Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > DIY i Tinkering
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 30.07.2020., 16:07   #31
Morpheous
Premium
Moj komp
 
Morpheous's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: zg
Postovi: 1,027
Buka odnosno bolje reci tisina je jedan od glavnih razloga zasto ga i dalje imam :-) 0dB je zakon.
__________________
Free your mind and open your eyes
Morpheous je offline   Reply With Quote
Staro 30.07.2020., 16:09   #32
Remixer
Premium
Moj komp
 
Remixer's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Irska
Postovi: 1,142
Citiraj:
Autor Morpheous Pregled postova
Buka odnosno bolje reci tisina je jedan od glavnih razloga zasto ga i dalje imam :-) 0dB je zakon.
Bome da! Milina!
__________________
http://img845.imageshack.us/img845/7167/croatia240animatedflagg.gif
Remixer je offline   Reply With Quote
Staro 31.07.2020., 10:18   #33
Night
Premium
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Dbk
Postovi: 982
Citiraj:
Autor Morpheous Pregled postova
Super, drago mi je da je proradilo. Moraš imati neki kontroler za SATA sučelje, a to imaju npr. vanjske ladice za diskove. Znao sam vidjeti ovakve kontrolere u obliku kartice koja je po dimenzijama iste veličine kao Pi pločica i montiraju se s 4 nosača iznad Pi-a, pa izgledaju kao sendvič Zapravo praktično, samo ne znam dal i postoji kakvo deblje kućište u koje bi to stalo. Na taj kontroler naravno onda ide nešto popud m.2 kartice.

Bilo je prije par postova ono Geekworm kućište, problem s tim kućištima je da obično koštaju (duplo) više nego sam Raspberry, a ne dobiješ ništa osim što lijepo izgleda. USB3-SATA kućište od UGreena dođe ispod 100kn, a ista je stvar.


Ali kome ima smisla Pi NAS evo jedno fancy kućište koje prima 4 harda pa se lijepo složi i RAID, 100 dolara doduše

https://shop.allnetchina.cn/products...raspberry-pi-4
Night je offline   Reply With Quote
Staro 31.07.2020., 10:24   #34
tux-scooby
Premium
Moj komp
 
tux-scooby's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Donji Miholjac-Osijek
Postovi: 275
Citiraj:
Autor Night Pregled postova
Bilo je prije par postova ono Geekworm kućište, problem s tim kućištima je da obično koštaju (duplo) više nego sam Raspberry, a ne dobiješ ništa osim što lijepo izgleda. USB3-SATA kućište od UGreena dođe ispod 100kn, a ista je stvar.


Ali kome ima smisla Pi NAS evo jedno fancy kućište koje prima 4 harda pa se lijepo složi i RAID, 100 dolara doduše

https://shop.allnetchina.cn/products...raspberry-pi-4
Ima sam slicne ideje i nedoumice i na kraju se ipak odlucio sloziti konfiguraciju koristeci J4205-ITX maticnu.
tux-scooby je offline   Reply With Quote
Staro 31.07.2020., 10:26   #35
Night
Premium
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Dbk
Postovi: 982
Citiraj:
Autor tux-scooby Pregled postova
Ima sam slicne ideje i nedoumice i na kraju se ipak odlucio sloziti konfiguraciju koristeci J4205-ITX maticnu.

Također, samo što je J3455 u pitanju
Night je offline   Reply With Quote
Staro 21.10.2020., 20:22   #36
Blue Spirit
Premium
Moj komp
 
Blue Spirit's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2004
Lokacija: ZG - Dubrava
Postovi: 2,137
Ne pratim RPI, ali vjerujem da bi vam ovo moglo biti zanimljivo.





