Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > ISP
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 06.09.2009., 11:44   #1
TomG
®
 
TomG's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Munich
Postovi: 2,203
Iskon DUO.CARNet i TRIO.CARNet

neki dan sam dobio iskonov reklamni papiric i vidim taj trio carnet (adsl+telefon+tv) 166,35 kn(prva tri mjeseca jos -20% na postojecu cijenu) .sad koristim iskon duo 170kn i odlican mi je,medutim zasto nebi koristi tv za iste novce.
interesira me koristi li tko taj iskon carnet i jel to što valja?
fala lijepo
TomG je offline   Reply With Quote
Staro 06.09.2009., 12:27   #2
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,323
Caka je u tome da si na Carnet paketima ograničen glede skidanja torrenta, RS, MU,... (više o tome na Iskon.Duo temi). Ako se time misliš baviti, zaboravi na Carnet i uzmi obični Trio paket.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 06.09.2009., 13:01   #3
TomG
®
 
TomG's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Munich
Postovi: 2,203
aha to nisam znao,jbg
TomG je offline   Reply With Quote
Staro 06.09.2009., 15:03   #4
TomG
®
 
TomG's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Munich
Postovi: 2,203
Citiraj:
Autor coconut Pregled postova
Caka je u tome da si na Carnet paketima ograničen glede skidanja torrenta, RS, MU,... (više o tome na Iskon.Duo temi). Ako se time misliš baviti, zaboravi na Carnet i uzmi obični Trio paket.
vidim da ima brdo strana,pa ajde molim te ako mozes usput reci koliko je to ograniceno i jel se moze kako odgranicit
TomG je offline   Reply With Quote
Staro 06.09.2009., 15:15   #5
Gx25
RiSeN FrOm tHe BaNNeD
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: cro
Postovi: 662
Citiraj:
Autor Tomy no.1 Pregled postova
vidim da ima brdo strana,pa ajde molim te ako mozes usput reci koliko je to ograniceno i jel se moze kako odgranicit
Ma nije ograniceno, prica gluposti! On je mislio na to da carnet provjerava promet i salje opomene ako skidate s javnih torrenata. Ja imam trio carnet i normalno skidam s ipt-a, thr, demonoida, tpb i rs i ostalih. U 3 mj skinuo sam 140gb i nikad nikakvih ogranicenja nisam imao niti opomenu dobio!
Gx25 je offline   Reply With Quote
Staro 07.09.2009., 00:19   #6
TomG
®
 
TomG's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Munich
Postovi: 2,203
Citiraj:
Autor Gx25 Pregled postova
Ma nije ograniceno, prica gluposti! On je mislio na to da carnet provjerava promet i salje opomene ako skidate s javnih torrenata. Ja imam trio carnet i normalno skidam s ipt-a, thr, demonoida, tpb i rs i ostalih. U 3 mj skinuo sam 140gb i nikad nikakvih ogranicenja nisam imao niti opomenu dobio!
oke onda se budem prebacio ehhe
ja skinem tu i tamo koji film.cca 40 gb mjesecno bude.
TomG je offline   Reply With Quote
Staro 07.09.2009., 01:08   #7
Blue_Fatal1ty
Premium
Moj komp
 
Blue_Fatal1ty's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Čazma
Postovi: 1,728
Citiraj:
Autor Gx25 Pregled postova
Ma nije ograniceno, prica gluposti! On je mislio na to da carnet provjerava promet i salje opomene ako skidate s javnih torrenata. Ja imam trio carnet i normalno skidam s ipt-a, thr, demonoida, tpb i rs i ostalih. U 3 mj skinuo sam 140gb i nikad nikakvih ogranicenja nisam imao niti opomenu dobio!
Potpis na ovo! Ja skinou preko 2 TB što iz javnih što iz privatnih i nema nikakvih opomena...
Blue_Fatal1ty je offline   Reply With Quote
Staro 08.09.2009., 01:09   #8
TomG
®
 
TomG's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Munich
Postovi: 2,203
ja se pomirio sa sobom da bi uzeo i starci zovu jel hocu to isto (a nismo se culi hh) i takvima trojima napaljenima nam jave da nam tv nije dostupan (okolica osijeka.),a frend koji zivi 300m od mene ,isto naselje koristi iskon televiziju.grozno.
TomG je offline   Reply With Quote
Staro 10.02.2010., 23:10   #9
mzex
Premium
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Varazdin
Postovi: 72
CarNETDUO i bridge mod

Pozdrav svima!!!
jel je neko uspel spojiti dodatni ruter koji bi podizal PPPoE konekciju umesto da svaki put klika PPPoE ikonu na kompu?

ja imam netgear WPB824 v2 i jednostavno mi se ne zeli spojiti, tj. ne vidi iskonov siemens. probal ja i probal frend i nejde.

i jos uvek mi nije jasno da iskon inzistira na tom bridge modu, a optima za carnetove usere ne.

kakva su iskustva ljudi na drugim mrezama sa tim carnetovim internetom?
mzex je offline   Reply With Quote
Staro 04.03.2010., 20:42   #10
RimtuTiTuki
Premium
Moj komp
 
RimtuTiTuki's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Rijeka
Postovi: 1,514
Citiraj:
Autor mzex Pregled postova
Pozdrav svima!!!
jel je neko uspel spojiti dodatni ruter koji bi podizal PPPoE konekciju umesto da svaki put klika PPPoE ikonu na kompu?
Meni je uspjelo sa Netgear RP614 v4

Stvarno nisam ništa posebno podešavao... bilo koji lan port na siemensu spojiš na wan port na negearu, upišeš postavke u netgearov router, i to je to...

No nije proradilo iz prve... dapače, proradilo je iz jedno 20tog pokušaja i nakon bezbroj resetiranja oba rotera. Nemam pojima zašto, ali od onda radi bez problema.

Imam pitanje za sve na Carnetu... da li vam net šteka u zadnjih tjedan dana... meni kao da je blokiran dio prometa.

ovo su mi rezultati sa speedtest.net-a
-normalno unutar hrvatske, dakle nije do parice...


i onda kad pokusam bilo gdje van hrvatske dobijem ovo.


Prestrašno... ne možeš ni link na youtube-u pogledati. Ali ono što me totalno zbunjuje je da sa Rapishare-a mogu skidati punom brzinom.
RimtuTiTuki je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 08.03.2010., 13:51   #11
sever69
Premium
 
sever69's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Međimurje
Postovi: 24
Citiraj:
Autor RimtuTiTuki Pregled postova
Imam pitanje za sve na Carnetu... da li vam net šteka u zadnjih tjedan dana... meni kao da je blokiran dio prometa.

ovo su mi rezultati sa speedtest.net-a
-normalno unutar hrvatske, dakle nije do parice...


i onda kad pokusam bilo gdje van hrvatske dobijem ovo.


Prestrašno... ne možeš ni link na youtube-u pogledati. Ali ono što me totalno zbunjuje je da sa Rapishare-a mogu skidati punom brzinom.
Ja sam na OptiCARNETu, imam isti problem, već oko mjesec dana. Zvao sam SZK prvo Optime, gdje je sve bilo OK, pa SZK CARNETa, gdje su mi se čudili, da to prvi put čuju, ali su rekli nek pričekam par dana, da će nadograđivat sustav, kaj god da to značilo. Nakon tog dana je sve bilo ok, ali ne zadugo, naime, već tjedan dana ista priča...

Zagreb, sve radi super...


ali inozemstvo, koma...




Ništ nam ne preostaje nego gnjavit SZK CARNETa, osim ako netko ima kakvu drugu ideju.
sever69 je offline   Reply With Quote
Staro 08.03.2010., 14:37   #12
MixLix
Premium
 
MixLix's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2009
Lokacija: ZG
Postovi: 114
meni su i iz iskona i iz carneta rekli da carnet nadograđuje sustav te da će biti bolje... al ne nadam se tome :P
MixLix je offline   Reply With Quote