Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Storage > Diskovi SSD/HDD
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 14.10.2011., 12:53   #1
The_Rock
Registered User
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Rijeka
Postovi: 35
Seagate RMA

Bok ljudi,

jucer mi je doticni hard prestao radit. Sve je radilo normalno, SMART nije nista pokazao dan prije.
Cim sam drugi dan upalio komp, stao mi je odmah na "prvoj stranici" (nakon prikaza memorija, kad treba prepoznat diskove). I cuje se zvuk...motora? Nisam siguran. Uglavnom radi "bzzzt bzzzt bzzzt" u redovitim intervalima. Kao da ga zeli pokrenut, a ne moze.

Da li se to jos nekako moze spasit? Elektroniku zamjenit ili tako nesto?

Garanciju u Linksu vise nemam (proslo je 3 god), ali imam kod Seagate-a do 2012. Jel se isplati slati disk na popravak? Novi dodje oko 300kn.

Jos nesto: Dva dana prije sam provjerio jedan od ventilatora od kucista (cudno je zvucio zbog prasine, blabla). Komp je bio upaljen.
Kad sam s time zavrsio, zatvorio sam kuciste i -slucajno- sa poklopcem kucista dotaknuo onaj okvir koji drzi CD/DVD-uredjaje. Zabljesnuo je staticki elektricitet i komp se resetirao - i BIOS takodjer. BIOS sam opet namjestio kako treba i sve je radilo normalno... do jucer, kad je crko hard. Meni se cini da sam ga vec tu pomalo skurio
The_Rock je offline   Reply With Quote
Staro 14.10.2011., 12:59   #2
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,326
Promjena elektronike ne pali. Pošalji ga Seagate-u. Neće ti ga popraviti nego ti poslati novi tako da se slobodno možeš pozdraviti s podacima koji su na njemu.
Tebi nešto ne štima s uzemljenjem kompa jer ne bi imao iskre i pri dodiru metala s kućištem.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 14.10.2011., 13:29   #3
The_Rock
Registered User
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Rijeka
Postovi: 35
Podatke sam spasio dan prije (ipak sam se malo prestrasio ). Znaci to nije problem.
A za uzemljenje ne znam, ne razumijem se previse u to

Sto se tice zamjene: Da li se placa carina na takve stvari?
The_Rock je offline   Reply With Quote
Staro 14.10.2011., 14:29   #4
tor
Administrator
Moj komp
 
tor's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Sesvete
Postovi: 15,944
jok...slao ja nedavno dva komada. Odi u najbližu poštu, dobro ih spakiraj i pošalji u Beč, to ja najbliže od njih. Poštarina, obična, ti je negdje 30-ak kuna za 1 disk, no prije svega na njihovim stranicama moraš pokrenuti RMA proceduru.
http://www.seagate.com/ww/v/index.js...00dd04090aRCRD
kad bude sve gotovo i diskovi dođu u HR, samo na DHL ili tko već carini (jave ti se oni, ne brini) šibneš prepisku mailova sa seagateom i sve rješeno. Ne plaćaš carinu, porez ništa....
tor je offline   Reply With Quote
Staro 15.10.2011., 00:25   #5
The_Rock
Registered User
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Rijeka
Postovi: 35
E hvala onda
The_Rock je offline   Reply With Quote
Staro 19.10.2011., 07:44   #6
Visage
8-bit Gen.
Moj komp
 
Visage's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Giethoorn - ZG
Postovi: 3,104
Citiraj:
Autor tor Pregled postova
jok...slao ja nedavno dva komada. Odi u najbližu poštu, dobro ih spakiraj i pošalji u Beč, to ja najbliže od njih.
Vrlo zanimljivo. Ne znam koliko ti je poznato, ali do koju godinu, Seagate je bio jedini proizvodjac koji Kroejsu nije htio uvesti kao zemlju slanja od krajnjeg korisnika. Prije podosta godina sam Autronicov servis nazicao da uz svoje primke, posalju i moje dva SCSI-a. Bas mi je drago da se Seagate sabrao, jedino sto se treba vratiti na radar starim povjerenjem


Citiraj:
Autor tor Pregled postova
šibneš prepisku mailova sa seagateom i sve rješeno. Ne plaćaš carinu, porez ništa....
Mada nitko ne voli hvaliti birokraciju i ine mehanizme gubljenja zivaca... ali posebno postanski dio carine i njihovog postupanja, uvelike je evoluirao u kratkom vremenu. Jasno i brzno predocavanje (posebno ako si bistar s papirima) i vrlo malo zavrzlame. Osim endema odbjegnute Amazonke iz Branimirove i njenih ozloglasenih metoda, stvari su se dosta pomakle na bolje.

