Forumi

Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Storage > Tvrdi diskovi
Ime
Lozinka

Odgovori

Uređivanje
Staro 12.10.2017., 13:34   #1861
segregator
Propali Amigaš
Moj komp

segregator's Avatar

Datum registracije: Jan 2003
Citiraj:
Autor Lewis Pregled postova
To za posao ili za po doma? Malo skupa igračka
segregator je offline   Reply With Quote
Staro 12.10.2017., 13:35   #1862
Lewis
Freelancer
Moj komp

Lewis's Avatar

Datum registracije: Jan 2007
Citiraj:
Autor segregator Pregled postova
To za posao ili za po doma? Malo skupa igračka
Oboje, Za posao od doma
Staro 12.10.2017., 13:40   #1863
segregator
Propali Amigaš
Moj komp

segregator's Avatar

Datum registracije: Jan 2003
Citiraj:
Autor Lewis Pregled postova
Oboje, Za posao od doma
Nisi razmišljao nešto sam složiti? Doduše s toliko diskova sam NAS i nije najveći trošak
segregator je offline   Reply With Quote
Staro 12.10.2017., 13:53   #1864
Lewis
Freelancer
Moj komp

Lewis's Avatar

Datum registracije: Jan 2007
Citiraj:
Autor segregator Pregled postova
Nisi razmišljao nešto sam složiti? Doduše s toliko diskova sam NAS i nije najveći trošak
Ma jok, nikakve home/mix solucije sa free nas i xpenology na kompovima mi nisu zanimljive, to je sve puno zezancije a manja sigurnost i veca problematika. Osim toga kompovi mi trebaju za graficke/render slaveove pa mi nije prakticno nakalemit jos jedan komp samo za to, a kao sot i sma kazes za 8 diskova to vise ni nemoze biti malo kuciste a rackmount nema gdje montirati, bar za sada,

Razmisljao sam da prebacim nesto opreme u podrum ali muci me problematika onda sto trebam kupovati jos UPSova (a vec imam tu sad u radnoj sobi 2 komada APC, jedn 3000 V/A i jedan 2200 V/A) i dodatne peripetije oko switcheva, kabliranje, busenje zidova.......

U biti sad imam slozeno Synology DS-1817+ sa 8*8TB (Raid 6 BRTFS) za live backup/server/mediacenter/cloud/upload-download FTP.... i jos offline backup je Synology DS-415+ sa 4*6TB (Raid 5 EXT4) - za slucaj ransomwarea ovaj je offline dok ne radim automatski backup 1 mjesecno (budem mozda prebacio na svakih 15 dana, moram jos vijdeti kolko mjesnco generiram podataka)
Staro 12.10.2017., 13:55   #1865
wifi
Registered User

wifi's Avatar

Datum registracije: Sep 2017
kod mene je dlink dir-685 s jednim 2.5" diskom i s obzirom na gigabitne portove 3-6MB/s nebi nazva brzim niti upotrebljivim "NAS" uređajem. komicno je kad mi brze skida datoteke online preko 120Mbit/s bneta nego one lokalno pohranjene na tom istom dlinku.
Qnap, Synology i slicni su sigurniji izbor za pouzdani NAS. Ili napravit svoj...
wifi je offline   Reply With Quote
Staro 12.10.2017., 14:59   #1866
Corto Maltese
Registered User

Corto Maltese's Avatar

Datum registracije: Jan 2010
Citiraj:
Autor buljaka Pregled postova
Tako je. Npr ovaj moj je sad 600 kn u neutrinu. Ja imam 1 tb i 2 tb diskove unutra i preko kodija gledam a preko transmission skidam. Svi kompovi i smart tv u mreži mogu pristupiti uredjaju

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
Koji tocno model?

Sent from my SM-G531F using Tapatalk
Corto Maltese je offline   Reply With Quote
Staro 12.10.2017., 15:14   #1867
buljaka
Premium

Datum registracije: Aug 2014
Citiraj:
Autor wifi Pregled postova
kod mene je dlink dir-685 s jednim 2.5" diskom i s obzirom na gigabitne portove 3-6MB/s nebi nazva brzim niti upotrebljivim "NAS" uređajem. komicno je kad mi brze skida datoteke online preko 120Mbit/s bneta nego one lokalno pohranjene na tom istom dlinku.
Qnap, Synology i slicni su sigurniji izbor za pouzdani NAS. Ili napravit svoj...
Meni moj radi na full speed koliko modem vipov da. 100 a prije je na switchu bio i cca 30 mb po sekundi kopirao.

