Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Audio, Video, Foto
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 08.05.2008., 12:05   #61
Jelc
Super Moderators
 
Datum registracije: May 2002
Lokacija: Zg
Postovi: 17,469
Ajd da rezimiramo par stvari:

Full HD (1920×1080) neće još bar dvije godine zaživiti u Rvata, budemo sretni ako zaživi i 720 (1280×720)

Kako izgleda sadašnja analogna slika na full HD telki svi znamo, ne izgleda nikak.
Ili nedajbože VHS, DivX ili DVD slabije kvalitete.

SD emitiran u DVB-T neće izgledati tak jako loše ali ipak na velikom LCD-u neće ni to biti bog-zna-kak...

Dakle za normalno kućanstvo i gledanje telke u obzir dolazi za sad samo plazma.

Jer ne želim sa cijelom familijom skupit glavice i gledat LCD sa jednog mjesta u sobi nego hoću gledat telku gdje god sjeo
Bez veeeeelikih pixela ako je program emitiran u SD-u...

Za dvije-tri godine kad zaživi to sve kako treba-onda budemo razmišljali o nečem drugom.


U međuvremenu budem imal svoj stari CRT 4:3 72cm ili eventualno plazmu.
Tko je geekčina nek si kupi za komp 24" LCD i uživa u HD-u a telka bi ipak trebala i služit ostalim ukućanima za gledanje programa...
__________________

Phenom X4 9850 BE&OCZ Gladiator MAX/DFI 790FXB-M2RSH/2x1GB SuperTaljent CL4/Sapphire 5850&AVerTV Hybrid Speedy/WD 320GB/Bare 120GB/500GB/Zamzung F3 1TB/Zamzung SE-S184/Corsair TX650W/Zamzung 205BW/TerraTec SiXPack 5.1+/Klipsch ProMedia 2.1

Amiga 1200 HD/DELL externi floppy :-)/Commodore 1084S
Jelc je offline   Reply With Quote
Staro 08.05.2008., 12:12   #62
Lihto
The Dark Side of Moon
Moj komp
 
Lihto's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2005
Lokacija: Osijek
Postovi: 3,945
Citiraj:
Autor Jelc Pregled postova
Ajd da rezimiramo par stvari:

Full HD (1920×1080) neće još bar dvije godine zaživiti u Rvata, budemo sretni ako zaživi i 720 (1280×720)

Kako izgleda sadašnja analogna slika na full HD telki svi znamo, ne izgleda nikak.
Ili nedajbože VHS, DivX ili DVD slabije kvalitete.

SD emitiran u DVB-T neće izgledati tak jako loše ali ipak na velikom LCD-u neće ni to biti bog-zna-kak...

Dakle za normalno kućanstvo i gledanje telke u obzir dolazi za sad samo plazma.

Jer ne želim sa cijelom familijom skupit glavice i gledat LCD sa jednog mjesta u sobi nego hoću gledat telku gdje god sjeo
Bez veeeeelikih pixela ako je program emitiran u SD-u...

Za dvije-tri godine kad zaživi to sve kako treba-onda budemo razmišljali o nečem drugom.


U međuvremenu budem imal svoj stari CRT 4:3 72cm ili eventualno plazmu.
Tko je geekčina nek si kupi za komp 24" LCD i uživa u HD-u a telka bi ipak trebala i služit ostalim ukućanima za gledanje programa...
istina za ono što tebi treba najbolje bi bila ona plazma panasonicova P8 s tim si miran,a u ostalom ona ima remastering za 1080p tak da moš normalno gledat 1080p sadržaj samo ti kažem iskombiniraj si sobu i sve 5
__________________
Macbook M1+ LG32UQ85R
iPad 5 White 32gb Wifi
iPhone XR 128gb
Synology DS214Play(WD 2x4Tb RED)
Marantz SR5010B receiver+Jamo E680(5.0)+ Nvidia Shield TV Panasonic 42PV80
Lihto je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 08.05.2008., 12:36   #63
Jelc
Super Moderators
 
Datum registracije: May 2002
Lokacija: Zg
Postovi: 17,469
Citiraj:
Autor Lihto Pregled postova
samo ti kažem iskombiniraj si sobu i sve 5
Jeboslikusvoju ak budem zbog funjave telke pretural cijelu sobu

