Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > ISP
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 28.07.2016., 09:55   #751
IcyTexx
Premium
Moj komp
 
IcyTexx's Avatar
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,707
Prebacio sam sva cetiri clana obitelji na Bonbon prije tjedan dana i super smo zadovoljni! Jedini problem mi je bio onih 7.2mbps za ostale clanove obitelji, al buduci da su to povecali na 21, sve je stvarno zakon! Najveci plus mi je to sto se jedinice prometa nakon potrosenog paketa broje po cijeni paketa, a ne nekih suludih 35kn/1GB kao prije u HT-u.

Eto, trebalo mi je samo 6 godina otkad sam otvorio ovu temu da se prebacim.
IcyTexx je offline   Reply With Quote
Staro 28.07.2016., 10:40   #752
Bono
Uptime 99.99%
Moj komp
 
Bono's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Zagreb Croatia
Postovi: 2,477
Ja sam se isto prebacio prije tri tjedna, zadovoljan sam sa cijenom na pretplatu, ali me jos zanima kako ce biti na vecim dogadajima zbog pripriteta, da li cu imati signala. Bio sam na svadbi u zagorju i jedva sam edge imao, a sokiralo me da su ljudi na tele2 imali 4g.
I to mi jedini put kad mi je nestajalo signala, pa sam morao mobitel resetirati.
Cijena vise od duplo jeftinija od tcoma.
Sad jos moram doma prebaciti sve da lopovskog vipa i njihovih obracunskih jedinica od minute i 100kb.
__________________
“Those who surrender freedom for security will not have, nor do they deserve, either one.”

Zadnje izmijenjeno od: Bono. 28.07.2016. u 10:46.
Bono je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 28.07.2016., 11:10   #753
Juice
Fresh Juice
 
Juice's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,364
Na velikim događajima piješ i jedeš, ne gledaš mob
Juice je offline   Reply With Quote
Staro 28.07.2016., 12:02   #754
Bono
Uptime 99.99%
Moj komp
 
Bono's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Zagreb Croatia
Postovi: 2,477
A i to sto kazes
__________________
“Those who surrender freedom for security will not have, nor do they deserve, either one.”
Bono je offline   Reply With Quote
Staro 28.07.2016., 12:08   #755
tutom
Registered User
 
Datum registracije: May 2014
Lokacija: KR
Postovi: 408
Citiraj:
Autor Bono Pregled postova
Ja sam se isto prebacio prije tri tjedna, zadovoljan sam sa cijenom na pretplatu, ali me jos zanima kako ce biti na vecim dogadajima zbog pripriteta, da li cu imati signala. Bio sam na svadbi u zagorju i jedva sam edge imao, a sokiralo me da su ljudi na tele2 imali 4g.
I to mi jedini put kad mi je nestajalo signala, pa sam morao mobitel resetirati.
Cijena vise od duplo jeftinija od tcoma.
Sad jos moram doma prebaciti sve da lopovskog vipa i njihovih obracunskih jedinica od minute i 100kb.
Istina je da je u Zagorju tako... ja doma kod staraca edge T com...pa sam uzeo i tele 2 di je 4G... ali nije samo u Zagorju...sad sam na moru kod crikve i opet T com vecina na edge, a tele 2 4g

Sent from my x600 using Tapatalk
tutom je offline   Reply With Quote
Staro 02.08.2016., 21:39   #756
sivonja
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Pula
Postovi: 105
Farsa sa automatskom obnovom paketa

Ili kako zajebati korisnika.
Kupio mami klasičan mobitel, stavio bonbon karticu, stavio bon i prvi paket veliki razgovori od 1000+1000 minuta. Kako na dan isteka nije puno potrošila, aktivirao sam srednje razgovore od 300 minuta. Time su automatski poništene preostale minute velikog paketa. Kuna ima 8. Prekjučer nadoplatim bon 40 kn jer mi se ne unose dva bona 20+10kn, novo stanje 48 kn. Danas istjeće 30 dana, očekujem da mi obnove aktivan srednji paket 300 min i prenesu nepotrošene minute u sljedeći mjesec.
NE !
Obnovljen je veliki paket 1000 min i naplaćen 40 kn???
SZK objašnjenje: da možemo popraviti, samo jedanput, i vratiti novce sutradan ujutro. Naime veliki paket je ostao aktiv(ir)an u sistemu, pa se obnovio čim je bilo novca na računu, a prije srednjeg paketa. Ispravan postupak je prvo deaktivirati postojeći paket, pa tek onda aktivirati novi paket. Da, nije baš intuitivno.
Sada znate.
sivonja je offline   Reply With Quote
Staro 02.08.2016., 21:48   #757
santos
Premium
Moj komp
 
santos's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Čakovec / AT
Postovi: 1,782
zasto zajebat korisnika? dobio si poruku da ce ti se aktivirat 1000 minuta i poruka za 40 kn vecer prije... nisi reagirao na vrijeme.

