Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Overclocking
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 13.01.2017., 14:03   #1
Black mustang
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Jul 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 111
Intel "Kaby Lake" Overclocking Thread

Pozdrav ekipa,

Trebam malu pomoc. Prije par dana uzeo sam nove komponete za komp ( zbog Samsung 960 m.2 diskova )...prije nisam nikad OC-procesor
Uzeo sam I7700k proc, Msi Z270 Gaming pro Carbon i Noctua NH-D 14 cooler. Citajuci po forumu i gledajuci tutorijale, za prvu ruku napravio sam OC na 4.8 GHZ sa naponom 1.25V, nakon pola sata testiranja u AIDA64 komp radi bez ikakvog resetiranja stabilno...temperatura je oko 62-65C. Zanima me jel to dovoljno vrijeme za testiranje u Aida64 i jel su to ok temperature i voltaza za OC?

Skuzio sam jos ako podesim u W 10 da mi je power options na High performance, voltaza i core speed mi stalno budu na maksimumu ( pokusao sam smanjit "minimum procesor state na 5-10% ali ne funkcionira. Jel to bug u windowsima? U Balanced se mjenjaju naponi i core speed ovisno o radu.

Evo i slike...
https://www.dropbox.com/s/erlhhevarv...z%20.jpeg?dl=0

Hvala

Zadnje izmijenjeno od: Black mustang. 13.01.2017. u 15:52.
Black mustang je offline   Reply With Quote
Staro 13.01.2017., 17:22   #2
domina
Premium
Moj komp
 
domina's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: KC (HR)
Postovi: 898
Temp. i voltaža su odlične, al radije ga optereti sa prime95, a možeš i sa intel extreme tuning utilityem s kojim ćeš se moć lakše igrat oko stabilnosti.
Ostale detalje ti ne znam napamet, al ovo ti je dost za početak što se tiče stabilnosti.
domina je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 13.01.2017., 17:30   #3
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Citiraj:
Autor Black mustang Pregled postova
Pozdrav ekipa,

Trebam malu pomoc. Prije par dana uzeo sam nove komponete za komp ( zbog Samsung 960 m.2 diskova )...prije nisam nikad OC-procesor
Uzeo sam I7700k proc, Msi Z270 Gaming pro Carbon i Noctua NH-D 14 cooler. Citajuci po forumu i gledajuci tutorijale, za prvu ruku napravio sam OC na 4.8 GHZ sa naponom 1.25V, nakon pola sata testiranja u AIDA64 komp radi bez ikakvog resetiranja stabilno...temperatura je oko 62-65C. Zanima me jel to dovoljno vrijeme za testiranje u Aida64 i jel su to ok temperature i voltaza za OC?

Skuzio sam jos ako podesim u W 10 da mi je power options na High performance, voltaza i core speed mi stalno budu na maksimumu ( pokusao sam smanjit "minimum procesor state na 5-10% ali ne funkcionira. Jel to bug u windowsima? U Balanced se mjenjaju naponi i core speed ovisno o radu.

Evo i slike...
https://www.dropbox.com/s/erlhhevarv...z%20.jpeg?dl=0

Hvala
Ti nisi čuo za Screenshot koji se radi na kompu na kojem radiš? Ne trebaš fotkat monitor mobitelom...

Što se stabilnosti tiče - Prime95 - prvi test. I barem 12 sati. Ali mislim da bude Prime95 malo jače zagrijal taj procesor nego kaj to radi Aida.
Brko je offline   Reply With Quote
Staro 13.01.2017., 17:33   #4
Black mustang
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Jul 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 111
Citiraj:
Autor domina Pregled postova
Temp. i voltaža su odlične, al radije ga optereti sa prime95, a možeš i sa intel extreme tuning utilityem s kojim ćeš se moć lakše igrat oko stabilnosti.
Ostale detalje ti ne znam napamet, al ovo ti je dost za početak što se tiče stabilnosti.
Hvala puno za info!

Imam jos dva pitanja. Prebacio sam sad voltazu na adaptive i power na balanced. Cim pokrenem stres test on sad automatski poveca voltazu na 1.288 na max i temperatura je sad oko 65-68 C. Jel to normalno da se automatski poveca voltaza?

