A bolje hardverski izveden nego B.
4. Ako uspoređujemo 4-jezgreni procesor A s 8-jezgrenim procesorom B i kažemo da procesor B može biti puno brži ako koristi svih 8 jezgri, zašto ne usporedimo onda isto tako i 8-jezgreni procesor A2 s 8-jezgrenim procesorom B? Konkretno, uspoređujemo i5 koji je 4 cores/4 threads s AMD FX koji je 8 cores/8 threads...
Sinac je online   Reply With Quote
Staro 24.06.2015., 20:27   #37
tomek@vz
Premium
Moj komp
 
tomek@vz's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: München/Varaždin
Postovi: 3,336
Citiraj:
Autor Eladio Pregled postova
mislis da je brza 30% od 980? , 980ti je nedavno izasla, i znacajno je jaca od 980..
daj mi reci, zar npr WOT mozes na linuxu igrat sa I5 ili FXom da radi vise od jedne jezgre?
Znaš dobro da mislim na aplikacije koje kompajliraš na takvom sustavu - disk A za Intel stroj - disk B za AMD. Dakle SVAKA aplikacija koristi puni potencijal proca (naravno nativna jel, a ne emulirana kroz wine ili slične pizdarije). I da što se tiče grafe da kroz AMD marketing sam imao dojam da će Fury zaista biti brži od 980TI pogotovo zbog sabirnice - a ono FM2 jači od i5 situacija sve isponova. Lijepo je što je AMD inovativan i što se trudi. Ali jedna mi je vrlo mudra osoba jednom prilikom rekla da nije bitan trud ukoliko nije produktivan.

Dosta OT-a i vratimo se normalnoj diskusiji od tome zašto ovo čudo ima tak loše reze s obzirom na potencijal koji je mogao biti.
tomek@vz je online   Reply With Quote
Staro 24.06.2015., 20:27   #38
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,575
Citiraj:
Autor Sinac Pregled postova
4. Ako uspoređujemo 4-jezgreni procesor A s 8-jezgrenim procesorom B i kažemo da procesor B može biti puno brži ako koristi svih 8 jezgri, zašto ne usporedimo onda isto tako i 8-jezgreni procesor A2 s 8-jezgrenim procesorom B? Konkretno, uspoređujemo i5 koji je 4 cores/4 threads s AMD FX koji je 8 cores/8 threads...
Zato što:

1. Intelove i amd-ove jezgre nisu iste, ne performaju isto (nit isto koštaju)

2. Zato što amd-ov 8 core dođe 1000kn, intelov quad 1500kn, čisti 8 core bez SMT-a nemaju, ali ako ga uspoređujemo sa 4 + HT uspoređujemo cpu od 1000kn i 3000kn, odnosno ako ga uspoređujemo sa 8 core + HT uspoređujemo cpu od 1000kn i 9000kn

Citiraj:
Autor Sinac Pregled postova
Kako onda objašnjavaš situaciju da je 4-core Intelov CPU jači u igrama od 6-core ili 8-core AMD CPU-a na istoj frekvenciji ako igrica iskorištava samo dvije ili 4 jezgre? Ne bi li bila logika da bi na istoj frekvenciji uz isti broj jezgri trebali biti barem podjednaki a da sa više jezgri AMD pregazi Intel?
Više nije 2009 godina, i ako igra koristi do 4 jezgre ne mora značit da će se u modernim igrama intelov cpu sa osjetno jačim jezgrama uopće odljepit od amd-ovog. Primjer - far cry 3 - intenzivno u singleplayeru koristi samo 3 jezgre, malo nekad nešto sitno četvrtu i rezultat je ovakav:

http://i.imgur.com/Fa9eP.png
http://media.bestofmicro.com/F/8/371...al/FarCry3.png