isti problem sam ja imao sa svojom starom kojoj sam 3 mjeseca pokusavao objasnit tu problematiku... prvi mjesec aktiviras za kunu (kad obnovis sa 40 kn ili vise), a drugi mjesec te taj isti paket kosta 40 kn... i naravno skinulo joj 40 kn... nit joj je trebao taj paket, nit je ona potrosila i obicni paket... al jebiga.. za kunu je, pa nek se ima... po meni cista pohlepa... i ovako imaju dobre pakete, nema smisla zajebavat se s tih 1000 minuta i poruka pa aktiviravat/deaktiviravat itd...
__________________
slow is smooth, smooth is fast...
santos je offline   Reply With Quote
Staro 02.08.2016., 23:02   #758
M.Vlahovic
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 873
evo mene na moru kod omiša, bonbon 4g 0 bodova,
kad sam u apartmanu u krevetu, jedino što lovi je 4G na 50% signala ali brzina je 0.2mbit, nit za stranicu učitat, zanimljivo je da je upload 5-6mbit, ping 30ak ms.
kad sam na otvorenom h+ 6-8mbit mogu ulovit u najboljem slučaju, 4g i dalje neupotrebljiv unatoč postojećem signalu.

objašnjenje nemaju, kaže probaj drugi mobitel ili treba nova kartica, za što sumnjam da treba, jer u zagrebu recimo da normalno radi 4g
M.Vlahovic je offline   Reply With Quote
Staro 02.08.2016., 23:06   #759
santos
Premium
Moj komp
 
santos's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Čakovec / AT
Postovi: 1,782
o tome ja pricam vec godinama... svi se oni dice "odlicnom pokrivenoscu" a svaka mreza ima blindspotova po hrvatskoj da te zaboli glava...

pa kaj nije zalosno da sjednes na vlak na jednoj od najprometnijih pruga (zagreb - koprivnica) i da isto tak ima dijelova (cim izadjes iz zagreba) di ni na gprs-u nemas signala za ucitat stranicu na netu?
__________________
slow is smooth, smooth is fast...
santos je offline   Reply With Quote
Staro 03.08.2016., 10:02   #760
M.Vlahovic
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 873
Citiraj:
Autor santos Pregled postova
o tome ja pricam vec godinama... svi se oni dice "odlicnom pokrivenoscu" a svaka mreza ima blindspotova po hrvatskoj da te zaboli glava...

pa kaj nije zalosno da sjednes na vlak na jednoj od najprometnijih pruga (zagreb - koprivnica) i da isto tak ima dijelova (cim izadjes iz zagreba) di ni na gprs-u nemas signala za ucitat stranicu na netu?
sinoc oko 2 sata imam 13mbit na tom usranom 4g. sad opet 0.3
M.Vlahovic je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 03.08.2016., 10:06   #761
Bono
Uptime 99.99%
Moj komp
 
Bono's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Zagreb Croatia
Postovi: 2,477
Ako imas nekoga neka isproba sa tcom 4g, ali mislim da je to zbog prodaje flat rate turistima da su repetitori zakucani.
Kod ovog prebacivanja love je pederluk ako promjenis tarifu gubis sve mbajte, pozive i promet koji su se akumulirali mjesecima. Ali opet i to je bolje nego kod drugih operatera.
__________________
“Those who surrender freedom for security will not have, nor do they deserve, either one.”
Bono je offline   Reply With Quote
Staro 03.08.2016., 10:31   #762
Mikeyy
Premium
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: HR
Postovi: 2,074
Citiraj:
Autor M.Vlahovic Pregled postova
sinoc oko 2 sata imam 13mbit na tom usranom 4g. sad opet 0.3
Prije godinu dana kada sam testirao, tek su krenuli reklamirati 4G na t-mobile, 150mbit teoretski, maksimum pušten. Redovno sam mogao ostvariti do 20mbit, više od toga samo jednom, oko 70mbit i nikada više (na huawei sticku).
Mikeyy je offline   Reply With Quote
Staro 03.08.2016., 11:35   #763
M.Vlahovic
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 873
nemojmo im zamjeriti,
"njihovi tehničari se zaista trude popraviti signal,
ali nažalost s obzirom da je sezona, zna se dogoditi da imaju poteškoća sa smim signalo"
M.Vlahovic je offline   Reply With Quote
Staro 03.08.2016., 13:39   #764
Hele
Premium
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Karlovac
Postovi: 100
Ja sam reklamirao bonbon signal pred 2 mjeseca, na poslu mi se drugi puta desilo da tjedan dana praktički uopće neće na net, 3G. Nisam htio opet probavat kartice, mobitele, obrasce ispunjavat... tražio sam odmah tehničare.
Došli iz ericssona... signal tj. frekvenciju koju hvatam je pretrpana i sporija ( previše korisnika) a drugu bržu ne hvatam jer je slabija u gradu tj. teže ide kroz zidove. Ne znam jel bilo nešto tipa 900 i 1200mhz, pošto je jači signal ja hvatam ovu frekvenciju na npr. 900mhz koja je kifla.
Neslužbeno mi je čovjek rekao da kupim 4G mob, službeno je rekao da će preporučit pojačavanje baznih stanica. Opet neslužbeno je rekao da od toga ne bude ništa, uopće se više ne ulaže u 3G, samo se radi na 4G a za koju godinu će ostavit 2G za telefoniranje i iskopčat 3G.
Nakon tjedan dana stigao odgovor iz bonbon-a da je tehničar preporučio da si ugradim eksternu antenu. :-)
Hele je offline   Reply With Quote
Staro 03.08.2016., 16:44   #765
RAUL
Registered User
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Worldwide
Postovi: 2,547
Citiraj:
Autor M.Vlahovic Pregled postova
sinoc oko 2 sata imam 13mbit na tom usranom 4g. sad opet 0.3
Ista stvar kod mene u okolici Pule,sinoc nikako na net preko sticka.