Dnevnu sobu sam ja okupirao i prilagodio svojim potrebama, komp mi je u dnevnoj, dva kauča da se mogu izvalit i hrpa kablovinja do kompa(VHS, maxtv, kabelska i DVB-T), mislim da bi ako stavim na zid npr. TH-37PV80P tih 94cm bilo max za nekakvo ugodno gledanje
__________________

Phenom X4 9850 BE&OCZ Gladiator MAX/DFI 790FXB-M2RSH/2x1GB SuperTaljent CL4/Sapphire 5850&AVerTV Hybrid Speedy/WD 320GB/Bare 120GB/500GB/Zamzung F3 1TB/Zamzung SE-S184/Corsair TX650W/Zamzung 205BW/TerraTec SiXPack 5.1+/Klipsch ProMedia 2.1

Amiga 1200 HD/DELL externi floppy :-)/Commodore 1084S
Jelc je offline   Reply With Quote
Staro 08.05.2008., 13:28   #64
Lihto
The Dark Side of Moon
Moj komp
 
Lihto's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2005
Lokacija: Osijek
Postovi: 3,945
Citiraj:
Autor Jelc Pregled postova
Jeboslikusvoju ak budem zbog funjave telke pretural cijelu sobu

Dnevnu sobu sam ja okupirao i prilagodio svojim potrebama, komp mi je u dnevnoj, dva kauča da se mogu izvalit i hrpa kablovinja do kompa(VHS, maxtv, kabelska i DVB-T), mislim da bi ako stavim na zid npr. TH-37PV80P tih 94cm bilo max za nekakvo ugodno gledanje
hehehe a dobro morao sam pokušat
__________________
Macbook M1+ LG32UQ85R
iPad 5 White 32gb Wifi
iPhone XR 128gb
Synology DS214Play(WD 2x4Tb RED)
Marantz SR5010B receiver+Jamo E680(5.0)+ Nvidia Shield TV Panasonic 42PV80
Lihto je offline   Reply With Quote
Staro 08.05.2008., 14:06   #65
Foxman
localhost
Moj komp
 
Foxman's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 711
Kao što je netko rekao u merccatoneu je zajeb, nije 42PV80P nego 42PV8 što je slabiji model i da se naći za 6k kn....

S obzirom da mene apsolutno ne zanima igranje na telki ne gledam u tom pravcu ali zato za sve ono što ću koristiti TV idealan je izbor Panasonic Viera 42PV80P...
Naravno kuro ekrani plasi su najbolji ali i koštaju...

FullHD? pa za sada mi ne treba a do kada će trebati već će proći puno godina i OLED će biti standard...

evo jedna zanimljiva slika http://hdtelevizija.com/wp-content/u...comparison.jpg

pa usporedite crnu boju na Pioneer Kuro ekranu ostalim plazmama i onda katastrofalan prikaz crne boje na LCD-u...

također panasonic na navedenu plazmu daje garanciju na 100 000 radnih sati... najbliža garancija na LCD ekran je Sharp koji daje 60 000, toliko o garanciji i vijeku trajanja...
taj panasonic u sebi ima antiburn in tehnologiju koja sprječava da se logo zapeče. naravno da treba pripaziti prvih par dana.

evo jedana opširana recenzija te plazme: http://hdtelevizija.com/index.php/20...evizor-godine/

Također i finog objašnjenja kako postupati privih dana sa plazmom: http://hdtelevizija.com/index.php/20...matienih-sati/

p.s. najbolji trenutak za kupnju plazmi/lcd-a/TV-a općenito je zadnji tjedan prije EURA. Kad EURo započne cijene će se opet dignuti naspram prije jer opće je poznati da u tom periodu prije EURA i SP-a u nogometu je najveća navala na telkee...
Foxman je offline   Reply With Quote
Staro 08.05.2008., 19:46   #66
fanATIk
NITKOV
Moj komp
 
fanATIk's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2004
Lokacija: Zagreb / Maksimir
Postovi: 3,981
Citiraj:
Autor syss Pregled postova
neće ti se ništa zapeći, već sam pričao o iskustvu iz prve ruke sa pv70 negdje u ovim nikad-istim-lcd-vs-plazma temama.
Znam da se neće na neko normalno vrijeme, al naveo sam situaciju od jutra do navečer. U jednom drugom threadu si naveo:
Citiraj:
Autor syss Pregled postova
što se panasonica tiče od g10 panela na dalje su stvarno bez nekih vidljivih burnin-ova... ostavim desktop na pol sata-sat i ne kužiš uopće da je nekaj bilo na slici, a ako ostane baš nešto tipa logo mreže ili gornje/donje crne crte, to se riješi kroz par minuta da ne kužiš uopće.

