Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Mobilno > Smartphone uređaji i mobiteli
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 15.12.2015., 17:27   #2821
Princ288
Premium
Moj komp
 
Princ288's Avatar
 
Datum registracije: May 2012
Lokacija: Zagreb
Postovi: 848
Meni je izbor izmedu iosa i androida ovisan o mojim potrebama. Kad trebam mob kao kameru, music player, mob koji odlicno radi onda ios i za to jos imam 5icu koja radi sasvim solidno. A kad trebam vrtjet hrpu zipova, rarova, dokumenata, videa na dnevnoj bazi i ne muciti se sa prenosenjem, explorerom onda android. Jos moram nac svrhu za microsoft.
Princ288 je offline   Reply With Quote
Staro 15.12.2015., 17:40   #2822
jacobbb
Premium
Moj komp
 
jacobbb's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: somewhere
Postovi: 540
Citiraj:
Autor Mileni Pregled postova
A S6 ce cijena samo padati. Kao i ostalim androidima. Pa ako ti se vec ni S6 nije dopao, izbor ti je velik, a dosta love ostaje u dzepu
Ma svidio se meni S6 (edge), u tih skoro osam mjeseci korištenja stvarno nisam uspio naći gotovo niti jednu zamjerku, ni po funkcijama ni po izgledu. No "problem" je kod mene što mi brzo sve to dosadi pa ih volim češće promijeniti. Pošto nisam nikad bio na iOS-u (uvijek mi je on bio odbojan, barem koliko sam vidio kod drugih) kako je eto među zadnjima sad izašao upravo iPhone odlučio sam se za njega, čisto da probam. Ne želim pljuvati po uređaju, ali zaista najiskrenije nije mi bilo ni na kraj pameti da je uređaj toliko ograničen (zatvoren) za štošta što u android svijetu gledam kao nešto normalno, što naprosto mora biti. Evo već sad ima skoro tjedan dana otkako se igram sa njime, googlam, čitam forume, youtube klipove gledam i još uvijek nisam došao do odgovora na masu stvari koje sam koristio prije i koji su na androidu namješteni u roku 10min.

Što se cijene tiče, cijene im u biti istom brzinom padaju. Ja sam svoj S6 edge kupio prvi dan kad je došao u HR (travanj 2015) za 7500 kuna i prije 10tak dana prodao za 4000. Sad sam za iPhone 6s od 64Gb opet platio 7500 kuna a sad gledam na njuškalu taj od 64Gb se već prodaje oko 5500 kuna. Za par mjeseci kad bude došao Galaxy S7 (travanj 2016) i ovaj moj iPhone 6s će pasti na 4000 kuna. Dakle na istom sam gubitku.

Nego, da se vratim ontopic. Napravio sam ono što mi je coconut preporučio i preko mp3tag-a svima ispravio ime albuma i sad sve stoji u istom folderu, što je odlično. No kako sad da dobijem track number, on u tom folderu mi je sve poredao po abecedi i svima stoji "2" ispred naziva iako je na SVIM fajlovima uredno označen track number. Googlam i nalazim da je nešto Apple tu mijenjao?
jacobbb je offline   Reply With Quote
Staro 15.12.2015., 18:29   #2823
Mileni
Premium
 
Mileni's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: zg
Postovi: 1,554
Citiraj:
Autor jacobbb Pregled postova
Ma svidio se meni S6 (edge), u tih skoro osam mjeseci korištenja stvarno nisam uspio naći gotovo niti jednu zamjerku, ni po funkcijama ni po izgledu. No "problem" je kod mene što mi brzo sve to dosadi pa ih volim češće promijeniti. Pošto nisam nikad bio na iOS-u (uvijek mi je on bio odbojan, barem koliko sam vidio kod drugih) kako je eto među zadnjima sad izašao upravo iPhone odlučio sam se za njega, čisto da probam. Ne želim pljuvati po uređaju, ali zaista najiskrenije nije mi bilo ni na kraj pameti da je uređaj toliko ograničen (zatvoren) za štošta što u android svijetu gledam kao nešto normalno, što naprosto mora biti. Evo već sad ima skoro tjedan dana otkako se igram sa njime, googlam, čitam forume, youtube klipove gledam i još uvijek nisam došao do odgovora na masu stvari koje sam koristio prije i koji su na androidu namješteni u roku 10min.

Što se cijene tiče, cijene im u biti istom brzinom padaju. Ja sam svoj S6 edge kupio prvi dan kad je došao u HR (travanj 2015) za 7500 kuna i prije 10tak dana prodao za 4000. Sad sam za iPhone 6s od 64Gb opet platio 7500 kuna a sad gledam na njuškalu taj od 64Gb se već prodaje oko 5500 kuna. Za par mjeseci kad bude došao Galaxy S7 (travanj 2016) i ovaj moj iPhone 6s će pasti na 4000 kuna. Dakle na istom sam gubitku.
Ni blizu isto. iPhone 6 bolje drzi cijenu od s6, a izasao je prije istoga. No nevazno, iako iskreno, previse love dajes za mobitele. I za samsung, i za iPhone. Imas puno bolje nacine kupovine novih uredjaja, tj. jeftinije. Ali to je vec offtopic i to debeli pa cu i ja prestati

