Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > NVIDIA
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 13.10.2010., 21:42   #1
frankycro
Premium
Moj komp
 
frankycro's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Croatia
Postovi: 65
Nvidia GeForce GTX485

Kao ljubitelj nvidijinih kartica i tehnologija našao sam se u velikoj neodlučnosti, zbog toga otvaram ovu temu oko GTX485 i zamolio bi Vas da ovdje pišete mišljenja i komentare oko te grafičke kartice.

Ovo baš i nije najnovija vijest:
http://www.hardware-infos.com/news.php?news=3587

"Najavljen početkom svibnja, GeForce GTX485 službeno je predstavljen ovog tjedna Bill dangubiti, glavni inženjer Nvidia.

Nove kartice temeljene na GPU Fermi GF100 je nova revizija trenutnog GTX480 s nekim više "zelenih pixie prašine." Iako je nastao kao verzija koja obećava da će biti tiši i znatno više nego ohlađeni GTX480, Nvidia odlučili podići svoje karakteristike, zbog poboljšane termalne ploče i blizina nove HD5000 (sjeverni otoci).

Prema informacijama dobivenim, GTX485 će imati 512 boja CUDA - povećanje od 32 jedinica će organizirati GTX480 - TMUs 64 (četiri više nego GTX480) i 48 ROP-ova. Kao i GTX480, GTX485 će imati sučelje memorije 384-bitni i 1536 MB GDDR5 RAM-a. Frekvencije su također povećani, postavljanje 720/1440/3696 MHz (core / shader / memorija) protiv GeForce GTX480 700/1401/3696 MHz.

Porast od 10% više shadera i povećana učestalost je zbog vrlo visoke zrelosti TSMC 40nm proces je, kao i poboljšani sustav za hlađenje i optimiziran.
GTX485 će doći na tržište do kraja trećeg tromjesečja. Njegova cijena će biti 20 dolara više od preporučene cijene od GTX480, koji je 499 dolara!"

Prema najnovijim najavama GTX485 treba izaći Q3 2010.
Budući da sam već neko vrijeme orijentiran na kupnju GTX480 kartice a ipak odustao zbog toga što smatram da ima previsoku radnu temperaturu s obzirom da se radi o high-end kartici. Odlučio sam sačekati GTX485, muđutim ona se još uvijek nije pojavila na tržištu. Moje pitanje je dali smatrate da će se uskoro pojaviti na tržištu, dali je vrijedna čekanja ili da jednostavno kupim GTX480?

Zadnje izmijenjeno od: frankycro. 13.10.2010. u 21:48.
frankycro je offline   Reply With Quote
Staro 13.10.2010., 21:50   #2
Neo2001
Premium
 
Neo2001's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: zg
Postovi: 110
frankycro iskreno, mislim da na to pitanje najbolje znaš sam odgovoriti, naime ako nemas uopće neke grafičke kartice činjenica je da ne možeš čekati ako ti treba kompjuter, ali isto tako ako već imaš grafičku karticu, e tada ponovno sam moraš ocijeniti što dobivaš s tom novom GTX 485 a da ova tvoja 'stara' grafička to ne može... osobno sam davno prešao 'granicu' da kupujem nešto tek toliko da moj 'susjed' ili 'frend' zna da ja to imam... eto nadam se da sam ti možda malo pomogao razmišljajući naglas.
Neo2001 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 13.10.2010., 21:53   #3
MAGARAC
Premium
Moj komp
 
MAGARAC's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: zagreb
Postovi: 5,887
Ja nebi sad kupovao gtx480 a ni ranije. Za gtx480 i vjerojatno za gtx485 trebat ce ti puno jaci proc od ovoga sto imas.
Ja nisam mogao izac nakraj ni sa gtx470, bez aftermarket hladnjaka. Kartica ima brdo potencijala a ne moze se skoro nista sa njom zbog sfusanog hladnjaka. Sa gtx480 je situacija i nesto gora. Mozda neka 480 sa tvornickim Accelerom Extreme ili novim Zalmanom vf3000 bi bila jako dobra grafa ali sa ref. hladnjakom ne..
MAGARAC je offline   Reply With Quote
Staro 13.10.2010., 22:18   #4
frankycro
Premium
Moj komp
 
frankycro's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Croatia
Postovi: 65
Da, zaboravio sam spomenit da se radi o slaganju novog računala, naravno da nebi GTX48x kombinirao sa ovim komponentama koje sad imam. Hvala što mi pomažete da mislim na glas, mislim da ću još malo sačekati dok ne izađe na tržište 485ca.

Ili možda pak ovakvo nešto, ali to malo komplicira stvari:

http://donja-stubica.net/video-tehno...ka-za-gtx-485/

ali to se odnosi na GTX480
frankycro je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na