najduže što sam čuo da je netko držao desktop je nekih 8-9 sati na avsforumsima bez ikakvih vidljivih posljedica.
E sad, jel moj strah opravdan il nije? Nekaj moram uzet do EURA.
__________________




Asrock FM2A78M-DG3+
Athlon II 860k + Lc Power Lc-cc-120
G.SKILL RipjawsX series 8 GB
Palit GTX 460
Samsung SSD 850 EVO 250 GB, WD 640GB, Hitachi 500GB
Corsair VS550
Thermaltake Core V21
22"LCD LG W2242T
MX Revolution
Logitech X-230
Logitech K740
Canon CanoScan 4400F
Win 10




Unique case by fanATIk




Avatar BIG SIZE
fanATIk je offline   Reply With Quote
Staro 08.05.2008., 22:07   #67
crn
The Geek Wants Out
 
crn's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: xxx
Postovi: 1,193
Citiraj:
Autor Jelc Pregled postova
Ajd da rezimiramo par stvari:

Full HD (1920×1080) neće još bar dvije godine zaživiti u Rvata, budemo sretni ako zaživi i 720 (1280×720)

Kako izgleda sadašnja analogna slika na full HD telki svi znamo, ne izgleda nikak.
Ili nedajbože VHS, DivX ili DVD slabije kvalitete.

SD emitiran u DVB-T neće izgledati tak jako loše ali ipak na velikom LCD-u neće ni to biti bog-zna-kak...

Dakle za normalno kućanstvo i gledanje telke u obzir dolazi za sad samo plazma.

Jer ne želim sa cijelom familijom skupit glavice i gledat LCD sa jednog mjesta u sobi nego hoću gledat telku gdje god sjeo
Bez veeeeelikih pixela ako je program emitiran u SD-u...

Za dvije-tri godine kad zaživi to sve kako treba-onda budemo razmišljali o nečem drugom.


U međuvremenu budem imal svoj stari CRT 4:3 72cm ili eventualno plazmu.
Tko je geekčina nek si kupi za komp 24" LCD i uživa u HD-u a telka bi ipak trebala i služit ostalim ukućanima za gledanje programa...
nije baš sve tako crno...
- prije pola godine sam uzeo 37" regzu 100Hz 1366x768
- burn-in misaona imenica
- kut gledanja nije nikakav faktor - vidljivost odlična
- HD je HD tu se nema šta reći
- DVD skoro kao HD
- dobro kodiran Divx / Xvid (mislim prvenstveno na HDTV i DVD ripove) skoro kao DVD (šokantno ali istinito)
- SD (DVB-T) varira od programa do programa od divx kvalitete do DVD kvalitete
npr
sportski prijenosi, reklame i nova produkcija je u rangu DVDa a Kuda idu divlje svinje na HTVu je kao loš divx)
- analogna TV - KATASTROFA (ako nema DVB-T signala bolje ostati na CRTu)
- igranje Bioshocka na metru dijagonale - neprocjenjivo
__________________


The Geek Wants OUT
by Ernest Cline


At first glance
I probably appear to be a somewhat ordinary,
somewhat average looking fellow.
Calm, harmless, at ease.

But this is by design.
You see, it is through decades of research and rigorous training that I have crafted this façade of normalcy.

And now, through intense concentration,
I am able to function in a social setting.
I can speak at length with educated people about
pertinent matters of public importance,
such as literature,
or the current political climate in Europe.

I am capable of conversing with you
without ever revealing that just underneath the surface
of this manufactured veneer
there hides an altogether different person.
A monster, some might say.
My alter-ego.
He is the opposite of the image I project.
He is the antithesis of Cool.
He is the LAST person you want to get trapped in a conversation with.

He is The Geek.
The obsessive science fiction movie watching,
comic book collecting,
Monty Python dialogue memorizing,
Dungeons and Dragons playing GEEK
that I struggle daily to keep hidden from the world.

But The Geek Wants Out.

He want to talk to you.
He wants to give you his doctoral dissertation on why
The Adventures of Buckaroo Banzai Across the 8th Dimension
is the greatest fucking film of all time!

