Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > Mreže
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 09.01.2017., 18:57   #1621
robimarko-bug
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jul 2013
Lokacija: Tenja(Osijek)
Postovi: 1,071
Koji si ruter uzeo?
Ja imam Edgerouter X i sve je stabilno,Speedport sam izbacio nakon par dana.
robimarko-bug je offline   Reply With Quote
Staro 09.01.2017., 18:59   #1622
BUG
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: CROATIA
Postovi: 63
TP-LINK WDR4300
BUG je offline   Reply With Quote
Staro 09.01.2017., 20:59   #1623
skalar
Premium
Moj komp
 
skalar's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2015
Lokacija: zagreb
Postovi: 1,572
Citiraj:
Autor robimarko-bug Pregled postova
Koji si ruter uzeo?
Ja imam Edgerouter X i sve je stabilno,Speedport sam izbacio nakon par dana.
može bilo koji ruter za brzine do 100,za 200 mora biti gigabitni jedini uvijet je taganje,odnosno mogučnost postavljanja vlan id-a,bilo koji na tržištu će radit bolje od speedporta,preporuka moja zbog jednostavnosti postavljanja bi bila neki od asusovih RT modela.
skalar je offline   Reply With Quote
Staro 09.01.2017., 23:01   #1624
robimarko-bug
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jul 2013
Lokacija: Tenja(Osijek)
Postovi: 1,071
Edgerouter X sam nabavio za smiješne pare kao i Edgerouter Lite koji mi obavlja druge stvari.
Postavljanje je jednostavno,no definitivno nije na razini klik tu i gotovo.

Meni je lako jer koristim samo internet,mislim paket je i s telefonom ali ga uopće nisam ni postavio jer ga ne koristim.

Jednom kada ga postaviš rebootaš ga samo pri upgradeu firmwarea.
robimarko-bug je offline   Reply With Quote
Staro 10.01.2017., 09:32   #1625
Disco
Prvoklasni Krkan
Moj komp
 
Disco's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Rijeka
Postovi: 4,434
Evo ja dobio ovo cudo nedavno (speedport, fw 039), i meni se cini da radi OK. Dosada koristio ovaj:



I nisam primjetio neku razliku u jacini wifi singala, tj cini mi se da je ovaj cak mrvu jaci...znam da su to sve smeca, ali zasada za moje potrebe dovoljan.
__________________
Slobodno me dodajte na PSN
Disco je offline   Reply With Quote
Staro 10.01.2017., 19:41   #1626
Papandopulo
Registered User
 
Papandopulo's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2016
Lokacija: Kvatrić, Zagreb
Postovi: 104
I ja sam dosta zadovoljan Speedportom... koristim ga još od 2. mjeseca. Što se WLAN-a tiče koristim ga samo na Smart TV-u, a budući da je televizija u istoj prostoriji gdje i router, onda to baš i nije neki pokazatelj kvalitete signala. Al da me služi - služi me. Iako bih volio u bliskoj budućnosti nabaviti jedan Asus router, ima li ko kakav savjet?
__________________
http://forum.pcekspert.com/faq.php

Zadnje izmijenjeno od: Nikky. 11.01.2017. u 12:45. Razlog: Ne treba quote za post poviše
Papandopulo je offline   Reply With Quote
Staro 11.01.2017., 09:58   #1627
skalar
Premium
Moj komp
 
skalar's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2015
Lokacija: zagreb
Postovi: 1,572
ASUS RT-AC1200G+ je ok ruter bar po ocjenama ljudi sa foruma koji su ga kupili 571kn (najniža cijena) ujedno i najeftiniji asusov ac ruter,nedostatak je da si osuđen na stok odnosno asusov orginal firmware,s obzirom da merlin dorađuje asusove firmware i u pravilu uvijek su njegovi nešto bolji imaju nešto više mogučnosti.
skalar je offline   Reply With Quote
Staro 11.01.2017., 10:14   #1628
VKR77
Registered User
 
Datum registracije: Mar 2016
Lokacija: Rijeka
Postovi: 39
Što je stvarni uzrok nestabilnosti Speedporta

