Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Svaštara
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 25.07.2013., 11:00   #331
OuttaControl
Premium
Moj komp
 
OuttaControl's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Dalmacija
Postovi: 5,207
Citiraj:
The item (RT1xxxxxxxxHK) is pending customs inspection at the destination as of 16-Jul-2013.
18.07 Mi dolazi papir ja pošaljem njima jedan racun faksom
19.07 Njima to nije dosta oni oce jos nesto, ja im posaljem SVE (racun paypal racun link na stranicu svee) i cekam cekam i cekam i cekam
i jucer ujutro ovo :
Citiraj:
Poštovani,

Molimo Vas da nas nazovete na 01/4981-622

S poštovanjem,

Hrvatska pošta d.d.
Pošta carinjenja
i ja zovem zovem zovem al ili je zauzeto il se niko nejavlja, ja iz Zagreba nisam, tako da nemogu svratit do njih, al ja neznan sta bi ja triba napravit

A ovo je super, ja posla mail da jesu li dobili sve dokumente jer sam faksom slao i dosao mi odgovor

Citiraj:
Poštovani/a,

Potvrđujemo primitak traženih dokumenta i obavještavamo Vas da je Vaša je pošiljka stavljena u carinski postupak.
Nakon okončanja carinskog postupka, pošiljka će Vam biti dostavljena na adresu navedenoj na pošiljci.
U slučaju potrebe za eventualnim dodatnim dokumentima, ponovno ćemo Vas kontaktirati.




S poštovanjem,

Hrvatska pošta d.d.
Sektor međunarodnih poslova
a sad kad sam im posla da oni mene nazovu dodali su jos i ovo
Citiraj:
Napomena: ovo je automatski generirana poruka kojom potvrđujemo primitak traženih dokumenata. U slučaju daljnje komunikacije zanemarite gornji tekst.
....

Zadnje izmijenjeno od: OuttaControl. 25.07.2013. u 11:08.
OuttaControl je offline   Reply With Quote
Staro 25.07.2013., 11:25   #332
Mad_Duke
Guest
 
Postovi: n/a
Ekipa,

Zna netko di se može podići povrat poreza na robu koja je kupljena u inozemstvu prije 1.7 jer otkad smo ušli u EU, pošta (rekli su mi na salteru) i westgate više ne vraćaju novac?

Thx,
  Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 25.07.2013., 11:28   #333
osspaljeni
Silence
Moj komp
 
osspaljeni's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2011
Lokacija: Osijek
Postovi: 671
Citiraj:
Autor OuttaControl Pregled postova
18.07 Mi dolazi papir ja pošaljem njima jedan racun faksom
19.07 Njima to nije dosta oni oce jos nesto, ja im posaljem SVE (racun paypal racun link na stranicu svee) i cekam cekam i cekam i cekam
i jucer ujutro ovo :


i ja zovem zovem zovem al ili je zauzeto il se niko nejavlja, ja iz Zagreba nisam, tako da nemogu svratit do njih, al ja neznan sta bi ja triba napravit

A ovo je super, ja posla mail da jesu li dobili sve dokumente jer sam faksom slao i dosao mi odgovor



a sad kad sam im posla da oni mene nazovu dodali su jos i ovo
....
Je*o lud zbunjenog.

Meni ploče dolaze uredno doma, čak i ako nema PayPal račun zaljepljen na paket i nijedan nije bio otvoren (nije imao traku od carine).

Nakon 100tinjak paketa i nebrojenih posjeta carini valjda su me zapamtili pa puštaju pakete bez beda
__________________
Pošteni trgovac: 1 2
771 to 775 for Dummies
osspaljeni je offline   Reply With Quote
Staro 25.07.2013., 11:36   #334
OuttaControl
Premium
Moj komp
 
OuttaControl's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Dalmacija
Postovi: 5,207
Citiraj:
Autor osspaljeni Pregled postova
Je*o lud zbunjenog.

Meni ploče dolaze uredno doma, čak i ako nema PayPal račun zaljepljen na paket i nijedan nije bio otvoren (nije imao traku od carine).