Raspberry Pi Compute Module 4 on sale now from $25
više na https://www.raspberrypi.org/blog/ras...pute-module-4/



The highlights :

1.5GHz quad-core 64-bit ARM Cortex-A72 CPU
VideoCore VI graphics, supporting OpenGL ES 3.x
4Kp60 hardware decode of H.265 (HEVC) video
1080p60 hardware decode, and 1080p30 hardware encode of H.264 (AVC) video
Dual HDMI interfaces, at resolutions up to 4K
Single-lane PCI Express 2.0 interface
Dual MIPI DSI display, and dual MIPI CSI-2 camera interfaces
1GB, 2GB, 4GB or 8GB LPDDR4-3200 SDRAM
Optional 8GB, 16GB or 32GB eMMC Flash storage
Optional 2.4GHz and 5GHz IEEE 802.11b/g/n/ac wireless LAN and Bluetooth 5.0
Gigabit Ethernet PHY with IEEE 1588 support
28 GPIO pins, with up to 6 × UART, 6 × I2C and 5 × SPI


You can find detailed specs here
__________________
Blue Spirit: IMDB popis i preporuke filmova... 100 najboljih filmova 21. stoljeća!...IMDB Top 1,000 movies .... Find similar movies https://i.imgur.com/Y9m9Ove.png

COD 141.11.196.66:28960 || COD 141.11.196.66:28940 || COD 185.107.96.125:28977

Zadnje izmijenjeno od: Blue Spirit. 21.10.2020. u 20:47.
Blue Spirit je offline   Reply With Quote
Staro 02.11.2020., 15:15   #37
schetz
Premium
 
schetz's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 1,554
schetz je offline   Reply With Quote
Staro 02.11.2020., 15:40   #38
domy_os
EMP moderator
 
domy_os's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Osijek
Postovi: 18,390
Kod mene no name SD kartica iz dashcama ima terabajte i terabajte zapisa i još uvijek radi tako da mi je čudno kako vam u Raspberryu tako brzo krepa?

Inače, naručio sam RPi 4 sa 8 GB RAM-a, pasivno kućište, HDMI adapter i USB hub pa ćemo se malo igrati. Možda ga također iskoristim za desktop PC, vidjet ćemo.
Neće biti za torrente nego samo office, internet i filmove. Kontam uvaliti neki TV tuner malo kasnije pa ga staviti u dnevnu i onda spavaću osloboditi kompova.

https://www.amazon.de/-/en/gp/product/B0899VXM8F
https://www.amazon.de/-/en/gp/product/B08HCDNP23
https://www.amazon.de/-/en/gp/product/B00OQ0CYFE
https://www.amazon.de/-/en/gp/product/B00P0DSHPW

Napajanje nisam uzimao jer imam viška punjača za mobitel, a i PoE adaptera.
__________________
"Kako su krojači novog svjetskog poretka uspjeli u tako kratko vrijeme slomiti intelektualne sposobnosti društva, uništiti kritičku svijest i ljudima nametnuti izvrnutu logiku?"

Nisu slomili u kratko vrijeme. Slamali su godinama, desetljećima pa i stoljećima. Svaka odgledana epizoda Big Brothera, svaki dečko koji ne zna niti promijeniti žarulju, a kamoli uzeti sjekiru i pocijepati drva, svaka cura koja misli da je briga za vlastitu obitelj robija, ali rad za par tisuća kuna u korporaciji 12 sati dnevno blagodat, svako promicanje terora političke korektnosti, svaka podrška promociji svih oblika poremećenosti… Sve to nas je dovelo do ovdje. Korona je samo zakucavanje lopte u gol nakon što je obrana već izigrana i golman odletio u prazno.




Lenovo ThinkPad T14 Gen 2 + Lenovo ThinkPad Universal Thunderbolt 4 Dock

CPU: Intel Core i7-1165G7 @ 2.8 GHz
RAM: 2 x 16 GB DDR4-3200
SSD: Samsung 970 EVO Plus 2 TB NVMe M.2
LCD: 14" FHD IPS 400nits Low Power
WLAN: Intel Wi-Fi 6 AX201
WWAN: Quectel EM120R-GL 4G LTE CAT12
OS: Windows 11 Pro

