Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Gaming
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 25.08.2016., 09:49   #31
gin.tonic
Premium
Moj komp
 
gin.tonic's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,322
Nisu ljudi zadovoljni igrom, gledam user reviews na Steam i Metacritic...

Ukratko:

A Cult Franchise with great potential ruined by greedy marketing and business moves and wobbly port.

- Undisclosed Denuvo DRM
- Undisclosed Microtransactions in SIngle Player
- Deceptive and misleading Advertisement (One use DLC's)
- Story abruptly ends halfway in Game
- Almost only glorified fetch Quests
- No Bosses, except a one hit one at the End
- Performance Issues and Bad Optimization (Denuvo? Port?)
- Disappointing Voice Acting
- Disappointing Lip Sync
- Tacked on Microtransaction infested Multiplayer
- Unskippable Intros
- Mouse Acceleration Issues
- Miserable Season Pass (Only One-Time-Use-Microtransaction-Stuff, apart of 2 Missions)
- A lot of CTD's and crashes almost everywhere

Čekamo dok dođe neka potpuna verzija za godinu dana po cijeni od 20$
gin.tonic je offline   Reply With Quote
Staro 25.08.2016., 10:01   #32
segregator
Propali Amigaš
Moj komp
 
segregator's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Nin
Postovi: 6,959
Citiraj:
Autor gin.tonic Pregled postova
Čekamo dok dođe neka potpuna verzija za godinu dana po cijeni od 20$
Ja u zadnje vrijeme stalno tako radim, sad upravo igram Dragons Age:Inquisition kupljen za $15 sa svim DLC-ima i zakrpama

(možda $20, nemojte me držat za riječ, al bilo je jako jeftino u odnoosu na kupovinu odmah)

Zadnje izmijenjeno od: segregator. 25.08.2016. u 10:27.
segregator je offline   Reply With Quote
Staro 25.08.2016., 10:45   #33
gin.tonic
Premium
Moj komp
 
gin.tonic's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,322
gin.tonic je offline   Reply With Quote
Staro 25.08.2016., 10:54   #34
Chuby
Premium
Moj komp
 
Chuby's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,274
Stvarno zvuci kao prilika koja se ne propusta
Chuby je offline   Reply With Quote
Staro 27.08.2016., 11:32   #35
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,575
https://www.youtube.com/watch?v=5IfVF6kld8I

Frajer je kaže 400 puta odvrtio benchmark
Manuel Calavera je offline   Reply With Quote
Staro 29.08.2016., 17:08   #36
jurbAs
Premium
Moj komp
 
jurbAs's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Osijek
Postovi: 2,573
za bozic cu ga igrati taman ga popeglaju i bude kostalo 20€.
jurbAs je offline   Reply With Quote
Staro 29.08.2016., 18:10   #37
Drvoje
Split resist itself!
Moj komp
 
Drvoje's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2009
Lokacija: u threadu kojeg nitko ne čita
Postovi: 4,033
Da, ali koji Božić?
__________________


Pomelo mi sig -.-
Drvoje je offline   Reply With Quote
Staro 29.08.2016., 18:57   #38
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,575
...na božić 2010
Manuel Calavera je offline   Reply With Quote
Staro 29.08.2016., 19:59   #39
Drvoje
Split resist itself!
Moj komp
 
Drvoje's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2009
Lokacija: u threadu kojeg nitko ne čita
Postovi: 4,033
Mućki provociraš, prestani više lagat ovaj napaćeni forum

NHF
__________________


Pomelo mi sig -.-
Drvoje je offline   Reply With Quote
Staro 29.08.2016., 20:32   #40
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Citiraj:
Autor Drvoje Pregled postova
Da, ali koji Božić?
Powerslavni

E sad je dost offtopica.

Bome ovaj Denuvo podebljao prodaju legalnih igara. Torrent verzija sve manje, kupovina legalnih kodova sve veća. Dakle one teze "PC singleplayer gaming je mukte" lagano ode u kanalizaciju...
Brko je offline   Reply With Quote
Staro 29.08.2016., 21:51   #41
John Creasy
TossACoinToYourWitcher!
Moj komp
 
John Creasy's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2005
Lokacija: Slavonski Brod
Postovi: 2,799
Citiraj:
Autor Drug Brko Pregled postova
Powerslavni

E sad je dost offtopica.