Druga stvar....prebacio sam fan control u biosu na DC jel mi noctua 14 ima tri pina konektor i dva ventilatora preko splitera...i sured testa vec nekoliko puta sami od sebe iskljucili ventilatori. Izgleda da je taj DC mode sa profilima bugovit. Izglda da cu morati ostaviti da rade na maksimumu.
Black mustang je offline   Reply With Quote
Staro 13.01.2017., 17:44   #5
domina
Premium
Moj komp
 
domina's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: KC (HR)
Postovi: 898
Ne znam ti točno napamet, al da, on vjerojatno povećava voltažu kolko mu treba, makar radije sam povećavaj stepen po stepen jer automatsko povećanje voltaže često uzima i više nego je potrebno. Zato sam ti preporučio Intel extreme tuning utility.
A vent sad naštimaj na max da vidiš dokle ćeš moć ocat proc, a kasnije ga smanji pa prema temp uštimaj neki pristojan takt da ti nije preglasno i pretoplo.

Kreni sad recimo sa fixnom voltažom od 1,25v i ako prime bude bacao eror diži voltažu za 2-3 stepena.
domina je offline   Reply With Quote
Staro 13.01.2017., 18:18   #6
Black mustang
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Jul 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 111
Citiraj:
Autor Drug Brko Pregled postova
Ti nisi čuo za Screenshot koji se radi na kompu na kojem radiš? Ne trebaš fotkat monitor mobitelom...

Što se stabilnosti tiče - Prime95 - prvi test. I barem 12 sati. Ali mislim da bude Prime95 malo jače zagrijal taj procesor nego kaj to radi Aida.
Thx za savjet.

Na kompu jos nemam nista instalirano pa mi je bilo brze fotkat na ipadu
Black mustang je offline   Reply With Quote
Staro 13.01.2017., 18:19   #7
Black mustang
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Jul 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 111
Citiraj:
Autor domina Pregled postova
Ne znam ti točno napamet, al da, on vjerojatno povećava voltažu kolko mu treba, makar radije sam povećavaj stepen po stepen jer automatsko povećanje voltaže često uzima i više nego je potrebno. Zato sam ti preporučio Intel extreme tuning utility.
A vent sad naštimaj na max da vidiš dokle ćeš moć ocat proc, a kasnije ga smanji pa prema temp uštimaj neki pristojan takt da ti nije preglasno i pretoplo.

Kreni sad recimo sa fixnom voltažom od 1,25v i ako prime bude bacao eror diži voltažu za 2-3 stepena.
Thx, upravo skidam intel extreme tuning utility!
Black mustang je offline   Reply With Quote
Staro 13.01.2017., 18:48   #8
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,575
Ajde pliz nek netko napiše ime u naslovu kako treba. Bode me u oči
Manuel Calavera je offline   Reply With Quote
Staro 13.01.2017., 19:22   #9
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Citiraj:
Autor Black mustang Pregled postova
Thx za savjet.

Na kompu jos nemam nista instalirano pa mi je bilo brze fotkat na ipadu
Hm... Windows 7, 8, 8.1 i 10 imaju alat zvati Snipping Tool s kojim si možeš capturat bilo koji dio ekrana ili cijeli.

A i imaš foru da na tipkovnici stisneš gumb Print Screen i to pejstaš u Paint.

Dakle, već imaš sve instalirano
Brko je offline   Reply With Quote
Staro 13.01.2017., 19:27   #10
domina
Premium
Moj komp
 
domina's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: KC (HR)
Postovi: 898
Haha, 2017., a ljudi još uče pejstat ss u paint .
Al poštujem što ljudi bez iskustva s OC-anjem žele vadit mast iz procesora .
domina je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 13.01.2017., 19:34   #11
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,575
Snipping tool majka, a ima nešto još jače - puush (ShareX), isti kurac kao snipping tool, samo kad napraviš screenshot (crtl + printscreen bilo kada u OS-u za "free roam" cut) odmah je uploadan na netu

Što se tiče OC-a respekt također. Ljudi često imaju krivu percepciju da moraš biti inžinjer za tako nešto...
Manuel Calavera je offline   Reply With Quote
Staro 13.01.2017., 19:43   #12
Black mustang
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Jul 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 111