LCD monitor: AOC AG493UCX
Keyboard: Razer Huntsman V2 Analog
Mice: Logitech G502 Proteus Spectrum
SB: Mackie Onyx Producer 2x2
Speakers: 2 x JBL LSR305
MFP: Canon Pixma MP240
NAS: Synology DS420+ with 4 x WD Red Pro 8 TB
HDD Dock: LC Power LC-DOCK-U3-CR + 12 x Hitachi/Samsung/Seagate/WD 1/2 TB

domy_os je offline   Reply With Quote
Staro 19.12.2020., 07:20   #39
VlatkoK
Registered User
 
Datum registracije: Mar 2011
Lokacija: Lovas
Postovi: 10
Pozz svima uspio sam na RPi4 sa 4 i sa 2 Gb podignuti Win 10 radi i bolje nego sam se nadao !!!! ako netkom treba pomoć nek se javi .
VlatkoK je offline   Reply With Quote
Staro 22.12.2020., 15:23   #40
WraGG
Premium
 
WraGG's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Stuttgart
Postovi: 1,548
Citiraj:
Autor VlatkoK Pregled postova
Pozz svima uspio sam na RPi4 sa 4 i sa 2 Gb podignuti Win 10 radi i bolje nego sam se nadao !!!! ako netkom treba pomoć nek se javi .

Pozdrav, gdje si nabavio win10 image? Evo cijeli dan pokusavam skinuti sa uupdump.ml i svaki mi put baci gresku cim pokrenem onaj downloader njihov.
WraGG je offline   Reply With Quote
Staro 22.12.2020., 16:00   #41
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,543
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 23.12.2020., 06:14   #42
WraGG
Premium
 
WraGG's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Stuttgart
Postovi: 1,548
Nikky, tvoji linkovi me opet salju na https://uupdump.ml/ ciji mi downloader imagea (cmd) kao sto rekoh baca gresku.


Edit: Aria2 je cijelo vrijeme pokusavala download preko neaktivne wlan kartice u laptopu. Nakon sto sam disable-ao sve mrezne adaptere osim aktivnog, download prosao bez greske. Sad cemo se igrati

Zadnje izmijenjeno od: WraGG. 23.12.2020. u 06:31.
WraGG je offline   Reply With Quote
Staro 24.12.2020., 17:56   #43
domy_os
EMP moderator
 
domy_os's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Osijek
Postovi: 18,390
A čemu uopće takvi Windowsi na Pi-u kad je izbor aplikacija nikakav? Ne vidim nijedan razlog zašto trošiti vrijeme na propali projekt.
__________________
"Kako su krojači novog svjetskog poretka uspjeli u tako kratko vrijeme slomiti intelektualne sposobnosti društva, uništiti kritičku svijest i ljudima nametnuti izvrnutu logiku?"

Nisu slomili u kratko vrijeme. Slamali su godinama, desetljećima pa i stoljećima. Svaka odgledana epizoda Big Brothera, svaki dečko koji ne zna niti promijeniti žarulju, a kamoli uzeti sjekiru i pocijepati drva, svaka cura koja misli da je briga za vlastitu obitelj robija, ali rad za par tisuća kuna u korporaciji 12 sati dnevno blagodat, svako promicanje terora političke korektnosti, svaka podrška promociji svih oblika poremećenosti… Sve to nas je dovelo do ovdje. Korona je samo zakucavanje lopte u gol nakon što je obrana već izigrana i golman odletio u prazno.




Lenovo ThinkPad T14 Gen 2 + Lenovo ThinkPad Universal Thunderbolt 4 Dock

CPU: Intel Core i7-1165G7 @ 2.8 GHz
RAM: 2 x 16 GB DDR4-3200
SSD: Samsung 970 EVO Plus 2 TB NVMe M.2
LCD: 14" FHD IPS 400nits Low Power
WLAN: Intel Wi-Fi 6 AX201
WWAN: Quectel EM120R-GL 4G LTE CAT12
OS: Windows 11 Pro