Citiraj:
Nego, da se vratim ontopic. Napravio sam ono što mi je coconut preporučio i preko mp3tag-a svima ispravio ime albuma i sad sve stoji u istom folderu, što je odlično. No kako sad da dobijem track number, on u tom folderu mi je sve poredao po abecedi i svima stoji "2" ispred naziva iako je na SVIM fajlovima uredno označen track number. Googlam i nalazim da je nešto Apple tu mijenjao?
Najlaksi i najbolji nacin -> iTunes. Poredaj si unutar playliste kako zelis, pa onda syncaj sa iPhoneom. I voila. Sve ce ti raditi kako si podesio
Mileni je offline   Reply With Quote
Staro 15.12.2015., 18:59   #2824
jacobbb
Premium
Moj komp
 
jacobbb's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: somewhere
Postovi: 540
Citiraj:
Autor Mileni Pregled postova
Najlaksi i najbolji nacin -> iTunes. Poredaj si unutar playliste kako zelis, pa onda syncaj sa iPhoneom. I voila. Sve ce ti raditi kako si podesio
Ne radim preko playliste već uploadam direktno u "Moja glazba". A i da stavljam u playlistu ići 20tak albuma ručno razmještat izgleda mi kao sizifov posao. Pa zar nikako ne može automatski povući redni broj pjesme?
jacobbb je offline   Reply With Quote
Staro 15.12.2015., 19:03   #2825
Mileni
Premium
 
Mileni's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: zg
Postovi: 1,554
Imao sam slican problem prije cca 5-6 godina kad sam presao na OS X. Glazba razvrstana po folderima a ja idiot odlucio isprobati iTunes. To sam rijesio na nacin da sam foldere pretvorio u playliste, a kasnije kako bih koju playlistu prebacivao na mobitel, onda bih ju i editirao. Na taj nacin nije mi oduzelo puno vremena, a sad imam preko 190GB mjuze lijepo sredjeno u iTunesu.

Isti koristim i na iOS-u, ali i na Androidu koji je vec neko vrijeme moja glavna platforma. No tu istu iTunes aplikaciju na windowsima ne mogu smisliti, spora, troma i uzasna, tako da ne znam koliko to se sve to isplati tamo sredjivati. Da si na OS X-u, rekao bih ti sredi to jednom i bit ces sam sebi zahvalan. Na windowsima? Bahh
__________________
"There he goes.One of God's own prototypes. A high-powered mutant of some kind never even considered for mass production. Too weird to live, and too rare to die"
Mileni je offline   Reply With Quote
Staro 15.12.2015., 19:09   #2826
jacobbb
Premium
Moj komp
 
jacobbb's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: somewhere
Postovi: 540
Da, Windowsi.

Isto se ježim od iTunesa. Gdje god mogu koristim Apowersoft Phone Manager koji je daleko ugodniji za korištenje.
jacobbb je offline   Reply With Quote
Staro 15.12.2015., 21:48   #2827
jacobbb
Premium
Moj komp
 
jacobbb's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: somewhere
Postovi: 540
Evo napokon sam riješio problem i sve je uploadano izravno u "Moja glazba" (a ne u playliste), sa sličicama, svi albumi u svojim folderima i ono što je najvažnije POJAVIO SE tracknumber. U čemu je bio štos, u tome što se baš mora preko iTunesa sve to podesiti, osobito ukoliko album ima recimo dva diska mora se u iTunesu ići na desni klik - učitaj informacije i tamo prekontrolirati da li je pravilno označeno broj diskova, redni broj pjesme i sl. Ukoliko nije, na iPhoneu će ispisivati sve iste redne brojeve pjesama te umjesto po rednom broju će sortirati po abecedi. Iako je to meni sve od prije bilo uredno unešeno u svaki mp3, neke sitnice u iTunes-u ipak nisu prepoznate kako spada i zato su nastajali problemi koji se u drugim programima za tagiranje mp3-a nisu vidjeli. Uglavnom, sad je sve fino posloženo, napokon.
jacobbb je offline   Reply With Quote
Staro 15.12.2015., 22:00   #2828
Mileni
Premium
 
Mileni's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: zg
Postovi: 1,554
Uzivaj. Barem kod slusanja mjuze ces uzivati ako ti vec drugo ne odgovara. Meni je cak i moj stari iPhone puno bolje rjesenje od bilo kojeg androida za slusanje mjuze (a imao sam ih hrpu).
__________________
"There he goes.One of God's own prototypes. A high-powered mutant of some kind never even considered for mass production. Too weird to live, and too rare to die"
Mileni je offline   Reply With Quote
Staro 15.12.2015., 22:20   #2829
jacobbb
Premium
Moj komp
 
jacobbb's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: somewhere
Postovi: 540
Da, to se moram složiti sa tobom. Ako je išta bolje na tom iPhone-u u odnosu na S6 onda je to zvuk (preko slušalica). Nekako je puniji, bas je jači (što se meni osobno sviđa, znam da ima ljudi kojima se to ne sviđa) te se sam zvuk može daleko više pojačat nego na S6. Sve u svemu puno bolje sve to zvuči..