Nakon 100tinjak paketa i nebrojenih posjeta carini valjda su me zapamtili pa puštaju pakete bez beda
ma ja uvik naj**** sta se tice carine
rodjaku patike narucin, sve uredno, drugom rodjaku, prijatelju
narucim sebi, za 4 dana od londona do zagreba i onda čekada tu po misec dana...
i sad ovo s mobitelom dok mi stari crkaje pa ja bi sad najradije isa u Zagreb do njih da im pokazem kako se racuna 600 * 25% koliko su nesposobni...
EDIT:

evo uspio sam dobit tetu iz carine napokon

znaci stvar je u tome šta su ukinili sve carinske urede osim toga jednog, i sad sve ide preko Zagreba, teta mi kaže da ona radi na mailovima i da samo ona ima preko 400 dnevno, šta me nečudi pošto je samo jedan ured, al divim se pametnim glavama šta su ukinuli sve druge urede

Zadnje izmijenjeno od: OuttaControl. 25.07.2013. u 12:49.
OuttaControl je offline   Reply With Quote
Staro 26.07.2013., 13:03   #335
rodney
only fool, not a horse
Moj komp
 
rodney's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2008
Lokacija: near zgb
Postovi: 1,276
Neznam kako vama, ali ja sam se ugodno iznenadio kad mi je paket od 4kg došao
doma bez ikakvih extra davanja, a kinez slao DHLom. 90$ (paket) + 30$ ( shipping).
Ja sam bio 110% siguran da te službe uvijek stisnu svoje troškove.
__________________
"I intend to live forever. So far, so good."

job security - example
rodney je offline   Reply With Quote
Staro 26.07.2013., 14:57   #336
Srdan
Premium
Moj komp
 
Srdan's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2007
Lokacija: Karlovac
Postovi: 1,209
Citiraj:
Autor OuttaControl Pregled postova
18.07 Mi dolazi papir ja pošaljem njima jedan racun faksom
19.07 Njima to nije dosta oni oce jos nesto, ja im posaljem SVE (racun paypal racun link na stranicu svee) i cekam cekam i cekam i cekam
i jucer ujutro ovo :
Meni je isto tako bilo, posalao sam im na mail sken tog papirića, sve tražene podatke, te screenshot PayPala i link na kupljeni proizvod.
Nakon višesatnog zivkanja sam dobio bahatu, nabrušenu babu koja mi kaže da sve to što sam poslao ne ništa vrijedi, PP račun ne priznaju, da što ja mislim koliko bi im trebalo da kliknu na svaki link (ništa više nego na attach, a i sigurnije je od muljanja)...
Ono što želi je screenshot internet trgovine na kojem se jasno vidi proizvod i cijena s uključenom poštarinom. Kako se kod mene nije vidjela poštarina sve do check outa, poslao sam im bez nje pa mi ju nisu niti zaračunali.
__________________
Jel' ima šta ženskih starih
što vole strance da
nas vozaju u autu
i kupuju skupe lance

Srdan je offline   Reply With Quote
Staro 05.09.2013., 21:02   #337
Red Dwarf
Bajker s AMD-om na dresu
Moj komp
 
Red Dwarf's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: Zg
Postovi: 959
Pozdrav, da vas pitam : može li se otići do carine predati im račun od itema prije nego li dođe ono pismo?

Naime neda mi se čekati to pismo, a u trackingu mi piše da mi fali invoice. Pa bi im ja to najrađe sutra odmah ujutro odnio u branimirovu, da platim odmah danak i da dobijem svoju pošiljku.

Iako mi se čini da to nekako nebude tako išlo
Red Dwarf je offline   Reply With Quote
Staro 05.09.2013., 21:12   #338
nino
PizzoZder
Moj komp
 
nino's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Umag
Postovi: 12,418
Nemozes.
__________________
Prodajem kucu na klizistu.. Nije puno presla.....
Member Of PC Ekspert 100+kg Demolition Squad
NAJNOVIJE = Povoljno RAM..http://www.downloadmoreram.com/... tor i AMD kupili....

