Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Storage > Mediji
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 18.01.2006., 12:47   #1
Hrubi
Premium
Moj komp
 
Hrubi's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 814
Maxell DVD medij

Gdje ga u Zagrebu ima za kupiti?
Hrubi je offline   Reply With Quote
Staro 18.01.2006., 18:35   #2
igorba
Moderator
Moj komp
 
igorba's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2004
Lokacija: Đakovo
Postovi: 1,816
Nisam iz ZG, ali probaj u Emmezetti. U Osijeku imaju 4x i 8x medije. Doduše, cijena nije super-povoljna... A i nisu Taiyo Yuden već Ricoh.
__________________



KANTA: Fractal Design Core 3000 - AMD Ryzen 5 5600 (w. ID Cooling SE-224-W) - Asus TUF Gaming B550 Plus - Sapphire RX570 ITX 4GB - 2×16GB Corsair Vengeance LPX DDR4@3733 CL16 - Corsair TX550M - Samsung 980 Pro M2 1 TB - Samsung 970 EVO Plus M2 2 TB - 2*WD Red Plus 4TB (WD40EFZX) - Monitor Dell S2721DGFA - Logitech G602 miš + Logitech Media 600 tipkovnica - Altec Lansing 221 zvučnici

igorba je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 19.01.2006., 18:26   #3
Hrubi
Premium
Moj komp
 
Hrubi's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 814
Citiraj:
Originally posted by igorba
Nisam iz ZG, ali probaj u Emmezetti. U Osijeku imaju 4x i 8x medije. Doduše, cijena nije super-povoljna... A i nisu Taiyo Yuden već Ricoh.
JE,Emezeta ih drzi i kostaju 6kn.Cijena nije privlacna ali isplati se kupiti par komada i na njih zaprziti podatke kje zelis sacuvati trajno.Citao sam negdje da su navodno najkvalitetniji,pa slijedi Taiyo Yuden,Mitsubishi,TDK,SONY,itd.
Hrubi je offline   Reply With Quote
Staro 20.01.2006., 11:07   #4
Pomo
Laughing Man
Moj komp
 
Pomo's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: Volim grah koji peče
Postovi: 3,016
Jesu jako su kvalitetni. Na pioneeru 109 sa zadnjim firmware od 10 komada uspjela samo 3 na 4x brzini. Od toga 5 nije mogao ni počet pržit jer su svi imali grešku na istom sektoru. A što se ricoh dvd-a tiče potražite na net-u. Prije zakon sada smeće. E i da nebi bilo da mi je prža neispravna tek moram vidit da mi krepa prvi verbatim i tdk, a pržim ih na 12x minimalno.
__________________
Citiraj:
I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched c-beams ... glitter in the dark near Tanhauser Gate. All those ... moments will be lost ... in time, like tears ... in rain. Time ... to die.
Pomo je offline   Reply With Quote
Staro 20.01.2006., 11:49   #5
Anthrax a.k.a. Priest
Premium
 
Datum registracije: Mar 2005
Lokacija: HR
Postovi: 615
Citiraj:
Originally posted by Pomo
Jesu jako su kvalitetni. Na pioneeru 109 sa zadnjim firmware od 10 komada uspjela samo 3 na 4x brzini. Od toga 5 nije mogao ni počet pržit jer su svi imali grešku na istom sektoru. A što se ricoh dvd-a tiče potražite na net-u. Prije zakon sada smeće. E i da nebi bilo da mi je prža neispravna tek moram vidit da mi krepa prvi verbatim i tdk, a pržim ih na 12x minimalno.

ta je prza meni sjebala mali milijon traxdati i verbatima..kad su mi dali na zamjenu 110-d nije bilo velike promjene
Anthrax a.k.a. Priest je offline   Reply With Quote
Staro 20.01.2006., 12:14   #6
Hrubi
Premium
Moj komp
 
Hrubi's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 814
Citiraj:
Originally posted by Anthrax
ta je prza meni sjebala mali milijon traxdati i verbatima..kad su mi dali na zamjenu 110-d nije bilo velike promjene
ja osobno ne vjerujem u Pionira,ali da nebi bilo da je stvarno do medija ja cu u subotu uzeti par komada pa javim ishod
Hrubi je offline   Reply With Quote
Staro 20.01.2006., 14:20   #7
Pomo
Laughing Man
Moj komp
 
Pomo's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: Volim grah koji peče
Postovi: 3,016
Moj bed mislio sam na Ritek, a ne Ricoh medije, ali tvrdnja za Maxell medije stoji. Vidio sam noname medija da se bolje prže.
Kako ih je bilo samo 10 i više ih nemam namjeru kupit moguće da je u pitanju samo jedna serija. Sa TDK i Verbatim mi se tako nešto još nije desilo, a zapržio sam ih oko 100 u zadnjh godinu dana na ovoj prži.
@Hrubi: ja osobno ne vjerujem u Nec-ove pržilice.
__________________
Citiraj:
I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched c-beams ... glitter in the dark near Tanhauser Gate. All those ... moments will be lost ... in time, like tears ... in rain. Time ... to die.
Pomo je offline   Reply With Quote
Staro 23.01.2006., 03:25   #8
igorba
Moderator
Moj komp
 
igorba's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2004
Lokacija: Đakovo
Postovi: 1,816
Ja osobno ne vjerujem uopće u pržilice. Samo ih koristim.

