Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > ISP
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 26.05.2011., 14:07   #151
mdrla
Premium
Moj komp
 
mdrla's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: ZG Dubrava
Postovi: 470
ok, tnx
__________________
mdrla je offline   Reply With Quote
Staro 28.05.2011., 10:57   #152
DANCI
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: ZG
Postovi: 732
Citiraj:
Autor DJVoste Pregled postova
Bok,

Bilo koji router koji dozvoljava da se upiše pppoe konekcija unutar njega. Npr. TCom ruteri to dozvoljavaju, a lista tcom routera ti se nalazi ovdje:

http://t-com.hr/privatni/kzona/podrs...djaji_wlan.asp

Jedino kad ces umrezavat dva routera onda moraš pazit da imaju razlicit default gatway, te naravno povezat komp sa routerom kojem ces upisat podatke od carneta i to bi trebalo radit.

(Iskon router -> tvoj router s mogucnoscu upisa pppoea -> tvoji kompjuteri)

Sretno..
hvala, budem probao nabaviti ili od t-coma ruter ili cu u PC shop po novi !

i da koji ono kabel mora ici izmedu dvaju rutera, jel dobar onaj klasicni kabel kaj ide od rutera prema PC ?

i koji u koji port, jel ide od iskonovog rutera iz 1 LAN port u WAN drugog rutera ???
DANCI je offline   Reply With Quote
Staro 01.06.2011., 09:08   #153
DJVoste
Registered User
 
DJVoste's Avatar
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 35
Citiraj:
Autor DANCI Pregled postova
hvala, budem probao nabaviti ili od t-coma ruter ili cu u PC shop po novi !

i da koji ono kabel mora ici izmedu dvaju rutera, jel dobar onaj klasicni kabel kaj ide od rutera prema PC ?

i koji u koji port, jel ide od iskonovog rutera iz 1 LAN port u WAN drugog rutera ???
Oprostite na kasnom odgovoru, al nemam sad u zadnje vrijeme uvijek pristup netu.

Bilo koji mrežni UTP(LAN) kabel je dovoljan i nije bitno na koji se port spoji u iskonov routeru, al treba pazit u koji port se spaja na Tcomovom ukoliko ga koristite, jer kod nekih modela tcom rotuera jedino su lan1 i lan2 za internet dok druga dva su za iptv pa bi na to trebalo pripazit.

lp,
DJVoste je offline   Reply With Quote
Staro 03.06.2011., 01:34   #154
DANCI
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: ZG
Postovi: 732
Citiraj:
Autor DJVoste Pregled postova
Oprostite na kasnom odgovoru, al nemam sad u zadnje vrijeme uvijek pristup netu.

Bilo koji mrežni UTP(LAN) kabel je dovoljan i nije bitno na koji se port spoji u iskonov routeru, al treba pazit u koji port se spaja na Tcomovom ukoliko ga koristite, jer kod nekih modela tcom rotuera jedino su lan1 i lan2 za internet dok druga dva su za iptv pa bi na to trebalo pripazit.

lp,
najljepsa hvala !
DANCI je offline   Reply With Quote
Staro 06.06.2011., 13:37   #155
Lukah
Registered User
 
Datum registracije: Jun 2009
Lokacija: Zg
Postovi: 12
Može li mi netko dati link za neki tutorial ili objasniti ovdje kako da sredim da mi mreža (iskon duo carnet) više ne bude u defaultnom bridge modeu?
Zanima me zato što bih se želio spojiti i mobitelima i bilo kojim laptopom na mrežu, a ovako ne mogu. Imam 2 komada Siemens Gigaset SX763 WLAN dsl rutera. Jedan od ta dva trenutno radi i u defaultnom je bridge modeu. Na mrežu se povezujem s više računala preko različitih identiteta.

Zadnje izmijenjeno od: Lukah. 09.06.2011. u 15:39.
Lukah je offline   Reply With Quote
Staro 06.06.2011., 16:19   #156
borisko
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2008
Lokacija: .com
Postovi: 519
Nije
borisko je offline   Reply With Quote
Staro 09.06.2011., 15:38   #157
Lukah
Registered User
 
