Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > PC Ekspert > Komentari i prijedlozi
Ime
Lozinka

Zaključane teme
 
Uređivanje
Staro 28.10.2014., 13:31   #1
Mario92
Omicron Alpha resident
Moj komp
 
Mario92's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2009
Lokacija: Bistra
Postovi: 4,771
Konstantno kršenje pravila tržnice

Konkretno mislim na ovo:

Citiraj:
Zabranjeno je brisanje sadržaja prvog posta - brisanje orginalne ponude (garancija, cijena, bundle, kontakt)
Iritira me kad OP izbriše komponentu/cijenu komponente u postu i napiše "Prodano" ili "otišlo".

Ne znam za koju je cijenu otišla dotična komponenta i nemam neku referencu ako želim prodati/kupiti/procjeniti neku svoju komponentu ili kupiti nešto slično od drugog prodavača.

OK, slažem se za to da se prodane stvari metnu u neki spoiler ili u zasivljenu boju ali brisanje cijene - čemu?
__________________

Ryzen 7 5700G

AsRock B550 Pro4

HyperX Fury DDR4 3000MHz (4 x 16GB)

Kingston A2000 1TB NVMe

Intel 660p 1TB NVMe

Fortron Hexa 400W

Random PC case

Proxmox VE

95% of the world is retarded, I'm glad I am the 10%.
HP Elitebook 840 G7

Intel i5 10310U

Corsair Vengeance 2x16GB 3000MHz

SK Hynix P31 Gold 1TB

14" FHD IPS

Mario92 je offline  
Staro 28.10.2014., 13:37   #2
VedranO
Premium
Moj komp
 
VedranO's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2013
Lokacija: Zg
Postovi: 400
To i mene malo nervira, volim vidjeti po kojoj cijeni je nesto otislo, dobro mi dodje kad sam nesto kupujem, a i ako nesto kupim pa linkam na tj oglas a sve je vec pobrisano onda je besmisleno uopce stavljati link na oglas.
VedranO je offline  
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 28.10.2014., 13:39   #3
tor
Administrator
Moj komp
 
tor's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Sesvete
Postovi: 15,940
što ste navalili u zadnje vrijeme - to je već u pravilima tržnice, svatko tko to napravi se sankcionira od strane moderatora i to je to.

Nakon što korisnik napravi oglas u podforumu prodaja, on se automatski zaključava nakon 4 posta (bump) i nitko osim autora oglasa ne može ostavljati postove u oglasu.
Nakon automatskog zaključavanja oglasa mora proći minimalno 7 dana prije otvaranja novog.
Stvari na prodaju se oglašavaju i nadopunjuju unutar jednog threada, nikako ne otvarati vise threadova za vise predmeta.
Oglasi bez pravilnog naslova, cijene i informacije o garanciji brišu se bez upozorenja (vrijedi za sve podforume - Prodaja, Aukcije, Procjene, Razmjena).
Zabranjeno je brisanje sadržaja prvog posta - brisanje orginalne ponude (garancija, cijena, bundle, kontakt)


Čemu žvakati nešto što smo komentirali i diskutirali milijun puta, pogotovo ako je to već na neki način riješeno? Apeli, moljakanja i pokušaji da se netko dovede pameti ne daju rezultate, već samo sankcije. Bar za ove koji misle ostati na tržnici i forumu na duže vrijeme. Sve ostalo je nažalost, pucanj u prazno i mlaćenje prazne slame ili kako već ide ta stara narodna.
tor je offline  
Staro 28.10.2014., 13:44   #4
domis
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Hrvatistan
Postovi: 4,159
jeba vas više i ta tržnica....gasiti to i mir, postoje i ostali alati za spajanje kupaca i prodavača ako vam se ovdje ne dopada
domis je offline  
Staro 28.10.2014., 14:47   #5
Marko_mk
Premium
Moj komp
 
Marko_mk's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2011
Lokacija: Zagreb
Postovi: 181
Citiraj:
Autor VedranO Pregled postova
To i mene malo nervira, volim vidjeti po kojoj cijeni je nesto otislo, dobro mi dodje kad sam nesto kupujem, a i ako nesto kupim pa linkam na tj oglas a sve je vec pobrisano onda je besmisleno uopce stavljati link na oglas.
Kako ti znaš da se on nije sa kupcem dogovorio i prodao po nižoj cijeni?
Ako ti treba referenca za cijenu, pa uvijek možeš otići na njuškalo i pogledati cijene od - do
Marko_mk je offline  
Staro 28.10.2014., 14:53   #6
Bullet1
Premium
Moj komp
 