He wants to bitch slap you because
you’ve never seen Big Trouble in Little China.
What? Have you been living in a fucking cave?!

He wants to kick your ass in Star Wars Trivial Pursuit.
And he will.
Because he’s a fucking Geek.

And he wants his toys.
He wants the complete set
in mint condition,
still in the box.
He wants every item on the planet that is even remotely related to Ultraman.
Because Ultraman is Airwolf!

He could give a squirt of piss
about sports or politics or rhetoric.
Such things are of no consequence to him.
What matters is the release date of the next Lord of the Rings movie!

You see, The Geek can’t wait.
The Geek has no patience.
He wants what he wants when he wants it.
And all he wants is stupid shit!

He wants his own Tardis.
He wants his own light saber.
He wants to buy a DeLorean and he wants to drive it 88 miles per hour.

He wants movies.
He wants to see the Director’s Cut.
He wants the impossible to find Japanese bootleg with
6 minutes of never-before-seen footage.

He wants to watch Blade Runner. Again.
He wants to watch Brazil. Again.
He wants to watch A Clockwork Orange.
Again and Again!

But I deprive him of these things, as best I can,
until I can no longer ignore his voice
screaming in my head.

I am Jekyl. He is Hyde.
I am Bruce Banner. He is the Hulk.
Especially the Hulk from issues #272 to #378.

But no longer!
I am putting a stop to all this nerdy shit right now!
I’m an adult, for Christ’s sake!
And this body isn’t big enough for the both of us.
One of us has to go, and it’s gonna be him.
I banishing the Geek forever to the Phantom Zone,
just like in Superman II !
Because, in the end –
there can be only one.
crn je offline   Reply With Quote
Staro 08.05.2008., 22:23   #68
Jelc
Super Moderators
 
Datum registracije: May 2002
Lokacija: Zg
Postovi: 17,469
Citiraj:
Autor crn Pregled postova
analogna TV - KATASTROFA (ako nema DVB-T signala bolje ostati na CRTu)
Eto
Znači skoro svi programi sa kabelske...

Ovo za kut gledanja baš i ne vjerujem da se isto vidi iz svakog dijela sobe

Pričao sam malo sa nekim vlasnicima LCD-a i svi vele da analogija, DivX, VHS izgledaju grozno...

Budući da još dvije-tri godine nebu DVB-T službeno zaživio nekak mi se za sad ne sviđa LCD.

Svejedno-tnx za info
__________________

Phenom X4 9850 BE&OCZ Gladiator MAX/DFI 790FXB-M2RSH/2x1GB SuperTaljent CL4/Sapphire 5850&AVerTV Hybrid Speedy/WD 320GB/Bare 120GB/500GB/Zamzung F3 1TB/Zamzung SE-S184/Corsair TX650W/Zamzung 205BW/TerraTec SiXPack 5.1+/Klipsch ProMedia 2.1

Amiga 1200 HD/DELL externi floppy :-)/Commodore 1084S
Jelc je offline   Reply With Quote
Staro 08.05.2008., 22:52   #69
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791
Citiraj:
Autor fanATIk Pregled postova
Znam da se neće na neko normalno vrijeme, al naveo sam situaciju od jutra do navečer. U jednom drugom threadu si naveo:

E sad, jel moj strah opravdan il nije? Nekaj moram uzet do EURA.
ma kakvi... nemaš straha stvarno oko toga, znam jer sam se ja plašio u početku i izbjegavao sve to, nakon toga namjerno postim u pozadini kunolovca ili tako neku glupost, zgasim telku i vidim jasno obrise, upalim na neki normalan kanal i stvar je riješena dok pogledaš vijesti (pričam o burnu tipa sat-dva statičnih oblikav one kocke pogađalice, donje fixne trake i slično).
syss je offline   Reply With Quote
Staro 11.05.2008., 16:59   #70
Independent
Premium
Moj komp
 
Independent's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2008
Lokacija: Pula
Postovi: 202
A recimo da netko ima igru ili film na 720p a telka mu je full HD,kak ce se onda vidit taj film na LCD-u,oce li bit rastegnuta slika il sta vec? A ako netko ima od 720p telku i gleda film od 1080p,hoce li se vidit razlika? Govorim za ekrane 32',40' incha...