Ja inače najviše slušam muziku preko Deezera, no ovo što sam prebacivao je više iz neke tvrdoglavosti "mora postojati neki način da se to sredi", no dobro će doći i kad budem offline. Pošto na žalost flac format nisam mogao dignut, skinuo sam 2 albuma u alac formatu (appleov lossless format) pa baš da dodatno istestiram taj zvuk na iPhoneu, no to ću sutra isprobavat..
jacobbb je offline   Reply With Quote
Staro 16.12.2015., 00:03   #2830
Mileni
Premium
 
Mileni's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: zg
Postovi: 1,554
Inace, imas tonu appova koji ti sviraju flac. Dosta (jako kvalitetnih) music playera gdje ne moras koristiti iTunes playliste, vec mozes i (klasicno) foldere. Najveca prednost iPhonea je u 3rd party aplikacijama. Ima ih dosta boljih nego na Androidu, pa pokusaj iskoristit tu prednost.

P.S.
Opcenito od kad je Apple uveo svoj music servis na veliko su mi zeznuli od Music appa UI. Uzas sta su napravili
__________________
"There he goes.One of God's own prototypes. A high-powered mutant of some kind never even considered for mass production. Too weird to live, and too rare to die"
Mileni je offline   Reply With Quote
Staro 16.12.2015., 17:47   #2831
jacobbb
Premium
Moj komp
 
jacobbb's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: somewhere
Postovi: 540
Citiraj:
Autor Mileni Pregled postova
Ima ih dosta boljih nego na Androidu, pa pokusaj iskoristit tu prednost.
Uh tu se ne bi složio. Dao bi 10 App Sore-ova za jedan Google Play. Ima masu aplikacija kojih uopće nema na iPhone-u dok na androidu ih ima i odlično rade.

Nego, postoji li neka zamjena za Miracast na iOS-u a da nije kupovina Apple TV-a? Znao sam tu i tamo spojiti svoj S6 na Smart TV pa igrat igrice preko njega (mobitel ti služi kao bežični joystick) ili pak gledao VIP TV za van preko toga, sad nikako ne mogu naći nešto slično na iPhone-u? Osim kupovine kabla ili pak Apple TV-a koji ima neku sličnu opciju, što ni jedno ni drugo mi ne odgovara. Da li mi je neka opcija ipak promakla?
jacobbb je offline   Reply With Quote
Staro 16.12.2015., 18:06   #2832
rak21
COD2 expert
Moj komp
 
rak21's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Osijek
Postovi: 1,883
Citiraj:
Autor jacobbb Pregled postova
Uh tu se ne bi složio. Dao bi 10 App Sore-ova za jedan Google Play. Ima masu aplikacija kojih uopće nema na iPhone-u dok na androidu ih ima i odlično rade.

Nego, postoji li neka zamjena za Miracast na iOS-u a da nije kupovina Apple TV-a? Znao sam tu i tamo spojiti svoj S6 na Smart TV pa igrat igrice preko njega (mobitel ti služi kao bežični joystick) ili pak gledao VIP TV za van preko toga, sad nikako ne mogu naći nešto slično na iPhone-u? Osim kupovine kabla ili pak Apple TV-a koji ima neku sličnu opciju, što ni jedno ni drugo mi ne odgovara. Da li mi je neka opcija ipak promakla?
Chromecast?
rak21 je offline   Reply With Quote
Staro 16.12.2015., 18:21   #2833
jacobbb
Premium
Moj komp
 
jacobbb's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: somewhere
Postovi: 540
Mislim na nešto bez dodatne kupovine stickova/receivera i sl. Imam Smart TV doma koji podržava Miracast i to je bilo sasvim dovoljno za spajanje sa androidom. A i čak i da kupim Chromecast nisam siguran da bi mogao dobiti cijeli zaslon od iPhone-a na TV-u, koliko vidim ovako na brzake na YT-u on više pomaže za streamanje videa na TV, a pošto mi TV sam po sebi već podržava DLNA - ne treba mi nikakav dodatni hardware za to, tj. taj dio sam već dobio instalacijom dodatnih aplikacija i sve radi Dakle ja hoću baš cijeli zaslon od iPhonea da bežično dobijem na TV-u, streamanje videa sa iPhonea ili PC-a već funkcionira odlično.
jacobbb je offline   Reply With Quote
Staro 19.12.2015., 13:55   #2834
puckooo
Premium
Moj komp
 
puckooo's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Pakrac
Postovi: 83
Brzinsko pitanje. Imam iphone 4s zakljucan na kanadsku mrezu koji koristim bez sim kartice na ios 8. Hocu ga moci aktivirati bez kanadske kartice ako ga azuriram na ios 9.2?
puckooo je offline   Reply With Quote
Staro 19.12.2015., 14:07   #2835
dadoremix
Premium
Moj komp
 
dadoremix's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: HR
Postovi: 4,529
jok.. kaj je zaključano je zaključano
dadoremix je offline   Reply With Quote