NOVO! Prodajem visokokvalitetni tropleteni hardverski konac za fixiranje coolera
nino je offline   Reply With Quote
Staro 05.09.2013., 21:14   #339
Red Dwarf
Bajker s AMD-om na dresu
Moj komp
 
Red Dwarf's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: Zg
Postovi: 959
kvragu. Onda nema druge nego da čekam pismo pa da im mailam
Red Dwarf je offline   Reply With Quote
Staro 07.09.2013., 15:23   #340
niknik
Registered User
 
niknik's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2013
Lokacija: Virovtica
Postovi: 35
Citiraj:
Autor Red Dwarf Pregled postova
kvragu. Onda nema druge nego da čekam pismo pa da im mailam

Kad paket stiže u poštu u Zagrebu, hPošta ga potom dostavi u centralni carinski ured
(vidjet ćeš CUV u trackingu ako ima tracking broj za paket) i nakon provjere ...
(može se od primatelja zahtijevati ispostava računa - ako treba račun, dobit ćete doma pismenu obavijest)
i eventualnog carinjenja,
Carina paket vraća natrag pošti u Zagrebu,

nakon čega se on prosljeđuje u lokalni poštanski ured (lokalnoj pošti),

iz kojeg će ti poštar dostaviti paket ili papirić s obavijesti da si paket podigneš u pošti (npr. ako vas nije bilo doma ili je paket jako težak).

Ako trebate platiti carinjenje, platit ćete ili poštaru kad vam donese paket ili u lokalnoj pošti ako ćete tamo preuzimati paket.
niknik je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 07.09.2013., 21:47   #341
t3chno b0y
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Split
Postovi: 246
Zna li tko kako prolaze satovi poslani iz USA na carini,plaćen 590kn, ovde u watch centru 1600kn, radi se o http://www.amazon.com/Nautica-N16530.../dp/B001GQ1PQK
Mogu li očekivat da će mi udrit PDV na to pošto vidin da ide PDV na iznose do 150e ili kakva je procedura. Sat je bez računa i originalne kutije zapakiran u nekoj spužvi bezveze. Jel se to otvara, kako se gleda na takve pakete, zna li netko nešto više o tome? Hvala
t3chno b0y je offline   Reply With Quote
Staro 07.09.2013., 23:02   #342
Red Dwarf
Bajker s AMD-om na dresu
Moj komp
 
Red Dwarf's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: Zg
Postovi: 959
Citiraj:
Autor niknik Pregled postova

Kad paket stiže u poštu u Zagrebu, hPošta ga potom dostavi u centralni carinski ured
(vidjet ćeš CUV u trackingu ako ima tracking broj za paket) i nakon provjere ...
(može se od primatelja zahtijevati ispostava računa - ako treba račun, dobit ćete doma pismenu obavijest)
i eventualnog carinjenja,
Carina paket vraća natrag pošti u Zagrebu,

nakon čega se on prosljeđuje u lokalni poštanski ured (lokalnoj pošti),

iz kojeg će ti poštar dostaviti paket ili papirić s obavijesti da si paket podigneš u pošti (npr. ako vas nije bilo doma ili je paket jako težak).

Ako trebate platiti carinjenje, platit ćete ili poštaru kad vam donese paket ili u lokalnoj pošti ako ćete tamo preuzimati paket.
Hvala na objašnjenju procedure. Ma ja sam samo bio pitao s obzirom da mi je u četvrtak navečer pisalo da mi fali račun (praćeno preko tracking broja) mogu li bez čekanja te obavijesti (koja će valjda u ponedjeljak, utorak doći) odmah sutradan odnjeti taj račun u branimirovu.

Sad budem čekao baš pismo

EDIT : razlog zašto ne možete do pošte nego treba čekati to pismo da vam dođe je PCP broj. BEz njega ništa od svega toga

Zadnje izmijenjeno od: Red Dwarf. 09.09.2013. u 13:36.
Red Dwarf je offline   Reply With Quote
Staro 11.10.2013., 12:05   #343
srale7
Premium
Moj komp
 
srale7's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 5,699
Nedavno sam kupio sat preko ebaya, iz Sigapura, ukupne vrijednosti 152,50$ (127,50+28,00 shipping) i danas dobio pismo iz pošte:


E sad, u pozivu pise da ja mogu napraviti "izjavu o vrijednosti robe(samo u slučaju za nekomercijalne pošiljke koje fizičke oosbe besplatno šalju fizičkim osobama)" i taj dio je u prilogu tog poziva.