btw.vidio sam da ljudi govore da za ekran ovakve velicine nema razlike ako je 720p il 1080p,no to nekak ne kontam,mislim neznam ak se moze usporedivat,al na monitoru od recimo 19' rezolucija od 1024x768 i 1280x1024 se veoma primjeti kad igras igre,nekak je vise detaljnije...za desktop da i ne govorim da su ikone manje...ukratko zanima me dali na ekranu od 40' se vidi razlika izmedu HD i full HD
Independent je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 11.05.2008., 17:57   #71
stuc
Banned
 
stuc's Avatar
 
Datum registracije: May 2005
Lokacija: Online
Postovi: 2,402
Pratim vas polako ali sigurno te upijam

E sad ono što mene zanima, ima li mogućnosti da se analogni signal ( ne dvb-t ) , nova, rtl itd... pušta sa nečeg drugog što bi povećalo rezoluciju pa na plazmu i dali to ima smisla tj. dali bi slika bila nešto bolja ?

Nadalje, koju plazmu mislim veličinu uzet a da je analogni signal još donekle gledljiv ? Predpostavljam da analogni signal na 82 i 107 ne izgleda jednako ili možda da ??
stuc je offline   Reply With Quote
Staro 11.05.2008., 18:01   #72
G.ost
Premium
Moj komp
 
G.ost's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: Zagreb / Malešnica
Postovi: 185
ja iz prve ruke tj. prvog oka mogu jedino napisati da sa 4.5 metara sa koliko gledam tv nema razlike ili ju ja ne vidim između full hd i hd ready televizora..imam doma panasonic th-50pv7 (1366x768) i lg 50pf95 (1920x1080p) stavio ih jedan pored drugog,spojio ih na isti izvor ps3 preko hdmi splittera,gledao 300 (blu-ray) i kaj je najbolje,slika mi nekak bolja na panasonicu..i meni bilo čudno al ja tak vidim...
kad se približim na oko metar od tv onda se vidi prednost full hd,al na ovu daljinu s koje ja gledam nema razlike..

Zadnje izmijenjeno od: G.ost. 12.05.2008. u 01:21.
G.ost je offline   Reply With Quote
Staro 11.05.2008., 20:33   #73
Gabre
Lika u mom srcu
Moj komp
 
Gabre's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Canada, Toronto
Postovi: 9,887
independent - ti ne kužiš ni rezolucije na monitoru od kompa, i totalno brkaš stvari.. previše si stvari napisao i vidim da ništa ne kužiš...
na monitoru od kompa ti svojevoljno mijenjaš rezoluciju, no svaka reza osim nativne će rezultirati lošijom mutnijom slikom.

plazma i LCD imaju fiksnu rezoluciju koju ne mijenjaš, a video materijal koji na njih pustiš oni sami "prilagode" svojoj rezoluciji... neovisno ako imaš plazmu/LCD koju su HD ready (znači reze 1024x768, 1366x768, 1024x720) ili Full HD (1920x1080).

po mom mišljenju FUll HD ekran je potreban jedino kod 50" ili većih ekrana. Kod manjih sasvim svejedno, ionako ne sjediš metar ispred TV-a da bi vidio razliku i veličini piksela..

Plazma all the way
Gabre je offline   Reply With Quote
Staro 11.05.2008., 22:56   #74
9800pro
aka Edo, aka Syncros
Moj komp
 
9800pro's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2005
Lokacija: Zagreb, Trešnjevka
Postovi: 1,681
Također preporuka za plazmu. U istom cjenovnom rangu LCD nema šta tražiti. Osobno imam Panasonic 37PV70P, rezolucija 1024x768 i prezadovoljan sam. Slika sa zemaljske antene je neusporedivo bolja nego na LCD-u, da ne pričamo o bojama i nijansama crne boje. Da uzimam LCD uzimao bi iz klase 15000kn+ jer ti vrijede a za manje pare obavezno plazma, po meni najbolje Pioneer ili Panasonic...
9800pro je offline   Reply With Quote
Staro 12.05.2008., 00:50   #75
Gabre
Lika u mom srcu
Moj komp
 
Gabre's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Canada, Toronto
Postovi: 9,887
tvoja plazma ima rezoluciju 1024x720

inače drugo sve stoji..

a inače, Pioneer prestaje samostalno proizvoditi plazme, zatvara 3 tvornice, i izgleda da će uzimati panele od Panasonica za plazme i ulazi u suradnju sa Sharpom za proizvodnju LCD-a...

