Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Problemi > Softverski problemi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 28.07.2020., 20:10   #1
TinoJ
Registered User
 
Datum registracije: Jul 2016
Lokacija: Zagreb
Postovi: 43
E-MAIL THUNDERBIRD

Dobro jutro; dobar dan i dobra vecer!


Prijatelji, molim pomoc jer mi je dosta hitno a ne mogu pronaci kvalitetnu informaciju niti preko Google-a, niti YouTube-a.


Pitanje je jednostavno:
Kako vratiti poruke (email) na račun?


Znači radi se o tome da imam sluzbeni laptop i e-mail Thunderbird kojeg sam ujedno instalirao na svoj pvt laptop, ali ne mogu nikako do prethodnih poruka. Poruke imam na sluzbenom (nisu izbrisane) ali mi je neophosno da te poruke nekako "vratim" na taj pvt mail.


Hvala Ekipo,


Vas TJ
TinoJ je offline   Reply With Quote
Staro 28.07.2020., 21:40   #2
bertone
Premium
Moj komp
 
bertone's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,016
Koji OS koristiš na laptopima?
bertone je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 28.07.2020., 21:43   #3
TinoJ
Registered User
 
Datum registracije: Jul 2016
Lokacija: Zagreb
Postovi: 43
Citiraj:
Autor bertone Pregled postova
Koji OS koristiš na laptopima?

Na oba laptopa WIN 10!
TinoJ je offline   Reply With Quote
Staro 28.07.2020., 21:56   #4
bertone
Premium
Moj komp
 
bertone's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,016
Onda ništ, da si na Linuxu jednostavno bi kopirao skrivenu mapu .thunderbird sa službenog u Home folder kućnog laptopa i preselio si jednim potezom sve mailove i postavke TB,
Možda se to može i na penđerima ali će ti se za to morati javiti netko tko koristi Win10.
bertone je offline   Reply With Quote
Staro 28.07.2020., 22:06   #5
Saint
Registered User
Moj komp
 
Saint's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Bjelovar/Čazma
Postovi: 39
Skini Mozbackup, napravi backup sa Thunderbirda kojeg hoćeš, na drugo računalo instaliraj Thunderbird i pokreni ga, zatim zatvori i pomoću Mozbackupa restore backup na novo računalo i imat češ sve.

Poslano sa mog Redmi Note 8 Pro koristeći Tapatalk
__________________
The neon dead, the holograms inert, waiting, under the poisoned silver sky
Saint je online   Reply With Quote
Staro 28.07.2020., 22:09   #6
TinoJ
Registered User
 
Datum registracije: Jul 2016
Lokacija: Zagreb
Postovi: 43
Citiraj:
Autor Saint Pregled postova
Skini Mozbackup, napravi backup sa Thunderbirda kojeg hoćeš, na drugo računalo instaliraj Thunderbird i pokreni ga, zatim zatvori i pomoću Mozbackupa restore backup na novo računalo i imat češ sve.

Poslano sa mog Redmi Note 8 Pro koristeći Tapatalk
Pokušat ću, zahvaljujem!

Zadnje izmijenjeno od: domy_os. 30.07.2020. u 00:05. Razlog: spojeni postovi
TinoJ je offline   Reply With Quote
Staro 30.07.2020., 00:08   #7
domy_os
EMP moderator
 
domy_os's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Osijek
Postovi: 18,393
Nisam baš shvatio želiš li vratiti samo mail account(e) ili poruke u folderima ili oboje? I kakav je server, POP ili IMAP? Ili pak imaš lokalnu arhivu poruka nevezanu za accounte?

Citiraj:
Autor bertone Pregled postova
Onda ništ, da si na Linuxu jednostavno bi kopirao skrivenu mapu .thunderbird sa službenog u Home folder kućnog laptopa i preselio si jednim potezom sve mailove i postavke TB,
Možda se to može i na penđerima ali će ti se za to morati javiti netko tko koristi Win10.
Nije bitno koji je OS, jednako radi na svakom. Ja shaream isti profil između Windowsa i Linuxa.
__________________
"Kako su krojači novog svjetskog poretka uspjeli u tako kratko vrijeme slomiti intelektualne sposobnosti društva, uništiti kritičku svijest i ljudima nametnuti izvrnutu logiku?"