Bome ovaj Denuvo podebljao prodaju legalnih igara. Torrent verzija sve manje, kupovina legalnih kodova sve veća. Dakle one teze "PC singleplayer gaming je mukte" lagano ode u kanalizaciju...
provalili su doom4 i tomb raidera.. tko čeka dočeka

još kad bi se tvorci igara opametili pa krenili praviti nešto što valja, sigurno bi ljudi kupovali.. meni je splinter cell chaos theory i dalje jedina original igra koju sam kupio davnih dana kad sam bio u srednjoj
John Creasy je offline   Reply With Quote
Staro 29.08.2016., 22:17   #42
Cuky
jedan i jedini :D
Moj komp
 
Cuky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: novi zagreb
Postovi: 4,937
Da bar naprave remastered verzije, stare igre al s novom grafikom, to bi vec bilo nesto.

(Kad vec vas dva drvite po ot-u da vam se i ja malo prikljucim )
Cuky je online   Reply With Quote
Staro 29.08.2016., 22:44   #43
jurbAs
Premium
Moj komp
 
jurbAs's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Osijek
Postovi: 2,573
Iskreno meni se finacijska situacija promjenila sada radim imam para pa mogu i da trosim na to... Ali iskreno imao sam ove godine zajeb sa divisnom al dobro to je stvarno over rated igra a mene ponio hype i ode 300kn. Ali isto tako me iznenadio mad max i metal gear solid u svaku od tih igara sam utukao cca 40-tak sati u MGS vise od 60 i to je ok cijena vs dobiveno.

Da radi se o jednom bozicu 2025godine kad bude bilo za 1€ heheheh i bu se vrtilo na staroj kanti bez VR naočala.
jurbAs je offline   Reply With Quote
Staro 30.08.2016., 17:42   #44
warlock25
Premium
Moj komp
 
warlock25's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2008
Lokacija: Dugo Selo
Postovi: 2,327
kolko znam doom i tr vise ne rade.bila je fora da je igra radila nekoliko dana i onda bok
__________________





warlock25 je offline   Reply With Quote
Staro 30.08.2016., 18:02   #45
flyer1
Premium
Moj komp
 
flyer1's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: home
Postovi: 545
nikakva steta da ne rade....da bar bude jos vise discipline, a ne da ekipa sa 66 instaliranih piratskih igara samo seta po forumima i zvoca 'ne valja ovo, ne valja ono....'

ovako ce se bar potrudit izvuc max iz igre za svoj novac.

meni osobno jedino smeta sta se ne uvede stalna praksa nekakvih 10-minutnih demoa, pa da odmah znas jel ti igra odgovara ili ne, puno bolja praksa nego oslanjanje na tude dojmove. stavis 2-3E cijenu za demo i onda ti se uracunaju u cijenu ako kupis cijelu igru.

uostalom, ako napravis iole solidnu igru, uvik ces imat igrace spremne platit i odigrat.

a kad igra pojeftini, maknes demo i gg.
flyer1 je offline   Reply With Quote
Staro 30.08.2016., 20:12   #46
OuttaControl
Premium
Moj komp
 
OuttaControl's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Dalmacija
Postovi: 5,214
Da sa demom se i ja slažem, npr prika mi želi kupit total war: warhamer, ali nema pojma oće li je moć igrat, na sysreq labs kaze da je grafa slaba da je shader slab, ali rome 2 je igrao bez ikakvih problema, i kako bi sad on triba, bez da daje steamu 60 eura i skida igru dva dana jer ima miljardu gigabajta probati jel on to uopće može pokrenuti.
Baš kako flyer kaže, napravi mini plaćeni demo da ljudi testiraju i to je to.