Kakva su iskustva, jel vrijedi tako pokusat smuljat?
__________________

srale7 je offline   Reply With Quote
Staro 11.10.2013., 12:10   #344
Old Iggy
Premium
 
Old Iggy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,888
Citiraj:
Autor srale7 Pregled postova
Nedavno sam kupio sat preko ebaya, iz Sigapura, ukupne vrijednosti 152,50$ (127,50+28,00 shipping) i danas dobio pismo iz pošte:


E sad, u pozivu pise da ja mogu napraviti "izjavu o vrijednosti robe(samo u slučaju za nekomercijalne pošiljke koje fizičke oosbe besplatno šalju fizičkim osobama)" i taj dio je u prilogu tog poziva.

Kakva su iskustva, jel vrijedi tako pokusat smuljat?
Ne bi se igrao...
__________________
Igor Batinic
Old Iggy je offline   Reply With Quote
Staro 11.10.2013., 12:23   #345
srale7
Premium
Moj komp
 
srale7's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 5,699
Imas pravo, nisu ni oni tamo ludi, najednostavnije mi je posteno prijavit vrijednost robe.

Idem sad pogledat na carina.hr kakav je carinski postupak u poštanskom prometu a tamo stranica u izradi???



Sad ja moram guglat da bi vidio koliko ću platit carine, ono wtf?
__________________

srale7 je offline   Reply With Quote
Staro 11.10.2013., 13:11   #346
Old Iggy
Premium
 
Old Iggy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,888
Citiraj:
Autor srale7 Pregled postova
Imas pravo, nisu ni oni tamo ludi, najednostavnije mi je posteno prijavit vrijednost robe.

Idem sad pogledat na carina.hr kakav je carinski postupak u poštanskom prometu a tamo stranica u izradi???



Sad ja moram guglat da bi vidio koliko ću platit carine, ono wtf?
A gledaj iz vedrije perspektive, napokon će to nadograditi.
Mislim da je bilo 5%, ali nisam siguran.
__________________
Igor Batinic
Old Iggy je offline   Reply With Quote
Staro 11.10.2013., 17:41   #347
JuiceBox
Premium
Moj komp
 
JuiceBox's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Keebwork
Postovi: 7,470
Dobih rjesenje da su kopacke narucene za frenda otisle na unistenje. U startu sam idiot jer sam to isao narucivati za njega... Pise u rjesenju da troskovi unistenja nesmiju ic na teret drzave pa me zanima koju cifru kolega moze ocekivati za ovaj provod ?
__________________
The Rich pays to win. The Poor spends to lose.
JuiceBox je offline   Reply With Quote
Staro 11.10.2013., 17:45   #348
lowrider
Premium
Moj komp
 
lowrider's Avatar
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: KR
Postovi: 1,099
Jedan paket od 100 dolara prošao, drugi ocarinjen tj. samo PDV, do 150 usd van EU nema carine ak se ne varam
lowrider je offline   Reply With Quote
Staro 19.10.2013., 20:09   #349
Burs
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: May 2010
Lokacija: 3rd stone from Sun
Postovi: 24
Tema je ogromna i dugog vijeka, tako da je kompletnu nisam još pročitao, pa se ispričavam ako je sljedeću situaciju već netko spomenuo.

Naručio bih nešto izvan EU u vrijednosti za koju se plaća PDV, te bih ga htio izbjeći. Zvuči poznato? Puno puta spominjano, ali ovo dalje nisam nigdje pročitao: sa prodavačem sam se dogovorio da na priloženom računu napiše da roba stiže sa popravka, koji iznosi puno manje od vrijednosti robe. E sad...

Što carina radi u tom slučaju? Da li će me tražiti za "pravi" račun (kojeg naravno "nemam")? Ako se cifra sa mailanog računa kojeg će mi prodavač poslati podudara sa onim koji će biti u/na paketu, da li me mogu tražiti i za paypal račun, tj. račun gdje je vidjiva direktna uplata? Što ako sam robu kupio u HR od nekoga tko ju je kupio izvana, a račun za nju nemam?