Nisu slomili u kratko vrijeme. Slamali su godinama, desetljećima pa i stoljećima. Svaka odgledana epizoda Big Brothera, svaki dečko koji ne zna niti promijeniti žarulju, a kamoli uzeti sjekiru i pocijepati drva, svaka cura koja misli da je briga za vlastitu obitelj robija, ali rad za par tisuća kuna u korporaciji 12 sati dnevno blagodat, svako promicanje terora političke korektnosti, svaka podrška promociji svih oblika poremećenosti… Sve to nas je dovelo do ovdje. Korona je samo zakucavanje lopte u gol nakon što je obrana već izigrana i golman odletio u prazno.




Lenovo ThinkPad T14 Gen 2 + Lenovo ThinkPad Universal Thunderbolt 4 Dock

CPU: Intel Core i7-1165G7 @ 2.8 GHz
RAM: 2 x 16 GB DDR4-3200
SSD: Samsung 970 EVO Plus 2 TB NVMe M.2
LCD: 14" FHD IPS 400nits Low Power
WLAN: Intel Wi-Fi 6 AX201
WWAN: Quectel EM120R-GL 4G LTE CAT12
OS: Windows 11 Pro

LCD monitor: AOC AG493UCX
Keyboard: Razer Huntsman V2 Analog
Mice: Logitech G502 Proteus Spectrum
SB: Mackie Onyx Producer 2x2
Speakers: 2 x JBL LSR305
MFP: Canon Pixma MP240
NAS: Synology DS420+ with 4 x WD Red Pro 8 TB
HDD Dock: LC Power LC-DOCK-U3-CR + 12 x Hitachi/Samsung/Seagate/WD 1/2 TB

domy_os je offline   Reply With Quote
Staro 30.07.2020., 13:58   #8
bertone
Premium
Moj komp
 
bertone's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,016
Citiraj:
Autor domy_os Pregled postova
Nije bitno koji je OS, jednako radi na svakom. Ja shaream isti profil između Windowsa i Linuxa.

Dobro je znati ak jednom poludim pa počnem koristiti penđere
bertone je offline   Reply With Quote
Staro 30.07.2020., 14:05   #9
alengrosevic
Premium
Moj komp
 
alengrosevic's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Čakovec
Postovi: 3,748
C:\Users\"korisničko_ime"\AppData\Roaming\Thunderbird

kopiraj taj direktorij i sve će se prenjeti na novo računalo ili nakon reinstalacije
alengrosevic je offline   Reply With Quote
Staro 30.07.2020., 16:31   #10
domy_os
EMP moderator
 
domy_os's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Osijek
Postovi: 18,393
Citiraj:
Autor bertone Pregled postova
Dobro je znati ak jednom poludim pa počnem koristiti penđere
Samo napravi backup cijelog profila prije nego počneš bilo što raditi jer se voli razletiti kad šaraš po različitim verzijama Thunderbirda.
__________________
"Kako su krojači novog svjetskog poretka uspjeli u tako kratko vrijeme slomiti intelektualne sposobnosti društva, uništiti kritičku svijest i ljudima nametnuti izvrnutu logiku?"

Nisu slomili u kratko vrijeme. Slamali su godinama, desetljećima pa i stoljećima. Svaka odgledana epizoda Big Brothera, svaki dečko koji ne zna niti promijeniti žarulju, a kamoli uzeti sjekiru i pocijepati drva, svaka cura koja misli da je briga za vlastitu obitelj robija, ali rad za par tisuća kuna u korporaciji 12 sati dnevno blagodat, svako promicanje terora političke korektnosti, svaka podrška promociji svih oblika poremećenosti… Sve to nas je dovelo do ovdje. Korona je samo zakucavanje lopte u gol nakon što je obrana već izigrana i golman odletio u prazno.