I vjeruj mi, boldani dio koji si napisao, takodjer je dio sabiranja medju njima. Jer samo nekoliko godina unazad, takve fleksibilnosti i shvacanja korisnickog razloga slanje, je pocesto bio nepostojeci. Moglo ti se vratiti bez problema, a mogao si i uredno biti treriran, kao da si kupio svoj disk ponovo

Jasno, tude sluzi prijateljstvo s pokojom spedicijom pa se nisam uzurujavao, ali da vidis koliko je bilo psovanja u Branimirovoj, kad su likovi shvatili da su im ispostavili racun za (cijenom) maltene kupovinu novog diska
Visage je offline   Reply With Quote
Staro 19.10.2011., 08:01   #7
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Citiraj:
Autor Visage Pregled postova
Jasno, tude sluzi prijateljstvo s pokojom spedicijom pa se nisam uzurujavao, ali da vidis koliko je bilo psovanja u Branimirovoj, kad su likovi shvatili da su im ispostavili racun za (cijenom) maltene kupovinu novog diska
Sa njima (HP Otpremništvo) nitko očito nije prošao a da nije morao galamiti, svađati se i skoro potući se. ja bio službeno tamo pred jedno 3 tjedna... umalo me milicija u haps otpeljala
Brko je offline   Reply With Quote
Staro 19.10.2011., 08:03   #8
tor
Administrator
Moj komp
 
tor's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Sesvete
Postovi: 15,944
he, he - sve znam, od carine i njihovih sranja, pa do "fleksibilnosti" seagatea. No, od kad im se desilo sranje s .11 serijom, sve je naglo krenulo na bolje
Na prvi mail sam dobio dogovor u roku par minuta, s točnim uputama što i kako. I nakon toga je sve išlo i završilo jednostavnije nego kupovina kruha u pekari u kvartu
A ovaj dio s DHL-om je prošao još brže i bezbolnije. Dobio poziv, objasnio liku da je RMA u igri, čim je to čuo, samo je izjavio - pošaljite mi mailove. Slijedeći dan su me diskovi stigli doma na adresu, tak da se stvarno ne mogu žaliti. Pogotovo kada se sjetim kemije od prije, kao što si i napisao, nikad ne znaš kako će završiti primitak
tor je offline   Reply With Quote
Staro 29.11.2011., 11:29   #9
mustang2
Registered User
 
Datum registracije: Nov 2011
Lokacija: Križevci
Postovi: 11
Seagate RMA

Seagate Barracuda 7200.11 320GB krepao prije mjesec dana sada me zanima RMA postupak i pomoc oko toga posto mi je to prvi puta.
mustang2 je offline   Reply With Quote
Staro 29.11.2011., 12:32   #10
domy_os
EMP moderator
 
domy_os's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Osijek
Postovi: 18,395
__________________
"Kako su krojači novog svjetskog poretka uspjeli u tako kratko vrijeme slomiti intelektualne sposobnosti društva, uništiti kritičku svijest i ljudima nametnuti izvrnutu logiku?"

Nisu slomili u kratko vrijeme. Slamali su godinama, desetljećima pa i stoljećima. Svaka odgledana epizoda Big Brothera, svaki dečko koji ne zna niti promijeniti žarulju, a kamoli uzeti sjekiru i pocijepati drva, svaka cura koja misli da je briga za vlastitu obitelj robija, ali rad za par tisuća kuna u korporaciji 12 sati dnevno blagodat, svako promicanje terora političke korektnosti, svaka podrška promociji svih oblika poremećenosti… Sve to nas je dovelo do ovdje. Korona je samo zakucavanje lopte u gol nakon što je obrana već izigrana i golman odletio u prazno.




Lenovo ThinkPad T14 Gen 2 + Lenovo ThinkPad Universal Thunderbolt 4 Dock

CPU: Intel Core i7-1165G7 @ 2.8 GHz
RAM: 2 x 16 GB DDR4-3200
SSD: Samsung 970 EVO Plus 2 TB NVMe M.2
LCD: 14" FHD IPS 400nits Low Power
WLAN: Intel Wi-Fi 6 AX201
WWAN: Quectel EM120R-GL 4G LTE CAT12
OS: Windows 11 Pro

LCD monitor: AOC AG493UCX
Keyboard: Razer Huntsman V2 Analog
Mice: Logitech G502 Proteus Spectrum
SB: Mackie Onyx Producer 2x2
Speakers: 2 x JBL LSR305
MFP: Canon Pixma MP240
NAS: Synology DS420+ with 4 x WD Red Pro 8 TB
HDD Dock: LC Power LC-DOCK-U3-CR + 12 x Hitachi/Samsung/Seagate/WD 1/2 TB

domy_os je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 29.11.2011., 14:19   #11
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,326