Jel nekome to palo na pamet? Ili je to prejeftini trik? Znam da na carini nisu glupi, te da imaju iskustva sa takvim situacijama, čak možda i ovo čitaju (što upućuje da se znaju služiti internetom lol), pa se pitam da li uopće vrijedi upuštati se u sve to? Cifra je poveća, pa time i PDV, za par sto kuna ne bih ni pitao...

EDIT: sad sam pročitao i ostatak teme, pa sam uočio nekih sličnosti sa mojim postom. Sumnjam da bi to prošlo. Ali opet cijenim svaki odgovor...

Zadnje izmijenjeno od: Burs. 19.10.2013. u 21:03. Razlog: Nova saznanja :)
Burs je offline   Reply With Quote
Staro 19.10.2013., 22:35   #350
nino
PizzoZder
Moj komp
 
nino's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Umag
Postovi: 12,418
Citiraj:
Autor Burs Pregled postova
... da li me mogu tražiti i za paypal račun, tj. račun gdje je vidjiva direktna uplata?
To i traze.
Citiraj:
Što ako sam robu kupio u HR od nekoga tko ju je kupio izvana, a račun za nju nemam?
To nije njihov problem, tvoj je.

Btw, kuzim sta zelis pitat, ali ukratko, nitko ti nemoze reci sta ce bit. A bilokoji pokusaj "drugog" rijesenja bi te kostao puuuno vise od samog plaćanja drzavi.
__________________
Prodajem kucu na klizistu.. Nije puno presla.....
Member Of PC Ekspert 100+kg Demolition Squad
NAJNOVIJE = Povoljno RAM..http://www.downloadmoreram.com/... tor i AMD kupili....

NOVO! Prodajem visokokvalitetni tropleteni hardverski konac za fixiranje coolera
nino je offline   Reply With Quote
Staro 20.10.2013., 09:33   #351
RAUL
Registered User
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Worldwide
Postovi: 2,547
Citiraj:
Autor Burs Pregled postova
Tema je ogromna i dugog vijeka, tako da je kompletnu nisam još pročitao, pa se ispričavam ako je sljedeću situaciju već netko spomenuo.

Naručio bih nešto izvan EU u vrijednosti za koju se plaća PDV, te bih ga htio izbjeći. Zvuči poznato? Puno puta spominjano, ali ovo dalje nisam nigdje pročitao: sa prodavačem sam se dogovorio da na priloženom računu napiše da roba stiže sa popravka,
Ako roba stize sa popravka onda nece naplatiti davanja, ali samo pod uvjetom da si ispunio RMA obrazac koji dokazujes da je roba poslana na servis van RH ( mislim da se taj obrazac zove izvoznica ), sve informcije o takvom slanju i postpuku RMA mozes dobiti na Carini Uglavnom ukoliko nemas izvoznicu carinik ce ti lupiti sva davanja koju su predvidjena za to sto si kupio.

Zadnje izmijenjeno od: RAUL. 20.10.2013. u 09:44.
RAUL je offline   Reply With Quote
Staro 20.10.2013., 10:48   #352
Burs
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: May 2010
Lokacija: 3rd stone from Sun
Postovi: 24
OK, hvala dečki. Potajno sam se nadao da ću izmislit toplu vodu, ali vidim da to sigurno neće proći, i da ima pametnijih od mojeg kriminalnog uma
PozZ...
Burs je offline   Reply With Quote
Staro 22.11.2013., 21:29   #353
branuschi
Premium
Moj komp
 
branuschi's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: Sinj
Postovi: 397
Evo kolege ako može tko pomoć i zna iz prve ruke ima li šanse da prođem bez carine i PDV-a na LG G2 osvojen na NI stiže iz USA poslano USPS-om i što trebam predočiti od dokaza?
__________________
Moje trgovine: 1 ,2 , 3 , 4 , 5 , 6 , 7 , 8 , 9 , 10 , 11 , 12 , 13 , 14 , 15 , 16 , 17 , 18 , 19 , 20 , 21 , 22 , 23 , 24
branuschi je offline   Reply With Quote
Staro 22.11.2013., 22:08   #354
rendula
Registered User
 