Lenovo ThinkPad T14 Gen 2 + Lenovo ThinkPad Universal Thunderbolt 4 Dock

CPU: Intel Core i7-1165G7 @ 2.8 GHz
RAM: 2 x 16 GB DDR4-3200
SSD: Samsung 970 EVO Plus 2 TB NVMe M.2
LCD: 14" FHD IPS 400nits Low Power
WLAN: Intel Wi-Fi 6 AX201
WWAN: Quectel EM120R-GL 4G LTE CAT12
OS: Windows 11 Pro

LCD monitor: AOC AG493UCX
Keyboard: Razer Huntsman V2 Analog
Mice: Logitech G502 Proteus Spectrum
SB: Mackie Onyx Producer 2x2
Speakers: 2 x JBL LSR305
MFP: Canon Pixma MP240
NAS: Synology DS420+ with 4 x WD Red Pro 8 TB
HDD Dock: LC Power LC-DOCK-U3-CR + 12 x Hitachi/Samsung/Seagate/WD 1/2 TB

domy_os je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 12.10.2022., 10:01   #11
pogi
aka Mali Mirko
Moj komp
 
pogi's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Rijeka
Postovi: 3,018
Da malo podignem temu bez otvaranja nove...

Vratio sam se ThunderBirdu. Uredno sam u njega importirao stare emailove koje sam imao sa backupa i sve je uredno prošlo sa podešavanjem par Gmail acounta koje koristim. Na prvi pogled, to je to što sam htio. Međutim, ima jedna stvar što me smeta vezano za Gmail accounte...

Znači, podesio sam TB tako da svi emailovi naravno ostaju na serveru i imam na disku sve sinhronizirano skinuto sa servera. E sad, kad pošaljem neki email sa TB, ta poruka se uredno pojavi u send folderu kada provjerim gmail preko web browsera i uredno vidim cijeli thread komunikacije i u inbox folderu. Problem je kada pošaljem email ili odgovorim na neki email na gmailu iz web browsera. Taj odgovor se ne sinhronizira na TB-u tj. nema ga u Send folderu lokalno na disku na PCiju i onda ne vidim cijeli thread komunikacije.

Kako napraviti da TB sinhronizira i Send folder?
pogi je offline   Reply With Quote
Staro 12.10.2022., 13:47   #12
Milentije
Adrenaline junkie
Moj komp
 
Milentije's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2006
Lokacija: Doboj - Banja Luka / Republika Srpska
Postovi: 3,575
E jesi našao momenat kada ćeš se vratiti na TB.

Sa verzijom 102 su počele da se dešavaju neviđene gluposti. Meni je juče došlo da bježim sa TB-a, ali nisam imao vremena da skidam i podešavam neki drugi client pa sam još na TB-u, ali uskoro bježim.

Moguće da tvoj problem nije uzrokovan upgradeom na verziju 102, ali samo kažem da je sa protokom vremena TB sve lošije rješenje za mail client.
__________________
Lenovo ThinkPad W530 - Core i7 3840QM, 32 GB RAM, SSD Samsung 512 GB, nVidia Quadro K1000M 2 GB, 15.6" 1920x1080 IPS, baterija 9 ćelija
Milentije je offline   Reply With Quote
Staro 12.10.2022., 14:02   #13
spiderhr
Premium
 
Datum registracije: Jul 2021
Lokacija: Sesvete
Postovi: 552
Citiraj:
Autor Milentije Pregled postova
E jesi našao momenat kada ćeš se vratiti na TB.

Sa verzijom 102 su počele da se dešavaju neviđene gluposti. Meni je juče došlo da bježim sa TB-a, ali nisam imao vremena da skidam i podešavam neki drugi client pa sam još na TB-u, ali uskoro bježim.

Moguće da tvoj problem nije uzrokovan upgradeom na verziju 102, ali samo kažem da je sa protokom vremena TB sve lošije rješenje za mail client.
Kaj se dogodilo da bi pobjegao?