Bullet1's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: Dubrovnik
Postovi: 2,576
Citiraj:
Autor Marko_mk Pregled postova
Kako ti znaš da se on nije sa kupcem dogovorio i prodao po nižoj cijeni?
Ako ti treba referenca za cijenu, pa uvijek možeš otići na njuškalo i pogledati cijene od - do
Jadan taj koji se ravna po cijenama s njuškala. (za neke stvari je ok naravno)
Bullet1 je offline  
Staro 28.10.2014., 14:59   #7
Marko_mk
Premium
Moj komp
 
Marko_mk's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2011
Lokacija: Zagreb
Postovi: 181
Ja se uvijek ravnam po cijenama sa njuškala,i tamo skoro uvijek dobijem cijenu koji tražim. Ne sjećam se kad sam zadnji put prodao nešto na nekom od foruma
Marko_mk je offline  
Staro 28.10.2014., 15:00   #8
rak21
COD2 expert
Moj komp
 
rak21's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Osijek
Postovi: 1,882
Trznicu nikako gasiti.. Naravno da se forum ne vrti oko nje ali kvalitetan mu dodatak zasigurno jest. Eventualno mozda jos vise podici ljestvicu tko joj moze pristupiti..
rak21 je offline  
Staro 28.10.2014., 15:19   #9
Mario92
Omicron Alpha resident
Moj komp
 
Mario92's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2009
Lokacija: Bistra
Postovi: 4,771
Citiraj:
što ste navalili u zadnje vrijeme - to je već u pravilima tržnice, svatko tko to napravi se sankcionira od strane moderatora i to je to.
Ja nemam veze sa navodno organiziranim napadom na PCE i tržnicu

Citiraj:
Sve ostalo je nažalost, pucanj u prazno i mlaćenje prazne slame ili kako već ide ta stara narodna.
Realno, vjerujem da je malo ljudi baš čitalo pravila tržnice i da im tako neko pravilo (kao ovo na koje sam se ja referirao) ostalo u glavi... Hell, nisam ni ja znao za to sve do prije neki dan kad sam ponovno čitao pravila!

Samo sam htio naglasiti da postoji i to pravilo i da ljudi, koji možda nisu pročitali pravila, vide da postoji i to pravilo preko ove teme.

A kaj se tiče gašenja: Imam najviše povjerenja u PCE forum i ljude ovdje, bar kaj se tiče kompova. Iako ne tržim puno PCE tržnica mi je često mjesto gdje gledam cijene komponenti i uspoređujem ih sa cijenama u ostalim oglasnicima, čak i dućanima te stoga mislim da imam(o) (in)direktno velike koristi od nje.
__________________

Ryzen 7 5700G

AsRock B550 Pro4

HyperX Fury DDR4 3000MHz (4 x 16GB)

Kingston A2000 1TB NVMe

Intel 660p 1TB NVMe

Fortron Hexa 400W

Random PC case

Proxmox VE

95% of the world is retarded, I'm glad I am the 10%.
HP Elitebook 840 G7

Intel i5 10310U

Corsair Vengeance 2x16GB 3000MHz

SK Hynix P31 Gold 1TB

14" FHD IPS

Mario92 je offline  
Staro 28.10.2014., 15:19   #10
virus1
Premium
Moj komp
 
virus1's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Rijeka
Postovi: 495
Citiraj:
Autor rak21 Pregled postova
Eventualno mozda jos vise podici ljestvicu tko joj moze pristupiti..
Čime? Cjepivom protiv bjesnoće? Pogledaj samo Ebay na kojoj razini oni posluju pa reci da nema scamova, nažalost koliko god tu pravila naknadnih stavili sve ovisi o ljudskoj pameti/glupošću, ako netko ima već namjeru zavaljati, napraviti će to ovako ili onako.
Što se samih cijena tiče, a tu vidim da ljudi njakaju, nečija najniža cijena ne treba biti referenca za ostale, ako ti se ne sviđa zaobiđeš oglas i GAS dalje ili pokušaš razgovarati sa dotičnim preko PM-a i dogovoriti cijenu, nekom je hitno, nekome nije, ne razmišljamo svi isto.
Evo primjer kolega je tu pred neki dan uboo R9 290 pod jamstvom za 1300Kn, ono ponuda iz svemira, jel sada svi očekuju da prodajemo kartice po istoj cijeni???
Po meni je tražnica dobra ovakva kakva je, ne vidim ništa posebno što se može više napraviti a da pritom nekoga ne ubijemo od posla, može se jedino ugasiti.