A što se tiče igara, ja više stvarno neznam, originalni deus ex mi je bila jedna od najdražih igara, al sad sve nove igre su sve gore :/ svima je bitna samo zarada na račun dobrg trailera, a ko j*** kvalitetu igre, priču, i ostalo. Daj grafiku i to je to, nažalost :/
Jedino elder scrolls serijal još drži pozitivno što se toga tiče, daju i grafiku i priču i igrivost(nakon mjesec dana ispravljanja bugova )
OuttaControl je offline   Reply With Quote
Staro 31.08.2016., 01:56   #47
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,575
Citiraj:
Autor OuttaControl Pregled postova
A što se tiče igara, ja više stvarno neznam, originalni deus ex mi je bila jedna od najdražih igara, al sad sve nove igre su sve gore :/ svima je bitna samo zarada na račun dobrg trailera, a ko j*** kvalitetu igre, priču, i ostalo. Daj grafiku i to je to, nažalost :/
Nisam igrao, ali koliko ja znam prethodni deus ex je iznimno hvaljena igra (i u recenzijama i od strane forumaša) hcl recenzija
Manuel Calavera je offline   Reply With Quote
Staro 02.09.2016., 08:31   #48
Morpheous
Premium
Moj komp
 
Morpheous's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: zg
Postovi: 1,028
Citiraj:
Autor warlock25 Pregled postova
kolko znam doom i tr vise ne rade.bila je fora da je igra radila nekoliko dana i onda bok


Rise of the tomb raider je doslovce probijen i radi bez problema, dok je zaštita za doom bila bypassana, te su pokrpali grešku i više ne radi.

Slažem se sa svime napisanim - ljudi godinama čekaju omiljenu igru, daju za nju par stotina kuna i razočaraju se....ali ne da vele da je igra ok, nego često uslijedi totalno razočaranje. Igra je u potpunosti neoptimizirana što se opet svodi na čekanje da je pokrpaju, da iziđu novi driveri i za to vrijeme čekanja cijena igre već pada, ljudima se ne da čekati vječno i igraju je takvu kakva je, gledaju slideshow, drže detalje na medium iako imaju i više nego recommended konfiguraciju. Kad dođu do "90% complete", skinu napokon nove patcheve i gle vraga, pobrkali se save fileovi, izgubili su se sati truda (desilo se više nego jednom s pojedinim naslovima). Zatim obećaju brda i doline i čak i da govore istinu, zbog vremenskih rokova izbace 20% nedovršenog sadržaja iz igre kako bi je mogli izdati krajem 11. mjeseca i zaraditi u najprofitabilnijem 12. mjesecu. Ljudi je kupe, instaliraju, prijeđu za 5 dana i misle si.....gdje je sav onaj sadržaj iz trailera i pre-release materijala? Čak i kad uspiju u igru staviti sve obećano, igra je konceptom i pričom jednostavno nedovršena kada se zagrebe ispod površine i onda nas još vrijeđaju sa dodatnim mikrotransakcijama ili DLC-ima, umjesto da su potrošili vrijeme i napravili igru kako spada, a ne da su trošili vrijeme naslikavanjem, snimanjem i objavljivanjem hrpe gameplay materijala prije nego je igra izišla na tržište.

Ovo gore se odnosi općenito na igre. Novi Deus-ex nisam još igrao, te iako mi je uz "Half-life "i "No one lives forever" najdraži serijal iz prvog lica, žao mi je kad čitam ovakva nezadovoljstva korisnika. Kakva šteta. Sjećam se da je i prvi Deus ex bio izuzetno zahtjevan za tadašnje konfiguracije (no opet, igra se počela raditi praktički odmah nakon releasanje unreal enginea i trebalo je naučiti raditi s njime), no tada smo se borili za svaki FPS unutar igre, spektar GPU-a i CPU-a nije bio toliko velik kao danas, cijene hardvera su bile nenormalno visoke. Bilo je i teško izbaciti idejno potpuno drugačiju igru od svega što je do tada postojali i pri tome napraviti savršenstvo na svim poljima, pa tako i hardverskim, ali igra je barem bila genijalna i isplatilo ju se igrati, pa makar mi je PC s PII 400MMX i voodoo 3 2000 svakih 10 minuta zaštucao usred šetanja po većem levelu. To prelijepo iskustvo igranja remek djela nikad neću zaboraviti
__________________
Free your mind and open your eyes
Morpheous je offline   Reply With Quote
Staro 02.09.2016., 13:43   #49
OuttaControl
Premium
Moj komp
 