Koristim TB 102.3.2 verziju pa ne znam kaj se tebi manifestira kao problem da bi pobjegao.
spiderhr je offline   Reply With Quote
Staro 12.10.2022., 14:14   #14
Milentije
Adrenaline junkie
Moj komp
 
Milentije's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2006
Lokacija: Doboj - Banja Luka / Republika Srpska
Postovi: 3,575
Nakon updatea na 102 i ponovnog pokretanja ostao mi je samo jedan e-mail nalog. Ostali su naprasno isparili pa sam ih morao ponovo dodavati/podešavati.
I kada sam dodao nove naloge sa nekim od njih sam opet imao problem jer nisam mogao vidjeti sve njihove foldere. Bez obzira koliko puta pokrrtao TB jednostavno nije radilo.

Filteri koje sam imao sačuvane su nestali djelimično (opet samo djelimično što je neshvatljivo), a i kada sam ponovo sve ispodešavao neki filteri daju uredne rezultate neki bacaju nebuloze.

Treba li uopšte pominjati izmjene GUI-a i rasporeda dugmića?

To su gluposti samo sa verzijom 102. Svako malo se nešto updateuje, nekada sve prođe kako treba, a onda u jednom naletu bude problema da ne znam da li bagujem ja, računar, internet ili TB. Svaki put se na kraju balade ispostavi da je do TB-a.

Izgleda da nemaju nikakvo inhouse testiranje nego sve izbace vani pa onda gledaju na šta se korisnici žale i onda biraju šta će popraviti a šta ne.

Jednostavno blesavo.

Nekome ko pošalje par mailova dnevno (ili sedmično) to i ne predstavlja problem. Ali kad veliki dio radnog dana provedeš pišući mailove onda te to počne živcirati. Ovo bi trebala biti krajnje jednstavna stvar koja olakšava posao. Treba da primim i pošaljem mail, a ne da svako malo imam neke problem i provjeravam šta se desilo.
__________________
Lenovo ThinkPad W530 - Core i7 3840QM, 32 GB RAM, SSD Samsung 512 GB, nVidia Quadro K1000M 2 GB, 15.6" 1920x1080 IPS, baterija 9 ćelija

Zadnje izmijenjeno od: Milentije. 12.10.2022. u 14:22.
Milentije je offline   Reply With Quote
Staro 12.10.2022., 14:39   #15
pogi
aka Mali Mirko
Moj komp
 
pogi's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Rijeka
Postovi: 3,018
Citiraj:
Autor Milentije Pregled postova
E jesi našao momenat kada ćeš se vratiti na TB.

Sa verzijom 102 su počele da se dešavaju neviđene gluposti. Meni je juče došlo da bježim sa TB-a, ali nisam imao vremena da skidam i podešavam neki drugi client pa sam još na TB-u, ali uskoro bježim.

Moguće da tvoj problem nije uzrokovan upgradeom na verziju 102, ali samo kažem da je sa protokom vremena TB sve lošije rješenje za mail client.
A što onda koristiti za po doma? Mislio sam Vivaldi Mail unutar Vivaldi browsera ali mi nekako nije lego.

Da, nije TB baš bajan, ali sam ga probao jer sam ga koristio prije par godina pa sam mu se vratio. Da mi ovo što sam naveo radi normalno bio bi mi ok.
pogi je offline   Reply With Quote
Staro 12.10.2022., 14:54   #16
Milentije
Adrenaline junkie
Moj komp
 
Milentije's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2006
Lokacija: Doboj - Banja Luka / Republika Srpska
Postovi: 3,575
Ne znam. Koristim TB u kontinuitetu poslednjih ~5 godina. Kako vrijeme prolazi tako se događaju sve blesaviji propusti.

Ne mogu ništa reći za druge cliente jer ih nisam probao, nisam imao vremena da čitam tuđa iskustva i probavam.