LCD monitor: AOC AG493UCX
Keyboard: Razer Huntsman V2 Analog
Mice: Logitech G502 Proteus Spectrum
SB: Mackie Onyx Producer 2x2
Speakers: 2 x JBL LSR305
MFP: Canon Pixma MP240
NAS: Synology DS420+ with 4 x WD Red Pro 8 TB
HDD Dock: LC Power LC-DOCK-U3-CR + 12 x Hitachi/Samsung/Seagate/WD 1/2 TB

domy_os je offline   Reply With Quote
Staro 24.12.2020., 22:18   #44
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,543
A kad mora biti W10 smetje
Taj malac je taman za Linux.
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 25.12.2020., 08:35   #45
VlatkoK
Registered User
 
Datum registracije: Mar 2011
Lokacija: Lovas
Postovi: 10
Citiraj:
Autor WraGG Pregled postova
Pozdrav, gdje si nabavio win10 image? Evo cijeli dan pokusavam skinuti sa uupdump.ml i svaki mi put baci gresku cim pokrenem onaj downloader njihov.
https://uupdump.ml/selectlang.php?id...b-9c9948dbc45b
Sretan i blagosljovljen Božić !!
VlatkoK je offline   Reply With Quote
Staro 21.04.2021., 14:22   #46
benny_blanco
another brick in the wall
Moj komp
 
benny_blanco's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2008
Lokacija: osk
Postovi: 190
Malo da ozivim temu,
Uzeo bih RB pi v4 i napajao ga putem PoE-a, ne jasno mi je zasto na sluzbenim stranicama pise da podrzava PoE i onda napomena samo u kombinaciji sa Pi Hat.
Sto bi znacilo, ako cu korisiti PoE kupi i Pi Hat, nije li to onda malo i pede*ski napravljeno kao marketinska fora? Ima li tko da se zaigrao s PoE i RP4?
benny_blanco je offline   Reply With Quote
Staro 21.04.2021., 18:22   #47
Vjeko
V.I.P. član
Moj komp
 
Vjeko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Hennef, DE
Postovi: 762
Citiraj:
Autor domy_os Pregled postova
Kod mene no name SD kartica iz dashcama ima terabajte i terabajte zapisa i još uvijek radi tako da mi je čudno kako vam u Raspberryu tako brzo krepa?

Inače, naručio sam RPi 4 sa 8 GB RAM-a, pasivno kućište, HDMI adapter i USB hub pa ćemo se malo igrati. Možda ga također iskoristim za desktop PC, vidjet ćemo.
Neće biti za torrente nego samo office, internet i filmove. Kontam uvaliti neki TV tuner malo kasnije pa ga staviti u dnevnu i onda spavaću osloboditi kompova.

https://www.amazon.de/-/en/gp/product/B0899VXM8F
https://www.amazon.de/-/en/gp/product/B08HCDNP23
https://www.amazon.de/-/en/gp/product/B00OQ0CYFE
https://www.amazon.de/-/en/gp/product/B00P0DSHPW

Napajanje nisam uzimao jer imam viška punjača za mobitel, a i PoE adaptera.
Kad je vec tema ozivila, da se ukljucim i da te pitam, kakav ti je dojam dok koristis Pi4 8gb kao office PC?
Razmisljam o istom ali samo sa SSD i Argon One M2.
Dali bi to bolje radilo nego Pi 400 sa kojim sam vec tako i tako zadovoljan
Vjeko je offline   Reply With Quote
Staro 22.04.2021., 09:10   #48
Night
Premium
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Dbk
Postovi: 982
Citiraj:
Autor benny_blanco Pregled postova
Malo da ozivim temu,
Uzeo bih RB pi v4 i napajao ga putem PoE-a, ne jasno mi je zasto na sluzbenim stranicama pise da podrzava PoE i onda napomena samo u kombinaciji sa Pi Hat.
Sto bi znacilo, ako cu korisiti PoE kupi i Pi Hat, nije li to onda malo i pede*ski napravljeno kao marketinska fora? Ima li tko da se zaigrao s PoE i RP4?

Ne znam jesu popravili taj PoE hat, ali bio je napravljen jako loše, kao da ga je radio netko kome elektronika nije jača strana. I bio je preskup.