Druga stvar je ako već netko stavi oglas i editira i šta ja znam koje gluposti pišu i brišu, tu su admini pa se prijavi slučaj ili će oni sami sankcionirati, ako već odstupa od pravila.
virus1 je offline  
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 28.10.2014., 15:24   #11
lobo64
Premium
Moj komp
 
lobo64's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2008
Lokacija: zagreb
Postovi: 1,327
VedranO citiram: To i mene malo nervira, volim vidjeti po kojoj cijeni je nesto otislo...

Mario92 citiram: Iritira me kad OP izbriše komponentu/cijenu komponente u postu...
Ne znam za koju je cijenu otišla dotična komponenta i nemam neku referencu ako želim prodati/kupiti/procjeniti neku svoju komponentu ili kupiti nešto slično od drugog prodavača.


nevjerojatno do kuda ide ljudska radoznalost...

cijena po kojoj je obavljena kupovina/prodaja se ustvari tiče samo onih koji su transakciju i obavili te nipošto nije javno dobro da bi svi ostali trebali imati uvid u istu...

ako nekoga zanima cijena po kojoj je kupovina/prodaja obavljena, neka stisne PM ili bilo koji drugi oblik poruke prodavaču/kupcu te ga lijepo zamoli za informaciju.

ako netko treba procjenu za kupovinu/prodaju, neka posta zamolbu za procjenom ili kopa po njuški, oglasniku, ebaju te nebrojenim drugim tržnicama...
lobo64 je offline  
Staro 28.10.2014., 15:27   #12
Helix
Premium
Moj komp
 
Helix's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 244
Citiraj:
Autor Marko_mk Pregled postova
Kako ti znaš da se on nije sa kupcem dogovorio i prodao po nižoj cijeni?
Ako ti treba referenca za cijenu, pa uvijek možeš otići na njuškalo i pogledati cijene od - do
Upravo ovo...ja se cesto dogovorim sa kupcem, znaci li to da bi trebao biti obvezan napisati za koliko je tocno otisla komponenta? Naravno da ne.
Tko treba referencu nek ode na njuskalo. A ako se ne zna koliko traziti za određenu stvar, stavite ju na procjenu, zato i je tu..

Također nije vam to neka referenca jer ako primjerice ja svoju xfx 290 prodam za 1000kn, znaci li to da svaka druga vrijedi toliko ili manje? Naravno da ne..
A da ne spominjem pm-ove ovoga tipa kakve sam i sam dobivao - Onaj tamo jozo je prodao za toliko, pa tvoja ne vrijedi vise. - onda odi k njemu i kupi jos 10 komada kad je tako povoljno.

Naravno, prema pravilu, brisanje sadržaja prvoga posta je zabranjeno i to treba poštivati.

Edit: Evo kolega virus1 me preduhitrio
Helix je offline  
Staro 28.10.2014., 15:38   #13
OuttaControl
Premium
Moj komp
 
OuttaControl's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Dalmacija
Postovi: 5,202
Kad smo kod tržnice ima samo jedna jedina stvar koja mene iritra, a to su teme iz tržnice u Novi postovi, ako je ikako moguce(nezz princip rada vBa) ja bi volio da se to makne iz novi postovi, jer ako me sta zanima sa trznice lako cu tu uc, ali inace me zanimaju samo tematski sadrzaji, a dosta tema u tržnici nema?P: M: K: i onda ja naivno udjem u oglas jbg glupav sam :P
OuttaControl je offline  
Staro 28.10.2014., 15:39   #14
nino
PizzoZder
Moj komp
 
nino's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Umag
Postovi: 12,414
Citiraj:
Autor OuttaControl Pregled postova
Kad smo kod tržnice ima samo jedna jedina stvar koja mene iritra, a to su teme iz tržnice u Novi postovi, ako je ikako moguce(nezz princip rada vBa) ja bi volio da se to makne iz novi postovi, jer ako me sta zanima sa trznice lako cu tu uc, ali inace me zanimaju samo tematski sadrzaji, a dosta tema u tržnici nema?P: M: K:
Lakse nam je tebe maknuti iz trznice...
__________________
Prodajem kucu na klizistu.. Nije puno presla.....
Member Of PC Ekspert 100+kg Demolition Squad
NAJNOVIJE = Povoljno RAM..http://www.downloadmoreram.com/... tor i AMD kupili....

NOVO! Prodajem visokokvalitetni tropleteni hardverski konac za fixiranje coolera
nino je online  
Staro 28.10.2014., 16:02   #15
lobo64
Premium
Moj komp
 
lobo64's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2008
Lokacija: zagreb
Postovi: 1,327
ovi postovi na klingonskom i kojekakvim "bezsmisaonogramatičnim" jezicima su izvanredni...

