Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > AMD Radeon
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 02.06.2015., 18:22   #421
Igorr
Flajing super šiiiip
Moj komp
 
Igorr's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Zd -- Zg
Postovi: 1,664
Citiraj:
Autor Romano.Cule Pregled postova
A za cega bi drugo trebalo koristiti ?! Da je tako onda bi tu karticu kupilo 10 ljudi,a gejmeri bi koristili 7970. A iskreno muka mi je vise od AMD-a i njihovih usranih drajvera i podrske. Ova 290x sto imam je zadnja karica od njih.Slijedeca stanica zeleni židovi.
Osobno nisam imao problema sa AMD driverima već godinama, a non stop instaliram nove drivere.
Što se kod tebe događalo, kakva vrsta nekompatibilnosti. rušenja ili čega god?
__________________
5.1.4 setup:
Zvučnici - 2x Arendal 1723 S monitors, 1x 1723 S center, 4x 1961 height, 2x 1961 surround, XTZ 12.17 EDGE
Amps - Marantz Cinema 40 + ROTEL RMB-1585
Igorr je offline   Reply With Quote
Staro 02.06.2015., 18:24   #422
Gemmy
smeghead
Moj komp
 
Gemmy's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2005
Lokacija: Rijeka
Postovi: 2,946
Mozda ocekuje posebne drivere za svaku vecu igru odmah nakon izlaska
Gemmy je online   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 02.06.2015., 18:33   #423
Romano.Cule
Outer Space
Moj komp
 
Romano.Cule's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2007
Lokacija: Vinkovci
Postovi: 822
Prvo su me sjebali kad su prestali izdavati drajvere za Vistu prije 2 godine. To im oprostiti nikad necu,kako kaze Mišo Kovač Kad moze sugava nVidia izdavati nove drajvere za XP,a ovi ne mogu za operativni sustav koji ima podrsku od samog Microsofta jos 2 godine,nemamo o cemu pricati.

Vjerovatno su otpustili citav tim koji je radio na drajverima da ustede 2000$ mjesecno,posto su jadni da ne mogu biti jadniji.

Drugo,generalno su im drajveri sjebani jer ne prate izdavanje i podrsku za nove naslove jer vjerovatno ne zele platiti 200$ prekovremeno toj dvojici sto su ostali da rade drajvere. WHQL drajvere izdaju 1 godisnje.

Ma sta imamo uopce pricati, vjerovatno ce ih kupiti Huawei da proizvode palačinke na kiosku,posto im dionice vise ne vrijede pišljiva boba.Ništa drugo nisu ni zasluzili,glupani. Davao sam im podrsku i kupovao njihove usrane proizvode 15 godina,ali mi ih je pun k... vise.
Romano.Cule je offline   Reply With Quote
Staro 02.06.2015., 18:37   #424
MadBoY
MadModerator
Moj komp
 
MadBoY's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2002
Lokacija: N/A
Postovi: 5,190
Navodno je AMD zabranio partnerima da prikazu nove kartice na Computexu i da ce reveal biti na E3, ali tko ce ga znati.

Fiji XT ce vjerojatno biti tu negdje s GTX 980 Ti, nema sanse da bude 20-30% brza od Titan X.

Citiraj:
Autor Hawker Pregled postova
Gospodo,kod takvih kartica meni je gaming sporedan.
Vrlo mali broj ljudi ce kesirati 7000kn za samo gaming.
A jos manji broj ljudi ce kupiti AMD za pro upotrebu .
Mozda jedino ako kupe novi Mac Pro jer dolazi s dvije AMD graficke , ali opet to su FirePro...

EDIT:
@Romano.Cule

A velikog li problema sto nema drivera za Vistu . Ako si gamer sigurno nemas Vistu nego 7 ili 8 (pogledaj statistiku na Steam-u, 0,68% ljudi koristi Vistu), ako si firma onda definitivno nemas Vistu. Zasto onda trositi nove na izradu tih drivera?
__________________
skupi-dupi-du, skupi-dupi-du, pam pam... pf

Zadnje izmijenjeno od: MadBoY. 02.06.2015. u 18:45.
MadBoY je offline   Reply With Quote
Staro 02.06.2015., 18:47   #425
Hawker
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2014
Lokacija: Split
Postovi: 1,972
Citiraj:
Autor Igorr Pregled postova
Osobno nisam imao problema sa AMD driverima već godinama, a non stop instaliram nove drivere.
Što se kod tebe događalo, kakva vrsta nekompatibilnosti. rušenja ili čega god?
Te price o driverima su tolike gluposti da je to strasno..
Strasnije je samo slusat kmecanja da R9 290x ne valja.

EDIT: Ostalo je nekih 9 sati do objave pa cemo vidit. Sumnjam da ce AMD cekat dva tjedna do E3.
Moraju djelovat sad jer je osovina zla uzela maha.

Zadnje izmijenjeno od: Hawker. 02.06.2015. u 18:54.
Hawker je offline   Reply With Quote
Staro 02.06.2015., 18:55   #426
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,575
Romano.Cule



Kad su svi pošteni katolici bili na nvidiji ti na amd-u, a sad kad dobar dio fanova nvidije zbog podlosti iste planira prebjeg ti kontra. Uvik kontra struje
Manuel Calavera je offline   Reply With Quote
Staro 02.06.2015., 19:35   #427
Garro
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,354
Citiraj:
Autor Hawker Pregled postova
Gospodo,kod takvih kartica meni je gaming sporedan.
Vrlo mali broj ljudi ce kesirati 7000kn za samo gaming.