Znači intel je praktično nimalo (nebi osjetio) ili samo malo bolji. Onda valjda možeš zaključiti da je price perfomance fx 4300 (600kn) i fx 6300 (800-900kn) debelo na strani amd-a.
Manuel Calavera je offline   Reply With Quote
Staro 24.06.2015., 20:32   #39
segregator
Propali Amigaš
Moj komp
 
segregator's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Nin
Postovi: 6,959
Citiraj:
Autor Ati freak Pregled postova
Je, to je prošlost pokazala. Not.
A baš sam se ponadao da si ti ovaj koji je zaradio20 dana godišnjeg...ništa, nada zadnja umire


Činjenica je da AMD/ATI ima lošiju suradnju sa game developerima, što se na kraju manifestira time da UVIJEK kod izlaska
novih kartica (ako nisu rebrandovi nego nova tehnologija) njihove kartice ne pokazuju puni potencijal.
To u prijevodu znači da će za godinu dana ova prva Fury X debelo prešišati Titan X samo kroz nove drivere i game patcheve,
ali kome će to tad biti važno, kad će u međuvremenu izaći hrpa novih kartica?

Edit: ovo bi možda mogla biti zanimljiva ideja za test na PCE...testirati 2 godine stare kartice danas i usporediti
sa inicijalnim testovima kad su kartice izašle

Zadnje izmijenjeno od: segregator. 24.06.2015. u 20:47.
segregator je offline   Reply With Quote
Staro 24.06.2015., 20:43   #40
Ati freak
aka Striko
Moj komp
 
Ati freak's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Krapina
Postovi: 1,674
Citiraj:
Autor segregator Pregled postova
A baš sam se ponadao da si ti ovaj koji je zaradio20 dana godišnjeg...ništa, nada zadnja umire

Činjenica je da AMD/ATI ima lošiju suradnju sa game developerima, što se na kraju manifestira time da UVIJEK kod izlaska
novih kartica (ako nisu rebrandovi nego nova tehnologija) njihove kartice ne pokazuju puni potencijal.
To u prijevodu znači da će za godinu dana ova prva Fury X debelo prešišati Titan X samo kroz nove drivere i game patcheve,
ali kome će to tad biti važno, kad će u međuvremenu izaći hrpa novih kartica?

Edit: ovo bi možda mogla biti zanimljiva ideja za test na PCE...testirati 2 godine stare kartice danas i usporediti
sa inicijalnim testovima kad su kartice izašle
Teško je prihvatiti činjenice? Ili ? U spam me neces uvuci.

PM mi je slobodan.

EDIT: kad si vec editirao...
To je besmisleno, napraviti test takav. jer bi usporedba sad i onda bila skoro nemoguca, neke igre su imale i po 20 patcheva i više.
A ako se stave zadnji patchevi igra opet nema smisla, jer se onda nikako ne može usporediti sa igrama kad su izašle.
__________________
Pošten trgovac : 1 , 2 , 3 , 4 , 5 , 6 , 7 , 8 , 9 , 10, 11 , 12 , 13 , 14, 15, 16 .

Zadnje izmijenjeno od: Ati freak. 24.06.2015. u 21:10.
Ati freak je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 24.06.2015., 21:14   #41
segregator
Propali Amigaš
Moj komp
 
segregator's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Nin
Postovi: 6,959
Citiraj:
Autor Ati freak Pregled postova
Teško je prihvatiti činjenice? Ili ? U spam me neces uvuci.

PM mi je slobodan.

EDIT: kad si vec editirao...
To je besmisleno, napraviti test takav. jer bi usporedba sad i onda bila skoro nemoguca, neke igre su imale i po 20 patcheva i više.
A ako se stave zadnji patchevi igra opet nema smisla, jer se onda nikako ne može usporediti sa igrama kad su izašle.
Upravo o tome i pričam
segregator je offline   Reply With Quote
Staro 24.06.2015., 21:17   #42
Ati freak
aka Striko
Moj komp
 