Isprobaj ih ti pa mi javi.
__________________
Lenovo ThinkPad W530 - Core i7 3840QM, 32 GB RAM, SSD Samsung 512 GB, nVidia Quadro K1000M 2 GB, 15.6" 1920x1080 IPS, baterija 9 ćelija
Milentije je offline   Reply With Quote
Staro 12.10.2022., 17:15   #17
Libertus
Premium
Moj komp
 
Libertus's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2017
Lokacija: Ramura
Postovi: 2,480
Koristim TB godinama, ali nisam doživio neke probleme s novom inačicom. Jedino što sam primijetio je stvaranje fantomskih INDEX.Sent direktorija, ali nisam 100% siguran da je do TB.

Samo info, od inačice 102, ako je podržano od strane vašeg providera, TB ima mogućnost autodetekcije adresara i kalendara. Samo upišete email adresu i lozinku prilikom podešavanja novog računa, i ako je sve dobro podešeno spoji se na email, kalendar i adresar.
Libertus je offline   Reply With Quote
Staro 12.10.2022., 17:25   #18
domy_os
EMP moderator
 
domy_os's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Osijek
Postovi: 18,393
Citiraj:
Autor pogi Pregled postova
Da malo podignem temu bez otvaranja nove...

Vratio sam se ThunderBirdu. Uredno sam u njega importirao stare emailove koje sam imao sa backupa i sve je uredno prošlo sa podešavanjem par Gmail acounta koje koristim. Na prvi pogled, to je to što sam htio. Međutim, ima jedna stvar što me smeta vezano za Gmail accounte...

Znači, podesio sam TB tako da svi emailovi naravno ostaju na serveru i imam na disku sve sinhronizirano skinuto sa servera. E sad, kad pošaljem neki email sa TB, ta poruka se uredno pojavi u send folderu kada provjerim gmail preko web browsera i uredno vidim cijeli thread komunikacije i u inbox folderu. Problem je kada pošaljem email ili odgovorim na neki email na gmailu iz web browsera. Taj odgovor se ne sinhronizira na TB-u tj. nema ga u Send folderu lokalno na disku na PCiju i onda ne vidim cijeli thread komunikacije.

Kako napraviti da TB sinhronizira i Send folder?
Pretpostavljam da koristiš IMAP? Možda moraš ručno označiti koji mu je sent directory što se zna događati s nekim accountima. Gmail sam davno konfigurirao, radio je uredno, ali više ga ne koristim. Imao sam takve mušice s nekim drugim providerima.

Mile je uklet i leži na križanju više podzemnih voda pa su ovakve pojave kod njega normalne. Evo kod mene TB bez greške radi na više mašina, uključujući Raspberry PI, mora da je do usera.
__________________
"Kako su krojači novog svjetskog poretka uspjeli u tako kratko vrijeme slomiti intelektualne sposobnosti društva, uništiti kritičku svijest i ljudima nametnuti izvrnutu logiku?"

Nisu slomili u kratko vrijeme. Slamali su godinama, desetljećima pa i stoljećima. Svaka odgledana epizoda Big Brothera, svaki dečko koji ne zna niti promijeniti žarulju, a kamoli uzeti sjekiru i pocijepati drva, svaka cura koja misli da je briga za vlastitu obitelj robija, ali rad za par tisuća kuna u korporaciji 12 sati dnevno blagodat, svako promicanje terora političke korektnosti, svaka podrška promociji svih oblika poremećenosti… Sve to nas je dovelo do ovdje. Korona je samo zakucavanje lopte u gol nakon što je obrana već izigrana i golman odletio u prazno.




Lenovo ThinkPad T14 Gen 2 + Lenovo ThinkPad Universal Thunderbolt 4 Dock

CPU: Intel Core i7-1165G7 @ 2.8 GHz
RAM: 2 x 16 GB DDR4-3200
SSD: Samsung 970 EVO Plus 2 TB NVMe M.2
LCD: 14" FHD IPS 400nits Low Power
WLAN: Intel Wi-Fi 6 AX201
WWAN: Quectel EM120R-GL 4G LTE CAT12
OS: Windows 11 Pro