OuttaControl's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Dalmacija
Postovi: 5,214
Citiraj:
Autor Morpheous Pregled postova
Zatim obećaju brda i doline i čak i da govore istinu, zbog vremenskih rokova izbace 20% nedovršenog sadržaja iz igre kako bi je mogli izdati krajem 11. mjeseca i zaraditi u najprofitabilnijem 12. mjesecu.
Ja mislim da smo upravo sad dosli do odgovora zašto nema demo-a više :P
Nema šta bit demo kad je puna igra zapravo demo
OuttaControl je offline   Reply With Quote
Staro 04.09.2016., 14:30   #50
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,575
The Evolution of Deus Ex

Zanimljivo za pogledat. Nisam nikad igrao niti jedan deus ex, znam da je jedinica mnogima najbolja igra ikad, ali je malo prestara za 3d igru da bih ju igrao (2d, top down i sl. mogu i starije), ali mislim da ću jednom početi sa human revolutionom.
Manuel Calavera je offline   Reply With Quote
Staro 06.09.2016., 11:47   #51
Disco
Prvoklasni Krkan
Moj komp
 
Disco's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Rijeka
Postovi: 4,431
Citiraj:
Autor Manuel Calavera Pregled postova
The Evolution of Deus Ex

Zanimljivo za pogledat. Nisam nikad igrao niti jedan deus ex, znam da je jedinica mnogima najbolja igra ikad, ali je malo prestara za 3d igru da bih ju igrao (2d, top down i sl. mogu i starije), ali mislim da ću jednom početi sa human revolutionom.
Za hrpu starih i popularnih igara imas razno razne graficke modove, pa tako i za deus ex, naravno da igre ne izgledaju kao danasnje AAA igre, ali izgledaju puno bolje.
Ja sam tako nedavno odigrao quake 1 i 2 sa odlicnom grafikom (q1 mod je darkplaces i uzasno je zahtjevan, q2 je quake II XP-isto jako lijepa grafika, malo manje zahtjevan).
__________________
Slobodno me dodajte na PSN
Disco je offline   Reply With Quote
Staro 10.09.2016., 09:49   #52
gin.tonic
Premium
Moj komp
 
gin.tonic's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,322
AngryJoe recenzija:

https://www.youtube.com/watch?v=qaBWJNec2Ic

Dao je 7/10, puuuno više nego sam očekivao, ali ipak je rekao negativne strane

Ja kupujem dok dođe Director's Cut kao prošli Human Revolution i naravno dok cijena padne...

Osobno, po svemu sudeći bit će mi letdown jer manje-više svi govore da je priča slabija od Human Revolutiona...
gin.tonic je offline   Reply With Quote
Staro 27.11.2016., 23:28   #53
gin.tonic
Premium
Moj komp
 
gin.tonic's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,322
Probao sam igru, ono grafika ništa spektakularno a vrti mi 30-40 FPS-a, nema šanse da dobim 60 FPS stalno

Nek se netko javi tko uspije dobiti 60 FPS-a, da vidim kakva konfa teba...
gin.tonic je offline   Reply With Quote
Staro 14.02.2020., 14:12   #54
IHrvojeI
¯\_(ツ)_/¯
Moj komp
 
IHrvojeI's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2016
Lokacija: Pag
Postovi: 1,163
Citiraj:
Autor gin.tonic Pregled postova
Probao sam igru, ono grafika ništa spektakularno a vrti mi 30-40 FPS-a, nema šanse da dobim 60 FPS stalno

Nek se netko javi tko uspije dobiti 60 FPS-a, da vidim kakva konfa teba...
Evo da ti odgovorim nakon skoro 4 godine ali niti 2080 super nema lock na 60 fps 1440 rezi. Mislim, većinu vremena je na 60 (lockan mi je fps na 60 u drajverima) ali ima djelova gdje padne na donjih 50-ak. jedino sam ugasio motion blur i chromatic aberation i AA na 2x ostalo sve na max.

edit: Igra je Ok ali ništa više od toga. lvl dizajn je puno bolji nego u HR gdje me upravo to i otjeralo od igre. Igra puca po šavovima i 4 godine nakon izlaska. Sreća pa je bila u packu sa ostalim deus ex igrama i sve to skupa je bilo jeftino pa mi i nije žao. Odigrat ću je do kraja ali neću bit oduševljen.
__________________
Hvalite me usta moja...: 1,2,3,4,5,6,7,8,9...

Zadnje izmijenjeno od: IHrvojeI. 17.02.2020. u 08:49.
IHrvojeI je offline   Reply With Quote
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na