Ati freak's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Krapina
Postovi: 1,674
Citiraj:
Autor segregator Pregled postova
Upravo o tome i pričam
zaspamat cemo bzvz, pa al ti patchevi nisu toliko utjecali kod vecine igre na FPS nego na dodavanje novih contenta. Rijetko koji patch je bio namijenjen ispravljanju performansi.
__________________
Pošten trgovac : 1 , 2 , 3 , 4 , 5 , 6 , 7 , 8 , 9 , 10, 11 , 12 , 13 , 14, 15, 16 .
Ati freak je offline   Reply With Quote
Staro 24.06.2015., 22:26   #43
ivan77
Guest
 
Postovi: n/a
Verzija sa zračnim hlađenjem? Kako stoje stvari?
  Reply With Quote
Staro 24.06.2015., 22:28   #44
SRV
Premium
Moj komp
 
SRV's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: n/a
Postovi: 6,128
Najbolja stvar na ovoj kartici i jest hladjenje.

Kad bi GTX980Ti imala ovakvo hladnjenje to bi bila brutalna kartica.
SRV je offline   Reply With Quote
Staro 24.06.2015., 22:30   #45
draksa
Premium
 
draksa's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 333
Pa postoje AIO vodeno verzije svih nvidijinih kartica od 970 do TitanaX
draksa je offline   Reply With Quote
Staro 24.06.2015., 22:31   #46
DragonSlayer
Premium
Moj komp
 
DragonSlayer's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2012
Lokacija: Zagreb
Postovi: 675
Neću reći da me nije razočaralo.
Ali da bi doživilo do tog hypea koji se izgradio, trebalo bi mi spontano treće jaje izrast jel.
Al, uz tu cijenu, vodeno hlađenje i tišinu, opet bar 9/10. Nadam se da će AMD sa sljedećom generacijom (koja se nadam da će biti u 21 stoljeću jel) poboljšati HBM.

Al što mene zanima je R9 Nano, jel bilo leakova za nju?
DragonSlayer je offline   Reply With Quote
Staro 24.06.2015., 22:34   #47
SRV
Premium
Moj komp
 
SRV's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: n/a
Postovi: 6,128
Citiraj:
Autor draksa Pregled postova
Pa postoje AIO vodeno verzije svih nvidijinih kartica od 970 do TitanaX
Znam da postoje, mislio sam kad bi standardno dolazila sa AIO.
SRV je offline   Reply With Quote
Staro 24.06.2015., 22:39   #48
listerstorm
Registered User
Moj komp
 
listerstorm's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2011
Lokacija: Osijek
Postovi: 1,408
Citiraj:
Autor SRV Pregled postova
Najbolja stvar na ovoj kartici i jest hladjenje.

Kad bi GTX980Ti imala ovakvo hladnjenje to bi bila brutalna kartica.
Imaš Gigabyte GTX 980 Ti G1 SOC koja je na stock jača nekih 15% od referentne GTX 980 Ti a ne ide preko 70C. A uz OC dobije se dodatnih 15% performansi.

To je nekih 30% više od referentne GTX 980 Ti koja je u prosjeku nešto jača od Fury X.

Primjeri:

http://www.guru3d.com/articles_pages...review,20.html
http://www.guru3d.com/articles_pages...review,21.html
http://www.guru3d.com/articles_pages...review,15.html
http://www.guru3d.com/articles_pages...review,16.html
http://www.guru3d.com/articles_pages...review,14.html

Ova kartica izgleda brutalno za sve na tržištu (ako je za vjerovat guru3d).

Citiraj:
Autor segregator Pregled postova
Činjenica je da AMD/ATI ima lošiju suradnju sa game developerima, što se na kraju manifestira time da UVIJEK kod izlaska
novih kartica (ako nisu rebrandovi nego nova tehnologija) njihove kartice ne pokazuju puni potencijal.
To u prijevodu znači da će za godinu dana ova prva Fury X debelo prešišati Titan X samo kroz nove drivere i game patcheve,
ali kome će to tad biti važno, kad će u međuvremenu izaći hrpa novih kartica?
Da, a tu je još i veća marža na GTX 980 Ti jer je, pretpostavljam, skuplje proizvesti Fury X i tu ih nvidia cijenom može odvesti na granicu profitabilnosti/minus, čak i ako do tada ne izađu nove kartice.