Poslano sa mog MediaPad T1 8.0 koristeći Tapatalk
RAUL je offline   Reply With Quote
Staro 03.08.2016., 18:17   #766
Juice
Fresh Juice
 
Juice's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,364
Preoptereceno jbg, turisti navali na net
Juice je offline   Reply With Quote
Staro 03.08.2016., 18:20   #767
Bono
Uptime 99.99%
Moj komp
 
Bono's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Zagreb Croatia
Postovi: 2,477
Samo js pitanje da li u to vrijeme tmobile bolje radi ili radi isto?
__________________
“Those who surrender freedom for security will not have, nor do they deserve, either one.”
Bono je offline   Reply With Quote
Staro 03.08.2016., 21:17   #768
Ag008
RESPECT MY AUTHORITAH
Moj komp
 
Ag008's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 7,347
Na koju foru ljudi na ovom forumu i preko njuškala prodaju bonove tj. prebacuju kune 70% jeftinije?
Mislim, meni dobro ali nema mi logike. Netko je morao kupiti u startu bon.
__________________
.
Ag008 je offline   Reply With Quote
Staro 03.08.2016., 21:42   #769
santos
Premium
Moj komp
 
santos's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Čakovec / AT
Postovi: 1,782
ne znam, nit me iskreno ne zanima... kupio od covjeka u vise navrata i sve 5.

mozda je dobio u kompenzaciji, mozda je probio kod za bonove, ko zna...
__________________
slow is smooth, smooth is fast...
santos je offline   Reply With Quote
Staro 03.08.2016., 22:01   #770
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Citiraj:
Autor Ag008 Pregled postova
Na koju foru ljudi na ovom forumu i preko njuškala prodaju bonove tj. prebacuju kune 70% jeftinije?
Mislim, meni dobro ali nema mi logike. Netko je morao kupiti u startu bon.
Čudi me kak to do sada nisi prokljuvio i bacio se u isti biznis
Brko je offline   Reply With Quote
Staro 03.08.2016., 22:05   #771
akoj
lijevo smetalo
Moj komp
 
akoj's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2014
Lokacija: Osijek
Postovi: 1,115
Firme na bonbonu, SIM-ice za pinganje i slično.
__________________
Nvisen Y-GX01 // HP ProBook 470 G2 // BMAX Y11
akoj je offline   Reply With Quote
Staro 04.08.2016., 01:24   #772
The Man
Premium
 
The Man's Avatar
 
Datum registracije: May 2012
Lokacija: Agram
Postovi: 1,096
Citiraj:
Autor Ag008 Pregled postova
Na koju foru ljudi na ovom forumu i preko njuškala prodaju bonove tj. prebacuju kune 70% jeftinije?
Mislim, meni dobro ali nema mi logike. Netko je morao kupiti u startu bon.
Na foru mozga. Za sve je kriva grupa Magazin i njihova bivša singerica Jelena Rozga, alkohol i lahka droza. Ja ti naprimjer mogu za 120 kuna poslati 200 na račun ako si zgodna žena ili imaš pršuta viška da jedem kvalitetnu mesinu. Tko zna ima znanje, a tko ne zna život mu je eksplozivno sranje kroz gusto granje. That's just the way it is, uvijek sam volio kad bi mi baka skuhala griz. Sa domaćim pekmezom od šljiva griz paše kao piletina u umaku od gljiva. #gurmanizam #prasetina #mesina #rakijetina