Rješenje koje koristim već oko 2 godine je PoE adapter, u njega se šteka UTP, a na izlazu imaš UTP za Pi i microUSB (odnosno USB-C) za Pi. Dođe 30ak kn, imam Pi na balkonu hermetički zatvoren u plastičnoj kutiji skupa s tim adapterom i nemam nikakvih problema s tim.

https://www.aliexpress.com/item/1005001356576287.html
Night je offline   Reply With Quote
Staro 26.06.2021., 01:40   #49
domy_os
EMP moderator
 
domy_os's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Osijek
Postovi: 18,390
Ima li kakav software tipa TeamViewera ili Anydeska da radi na 64-bitnom OS-u na ARM-u? Znači ne klasičan VNC jer mi router ne reagira na dynamic DNS, a trebam nekako izvana pristupiti.
__________________
"Kako su krojači novog svjetskog poretka uspjeli u tako kratko vrijeme slomiti intelektualne sposobnosti društva, uništiti kritičku svijest i ljudima nametnuti izvrnutu logiku?"

Nisu slomili u kratko vrijeme. Slamali su godinama, desetljećima pa i stoljećima. Svaka odgledana epizoda Big Brothera, svaki dečko koji ne zna niti promijeniti žarulju, a kamoli uzeti sjekiru i pocijepati drva, svaka cura koja misli da je briga za vlastitu obitelj robija, ali rad za par tisuća kuna u korporaciji 12 sati dnevno blagodat, svako promicanje terora političke korektnosti, svaka podrška promociji svih oblika poremećenosti… Sve to nas je dovelo do ovdje. Korona je samo zakucavanje lopte u gol nakon što je obrana već izigrana i golman odletio u prazno.




Lenovo ThinkPad T14 Gen 2 + Lenovo ThinkPad Universal Thunderbolt 4 Dock

CPU: Intel Core i7-1165G7 @ 2.8 GHz
RAM: 2 x 16 GB DDR4-3200
SSD: Samsung 970 EVO Plus 2 TB NVMe M.2
LCD: 14" FHD IPS 400nits Low Power
WLAN: Intel Wi-Fi 6 AX201
WWAN: Quectel EM120R-GL 4G LTE CAT12
OS: Windows 11 Pro

LCD monitor: AOC AG493UCX
Keyboard: Razer Huntsman V2 Analog
Mice: Logitech G502 Proteus Spectrum
SB: Mackie Onyx Producer 2x2
Speakers: 2 x JBL LSR305
MFP: Canon Pixma MP240
NAS: Synology DS420+ with 4 x WD Red Pro 8 TB
HDD Dock: LC Power LC-DOCK-U3-CR + 12 x Hitachi/Samsung/Seagate/WD 1/2 TB

domy_os je offline   Reply With Quote
Staro 01.07.2021., 10:24   #50
SPLiFF
Premium
Moj komp
 
SPLiFF's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Osijek
Postovi: 2,020
RealVNC ima "cloud connect"
Mislim da je taj i po defaultu instaliran na onim full verzijama raspbiana
SPLiFF je offline   Reply With Quote
Staro 04.01.2022., 20:17   #51
andy91
Registered User
 
Datum registracije: Oct 2014
Lokacija: BJ/ZG
Postovi: 49
U potrazi sam za Pi4 Model B 4GB. Kad ih je bilo nije mi trebao, čekao sam akciju. Sad kad bi mi trebao nigdje ih nema

Prošao sam hrpu EU shopova i nigdje ih nema na zalihi. Možda koji 2GB, ali išao bi barem na 4GB.

Možda mi je nešto promaklo, pa ako tko ima neka stavi link. Tnx!