LCD monitor: AOC AG493UCX
Keyboard: Razer Huntsman V2 Analog
Mice: Logitech G502 Proteus Spectrum
SB: Mackie Onyx Producer 2x2
Speakers: 2 x JBL LSR305
MFP: Canon Pixma MP240
NAS: Synology DS420+ with 4 x WD Red Pro 8 TB
HDD Dock: LC Power LC-DOCK-U3-CR + 12 x Hitachi/Samsung/Seagate/WD 1/2 TB

domy_os je offline   Reply With Quote
Staro 12.10.2022., 18:28   #19
Milentije
Adrenaline junkie
Moj komp
 
Milentije's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2006
Lokacija: Doboj - Banja Luka / Republika Srpska
Postovi: 3,575
Odeš na gogolo i pitaš ga šta zna o TB verzji 102 i njenim problemima sa poteškoćama.

Gogoglo kao prvi rezultat da sledeće:
https://connect.mozilla.org/t5/discu...ster/td-p/8974

Uglavom svi imamo iste probleme.

Nakon jednog od prethodnih updateova mi je pogubio login lozinke za sve naloge. Kako sto mu gromova,jelenskih mu rogova,svih mu dabrova s Ontarija, karamba karambita, tako mu čukundede vrača i bubnjeva Darkvuda? Kako?
__________________
Lenovo ThinkPad W530 - Core i7 3840QM, 32 GB RAM, SSD Samsung 512 GB, nVidia Quadro K1000M 2 GB, 15.6" 1920x1080 IPS, baterija 9 ćelija
Milentije je offline   Reply With Quote
Staro 12.10.2022., 18:54   #20
spiderhr
Premium
 
Datum registracije: Jul 2021
Lokacija: Sesvete
Postovi: 552
Koristim TB godina, preko 10 god. i imam 8 mail računa i cca 15GB je težak sam TB folder. Sve uredno radi a još koristim betu 106.0b5 (ona druga verzija je na poslu gdje imam složeno 3-4 računa).

I još uspod betu koristim na Debianu a redovnu na Windowsima.

Ovu na Debianu samo kopiram folder i sve radi godinama a imam isto podešeno rulove.

Zadnje izmijenjeno od: spiderhr. 12.10.2022. u 19:00.
spiderhr je offline   Reply With Quote
Staro 12.10.2022., 19:01   #21
pogi
aka Mali Mirko
Moj komp
 
pogi's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Rijeka
Postovi: 3,018
Citiraj:
Autor domy_os Pregled postova
Pretpostavljam da koristiš IMAP? Možda moraš ručno označiti koji mu je sent directory što se zna događati s nekim accountima. Gmail sam davno konfigurirao, radio je uredno, ali više ga ne koristim. Imao sam takve mušice s nekim drugim providerima.
U pravu si. Trebalo se još malo poigrati sa postavkama pod "Copies and folders".

Sad mi se čini ok. To je što sam tražio.
pogi je offline   Reply With Quote
Staro 12.10.2022., 20:51   #22
Libertus
Premium
Moj komp
 
Libertus's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2017
Lokacija: Ramura
Postovi: 2,480
Citiraj:
Autor Milentije Pregled postova
Odeš na gogolo i pitaš ga šta zna o TB verzji 102 i njenim problemima sa poteškoćama.

Gogoglo kao prvi rezultat da sledeće:
https://connect.mozilla.org/t5/discu...ster/td-p/8974

Uglavom svi imamo iste probleme.

Nakon jednog od prethodnih updateova mi je pogubio login lozinke za sve naloge. Kako sto mu gromova,jelenskih mu rogova,svih mu dabrova s Ontarija, karamba karambita, tako mu čukundede vrača i bubnjeva Darkvuda? Kako?
Kad nitko neće ja ću. Što su nalozi?
Libertus je offline   Reply With Quote
Staro 12.10.2022., 20:57   #23
pogi
aka Mali Mirko
Moj komp
 
pogi's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Rijeka
Postovi: 3,018
Citiraj:
Autor Libertus Pregled postova
Kad nitko neće ja ću. Što su nalozi?
Ja sam se isto pitao. Pretpostavio sam da su to accounti (u kontekstu "pogubio login lozinke za sve naloge") .