The Man je offline   Reply With Quote
Staro 04.08.2016., 13:19   #773
buljaka
Premium
 
Datum registracije: Aug 2014
Lokacija: Osijek
Postovi: 2,850
Citiraj:
Autor Ag008 Pregled postova
Na koju foru ljudi na ovom forumu i preko njuškala prodaju bonove tj. prebacuju kune 70% jeftinije?
Mislim, meni dobro ali nema mi logike. Netko je morao kupiti u startu bon.
Imaju firmu ili službeni mob i preko toga operu novac. Kao plaća telefonski račun za firmu sa računa firme a tebi uzme cash
buljaka je offline   Reply With Quote
Staro 04.08.2016., 13:30   #774
Juice
Fresh Juice
 
Juice's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,364
Citiraj:
Autor Ag008 Pregled postova
Na koju foru ljudi na ovom forumu i preko njuškala prodaju bonove tj. prebacuju kune 70% jeftinije?
Mislim, meni dobro ali nema mi logike. Netko je morao kupiti u startu bon.
Uzmu hrpu simica, registriraju ih, dobe 20 kn za ti i sve prebace na jedan broj s kojeg "prodaju" pare.
Juice je offline   Reply With Quote
Staro 04.08.2016., 14:04   #775
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
3....2....1.... i Ag008 kreće u biznis.
Brko je offline   Reply With Quote
Staro 04.08.2016., 14:35   #776
Ag008
RESPECT MY AUTHORITAH
Moj komp
 
Ag008's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 7,347
Nije to vezano za registraciju jer +20kn dobiješ na bonus račun i taj iznos čak ne možeš koristiti ni za pakete a kamoli za prebacivanje.
A ovo me čudi, nije to kao romi na pjaci kada kod njih kupujem Ray Ban naočale za 50kn. Ovo je netko morao prije kupiti bon.
__________________
.
Ag008 je offline   Reply With Quote
Staro 04.08.2016., 14:38   #777
Juice
Fresh Juice
 
Juice's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,364
Citiraj:
Autor Ag008 Pregled postova
Nije to vezano za registraciju jer +20kn dobiješ na bonus račun i taj iznos čak ne možeš koristiti ni za pakete a kamoli za prebacivanje.
A ovo me čudi, nije to kao romi na pjaci kada kod njih kupujem Ray Ban naočale za 50kn. Ovo je netko morao prije kupiti bon.

20 kn koje dobijes mozes koristit za kaj hoces, pakete, pozive, parking, itd. Jednako je ko da si bon uplatio samo sto ti ne produlji valjanost.
Juice je offline   Reply With Quote
Staro 04.08.2016., 14:54   #778
hrki
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: ZG - VŽ - KR
Postovi: 279
Tako je i možeš slati na drugi broj isprobano
hrki je offline   Reply With Quote
Staro 04.08.2016., 15:47   #779
buljaka
Premium
 
Datum registracije: Aug 2014
Lokacija: Osijek
Postovi: 2,850
Kao što rekoh i sam sam koristio isto. Imao sam službeni za koji me nitko nije dirao ako je račun do 1000 kn i svaki mjesec sam svima u obitelji na tmobile u slao pare na račun. Stigne račun cca 900 kn u firmu, nitko ništa ne pita, plate i deri dalje. A i moj gazda je radio tako da si smanji dobit pa kupovao stvari na firmu i prodavao 30% jeftinije za cash. Tako je izbjegao plaćanje poreza i preveliku dobit a dobio cash

Zadnje izmijenjeno od: buljaka. 04.08.2016. u 17:21.
buljaka je offline   Reply With Quote
Staro 04.08.2016., 17:55   #780
OuttaControl
Premium
Moj komp
 
OuttaControl's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Dalmacija
Postovi: 5,217
Hmm, cek znači sinoć mi je istekao paket smsova i poziva, i nisam stigao kupit bon pa sam danas aktivirao sms-ove(isti paket) i vidim da su izgubljeni ti što su ostali, a pozive još nisam aktivirao, nego sam mislio pustit da sam sustav aktivira, ocu li popusit preostale minute iz proslog miseca ili?

Jer ako je to ostajanje od proslog miseca na bazi da baš taj dan moraš imat novac na račuunu, to je isto ko pretplata, u biti još gore, jer za pretplatu ne moraš baš u roku od 1 dan platit :P

mislim ne žalim se ovo je ćisto bonus to prebacivanje iz prošlog mjeseca, al ono zanima me
OuttaControl je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na