Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Storage > Mediji
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 12.10.2007., 19:29   #1
gladijator
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Apr 2006
Lokacija: Šibenik
Postovi: 112
usb stick ms 207 write 3.8MB/s????na kutiji 25MB/s

eto, kako sam naslov teme kaže:kupim jučer taj stick, MS drive 207 2 GB i to poglavito zato jer je pisalo u katalogu, a i po netu ( http://www.optimum-online.hr/shop/vi...roduct=1903194) da je brzina upisa max 25MB/s, a čitanja 30-mb/s. dođem u dućan i stvarno tako piše i na kutiji.super,veselje je trajalo do kopiranja prve datoteke od 100-tinjak MB. preko 35s! ja inače imam corsair voyager gt od 2GB i dobro znam što je brzina. nakon toga pokrenem ATTO i naravno,rezultati poražavajući. čitanje oko 15MB,dakle,duplo manje od deklariranog,pisanje,jedva 4.2MB/s,skoro 6puta manje!!!!i što sad? stick je ispravan,sve kao radi,međutim,na kutiji jedno,u kućištu drugo.probao i na drugom pc-u,ista stvar.i još jedna stvar,pri uključenju,stick se prvo prijavi kao CD(H) ???? ,a tek onda kao usb stick(I). i kad ugasim taj prozor i dalje u my computer stoji fantomski CD(H)?!
ovo inače prvi put vidim kad spojim neki usb stick.i to radi na svakom pc-u,probao na 4,ista stvar.
eto toliko,ako netko ima ovakav stick,molio bih za iskustva jer me strah da ako ga vratim da ću dobiti isti. problem je samo što prodavač mora razrezati onu plastiku od pakiranja da bi provao neki drugi stick.

Zadnje izmijenjeno od: gladijator. 12.10.2007. u 20:13.
gladijator je offline   Reply With Quote
Staro 12.10.2007., 19:48   #2
tin1
Registered User
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 102
Na gore navedenom linku već su napravili update u skladu sa tvojim rezultatima
tin1 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 21.10.2007., 19:22   #3
9A3LE
Registered User
 
Datum registracije: Jun 2007
Lokacija: Petrinja
Postovi: 6
One silne brzine su i mene zavele pa se zaletih i umjesto Corsair-a u Linksu kupio to cudo .
Brzine su kod mene iste kao i kod tebe pa mislim da nemas razloga za reklamaciju. Inace, u samim uputstvima imas podatak da ce ti prikazati 2 ikone (Removable diak i CDROM)
Podrska na www.ms-start.com prakticno ne postoji. (M-SAN se opet nije iskazao - bitno da su naveli SF podatke o brzini koje su valjda dobivene na supravodljivim vodicima i to u vakumu)
9A3LE je offline   Reply With Quote
Staro 21.10.2007., 20:17   #4
tutix
Premium
Moj komp
 
tutix's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,060
To je neki zaj.. Izgleda da su zamjenili fino MB/s i Mb/s. Ali opet ni to ne štima kada se napravi konverzija. I ja sam razmišljao da ga uzmem al manjeg. 1GB tog superbrzog MS-a je 99 KN. Odmah tu već kod cjene nešto smdi. SuperTalent Fireball 1GB je 160 KN ak se ne varam a navodno sporiji od dotičnog.
tutix je offline   Reply With Quote
Staro 23.10.2007., 23:05   #5
klint.istvud
Premium
 
klint.istvud's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Zagreb
Postovi: 133
Citiraj:
Autor 9A3LE Pregled postova
Brzine su kod mene iste kao i kod tebe pa mislim da nemas razloga za reklamaciju.

Nema razloga za reklamaciju...

Pa upravo to je razlog, ako su deklarirali da ce raditi na toj brzini, a radi 10x sporije, nema te sile koja bi me zaustavila da im ne vratim taj stik
klint.istvud je offline   Reply With Quote
Staro 23.10.2007., 23:17   #6
IcyTexx
Premium
Moj komp
 
IcyTexx's Avatar
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,707
Vrati stik, uzmi corsaira, doplati mrvu i uzivaj.
IcyTexx je offline   Reply With Quote
Staro 28.10.2007., 11:25   #7
gladijator
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Apr 2006
Lokacija: Šibenik
Postovi: 112
stick vraćen,vraćena lova. zvao sam m-sanov servis,čovjek ljubazan.slučajno imao na servisu isti model ,ali od 1GB, jer se stranka žalila baš zbog tog CD-roma koji se prikazuje.testirao ga i naravno,ista brzina ko i meni. onda je kontaktirao nekog šefa,valjda i taj kaže kao "to su brzine u idealnim uvjetima". ja sam odmah rekao,znači vlaga 32.5%,tlak 1010HPa,temp 20.0°,...
mislim da je ovo slučaj za "društvo za zaštitu potrošača" jer je prekršen jedan od osnovnih zakona,a to je da podaci na kutiji moraju odgovarati specifikacijama proizvoda,tako je ovo tipično obmanjivanje kupca i najobičnija prevara.ali evo sad da svi znate,nemojte kupovati ovaj stick zbog brzine koja je napisana na kutiji.imate i gomilu drugih istog kapaciteta i manje cijene i iste brzine.
gladijator je offline   Reply With Quote
Staro 28.10.2007., 14:07   #8
tin1
Registered User
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 102
Fakat da pop....š. Šta su to idealni uvjeti? Mislim baš me zanima što bi odgovorio da se nađe npr. na sudu. Najgore mi je kad te neko zezne i onda te još pravi budalom. Po toj logici možemo napisati da svi USB uređaji imaju transfer 480Mbps, SATA2 diskovi 3GB -naravno u idealnim uvjetima. Naš narod se oduvjek kužio u nogomet i politiku. Ja bih dodao i informatiku. Znam tipa koji je kupio isti stik, hvali se brzinom, a baš me zanima dali je skužio da su ga zeznuli(ili možda ima idealne uvjete). Trgovci su shvatili s koliko pametnjakovića imaju posla i opleti. I kad skuži da je spušio zbog svog ega neće priznati. Kod nas se može napisati što hoćeš ,a zatim dok ide-ide, pa kad neko skuži još malo dok ide-ide, a ako je već velika frka onda napraviš kako treba i nikom ništa. Koliko je samo ljudi kupilo HDTV bez mogućnosti spajanja ijednog HD uređaja ili ,još bolje, sa HDMI ulazom i rezolucijom koja nema veze sa HD. Ovaj stik se prodaje i u jednom našem renomiranom dućani u kom rade ljudi koji nešta znaju o informatici. Sumnjam da im nije palo na pamet da istestiraju ovaj stik jer ,ako se ne varam, ovo je "najbrži stik na tržištu". Al oni ga i dalje prodaju. Prije par godina Jantec napajanja uništavala su računala, izazivala požare i uredno se prodavala. Zarada iznad svega. Sorry al ovakve mi stvari stvarno dignu tlak pa se moram izjadati.
tin1 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na