Do pojave ovog uređaja nisam niti znao koji router imam, svi su mi bili uglavnom prihvatljivog ponašanja. Molio bi sve kolege na kritiku i mišljenje napisanog jer nam je svima u interesu da sagledamo kakav je ovaj uređaj, prednosti/nedostaci, opasnosti i što možemo od njega očekivati.
Dolazim iz SW svijeta pa ću samo kratko proći komunikacijske principe. Networking odnosno komunikacije nisu ništa drugo nego razmjena podataka između dva end pointa. U samoj biti imamo send/receive na svakoj strani svakog end pointa. Da bi mogli zaključiti o čemu se radi bitno je razlikovati dva osnovna stanja na svakoj strani end pointa. Tako imamo half-open According to RFC 793, i half-closed end point.
Ta stanja su osnovni uzrok zašto tipične komunikacije, citiram "Asynchronous transmission is used commonly for communications over telephone lines." . U SW svijetu osim za informatičare početnike, synchronous komunikacija se više odavno ne koristi, sve je asynchronous kao što bi trebale biti i naše telefonske linije, odnosno kakve su bile prije pojave Speedporta.
Da bi svi lakše razumjeli koji je synchronous problem uzmimo ono što znamo, zato ću navesti što smo većina nas sa lošim paricama mogli primijetiti i što sam napisao u prethodnom postu:
1. U svim špicama uređaj prestane komunicirati bez nekog info, zovem helpdesk i dobio odgovor da njima svijetle lampice.
Ovo je tipično synchronous ponašanje koje ne može upravljati sa stanjima na end pointu half open/close. Kako je sam LAN obično synchronous, imamo blokiranje istog..
2. Uređaj je vrlo lako pucao kod uploada i nakon toga sam morao restartati računalo, malo čudno ?
Ovo je također tipično synchronous ponašanje, prilična tlaka..
3. Učitavao bi web stranice bez djelova stranice, često bez slika ali i bez texta ?
Ovo je tipično synchronous ponašanje.. Ovo je opasno stanje jer imamo gubitke podataka, a ukazuje na to da je neki razvojni developer iz FW svijeta koristeći timeout i restartao konekciju ne vodeći brigu o podacima koje je izgubio. Mogli bi slobodno reći da je ovo opasno i nedozvoljeno stanje. Ovdje se otvara i još jedno pitanje jer će inaće asynchronous app iz SW svijeta ponavljati prekinute prijenose i tako čemo dobiti veće račune za istu količinu podataka.
Ovako gledano sada možemo objasniti..
Citiraj:
Autor Bluzer Pregled postova
A meni jedino Speedport može držati 10Mbit na 3,5km bez gubljenja sinhronizacije (ni ZTE, ni Siemens dok nije parica prebačena na Annex K DSLAM, ni Thomson, ni ADB)... I šta sad?
Kako je Speedport tipično synchronous device a on je i mijenjao port na centrali da bi dobio ravnicu, tako ne može imati gubitak sinhronizacije. Siguran sam da na mojim paricama ne bi imao stabilnih 1 mbit/s.
Za synchronous komunikaciju potrebni su daleko manji resursi samog uređaja jer je to prva komunikacija dok se nije niti znalo što komunikacije sa sobom donose, a asynchronous komunikacija je bila znanstvena fantastika.
Na kraju možemo slobodno reći da je osnovni uzrok nestabilnosti ovog uređaja, jer je netko na inaće asynchronous infrastrukturu nametnuo synchronous device i dobili smo sve probleme ovakve davno zaboravljene komunikacije..
Osobno bi jako volio da je u pitanju nešto drugo što će preko noći promjeniti end point komunikaciju, koja htjeli mi ili ne mora biti asynchronous tipa..
VKR77 je offline   Reply With Quote
Staro 11.01.2017., 12:20   #1629
back2quick
Banned
 
Datum registracije: Jan 2012
Lokacija: righthere
Postovi: 441
Citiraj:
Autor VKR77 Pregled postova
2. Uređaj je vrlo lako pucao kod uploada i nakon toga sam morao restartati računalo, malo čudno ?
Ovo je također tipično synchronous ponašanje, prilična tlaka..
s obzirom da si nadrobio gluposti da sam skoro izgubio volju komentirat objasni mi molim te samo quotano:
back2quick je offline   Reply With Quote
Staro 11.01.2017., 12:26   #1630
Disco
Prvoklasni Krkan
Moj komp
 
Disco's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Rijeka
Postovi: 4,434
I nakon sto sam rekao da sam zadovaljn, jutros se ruter sam restirao na tvornicke postavke...

Jel to normalno?
Ili je to samo nek musica tu i tamo?
__________________
Slobodno me dodajte na PSN
Disco je offline   Reply With Quote
Staro 11.01.2017., 12:47   #1631
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,575
Prerano si ga pohvalio, vidiš 55 stranica sa ispravnom dijagnozom = smetje
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 11.01.2017., 12:55   #1632
hrki
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: ZG - VŽ - KR
Postovi: 279
Ha ha
hrki je offline   Reply With Quote
Staro