Namjena je primarno HomeAssistant, VPN, offline voice assistant. Još ne znam dali bi ubacio u tu priču nešto tipa Plex server, u paraleli imam Mi Box S koji planiram zamijeniti sa Beelink GT King.
Ne bih se htio ograničiti, ali Pi4 mislim da bi bio dovoljan za početak i pokrio bi mi dosta toga.
andy91 je offline   Reply With Quote
Staro 05.01.2022., 20:24   #52
sYsT3m
Premium
 
Datum registracije: May 2005
Lokacija: Ankum
Postovi: 161
Citiraj:
Autor andy91 Pregled postova
U potrazi sam za Pi4 Model B 4GB. Kad ih je bilo nije mi trebao, čekao sam akciju. Sad kad bi mi trebao nigdje ih nema

Prošao sam hrpu EU shopova i nigdje ih nema na zalihi. Možda koji 2GB, ali išao bi barem na 4GB.

Možda mi je nešto promaklo, pa ako tko ima neka stavi link. Tnx!


Namjena je primarno HomeAssistant, VPN, offline voice assistant. Još ne znam dali bi ubacio u tu priču nešto tipa Plex server, u paraleli imam Mi Box S koji planiram zamijeniti sa Beelink GT King.
Ne bih se htio ograničiti, ali Pi4 mislim da bi bio dovoljan za početak i pokrio bi mi dosta toga.
https://www.berrybase.de/raspberry-p...dell-b-4gb-ram
sYsT3m je offline   Reply With Quote
Staro 05.01.2022., 21:20   #53
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,757
Nema ih ni za lijek, sve je nedostupno.
Mozes se preplatiti na mailing listu na https://botland.store

Jedan pi4/8gb je nedavno bio na trznici za 700kn ako nije vec otisao. Trazio sam ih i ja prije mjesec dana i nula bodova. Na kraju ce biti dobar i rpi3
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 05.01.2022., 22:03   #54
medo
#erase startup-config
Moj komp
 
medo's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,939
Imam RPi od prvog B+ modela sa 512MB RAMa. Imam i dvije četvorke sa 8GB RAMa. U bivšim firmama sam ih instalirao desetke za raznorazne pametne i manje pametne stvari koje je odrađivao odlično. Ne znam što bi drugo stavio da nema RPi. Postoje mnogi drugi SBC-ovi, ali Raspbian ima ogroman stabilan repozitorij i izvrsno je supportan što jako štedi vrijeme.

Ipak ne vidim Raspberry Pi kao zamjenu za desktop. Previše je kompromisa. Prvi problem je SD storage. Spor je i moraš kemijati da ne spališ SD karticu. Drugi problem je natjerati browser da koristi MMAL dekoder za video. Jubito je slabo upotrebljiv.

Treći problem je form factor. Želiš li kvalitetno hladiti RPi 4 već imaš problem. Još ako uz to želiš PoE HAT onda stvaro imaš problem ako želiš da to sve lijepo izgleda u nekom kućištu koja su uglavnom preskupa u odnosu na RPi. Uz to, PoE HATovi nisu baš najkvalitetnije riješeni i bučni su.

Četvrti problem je cijena. Dok sve to složiš (RPi, napajanje, SD kartica, tipkovnica, miš, monitor) ispada da možeš uzeti rabljeni laptop za te novce da ti bude puno brži desktop koji neće trošiti značajno više struje.
__________________
"It's not a bug, it's a feature!"
1N6pJsvusP7afu23qs1uBscK16wfcG7C8m
medo je offline   Reply With Quote
Staro 06.01.2022., 09:11   #55
conan
Premium
 
conan's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: BJ
Postovi: 80
Vidim da ima nekoliko rpi4 po njuškalu sa "dobrim" cijenama, uglavnom neke trgovine.

Jel ima tko iskustva sa rpi400? Tipkovnica sa rpi4 u sebi...
Ima jedan 400 na njuški za 800kn ali nije uključeno napajanje, miš sd kartica što mi opet dovodi u pitanje isplativost.
Mislio sam za klinca nešto osposobiti, samo dodam monitor.

