Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Problemi > Softverski problemi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 21.06.2020., 20:33   #1
tomo19
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Apr 2007
Lokacija: zagreb
Postovi: 296
(riješeno) Na tabletu Samsung Tab Pro ne radi dobro zadnji Volumio

Pozdrav!

Dakle tablet Samsung Galaxy Tab Pro 10.1 (SM-T520) ne prikazuje dobro zadnji Volumio, odnosno dio ekrana ne prikazuje (playlistu), prvi screenshot.

Predpostavljam da se zadnjim updateom pojavila nekompatibilnost sa starim Androidom 4.4 i da tu nema pomoći ali nisam siguran.
Prije nego se bacim u trošak kupovine novog tableta, da provjerim jel se ipak nešto može probati na ovom jer mi služi samo za to, odnosno kao „daljinski“ za Raspberry pi 3B+ sa Volumiom.


Ovako to izgleda na kompu i tako bi trebalo biti i na tabletu, drugi screenshot.

EDIT: samo da dodam da sam napravio i factory reset i ista stvar.

Hvala!
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	Screenshot_2020-06-21-19-19-49.jpg‎
Views:	331
Size:	361.1 kB
ID:	22450   Click image for larger version

Name:	VolumioS.jpg‎
Views:	363
Size:	288.9 kB
ID:	22451  

Zadnje izmijenjeno od: tomo19. 22.06.2020. u 22:28.
tomo19 je offline   Reply With Quote
Staro 22.06.2020., 16:34   #2
Matebaron
Premium
Moj komp
 
Matebaron's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2008
Lokacija: Supetar
Postovi: 323
Koliko vidim na Xda postoje custom romovi na bazi Androida 7, pa da probaš instalirati?
__________________
I have spoken.
Matebaron je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 22.06.2020., 22:27   #3
tomo19
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Apr 2007
Lokacija: zagreb
Postovi: 296
Nisam nikad "rootao" mob ni tablet, pa nisam ni razmatrao tu opciju ali ipak na tvoju preporuku sam malo prosurfao i pokušao.

Uspio sam instalirati Android 7 i sad osim što je nestao spomenuti problem sa Volumio prikazom, tablet je puno brži, bez lagova i smrzavanja.
Mislio sam da je i hardver vrijeme pregazilo ali stvarno sad super radi sa Androidom 7.

Hvala!
tomo19 je offline   Reply With Quote
Staro 23.06.2020., 09:18   #4
Nbdy32
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Aug 2016
Lokacija: Bestovje,Sv.Nedelja
Postovi: 2,635
Zato kaj u custom romu izbacuju neke stvari koje ljudi ne koriste,pa samim time manje opterećuje systemsku memoriju od tableta/mobitela ...
Nbdy32 je offline   Reply With Quote
Staro 23.06.2020., 11:48   #5
franzD
Premium
 
Datum registracije: Apr 2015
Lokacija: Osijek
Postovi: 1,365
Citiraj:
Autor tomo19 Pregled postova
Nisam nikad "rootao" mob ni tablet, pa nisam ni razmatrao tu opciju ali ipak na tvoju preporuku sam malo prosurfao i pokušao.
Uspio sam instalirati Android 7 i sad osim što je nestao spomenuti problem sa Volumio prikazom, tablet je puno brži, bez lagova i smrzavanja.
Mislio sam da je i hardver vrijeme pregazilo ali stvarno sad super radi sa Androidom 7.
Ako je jedan tablet definitivno zaslužio zamjenu ROM-a na neslužbeni, to je SM-T520. Valjda jedini model koji je službeno krenuo s Androidom 4.1 i dobio samo upgrade na 4.4, a nije neka kineska drlja od tableta već dosta skup model kad je izašao.
Ekipa s XDA/LineageOS je odradila majstorski posao i uspjela ga dovući prvo na 5 i onda finalno na 7 (Android 6 nikad nije radio kako spada na njemu).
franzD je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na