Goethe, Vuk te ostala bratija se sigurno spinaju u grobovima kao janjci na ražnjevima...
lobo64 je offline  
Staro 28.10.2014., 16:08   #16
jopis
gadget freak
Moj komp
 
jopis's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2009
Lokacija: Jasenovac
Postovi: 2,196
Citiraj:
Autor Mario92 Pregled postova
Realno, vjerujem da je malo ljudi baš čitalo pravila tržnice i da im tako neko pravilo (kao ovo na koje sam se ja referirao) ostalo u glavi... Hell, nisam ni ja znao za to sve do prije neki dan kad sam ponovno čitao pravila!

Samo sam htio naglasiti da postoji i to pravilo i da ljudi, koji možda nisu pročitali pravila, vide da postoji i to pravilo preko ove teme.
Samo si dao zorni primjer dokle seže ljudska lijenost.
Valjda bi ti trebalo bit osnovno u glavi da ako ideš postati post na tržnicu, a nisi često tamo, da pročitaš pravila tog podforuma.
Ja uredno svakodnevno reportam takve biserkoviće koji prodaju po 3-4 mobitela na tržnici, brišu sadržaje postova u svojim temama o prodaji, brišu cijene, mijenjaju originalne postove.... Pravila su tu, ako ih se nisu u stanju držat, šetnja na njuškalo, ovdje želim kupit od normalnog i poštenog čovjeka, a primjeri iz prethodne rečenice to uglavnom nisu.

Citiraj:
Autor lobo64 Pregled postova

nevjerojatno do kuda ide ljudska radoznalost...
Još je nevjerovatnije do kuda ide ljudska glupost, pisanje idiotskih fraza, stupidnih postova i nepoznavanje osnovnih funkcija na forumu, kao što je quote i multiquote.


Citiraj:
Autor lobo64 Pregled postova
cijena po kojoj je obavljena kupovina/prodaja se ustvari tiče samo onih koji su transakciju i obavili te nipošto nije javno dobro da bi svi ostali trebali imati uvid u istu...

ako nekoga zanima cijena po kojoj je kupovina/prodaja obavljena, neka stisne PM ili bilo koji drugi oblik poruke prodavaču/kupcu te ga lijepo zamoli za informaciju.

ako netko treba procjenu za kupovinu/prodaju, neka posta zamolbu za procjenom ili kopa po njuški, oglasniku, ebaju te nebrojenim drugim tržnicama...
1. Pročitaj pravila foruma, pravila podforuma tržnica, onda se vrati sudjelovati u temu. Molim i hvala.
2. Pročitaj pod broj 1. Dakle, ponavljam, samo za tebe, torov post, tj citat pravila tržnice, koja je očito tako prokleto teško pročitati pojedinim amebama na forumu - Nakon što korisnik napravi oglas u podforumu prodaja, on se automatski zaključava nakon 4 posta (bump) i nitko osim autora oglasa ne može ostavljati postove u oglasu.
Nakon automatskog zaključavanja oglasa mora proći minimalno 7 dana prije otvaranja novog.
Stvari na prodaju se oglašavaju i nadopunjuju unutar jednog threada, nikako ne otvarati vise threadova za vise predmeta.
Oglasi bez pravilnog naslova, cijene i informacije o garanciji brišu se bez upozorenja (vrijedi za sve podforume - Prodaja, Aukcije, Procjene, Razmjena).
Zabranjeno je brisanje sadržaja prvog posta - brisanje orginalne ponude (garancija, cijena, bundle, kontakt)

Citiraj:
Autor lobo64 Pregled postova
ovi postovi na klingonskom i kojekakvim "bezsmisaonogramatičnim" jezicima su izvanredni...

Goethe, Vuk te ostala bratija se sigurno spinaju u grobovima kao janjci na ražnjevima...
:Facepalm na n-tu potenciju.
Da li si ti pobogu PROČITAO što si ti napisao?
Ti se nađeš popovati nekome za gramatiku i jezike?
Pa nepismen si do bola, ne koristiš osnovne funkcije foruma, ne stavljaš veliko slovo na početak rečenice, koristiš interpunkcijske znakove kako ti dođe, itd. Evo jedna divna riječ za takvu osobu - katafakingstrofa.
__________________
"If everything seems under control, you're just not going fast enough." - Mario Andretti
jopis je offline  
Staro 28.10.2014., 18:29   #17
tor
Administrator
Moj komp
 
tor's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Sesvete
Postovi: 15,940
Čestitam, još jednu temu ste otjerali u stečaj. Ubuduće brišem svaku slijedeću temu s ovom ili sličnom tematikom.
tor je offline  
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Zaključane teme



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na