Datum registracije: Oct 2003
Lokacija: Zagreb, Trešnjevka
Postovi: 5,731
Ako paket zavrsi na carini, sigurno placas pdv
rendula je offline   Reply With Quote
Staro 03.12.2013., 10:36   #355
D1viry
Premium
Moj komp
 
D1viry's Avatar
 
Datum registracije: May 2010
Lokacija: Slavonija
Postovi: 2,062
Novi sam u ovoj temi, na žalost, i pročitao sam, pretražio i nisam našao. Je li imao netko problema sa DHL-om, nedavno?
Odjednom moram aktivirati svoj EORI broj, u carinarnici, pa onda slati račun (ne mislim muljati), EORI broj i nadati se maloj carini i troškovima špediterske usluge.
Nije mi jasno zašto mi treba EORI broj, kad nisam pravna osoba niti sam stranac. Čuo sam se sa carinicima i objasnili su mi da moram to sve napraviti i sada je postupak pokrenut, to jest, vadim podatke.

Ako netko ima takva iskustva, bio bih zahvalan na svakoj pomoći. Siguran sam da postoji nekakva caka, zbog koje bi mogao popu**ti ili možda ubrzati proces.

Unaprijed hvala.
__________________
I'd rather have a bottle in front of me than a frontal lobotomy.
Pošten trgovac: 1,2,3,4,5,6
D1viry je offline   Reply With Quote
Staro 03.12.2013., 10:45   #356
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,316
Netko je već pisao o tom EORI broju, ali ne znam da li u ovoj temi ili onoj o slanju Kineza. Čini mi se da je fora bila u tome da je EORI broj potreban samo za pravne osobe.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 03.12.2013., 10:45   #357
Matth€w
Premium
Moj komp
 
Matth€w's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2006
Lokacija: NaN
Postovi: 3,438
Treba ti EORI i kao fizičkoj osobi, nema ti to veze. Za sve pošiljke koje dolaze van granice EU, a pritom idu i na carinjenje, trebati će ti EORI. Već sam ja imao tu raspravu s DHL-om.
Matth€w je offline   Reply With Quote
Staro 03.12.2013., 10:50   #358
Swarm dude
Premium moderator
 
Swarm dude's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,600
Mene nisu tražili EORI a fizička sam osoba. Kako koga očito dopadne. A nije bila jeftina stvar posrijedi, oko 2000 kn je bilo u pitanju.
__________________


CPU: AMD Opteron 3365 cooled by LC-CC-120
MBO: MSI 760GM-E51 FX
RAM: 4 x 8 GB G.Skill Ripjaws DDR3 PC-12800
VGA: Nvidia Quadro K600
SSD: Crucial BX500 1TB
HDD: Seagate Barracuda Guardian 2 TB
PSU: Silverstone Strider Essential 600W
Swarm dude je offline   Reply With Quote
Staro 03.12.2013., 11:24   #359
D1viry
Premium
Moj komp
 
D1viry's Avatar
 
Datum registracije: May 2010
Lokacija: Slavonija
Postovi: 2,062
Koliko su vam naplatili usluge DHL-ovci?
Znam da me čeka pdv na razliku od 22E do moje cifre, ali me zanimaju ostali troškovi.
__________________
I'd rather have a bottle in front of me than a frontal lobotomy.
Pošten trgovac: 1,2,3,4,5,6
D1viry je offline   Reply With Quote
Staro 03.12.2013., 11:36   #360
Old Iggy
Premium
 
Old Iggy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,888
Citiraj:
Autor D1viry Pregled postova
Nije mi jasno zašto mi treba EORI broj, kad nisam pravna osoba niti sam stranac. Čuo sam se sa carinicima i objasnili su mi da moram to sve napraviti i sada je postupak pokrenut, to jest, vadim podatke.
treba ti EORI za svako carinjenje koje ide preko kurirskih službi.
Citiraj:
Autor D1viry Pregled postova
Koliko su vam naplatili usluge DHL-ovci?
Znam da me čeka pdv na razliku od 22E do moje cifre, ali me zanimaju ostali troškovi.
Naplaćuje se sve, ne na razliku.
Mislim da imaš još cca 150 kn dodatnih troškova.
__________________
Igor Batinic
Old Iggy je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na