Glede Maxell medija, ovi u Emezzetti su prilično stara roba, a izgleda da nitko drugi ne uvozi Maxell u Hrvatskoj pa ih je teško naći. Inače, Ricoh bi po kvaliteti bio otprilike na trećem mjestu. Na prvom Taiyo Yuden, na drugom Mitshubishi-Verbatim, na trećem Ricoh, Sony, TDK... Pri dnu su CMC, Optodisc, Ritek (kod nas prisutan putem brandova Traxdata i Arita), Moser Baer i slični. Na samom dnu od medija dobavljivih (nažalost) kod nas su Princo i Kvark (koji koristi neke divlje s oznakom AN...nešto). Problem je što nisu svi mediji određenog branda od istog proizvođača, Ajde, Maxell su obično Ricoh, a ponekad i Taiyo Yuden, pa tu nema problema. Sony su također obično Sony ili Ricoh. TDK već zna prilično šarati, pa koristi vlastite, Ricoh-ove, ali i neke jeftine, tako da je to pomalo lutrija.

Od jeftinijih, najsigurnija je Traxdata -R u kombinaciji s NEC-based pržilicama (NEC, Pioneer...), ili +R s nekim drugim (BenQ, LG...).
__________________



KANTA: Fractal Design Core 3000 - AMD Ryzen 5 5600 (w. ID Cooling SE-224-W) - Asus TUF Gaming B550 Plus - Sapphire RX570 ITX 4GB - 2×16GB Corsair Vengeance LPX DDR4@3733 CL16 - Corsair TX550M - Samsung 980 Pro M2 1 TB - Samsung 970 EVO Plus M2 2 TB - 2*WD Red Plus 4TB (WD40EFZX) - Monitor Dell S2721DGFA - Logitech G602 miš + Logitech Media 600 tipkovnica - Altec Lansing 221 zvučnici

igorba je offline   Reply With Quote
Staro 23.01.2006., 08:07   #9
Pomo
Laughing Man
Moj komp
 
Pomo's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: Volim grah koji peče
Postovi: 3,016
Citiraj:
Originally posted by igorba
Ja osobno ne vjerujem uopće u pržilice. Samo ih koristim.
:clap:
__________________
Citiraj:
I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched c-beams ... glitter in the dark near Tanhauser Gate. All those ... moments will be lost ... in time, like tears ... in rain. Time ... to die.
Pomo je offline   Reply With Quote
Staro 23.01.2006., 17:14   #10
Hrubi
Premium
Moj komp
 
Hrubi's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 814
Eto ja sam kupio par Maxella za probu u Emezeti i ispalo je da nisu original (Made n Japan)Hitachi nego su smece Riteg G05,ali moja przilica ih ionako dobro przi,a uNero CD DVD speedu medij je dobio ocjenu 97.
Hrubi je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 23.01.2006., 17:30   #11
Pomo
Laughing Man
Moj komp
 
Pomo's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: Volim grah koji peče
Postovi: 3,016
Pa što se onda ne isplati više kupit Verbatim u Metrou za 3.5 kn komad, mislim bolja kvaliteta i niža cijena (maxell si rekao 6 kn kom)
__________________
Citiraj:
I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched c-beams ... glitter in the dark near Tanhauser Gate. All those ... moments will be lost ... in time, like tears ... in rain. Time ... to die.
Pomo je offline   Reply With Quote
Staro 23.01.2006., 19:21   #12
Hrubi
Premium
Moj komp
 
Hrubi's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 814
Citiraj:
Originally posted by Pomo
Pa što se onda ne isplati više kupit Verbatim u Metrou za 3.5 kn komad, mislim bolja kvaliteta i niža cijena (maxell si rekao 6 kn kom)
isplati se kupiti Verbatim bez daljnjeg,jer za tu cijenu boljeg nema,ali ja sam trazio naj kvalitetniji medij na trzistu bez obzira na cijenu i dobio sam nazalost fake medij.Ali pazi ovo.Usporedjivao sam Verbatim(MCC Mitsubichi) i Maxell koji sam przio u svom kompu i ispada da su Maxelli nesto kvalitetnije zapisani od Verbatima,a za verbatim se kaze da su za klasu jaci od Riteka.Ocigledno meni vise pase Ritek G05 ali radi povoljne cijene se vracam na Verbatim.Zivio
Hrubi je offline   Reply With Quote
Staro 23.01.2006., 20:24   #13
igorba
Moderator
Moj komp
 