Pričekajmo sutra i press konferenciju AMDa jer ove spekulacije su postale ludilo.
Titan X je čista gamerska kartica. Ne vidim baš da je totalni flop i da je ljudi ne kupuju...

Ali da, slažem se, idemo vidjeti što AMD ima za reći.
Garro je offline   Reply With Quote
Staro 02.06.2015., 20:05   #428
Romano.Cule
Outer Space
Moj komp
 
Romano.Cule's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2007
Lokacija: Vinkovci
Postovi: 822
Citiraj:
Autor Manuel Calavera Pregled postova
Romano.Cule



Kad su svi pošteni katolici bili na nvidiji ti na amd-u, a sad kad dobar dio fanova nvidije zbog podlosti iste planira prebjeg ti kontra. Uvik kontra struje
haha,kad me svi zajebavaju. Znam i ja da 0.68 posto nas koristi Vistu,ali sam bio i ja jedan od njih. I ja sam gejmer,i koristio sam vistu,sta da kazem. Microsoft me zajebao. Pokusao sam kompenzirati nedostatak drajvera za istu prelaskom na nVidiu GTX 780,ali me tip s njuskala htio zajebati,prodao mi spaljenu. Onda sam presao na R9 290X,ali ni to nije pomoglo,na kraju sam morao kupiti Windows 8.1 retail,i kontam,aj sta ima veze,svejedno cu dobiti win 10 djabe,i na kraju me sam microsoft zajebe sto ce mi uvaliti desetku vezanu za hardver koji imam,a koji sam planirao zamijeniti za sky lake procesor slijedece godine. Pa dokle vise.
Romano.Cule je offline   Reply With Quote
Staro 02.06.2015., 20:38   #429
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,575
nisi ti "morao" kupiti win8 (ako pc nije za firmu)

Što se tičke 10-tke nemam pojma što se događa (nit me iskreno trenutno zanima), ali morat će se prelazit radi dx12 tko misli gaymat
Manuel Calavera je offline   Reply With Quote
Staro 02.06.2015., 20:52   #430
Sphere
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2015
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,254
Nvidia ima jednostavnije drivere zato jer ih nemoras brisat pa resetirat komp pa ponovo nove instalirat, samo kada pise na Geforce Experiencu da su dostupni novi driveri kliknes preuzmi nove drivere i kada se skinu kliknes install i to je to

Sta se tice drivera vezanih za igre, sta znaci sta Nvidia daje drivere za svaku vecu igru kada r9 290 i 290x jos uvijek peglaju bez problema i tamo gdje nemaju posebne drivere za određenu igru, a sta je sa 780 i 780 ti vise ih niko ni ne spominje a 290 i 290x su i dalje dobar izbor i opasna konkurencija
Sphere je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 02.06.2015., 21:41   #431
MadBoY
MadModerator
Moj komp
 
MadBoY's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2002
Lokacija: N/A
Postovi: 5,190
Citiraj:
Autor Sphere Pregled postova
Nvidia ima jednostavnije drivere zato jer ih nemoras brisat pa resetirat komp pa ponovo nove instalirat, samo kada pise na Geforce Experiencu da su dostupni novi driveri kliknes preuzmi nove drivere i kada se skinu kliknes install i to je to
Jos od X1800 GTO update drivera radim na isti nacin: Skinem najnovije drivere s AMD stranice, kliknem install i next-next-next. Nikad problema, nikad nisam isao prvo micati stare.
__________________
skupi-dupi-du, skupi-dupi-du, pam pam... pf
MadBoY je offline   Reply With Quote
Staro 02.06.2015., 23:13   #432
ravkan
Premium
Moj komp
 
ravkan's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 753
Mene muci na AMD driverima mouse lag, nekada je tu, nekada ne, pa treba trkeljat. Ali onda skines Radeon Pro i problem rijesen. A ostalo samo novije drivere stavim next next maknem evolve i nikakvih problema. Do nedavno imo nvidiju isto nikakvih problema. Na laptopu vec godinama isto imam AMD karticu, driveri rade bez greske, spajanje na tv i sve ostalo. Ne znam, ali ja od x1950 pro nemam problema na AMD/ATI karticama, sto se tice drivera ili slicnih stvari.
__________________
Red Vishera Blue Devil
ravkan je offline   Reply With Quote
Staro 03.06.2015., 01:55   #433
Hawker
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2014
Lokacija: Split
Postovi: 1,972
Moguce cijene:

-R9 380 4gb $199
-R9 390 8gb $299
-R9 390x 8gb $399
-Fiji pro 4gb hbm $599
-Fiji xt 4gb hbm $749
-Fiji xt /xtx 8gb hbm $849
-Fiji vr 2x8gb hbm $1399-$1499

LINK
Hawker je offline   Reply With Quote
Staro 03.06.2015., 02:32   #434
Sphere
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2015
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,254
Doslo je vrijeme da se pređe na 2560x1440p monitore, vjerujem da ce sa ovom AMD-ovom serijom 1440p rezolucija poceti postajati standard a i cijene takvih monitora su se dosta snizile i postale pristupacne siroj populaciji.
Sphere je offline   Reply With Quote
Staro 03.06.2015., 02:52   #435
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,575
Pa masu sadašnjih igara i sa nekim mainstream grafama možeš na 1440p vrtiti. Na stranu par zahtjevnih izuzetaka i max postavke
Manuel Calavera je offline   Reply With Quote
Staro 03.06.2015., 03:29   #436
Sphere
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2015
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,254
Mislio sam na max postavke
Sphere je offline   Reply With Quote