Kuro plazme su odlične, no jednostavno na tržištu ne prolaze koliko bi trebale zbog svoje nerealne cijene u odnosu na konkurenciju...
Gabre je offline   Reply With Quote
Staro 12.05.2008., 01:28   #76
9800pro
aka Edo, aka Syncros
Moj komp
 
9800pro's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2005
Lokacija: Zagreb, Trešnjevka
Postovi: 1,681
Citiraj:
Autor Gabre Pregled postova
tvoja plazma ima rezoluciju 1024x720

inače drugo sve stoji..
Je je, malo sam se zahebao Ali opet važno je da ima tih 720 linija za prikaz HD materijala. Razlika između 1080p i 720p na njemu se tolko ne vidi ali daleko od toga da je loša slika. Za te pare fenomenalna, pogotovo ako je source dobar. Imam neki remaster prvog dijela Pirata s kariba, nema tog kina kod nas da ima bolju sliku osim naravno HC projektora, tipa InFocus IN76 - http://www.hsm.hr/pop_up.php?page=projektori&ID=22 . Imao ga preko vikenda i ako čovjek ima para i mjesta za njega i platno najbolja opcija za gledanje filmova. Projektor ima EISA nagradu, pored toga nikad više u kino
9800pro je offline   Reply With Quote
Staro 12.05.2008., 22:51   #77
Independent
Premium
Moj komp
 
Independent's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2008
Lokacija: Pula
Postovi: 202
Citiraj:
Autor Gabre Pregled postova
independent - ti ne kužiš ni rezolucije na monitoru od kompa, i totalno brkaš stvari.. previše si stvari napisao i vidim da ništa ne kužiš...
na monitoru od kompa ti svojevoljno mijenjaš rezoluciju, no svaka reza osim nativne će rezultirati lošijom mutnijom slikom.

plazma i LCD imaju fiksnu rezoluciju koju ne mijenjaš, a video materijal koji na njih pustiš oni sami "prilagode" svojoj rezoluciji... neovisno ako imaš plazmu/LCD koju su HD ready (znači reze 1024x768, 1366x768, 1024x720) ili Full HD (1920x1080).

po mom mišljenju FUll HD ekran je potreban jedino kod 50" ili većih ekrana. Kod manjih sasvim svejedno, ionako ne sjediš metar ispred TV-a da bi vidio razliku i veličini piksela..

Plazma all the way
Ma krivo si me skuzio il sam se ja lose izrazio Mene zanima uglavnom dali na ekranu od 32-40'' cu vidit razliku ako gledam film (ili igru) od 720p a da taj ekran ima 1080p,to me uglavnom zanima...

btw.posto ekran kupujem najvise zbog nadolazeceg ps3 zanima me ak uzmem plejku prije tv-a dali cu moci je ukopcat na svoj ekran na kompu koji je 19' (nije wide) sa rezom 1280 1024,mislim dali ce slika bit ok il?
Independent je offline   Reply With Quote
Staro 12.05.2008., 23:06   #78
Gabre
Lika u mom srcu
Moj komp
 
Gabre's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Canada, Toronto
Postovi: 9,887
pa to moraš vidjeti na playstationu da li on podržava rezoluciju tvog monitora..

vidi negdje u njegovim specifikacijama koje reze podržava... odnosno koji output može dati i preko čega ga možeš spojiti... jer bi onda taj PS3 trebao imati ili VGA ili DVI izlaz...
Gabre je offline   Reply With Quote
Staro 12.05.2008., 23:12   #79
Lihto
The Dark Side of Moon
Moj komp
 
Lihto's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2005
Lokacija: Osijek
Postovi: 3,945
__________________
Macbook M1+ LG32UQ85R
iPad 5 White 32gb Wifi
iPhone XR 128gb
Synology DS214Play(WD 2x4Tb RED)
Marantz SR5010B receiver+Jamo E680(5.0)+ Nvidia Shield TV Panasonic 42PV80
Lihto je offline   Reply With Quote
Staro 12.05.2008., 23:55   #80
Independent
Premium
Moj komp
 
Independent's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2008
Lokacija: Pula
Postovi: 202
Aha...a kakvo je recimo igranje na plazmi? kolko vidim i cujem losije je malo neg na LCD-u,neznam ak je istina...a ovo sto se tice igra i filmova na 720p kak bi se vidili na FULL HD tv-u?
Independent je offline   Reply With Quote
Staro 13.05.2008., 00:03   #81
Gabre
Lika u mom srcu
Moj komp
 