Idi na advanced -> advanced network -> wan port speed = 1000mbps

buljaka je offline   Reply With Quote
Staro 12.10.2017., 15:27   #1868
mann
Premium

mann's Avatar

Datum registracije: May 2004
Ja sam koristio Zyxel NAS326. 700kn na edigital-u bio. Za te novce i dalje drzim da je jedan od najisplativijih kutijica. Gigabit mrezna, prebacivanje nesto tipa 200-300mbit je bilo pod normalno ali iskreno i vise nego ok. GUI tako, brzina ok ali mogucnosti i dodatne aplikacije su nepostojece skoro. Imao je orig download manager ali se mogao staviti i transmission. DLNA, samba i tako te neke obicne mogucnost.

Ono sto je po meni najveca prednost synology-a sada je aplikacija za moj smart tv s koje automatski trazim subtitlove, automatski nastavim gdje sam stao gledati film (DLNA mi ne nudio to). OK synology ima i survailance station koji isto tako korsitim. Download station je neusporedivo bolji jer iz njega mozes pretrazivati torrent trackere. Spajanje i administriranje synology-a preko androida je takodjer velika prednost. Ali i dalje sam stajalista da je za srednjeg korisnika onaj moj nas326 bio super rjesenje.
mann je offline   Reply With Quote
Staro 12.10.2017., 19:27   #1869
wifi
Registered User

wifi's Avatar

Citiraj:
Autor buljaka Pregled postova
Meni moj radi na full speed koliko modem vipov da. 100 a prije je na switchu bio i cca 30 mb po sekundi kopirao.

Idi na advanced -> advanced network -> wan port speed = 1000mbps
meni nije problem kad skidam nesto s interneta, vec kad pokusavam podatke spremit na interni disk u tom dlink "NAS"-u, odnosno procitat ih s njega.

ipak, s auto (10/100/1000) sam prebacia na 1000, i opet prakticki isti rezultat. 90MB datoteka...

S NAS-a na SSD:

Sa SSD-a na NAS:
Staro 12.10.2017., 19:49   #1870
dadoremix
Premium
Moj komp

dadoremix's Avatar

Datum registracije: Nov 2006
a koji ti je ostatak mreze?
pc ima gigabit
direkt u nas ? ili swič
swič je gigabit?
koji ssd .. i koji sata2 ili 3 ?

moj zyxell nsa 320 sasvim zadovoljava moje potrebe
samba šering
ftp za wireless udrugu ekipu
transsmision za zna se
kodi je na rpi3 i vrti iz zxyela robu
foscam kamera "nas" koristi kao disk za pohranu videa u detection modu i to je to..
da, radio sam na synology, al ovo radi sasvim ok
700 kn pred 4 godine cca i diskovi 500gb i 1000gb .. to je bilo pre ruki onda
dadoremix je offline   Reply With Quote
Staro 12.10.2017., 20:07   #1871
wifi
Registered User

wifi's Avatar

ISP-ev je Cisco EPC3925, na jedan gigabit port spojen je WAN portom dir685, na njegove gigabit LAN portove spajaju se racunala. Sva imaju gigabit LAN na sebi, a konkretni Asus ima 850EVO SSD u sebi.
U samom dir685 je 2.5" WD Blue od 640GB. Hard.revision: A1, FW: 2.01.
Da bude jasno, ne ocekujem 100MB/s, ali 30-50MB/s bi trebalo bit realno moguce s obzirom na disk i gigabitnu mrezu. A ovih 3-5MB/s dodatno pada na xyz kB/s s hrpom manjih datoteka.
Staro 13.10.2017., 21:27   #1872
mbed
Premium
Moj komp

mbed's Avatar

Datum registracije: Apr 2007
@buljaka
Kako imaš složene te diskove od 1 i 2TB u 320L?? Kao JBOD ili RAID1 + JBOD ostatak? Imam isti NAS sa 2x4TB diska i htio bih složiti recimo 3TB RAID1 za važne stvari + ostatk JBOD, i to radi ok, ali neznam kako instalirati Transmission na JBOD volume, ili barem staviti da mi skida torrente na taj volume. Kako si ti složio kod sebe?
Staro 13.10.2017., 21:53   #1873
buljaka
Premium

Datum registracije: Aug 2014
Citiraj:
Autor mbed Pregled postova
@buljaka
Kako imaš složene te diskove od 1 i 2TB u 320L?? Kao JBOD ili RAID1 + JBOD ostatak? Imam isti NAS sa 2x4TB diska i htio bih složiti recimo 3TB RAID1 za važne stvari + ostatk JBOD, i to radi ok, ali neznam kako instalirati Transmission na JBOD volume, ili barem staviti da mi skida torrente na taj volume. Kako si ti složio kod sebe?
Jbod, nikakav raid. Tako da ti ne mogu pomoći puno ali u transmissionu možeš birati download putanju.

buljaka je offline   Reply With Quote
Odgovori

Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno