Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Svaštara
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 25.06.2022., 13:12   #3781
M.Vlahovic
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 873
Je li netko radio diy čišćenje klime. Bas da se isparivač ocisti?
Gdje kupiti koje sredstvo za to?
M.Vlahovic je offline   Reply With Quote
Staro 25.06.2022., 13:37   #3782
geronimo_2
Premium
Moj komp
 
geronimo_2's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Rijeka / Grobnik
Postovi: 3,922
na jubitu imas puno videa kak se radi pravilno. samo prvo provjeriti dali imate standardni ventilator sa vijkom na njemu koji se odvoda da se odvoji sa osovine motora. ako vijak nije na ventilatoru onda je prevelika muka i rizikirate shebat nesto (desilo mi se na electrolux-u).


sredstva od ZEP-a iz mbfrigo-a koristim. pjenu i sprej. isparivac se dobro nasprica pjenom, pusti 15ak min da "pojede", isperem sa destiliranom vodom i spricom (ona koju napumpas), pustim pol ure da se posusi i ocjedi. pospricam sa ZEP sprejem za dezinfenkciju i to je to. plastike koje se skidaju i kadicu za kondenzat operem u kadi. ostale komade prebrisem krpicom/papirom i alkoholom. komplet treba skidat i prat mozda svakih 3-4g i to je i serviser rekao (to oni zovu veliki servis lol). naravno ako se svake godine cisti kak spada, znaci sve ovo gore opisano, al bez skidanja ventilatora sto zahtjeva povlacenje isparivaca 10cm da se dobije mjesta za izvuc doticni.



nakon ovoga klima je ko nova.


https://www.youtube.com/watch?v=2e6by0tV8h4


https://www.youtube.com/watch?v=oMzrVOxkaDU


https://www.youtube.com/watch?v=11jtzT2UFfg
geronimo_2 je offline   Reply With Quote
Staro 25.06.2022., 13:45   #3783
zgmmax
(-(-(-(--)-)-)-)
Moj komp
 
zgmmax's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,617
Citiraj:
Autor zgmmax Pregled postova
Preporuka za samsung servis u Zagrebu koji radi ugradnju klime?

Uzo sam klimu još prošle godine i sada sam pri kraju renovacije sa stanom pa bi ju sada htio ugraditi.
Ponavljam..
Zna netko tko ugrađuje Samsung klime u Zagrebu?

Pitao samsung support i svi koje su naveli rade samo servis ne i montažu.

Klimu sam uzeo preko klimakoncepta prije jedno pola godine i oni su preporučili https://www.dd-service.hr/
I onak...nemam baš povjerenja u njih
zgmmax je offline   Reply With Quote
Staro 25.06.2022., 15:04   #3784
Lika091
Premium
Moj komp
 
Lika091's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Zagreb - Brinje
Postovi: 786
Marka nije bitna, to obično razna ekipa u fušu odradi

Poslano sa mog SM-A528B koristeći Tapatalk
Lika091 je offline   Reply With Quote
Staro 25.06.2022., 16:19   #3785
zgmmax
(-(-(-(--)-)-)-)
Moj komp
 
zgmmax's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,617
Treba mi radi garancije ovlašteni servis.
zgmmax je offline   Reply With Quote
Staro 29.06.2022., 12:07   #3786
J*man
Premium
Moj komp
 
J*man's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: Slatina
Postovi: 53
Je li se itko susreo s problemom da klima ima dvije unutarnje jedinice, gdje jedna normalno hladi dok druga uopće ne hladi.

Kad upalimo bilo koju unutarnju jedinicu, vanjska se uredno upali, međutim jedna unutarnja jednostavno ne hladi.

Prošle godine smo imali isti problem, bio je majstor i provjerio je da li ima dovljno plina i bilo je dovljno. Klima je Valliant i radila je sigurno 10 godina bez problema, sve do prošle godine.
__________________
~ rock vive y no muere ~
J*man je offline   Reply With Quote
Staro 29.06.2022., 12:54   #3787
okarm
Premium
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 755
Citiraj:
Autor zgmmax Pregled postova
Ponavljam..
Zna netko tko ugrađuje Samsung klime u Zagrebu?

Pitao samsung support i svi koje su naveli rade samo servis ne i montažu.

Klimu sam uzeo preko klimakoncepta prije jedno pola godine i oni su preporučili https://www.dd-service.hr/
I onak...nemam baš povjerenja u njih
tkalec ing, kajzerica
okarm je offline   Reply With Quote
Staro 29.06.2022., 14:23   #3788
strgani
Premium
 
strgani's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Zagreb-Križevci
Postovi: 554
Pozdrav,

trebali bi mojima uzeti klimu, 80ak kvadrata je kuća, trebali bi jednu unutarnju jedinicu za dnevni/kuhinju i drugu za spavaće sobe.
Dal je bolje opcija uzimat sa zasebnim vanjskim jedinicama ili uzeti split?

Također, gdje je najbolje za uzeti da je i ugradnja brza i kvalitetna? Uzeo sam na ekupi, čekao par tjedana pa vratio jer su rekli da ne bude uskoro ugradnja.
strgani je offline   Reply With Quote
Staro 29.06.2022., 14:28   #3789
Lewis
Freelancer
Moj komp
 
Lewis's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Bilje (Osijek)
Postovi: 4,945
Je... tako je kad se uzima klima u sred ljeta, dobit majstora za ugradnju (ili popravak nedaj boze) sad je lutrija. To se inace radi u 4 mjesecu kad jos nije guzva a nije vise hladno vani.
Ali OK sta je tu je sad mozda najbolje da zoves firme koje se bave ugradnjom na tvojoj lokaciji/okolici i vidis ko ti nudi ugradnju najbrze ako kupis kod njih klimu...

Sto se tice split sistema vs vise vanjskih jedinica taj sistme je svaki put kad sam gledao ispadao skuplje nego svaka zasebno, neznam zasto ali tak je bilo...
__________________
RS1 - MB: WS X299 Asus Sage, CPU: i7 9800X, RAM:128GB, GPUs: 3*RTX 3090 24GB
RS2 - MB:Asus X99-E WS, CPU: i7 6850K, RAM:128GB, GPUs: 2*RTX 4090 24GB
Lewis je offline   Reply With Quote
Staro 29.06.2022., 14:34   #3790
strgani
Premium
 
strgani's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Zagreb-Križevci
Postovi: 554
Citiraj:
Autor Lewis Pregled postova
Je... tako je kad se uzima klima u sred ljeta, dobit majstora za ugradnju (ili popravak nedaj boze) sad je lutrija. To se inace radi u 4 mjesecu kad jos nije guzva a nije vise hladno vani.
Ali OK sta je tu je sad mozda najbolje da zoves firme koje se bave ugradnjom na tvojoj lokaciji/okolici i vidis ko ti nudi ugradnju najbrze ako kupis kod njih klimu...

Sto se tice split sistema vs vise vanjskih jedinica taj sistme je svaki put kad sam gledao ispadao skuplje nego svaka zasebno, neznam zasto ali tak je bilo...
Ma uzeli početkom petog mjeseca, poludio sam kad sam čeko duže od mjesec dana, a neće ti niko reć zašto zapravo ne dolaze.
Hvala na infu za split sustave.
strgani je offline   Reply With Quote
Staro 29.06.2022., 14:38   #3791
OuttaControl
Premium
Moj komp
 
OuttaControl's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Dalmacija
Postovi: 5,217
Jeftinije ti je odvojeno... a ako uzmes multi onda ces imat jednu vanjsku, i ako crkne ta jedna vanjska nista nece radit.

Ja iskreno nisam vidio apsolutno nikakav benefit multi split sustava osim sto je ljepse jer vanka imas jednu vanjsku
OuttaControl je offline   Reply With Quote
Staro 29.06.2022., 14:51   #3792
brodjo
Playmaker
Moj komp
 
brodjo's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Osijek/Wien
Postovi: 1,630
Jel ima itko ovdje mobilnu klimu ili da makar može preporučiti neku?

Znam da su sranje i da ih nitko ne želi uzeti ispred klasične kombinacije vanjske i unutrašnje jedinice, al s obzirom da živim u Beču, ovdje postoji pravilo da se ne smiju postavljat vanjske jedinice jer narušavaju izgled fasade

Klima bi bila u spavaćoj (zbog prozora za odvod) koja je 13m2, i bilo bi dobro da malo ohladi i dnevni boravak koji je 27m2 odmah pored. Inače zgrada ima vrhunsku vanjsku izolaciju.

Što se tiče ponude, vidio sam da su Delonghi Pinguino modeli dobri na testovima, ima i Midea silent cool 26. Piše da su obje za do 80m3 prostora, visina stropa je 2,5m, tako da ispadnu obje sobe 100m3, ne znam jel bi onda obavezno morao uzimat jači model, ili bi ti jači onda bili overkill za taj prostor.
__________________
brodjo je offline   Reply With Quote