Milentije, razriješi dilemu!
pogi je offline   Reply With Quote
Staro 12.10.2022., 21:46   #24
spiderhr
Premium
 
Datum registracije: Jul 2021
Lokacija: Sesvete
Postovi: 552
da... accounts ili računi po naški
spiderhr je offline   Reply With Quote
Staro 13.10.2022., 09:22   #25
Milentije
Adrenaline junkie
Moj komp
 
Milentije's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2006
Lokacija: Doboj - Banja Luka / Republika Srpska
Postovi: 3,575
Account, nalog, račun,...
__________________
Lenovo ThinkPad W530 - Core i7 3840QM, 32 GB RAM, SSD Samsung 512 GB, nVidia Quadro K1000M 2 GB, 15.6" 1920x1080 IPS, baterija 9 ćelija
Milentije je offline   Reply With Quote
Staro 13.10.2022., 11:39   #26
Sinac
...samo te gledam...
Moj komp
 
Sinac's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,746
Citiraj:
Autor Milentije Pregled postova
Account, nalog, račun,...
Nalog i račun nisu ni približno iste stvari. I u hrvatskom jeziku i u engleskom jeziku su nazivi za dvije različite stvari i ne vidim uopće poveznicu kako si s nalogom došao na račun (ili obratno). Pitam se jer vidim da je i ostatak svemira ostao zbunjen...
Sinac je offline   Reply With Quote
Staro 13.10.2022., 12:18   #27
spiderhr
Premium
 
Datum registracije: Jul 2021
Lokacija: Sesvete
Postovi: 552
Citiraj:
Autor Sinac Pregled postova
Nalog i račun nisu ni približno iste stvari. I u hrvatskom jeziku i u engleskom jeziku su nazivi za dvije različite stvari i ne vidim uopće poveznicu kako si s nalogom došao na račun (ili obratno). Pitam se jer vidim da je i ostatak svemira ostao zbunjen...
Korisnik nije iz Hrvatske nego iz BiH.
spiderhr je offline   Reply With Quote
Staro 19.11.2022., 13:04   #28
Milentije
Adrenaline junkie
Moj komp
 
Milentije's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2006
Lokacija: Doboj - Banja Luka / Republika Srpska
Postovi: 3,575
Evo, opet problemi sa Thunderbirdom... Debilno da debilnije ne može biti...

Iz čista mira mailovi niti odlaze niti dolaze. Na više računara.
Mail server uredno radi jer sve radi kako treba preko webmaila.

Thunderbird samo prijavi da je došlo do timeouta prilikom spajanja na mail server. Isto se ponaša na više računara za više korisničkih naloga.
Drugi mail clinet uredno radi, samo thunderbird jede govna...
__________________
Lenovo ThinkPad W530 - Core i7 3840QM, 32 GB RAM, SSD Samsung 512 GB, nVidia Quadro K1000M 2 GB, 15.6" 1920x1080 IPS, baterija 9 ćelija
Milentije je offline   Reply With Quote
Staro 19.11.2022., 13:33   #29
pogi
aka Mali Mirko
Moj komp
 
pogi's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Rijeka
Postovi: 3,018
102.4.2. radi normalno kod mene. nekoliko accounta
pogi je offline   Reply With Quote
Staro 19.11.2022., 13:42   #30
Cibertron
Registered User
 
Cibertron's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2018
Lokacija: Pula
Postovi: 18
Citiraj:
Autor Milentije Pregled postova
Evo, opet problemi sa Thunderbirdom... Debilno da debilnije ne može biti...

Iz čista mira mailovi niti odlaze niti dolaze. Na više računara.
Mail server uredno radi jer sve radi kako treba preko webmaila.

Thunderbird samo prijavi da je došlo do timeouta prilikom spajanja na mail server. Isto se ponaša na više računara za više korisničkih naloga.
Drugi mail clinet uredno radi, samo thunderbird jede govna...
Imao sam volju malo pomoći sa par odgovora ali kada vidim takav način komunikacije izgubio sam volju do kraja
Cibertron je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na