Gabre's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Canada, Toronto
Postovi: 9,887
pa ovo je stvarno smiješno kako cijene idu dole,
a što se tiče razlike u slici između prošlog modela sa G10 panelom, imao sam prilike gledati PV7, PV70 i PV700 jedan kraj drugog, na sva 3 je bio pušten identičan HD materijal, i razlike u slici ja ni frend nismo vidjeli. A on i posjeduje 37PV70 i brije na ekrane usudio bih se reć i previše...
Gabre je offline   Reply With Quote
Staro 13.05.2008., 00:13   #82
Lihto
The Dark Side of Moon
Moj komp
 
Lihto's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2005
Lokacija: Osijek
Postovi: 3,945
Citiraj:
Autor Gabre Pregled postova
pa ovo je stvarno smiješno kako cijene idu dole,
a što se tiče razlike u slici između prošlog modela sa G10 panelom, imao sam prilike gledati PV7, PV70 i PV700 jedan kraj drugog, na sva 3 je bio pušten identičan HD materijal, i razlike u slici ja ni frend nismo vidjeli. A on i posjeduje 37PV70 i brije na ekrane usudio bih se reć i previše...
ova 42PV8 je sasvim pristojan,mada nekako bi rađe 42PV80 zbog 100Hz,nisam nigdje vidio da je 42PV8 100Hz,jel imaš kakav info
__________________
Macbook M1+ LG32UQ85R
iPad 5 White 32gb Wifi
iPhone XR 128gb
Synology DS214Play(WD 2x4Tb RED)
Marantz SR5010B receiver+Jamo E680(5.0)+ Nvidia Shield TV Panasonic 42PV80
Lihto je offline   Reply With Quote
Staro 13.05.2008., 00:33   #83
Jelc
Super Moderators
 
Datum registracije: May 2002
Lokacija: Zg
Postovi: 17,469
Citiraj:
Autor Lihto Pregled postova
ova 42PV8 je sasvim pristojan,mada nekako bi rađe 42PV80 zbog 100Hz,nisam nigdje vidio da je 42PV8 100Hz,jel imaš kakav info
Taj ti je malo skuplji
Mislim da sedam somova za keš...
__________________

Phenom X4 9850 BE&OCZ Gladiator MAX/DFI 790FXB-M2RSH/2x1GB SuperTaljent CL4/Sapphire 5850&AVerTV Hybrid Speedy/WD 320GB/Bare 120GB/500GB/Zamzung F3 1TB/Zamzung SE-S184/Corsair TX650W/Zamzung 205BW/TerraTec SiXPack 5.1+/Klipsch ProMedia 2.1

Amiga 1200 HD/DELL externi floppy :-)/Commodore 1084S
Jelc je offline   Reply With Quote
Staro 13.05.2008., 00:54   #84
Lihto
The Dark Side of Moon
Moj komp
 
Lihto's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2005
Lokacija: Osijek
Postovi: 3,945
Citiraj:
Autor Jelc Pregled postova
Taj ti je malo skuplji
Mislim da sedam somova za keš...
ma znam,čekam da on padne na 6000 onda bi mogo u kupovinu
__________________
Macbook M1+ LG32UQ85R
iPad 5 White 32gb Wifi
iPhone XR 128gb
Synology DS214Play(WD 2x4Tb RED)
Marantz SR5010B receiver+Jamo E680(5.0)+ Nvidia Shield TV Panasonic 42PV80
Lihto je offline   Reply With Quote
Staro 13.05.2008., 01:05   #85
Jelc
Super Moderators
 
Datum registracije: May 2002
Lokacija: Zg
Postovi: 17,469
Citiraj:
Autor Lihto Pregled postova
ma znam,čekam da on padne na 6000 onda bi mogo u kupovinu
Ma, meni je taj prevelik...onaj TH-37PV80P bi mi bio taman
__________________

Phenom X4 9850 BE&OCZ Gladiator MAX/DFI 790FXB-M2RSH/2x1GB SuperTaljent CL4/Sapphire 5850&AVerTV Hybrid Speedy/WD 320GB/Bare 120GB/500GB/Zamzung F3 1TB/Zamzung SE-S184/Corsair TX650W/Zamzung 205BW/TerraTec SiXPack 5.1+/Klipsch ProMedia 2.1