From Tapatalk With Love
conan je offline   Reply With Quote
Staro 06.01.2022., 09:17   #56
Kruno M
Premium
Moj komp
 
Kruno M's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2004
Lokacija: VKCI
Postovi: 1,205
Citiraj:
Autor medo Pregled postova
Imam RPi od prvog B+ modela sa 512MB RAMa. Imam i dvije četvorke sa 8GB RAMa. U bivšim firmama sam ih instalirao desetke za raznorazne pametne i manje pametne stvari koje je odrađivao odlično. Ne znam što bi drugo stavio da nema RPi. Postoje mnogi drugi SBC-ovi, ali Raspbian ima ogroman stabilan repozitorij i izvrsno je supportan što jako štedi vrijeme.

.
Ako nije tajna za sta si ih koristio, sta su nadzirali/kontrolirali? Neka nove ideje i projekta da se uhvatim
__________________
Pošteni trgovci: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12
Kruno M je offline   Reply With Quote
Staro 06.01.2022., 09:25   #57
Zeryx
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2007
Lokacija: Velika Gorica
Postovi: 145
krajem 11 mj. je bio rpi4 u chipoteci za 800kn cca.

i mislio sam ga kupiti ali eto nadao sam se boljim BF snizenjima. sad vidim da sam popu****
Zeryx je offline   Reply With Quote
Staro 06.01.2022., 09:51   #58
Vjeko
V.I.P. član
Moj komp
 
Vjeko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Hennef, DE
Postovi: 762
Citiraj:
Autor conan Pregled postova
Vidim da ima nekoliko rpi4 po njuškalu sa "dobrim" cijenama, uglavnom neke trgovine.

Jel ima tko iskustva sa rpi400? Tipkovnica sa rpi4 u sebi...
Ima jedan 400 na njuški za 800kn ali nije uključeno napajanje, miš sd kartica što mi opet dovodi u pitanje isplativost.
Mislio sam za klinca nešto osposobiti, samo dodam monitor.

From Tapatalk With Love
Imam 2 dodatna Rpi desktopa. Jedan je Rpi400 a drugi Pi4 8GB+SSD.
Kroz generalno koristenje kojekakvih aplikacija u TwisterOS-u, moram priznati da je Pi400 nekako fluidniji. Oba su overclockana.
Ako je za klinca da se igra, Pi400 ne kaska po nicemu za Pi4.
Vjeko je offline   Reply With Quote
Staro 06.01.2022., 11:00   #59
medo
#erase startup-config
Moj komp
 
medo's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,939
Citiraj:
Autor Kruno M Pregled postova
Ako nije tajna za sta si ih koristio, sta su nadzirali/kontrolirali? Neka nove ideje i projekta da se uhvatim
Ne mogu spomenuti sve ali dušu su dali za raznorazne cjenike, billboarde, monitoring, mikrokontrolere, info panele, stratum 1 NTP preko GPSa... staviš mu PoE HAT i gdje god je ethernet on radi.
__________________
"It's not a bug, it's a feature!"
1N6pJsvusP7afu23qs1uBscK16wfcG7C8m
medo je offline   Reply With Quote
Staro 07.01.2022., 10:13   #60
andy91
Registered User
 
Datum registracije: Oct 2014
Lokacija: BJ/ZG
Postovi: 49
Nema na stanju. Na jednom sajtu možeš napraviti prednarudžbu, rok isporuke 1 mjesec 2023

Citiraj:
Autor xlr Pregled postova
Nema ih ni za lijek, sve je nedostupno.
Mozes se preplatiti na mailing listu na https://botland.store

Jedan pi4/8gb je nedavno bio na trznici za 700kn ako nije vec otisao. Trazio sam ih i ja prije mjesec dana i nula bodova. Na kraju ce biti dobar i rpi3
Pretplatio sam se posvuda pa sad čekam.
Bacio sam oko i na njuškalo, ima za 650kn model RPi 4 ModelB 4GB pa možda i to uzmem.

Tražio sam i neku alternativu. NUC mi je preskup, laptop imam neki stari koji bi bio taman za to, ali prevelik je i ne bi stao na predviđeno mjesto.
andy91 je offline   Reply With Quote
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na