Datum registracije: Jun 2009
Lokacija: Zg
Postovi: 12
Ma mora postojati način..
Lukah je offline   Reply With Quote
Staro 10.06.2011., 08:36   #158
Sale_BJ
Premium
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: Bjelovar
Postovi: 30
Mislim da je u ovoj temi već više puta napisano, a vjerojatno kada bi i search koristio se može pronaći još koja zasebna tema. Uložiti 100tinjak kuna, kupiti router koji će podizati konekciju preko ovog SX763.
Sale_BJ je offline   Reply With Quote
Staro 10.06.2011., 11:34   #159
frgh
Registered User
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 39
dobro, ja sam kupio airlive ip-1000r v2
koji podrzava ppoe konekciju i jos ne mogu sloziti router mod na njemu...
frgh je offline   Reply With Quote
Staro 10.06.2011., 13:00   #160
Lukah
Registered User
 
Datum registracije: Jun 2009
Lokacija: Zg
Postovi: 12
Imam 2 sx763 (iskon i tcom) i nikako ne mogu postaviti stvar tako da radi.
Lukah je offline   Reply With Quote
Staro 15.06.2011., 22:14   #161
Markiz
Registered User
 
Datum registracije: Oct 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 20
Iskon carnet.duo, speedtouch i PPPOE problemi

Pozdrav

Dakle imam 2 problema.

Prvi:
zaboravio budala šifru od routera, ne mogu mu pristupiti sada. Imam konfigurirano static ip i neke portove, ali ako treba resetirati, tko ga hebe, neka bude. Kako? koja će mi biti šifra onda?

Drugi:
kako se mobitelom spojiti na net preko routera sa PPPOE (carnet aai@edu račun)? može li se nekako na routeru "napraviti" taj račun, pa da mi se mobitel spaja samo na router, a da router obavlja ovu dodatnu autorizaciju? usput bi dobro došlo i za komp, da nemoram stalno manualno klikati na connect.

OS je W7, ako išta to znači. Prvo sam danas potrošio sat vremena da mi se lijenčine iz iskon tehničke podrške sa 062101010 jave (to sam zvao ovo za mobitel), da bi mi neka tuka prvo rekla da je to nemoguće jer se samo 1 uređaj može spojiti na mrežu sa istim podacima. što naravno nije istina. mislim, za normalne SZK nekako prihvaćam da primaju svakakve tutume koji jedino znaju napamet recitirati par unaprijed naučenih fraza, ali u SZK to ne bi smio biti slučaj..

Uglavnom, ako netko može pomoći, to bi bilo mnogo dobro.
Markiz je offline   Reply With Quote
Staro 16.06.2011., 11:45   #162
sony_ericsson
Premium
Moj komp
 
sony_ericsson's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2010
Lokacija: Đakovo
Postovi: 51
istice mi ugovor na optimi za mjesec dana.. pa razmisljam o prelasku na iskon ili h1, pa me zanima kolko je pouzdan iskon... moze mi neki korisnik rec dal je brzina ok i koliki je ping.. uzeo bi Iskon.DUO Smart internet 5mbps pa me zanima dal brzina i bude tolka.. i dal dolazi do pucanja veze i koliko cesto..

http://www.iskon.hr/za_kucu/iskon_duo/internet_telefon
sony_ericsson je offline   Reply With Quote
Staro 16.06.2011., 12:45   #163
Markiz
Registered User
 
Datum registracije: Oct 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 20
Citiraj:
Autor Markiz Pregled postova
Pozdrav

Dakle imam 2 problema.

Prvi:
zaboravio budala šifru od routera, ne mogu mu pristupiti sada. Imam konfigurirano static ip i neke portove, ali ako treba resetirati, tko ga hebe, neka bude. Kako? koja će mi biti šifra onda?

Drugi:
kako se mobitelom spojiti na net preko routera sa PPPOE (carnet aai@edu račun)? može li se nekako na routeru "napraviti" taj račun, pa da mi se mobitel spaja samo na router, a da router obavlja ovu dodatnu autorizaciju? usput bi dobro došlo i za komp, da nemoram stalno manualno klikati na connect.

OS je W7, ako išta to znači. Prvo sam danas potrošio sat vremena da mi se lijenčine iz iskon tehničke podrške sa 062101010 jave (to sam zvao ovo za mobitel), da bi mi neka tuka prvo rekla da je to nemoguće jer se samo 1 uređaj može spojiti na mrežu sa istim podacima. što naravno nije istina. mislim, za normalne SZK nekako prihvaćam da primaju svakakve tutume koji jedino znaju napamet recitirati par unaprijed naučenih fraza, ali u SZK to ne bi smio biti slučaj..

Uglavnom, ako netko može pomoći, to bi bilo mnogo dobro.

dakle kažu mi sada u iskon tehničkoj podršci da je u routerima koji dolaze sa carnet paketima isključen routing mode. Može preporuka za neki router koji to podržava?
Markiz je offline   Reply With Quote