Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > ISP
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 14.05.2017., 18:16   #1
Mr.Black
Premium
 
Mr.Black's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2005
Lokacija: -
Postovi: 1,679
Lokacija GSM uređaja

Pozz, zanima me dal obični korisnik može nekako bilo kako saznati približnu lokaciju mobitela? Znam, prijava na mup, pa onda oni šalju operateru, bla bla..al mi je malo neshvatljivo da se ne može pronaći korisnik, ako zove i šalje preko vibera i whatsappa..
Mr.Black je offline   Reply With Quote
Staro 14.05.2017., 18:57   #2
panasonic
Banned
 
Datum registracije: Jan 2014
Lokacija: EU
Postovi: 1,215
A meni je neshvatljivo da je tebi neshvatljivo da ne možeš locirati druge ljude.
Svašta ti pada na pamet...
panasonic je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 14.05.2017., 19:35   #3
RimtuTiTuki
Premium
Moj komp
 
RimtuTiTuki's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Rijeka
Postovi: 1,513
Citiraj:
Autor Mr.Black Pregled postova
Pozz, zanima me dal obični korisnik može nekako bilo kako saznati približnu lokaciju mobitela? Znam, prijava na mup, pa onda oni šalju operateru, bla bla..al mi je malo neshvatljivo da se ne može pronaći korisnik, ako zove i šalje preko vibera i whatsappa..
Ako tražiš svoj mobitel, onda možeš preko android managera, ili find my iphone aplikacije.

Naravno, ako su ti ukrali telefon, android manager ti neće biti od previše pomoći...
RimtuTiTuki je offline   Reply With Quote
Staro 14.05.2017., 19:37   #4
chief_wolfinjo
Premium
Moj komp
 
chief_wolfinjo's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2009
Lokacija: DS9
Postovi: 4,145
nisi konkretno postavio pitanje...

locirati izgubljen / ukraden mobitel ?

ili

općenito locirati mobitel ?

uglavnom ti možeš saznati lokaciju mobitela pomoću ove aplikacije: https://play.google.com/store/apps/d...rol.gpstracker

međutim, tvoj mobitel i onaj mobitel koji pratiš trebaju imati instaliranu tu aplikaciju.

također preporučenu je da ima uključen gps jer je tada najprecizniji dok ako gps nije uključen onda prikazuje približnu lokaciju ovisni gdje je mobitel spojen.
chief_wolfinjo je offline   Reply With Quote
Staro 14.05.2017., 21:40   #5
Mr.Black
Premium
 
Mr.Black's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2005
Lokacija: -
Postovi: 1,679
Ajmo ovako..na koji princip funkcionira OKC..pričamo u gsm signalu..
Mr.Black je offline   Reply With Quote
Staro 14.05.2017., 21:46   #6
jp_rv
Premium
 
Datum registracije: May 2014
Lokacija: istra
Postovi: 3,010
ti kao nitko i ništa, ne možeš locirati nečiji mobitel.
a stvar radi (kad policija zatrazi od operatera) triangulacijom , mob je uvijek spojen na još 3-4-5 baznih stanica, i triangulacijom dobiješ dosta točnu (bila priča oko 10metara odstupanja) lokaciju. ako je u 3pm gdje su 2 ili samo 1 bazna, malo teže jer može biti bilo gdje u radijusu pokrivanja , iako se točna udaljenost može dobiti, pa ostaje samo odrediti smjer.

ako ti želiš nečiji telefon pratiti, a da ti osoba to dozvoli, to sam ja nedavno pitao, google mapsi nude opciju da sheraš točnu lokaciju s nekime, i pratiš trenutnu lokaciju na kompu preko google maps-a, update-a se u realnom vremenu. ja recimo sheram svoju lokaciju kad idem s motorom nekamo, i na mapi se u realnom vremenu vidi gdje sam.
jp_rv je offline   Reply With Quote
Staro 14.05.2017., 22:03   #7
Mr.Black
Premium
 
Mr.Black's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2005
Lokacija: -
Postovi: 1,679
Ok, shvaćam..a neka shema recimo, ili ako ima neki link kojeg ja pošaljem preko fb-a ili neki drugi komunikator u poruci da mi otkrije lokaciju?
Mr.Black je offline   Reply With Quote
Staro 14.05.2017., 22:19   #8
RAUL
Registered User
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Worldwide
Postovi: 2,547
Citiraj:
Autor Mr.Black Pregled postova
Ok, shvaćam..a neka shema recimo, ili ako ima neki link kojeg ja pošaljem preko fb-a ili neki drugi komunikator u poruci da mi otkrije lokaciju?
Ima,ali nije besplatan.Trenutno na trzistu najbolji je software Galileo od Hacking Teama.

Poslano sa mog HT17 koristeći Tapatalk
RAUL je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na