Zadnje izmijenjeno od: listerstorm. 24.06.2015. u 22:46.
listerstorm je offline   Reply With Quote
Staro 24.06.2015., 22:42   #49
ivan77
Guest
 
Postovi: n/a
Al ne kužim, jel se ovo spaja na neku pumpu, ili ovaj
ventilator hladi tekućinu koja cirkulira?
  Reply With Quote
Staro 24.06.2015., 23:00   #50
Momir
Premium
Moj komp
 
Momir's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Osijek
Postovi: 1,009
Citiraj:
Autor Ati freak Pregled postova
Je, to je prošlost pokazala. Not.
Pa cuj, R9 290 je i danas solidna kupnja, a 780 se vec pomalo šutira od strane nvidije, a 680 nitko više i nespominje, dok danas imaš i HD79x0 s kojima su ljudi i više nego zadovoljni.
Momir je offline   Reply With Quote
Staro 24.06.2015., 23:06   #51
Ati freak
aka Striko
Moj komp
 
Ati freak's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Krapina
Postovi: 1,674
Citiraj:
Autor Momir Pregled postova
Pa cuj, R9 290 je i danas solidna kupnja, a 780 se vec pomalo šutira od strane nvidije, a 680 nitko više i nespominje, dok danas imaš i HD79x0 s kojima su ljudi i više nego zadovoljni.
Pa 290 nije baš "stara" kartica?

Ma šta se pomalo "šutira"? 2-3 zadnje verzije drivera rješile taj problem.

Baš me zanima kako ce dugo AMD navlaciti 7xxx seriju i 2xx seriju kad skuže da su sa 3xx napravili sami sebi konkurenciju

GTX680 nitko ne spominje? Pa naravno, kad se ih kod nas može na prste nabrojati, pa nije to bila jeftina kartica.

A tko je rekao da ljudi nisu zadovoljni sa GTX680 ? ili GTX 780 ?
__________________
Pošten trgovac : 1 , 2 , 3 , 4 , 5 , 6 , 7 , 8 , 9 , 10, 11 , 12 , 13 , 14, 15, 16 .
Ati freak je offline   Reply With Quote
Staro 24.06.2015., 23:17   #52
darkijas
Premium
Moj komp
 
darkijas's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2006
Lokacija: zagreb
Postovi: 1,791
Činjenica je da AMD/ATI ima lošiju suradnju sa game developerima-Segregator pa nisu li obe konzole nove generacije upravo Amd-ov produkt. Dakle većina igara koje uopće izlaze primarno se rade za konzole a ono što ostane ide pc-jašima. Po tome bi većina igara trebala raditi bolje na amd karticama, što očito nije slučaj.
Svaka čast Amd-u i fury x ali gf980ti je bolji i moderniji proizvod-po meni
darkijas je offline   Reply With Quote
Staro 24.06.2015., 23:25   #53
segregator
Propali Amigaš
Moj komp
 
segregator's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Nin
Postovi: 6,959
Citiraj:
Autor darkijas Pregled postova
Činjenica je da AMD/ATI ima lošiju suradnju sa game developerima-Segregator pa nisu li obe konzole nove generacije upravo Amd-ov produkt. Dakle većina igara koje uopće izlaze primarno se rade za konzole a ono što ostane ide pc-jašima. Po tome bi većina igara trebala raditi bolje na amd karticama, što očito nije slučaj.
Svaka čast Amd-u i fury x ali gf980ti je bolji i moderniji proizvod-po meni
A dosta toga je tu čudno, npr Witcher 3 ima i xbox i ps4 verzije, a opet ispada da je PC verzija optimizirana za Nvidiju, i to toliko da tvrde da se za ATI uopće ne može optimizirati
segregator je offline   Reply With Quote
Staro 24.06.2015., 23:39   #54
segregator
Propali Amigaš
Moj komp
 
segregator's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Nin
Postovi: 6,959
Citiraj:
Autor tomek@vz Pregled postova
Na Gentoo Linuxu su i dalje sporiji od Intela. Bit je loše optimizirane arhitekture koja korijene vuče u prastarim Phenomima itd.

P.S:-Gentoo = OS, kernel i sve aplikacije možeš optimizirat baš za svoj CPU/broj jezgri. I to poprilično detaljno.

Natrag na temu > s obzirom kako su pompozno Fury najavljivali očekivao sam da bude 30% brža od 980 Ti...hebiga da AMD više ulaže u tehniku a ne marketing možda bi konačno napravio nešto korisno ovak sva ta revolucionarna tehnologija uzalud kad nema koristi od nje.

Ali zato su na Linuxu opet daleko bolje performanse u usporedbi sa Intelom nego na Windowsima
segregator je offline   Reply With Quote
Staro 25.06.2015., 08:08   #55
tomek@vz
Premium
Moj komp
 
tomek@vz's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: München/Varaždin
Postovi: 3,336
Citiraj:
Autor segregator Pregled postova
Ali zato su na Linuxu opet daleko bolje performanse u usporedbi sa Intelom nego na Windowsima

Baš i ne
tomek@vz je online   Reply With Quote
Staro 25.06.2015., 08:16   #56
Disco
Prvoklasni Krkan
Moj komp
 
Disco's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Rijeka
Postovi: 4,425
Ovo me podsjeca na Matrox-ovu Parhelia-u. To cudo je na papiru izgledalo kao iz druge galaksije...a kad je dosla...

Cak ju je jedan poznanik kupio, platio ju je tonu novaca (ne sjecams e vise), a nas par sa ti 4200 (koja je bila osjetno jeftinija) smo ga ubijali performansama.

Najbolje kaze naslov Anandtechove recenzije (Matrox's Parhelia: A Performance Paradox) : http://www.anandtech.com/show/936

Naravno Fury nije los kao ovo, ali iskreno, nije opravdao ni silan hajp koji je AMD stvorio.
__________________
Slobodno me dodajte na PSN
Disco je offline   Reply With Quote
Staro 25.06.2015., 08:29   #57
ivan77
Guest
 
Postovi: n/a
Znači, treba imat posebnu rupu na kućištu za ovaj vent koji hladi tekućinu?
  Reply With Quote
Staro 25.06.2015., 10:11   #58
Drvoje
Split resist itself!
Moj komp
 
Drvoje's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2009
Lokacija: u threadu kojeg nitko ne čita
Postovi: 4,032
Citiraj:
Fury X koji testiramo je dužine 19 cm, a na karticu je montiran i radijator vodenog hlađenja s otprilike 40 cm dugim upletenom gumenim cijevima pa su ukupne dimenzije ipak dosta velike jer u kućištu treba pronaći mjesto za montažu radijatora i njegovog 120 mm ventilatora.
Može bilo kakav otvor za 120mm vent, ali bi mogla bit problema npr. iznad matične zbog debljine radijatora, ili ako je big tower kejs zbog duljine crijeva - jasnije?!
__________________


Pomelo mi sig -.-
Drvoje je offline   Reply With Quote
Staro 25.06.2015., 10:36   #59
segregator
Propali Amigaš
Moj komp
 
segregator's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Nin
Postovi: 6,959
Citiraj:
Autor tomek@vz Pregled postova
Baš i ne
Stara Vishera 8350 u dosta testova pobjeđuje i i7 pod Linuxom:

http://www.phoronix.com/scan.php?pag...rabdver2&num=1
segregator je offline   Reply With Quote
Staro 25.06.2015., 10:37   #60
ivan77
Guest
 
Postovi: n/a
Citiraj:
Autor Drvoje Pregled postova
Može bilo kakav otvor za 120mm vent, ali bi mogla bit problema npr. iznad matične zbog debljine radijatora, ili ako je big tower kejs zbog duljine crijeva - jasnije?!


a hvala, onda no go za mene.
  Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na