igorba's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2004
Lokacija: Đakovo
Postovi: 1,816
To da je Ritek G05 bolje zapisan od Verbatima je naravno moguće i dosta ovisi o pržilici (Tvoja inače bolje prži minuse i daleko je najbolja prža za Ritek G05, uz Pioneer). No, tu su još dvije stvari bitne.
Prvo, MCC Verbatimi na našem tržištu jesu najbolje što se može kupiti (točnije, najbolji su Verbatimi pastel - to su Taiyo Yuden, ali koštaju barem 6-7 kn, ako ne i više), ali kod nas su isključivo oni proizvedeni na Taiwanu (proizvodi ih CMC uz kontrolu Mitsubishija) i u Indiji (proizvodi ih Moser Baer, također uz kontrolu M.). Osim tih tvornica, Verbatimi se proizvode u Meksiku i Maleziji (i jedni i drugi su nešto bolji od Taiwan-Indija kombinacije), te naravno u Japanu (najbolji, ali ih je najmanje jer Mitsubishi u toj tvornici proizvodi pretežno RW i DL diskove, a u Hrvatskoj se valjda nikad neće moći nabaviti).
Drugo, skeniranje PI/PO grešaka nakon snimanja daje dobru sliku podešenosti snimača za tu vrstu medija, i tek djelomično kvalitete samog medija. Spržio sam jučer Kvark +R na svom LG-u i dobio 97% u CD-DVD Speed-u! Ali, za tri mjeseca taj Kvark vjerojatno neće biti čitljiv. Tu je ključna kvaliteta medija, da se čitljivost ne pogoršava s vremenom. Iako mislim da ni najkvalitetniji mediji većinom neće biti čitljivi za 5-10 godina.
__________________



KANTA: Fractal Design Core 3000 - AMD Ryzen 5 5600 (w. ID Cooling SE-224-W) - Asus TUF Gaming B550 Plus - Sapphire RX570 ITX 4GB - 2×16GB Corsair Vengeance LPX DDR4@3733 CL16 - Corsair TX550M - Samsung 980 Pro M2 1 TB - Samsung 970 EVO Plus M2 2 TB - 2*WD Red Plus 4TB (WD40EFZX) - Monitor Dell S2721DGFA - Logitech G602 miš + Logitech Media 600 tipkovnica - Altec Lansing 221 zvučnici

igorba je offline   Reply With Quote
Staro 23.01.2006., 21:24   #14
BrunoZG
Junior Member
 
BrunoZG's Avatar
 
Datum registracije: May 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,205
Verbatim pastel koje sam ja jednom kupio bili su mitsubishi chemicals
__________________




AMD 3800+x2@2500, 1,375V
MB-ASROCK DUAL SATA(bios 2.2) 2+ENERMAX485W
2x512 Supertalent CL2
HDD-Hitachi 160GB, WD 800JB
ELSA 7600GT
Leadtek-2000XP expert
DVDROM-LITEON-167T ,DVDRW BENQ 1650,DVDRW NEC ND2500A@2510_fw205C
Monitor: Samsung 997MB (19')
Terratec Sky 5.1,EPSON-C42








BrunoZG je offline   Reply With Quote
Staro 23.01.2006., 21:50   #15
igorba
Moderator
Moj komp
 
igorba's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2004
Lokacija: Đakovo
Postovi: 1,816
Da? Moguće je, ali jesi siguran da su bili Pastel? Vidio sam neke "šarene" Verbatim DVD-e, ali nisu bili Pastel serija.
U svakom slučaju, ni Verbatim nije što je nekad bio (velika potražnja = outsourcana proizvodnja = pad kvalitete).
__________________



KANTA: Fractal Design Core 3000 - AMD Ryzen 5 5600 (w. ID Cooling SE-224-W) - Asus TUF Gaming B550 Plus - Sapphire RX570 ITX 4GB - 2×16GB Corsair Vengeance LPX DDR4@3733 CL16 - Corsair TX550M - Samsung 980 Pro M2 1 TB - Samsung 970 EVO Plus M2 2 TB - 2*WD Red Plus 4TB (WD40EFZX) - Monitor Dell S2721DGFA - Logitech G602 miš + Logitech Media 600 tipkovnica - Altec Lansing 221 zvučnici

igorba je offline   Reply With Quote
Staro 23.01.2006., 22:19   #16
Hrubi
Premium
Moj komp
 
Hrubi's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 814
Citiraj:
Originally posted by igorba
Da? Moguće je, ali jesi siguran da su bili Pastel? Vidio sam neke "šarene" Verbatim DVD-e, ali nisu bili Pastel serija.
U svakom slučaju, ni Verbatim nije što je nekad bio (velika potražnja = outsourcana proizvodnja = pad kvalitete).
a jesi probao snimati na Fuji?Oni bi trebali biti Yuden zar ne?I daj nabroj brandove koji koriste Yuden a da se moze kupit kod nas.
Hrubi je offline