Amiga 1200 HD/DELL externi floppy :-)/Commodore 1084S
Jelc je offline   Reply With Quote
Staro 13.05.2008., 01:42   #86
Lihto
The Dark Side of Moon
Moj komp
 
Lihto's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2005
Lokacija: Osijek
Postovi: 3,945
Citiraj:
Autor Jelc Pregled postova
Ma, meni je taj prevelik...onaj TH-37PV80P bi mi bio taman
ma slažem se za tebe zbog sobe itd. nemaš si šta puno razmišljat ubost ovaj i sve5
__________________
Macbook M1+ LG32UQ85R
iPad 5 White 32gb Wifi
iPhone XR 128gb
Synology DS214Play(WD 2x4Tb RED)
Marantz SR5010B receiver+Jamo E680(5.0)+ Nvidia Shield TV Panasonic 42PV80
Lihto je offline   Reply With Quote
Staro 13.05.2008., 01:59   #87
igorba
Moderator
Moj komp
 
igorba's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2004
Lokacija: Đakovo
Postovi: 1,816
Citiraj:
Autor Jelc Pregled postova
Ma, meni je taj prevelik...onaj TH-37PV80P bi mi bio taman
Je, uzeo ga i ja sebi prije 2 mjeseca i TV je odličan, nemam zamjerki. I isto mi je 42-ojka bila prevelika, pa uzeo 37. Sad mu je i cijena pala, 6300 u Vemilu (ja ga platio 7k). Mislim da za te novce nema ništa bolje trenutno.
__________________



KANTA: Fractal Design Core 3000 - AMD Ryzen 5 5600 (w. ID Cooling SE-224-W) - Asus TUF Gaming B550 Plus - Sapphire RX570 ITX 4GB - 2×16GB Corsair Vengeance LPX DDR4@3733 CL16 - Corsair TX550M - Samsung 980 Pro M2 1 TB - Samsung 970 EVO Plus M2 2 TB - 2*WD Red Plus 4TB (WD40EFZX) - Monitor Dell S2721DGFA - Logitech G602 miš + Logitech Media 600 tipkovnica - Altec Lansing 221 zvučnici

igorba je offline   Reply With Quote
Staro 13.05.2008., 02:05   #88
Jelc
Super Moderators
 
Datum registracije: May 2002
Lokacija: Zg
Postovi: 17,469
Citiraj:
Autor igorba Pregled postova
Je, uzeo ga i ja sebi prije 2 mjeseca i TV je odličan, nemam zamjerki. I isto mi je 42-ojka bila prevelika, pa uzeo 37. Sad mu je i cijena pala, 6300 u Vemilu (ja ga platio 7k). Mislim da za te novce nema ništa bolje trenutno.

Ha, evo sretnog vlasnika-daj mi reci koliko otprilike daleko sjediš od njega?
__________________

Phenom X4 9850 BE&OCZ Gladiator MAX/DFI 790FXB-M2RSH/2x1GB SuperTaljent CL4/Sapphire 5850&AVerTV Hybrid Speedy/WD 320GB/Bare 120GB/500GB/Zamzung F3 1TB/Zamzung SE-S184/Corsair TX650W/Zamzung 205BW/TerraTec SiXPack 5.1+/Klipsch ProMedia 2.1

Amiga 1200 HD/DELL externi floppy :-)/Commodore 1084S
Jelc je offline   Reply With Quote
Staro 13.05.2008., 03:12   #89
gog
Premium
Moj komp
 
gog's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 581
Ima li netko taj Panasoniv 42PV80 da mi kaže iz prve ruke kakva je slika s analognim signalom (imam kabelsku u zgradi + razdjeljnik za ostale televizore)?

Po onome što piše na http://hdtelevizija.com/index.php/20...evizor-godine/ baš i nije nešto...
gog je offline   Reply With Quote
Staro 13.05.2008., 21:55   #90
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791
Citiraj:
Autor Jelc Pregled postova
Ha, evo sretnog vlasnika-daj mi reci koliko otprilike daleko sjediš od njega?
onda sam ja kao iz panasonic štaba i samo ga hvalim jer dobivam free plin za punjenje ili šta?

p.s. da, plazma stvarno gubi plin

p.p.s. od susjedovog nećaka bratić mi je reko, on se kuži u tu elektriku
syss je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na