Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Mobilno > Prijenosnici
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 12.12.2006., 07:12   #1
nano
Registered User
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: njemacka
Postovi: 24
acer ili Hp

dajte ljudi, mislim danas kupiti jedno od ova dva racunala...pa..ako ima ko pametnog za rech...
ovako:
hp je dv6133eu.....ima athlona turion 64 tl 50....ima 1024 mb ddr2 667 mhz, 100 hd disk,2 usb ulaza, graficka je koliko se sjecam geforce 6150 128 mb vlastite memorije, hd je 5400 o/min,tv out, tezhak je 3 kile, dobijes i daljinski uz njega za multimediju..cijena 800 eura naravno i njemacki software OEM pendzeri i njihova tastatura i 2 godine garancije (navodno 2 internacionalne)

a drugi je acer aspire 5610awlmi intel celeron solo t1350 1.7 ili 1.8 ghz, 1024 ddr2 (nisam siguram je li sodram il tako nekaj na 537 mhz?) geforce 7300, 100 hd (ili chak 120gb),4 usb izlaza,tv out,citac kartica 4u1,+ isti software,garancija je isto 2 god(1 god internacionalna?) cijena je isto 800e
zaboravih napisat da ovaj acer navodno ima besplatnu nadogradnju na vistu (media markt)



shta sada uzet????
hvala: sweating

Zadnje izmijenjeno od: nano. 12.12.2006. u 08:49.
nano je offline   Reply With Quote
Staro 12.12.2006., 08:45   #2
Matesonik
prcknedl
Moj komp
 
Matesonik's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,131
HP. ima slabiju grafiku, ali jaci proc, a koliko sam ja isprobal acera i hp-a, hp je puno, puno kvalitetniji.
Matesonik je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 12.12.2006., 08:47   #3
nano
Registered User
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: njemacka
Postovi: 24
Citiraj:
Autor Matesonik Pregled postova
HP. ima slabiju grafiku, ali jaci proc, a koliko sam ja isprobal acera i hp-a, hp je puno, puno kvalitetniji.
ovaj athlon je jachi od celerona???
kvalitetniji u cemu?
a ak mogu zavrtit PES6 na HPu onda moze proci
dakle, preferiras HP u ovom sluchaju? iako ima manje usb portova,nema citaca (10e trosak dodatni)
nano je offline   Reply With Quote
Staro 12.12.2006., 08:51   #4
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,323
Teško je reć jer se 2 modela kod nas ne mogu naći. HP ima bolji cpu, ali slabiju grafu. Šta bi ti radio na tom laptopu?
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 12.12.2006., 08:55   #5
nano
Registered User
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: njemacka
Postovi: 24
Citiraj:
Autor coconut Pregled postova
Teško je reć jer se 2 modela kod nas ne mogu naći. HP ima bolji cpu, ali slabiju grafu. Šta bi ti radio na tom laptopu?
ako me pitas za igre, jedino PES6...ostalo me ne zanima a i nemam se vremena igrat...uglavnom za internet...jer kad si sam u tudjini dosadno za popizdit...tim prije kaj ne znam njemacki tak da bih komp koristio i za ucenje...i fakticki nista vise.
nano je offline   Reply With Quote
Staro 12.12.2006., 09:09   #6
nano
Registered User
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: njemacka
Postovi: 24
a kakva je situacija kod nas sa servisom?jel HP ima bolju mrezhu ili
nano je offline   Reply With Quote
Staro 12.12.2006., 09:27   #7
Matesonik
prcknedl
Moj komp
 
Matesonik's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,131
hp je puno kvalitetnije izradjen, u pravilu stavlja bolje tipkovnice i ekrane od acera.

kolko sam cital, ici ce pes6 i na hp-a, minimum za grafu je gf3/r8500.
Matesonik je offline   Reply With Quote
Staro 12.12.2006., 09:32   #8
nano
Registered User
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: njemacka
Postovi: 24
Citiraj:
Autor Matesonik Pregled postova
hp je puno kvalitetnije izradjen, u pravilu stavlja bolje tipkovnice i ekrane od acera.

kolko sam cital, ici ce pes6 i na hp-a, minimum za grafu je gf3/r8500.
dakle HP....a kak to da je athlon ovaj bolji od celerona? celeron ima vise chacha, veci takt, ....
bolji ekran?pa to mi je jako vazhno ako je hp bolji onda...gledam sta dobijam kod nas, jer se vracam u hr za 10 tak dana, na odmor, samo me zivcira njemacka tastatura i njihov windovse...aaa
tvoj glas je za hp....2 usb manje,nema citaca, ima daljinski,30 deka tezhi..a da sam juche pitao ne bih dizao lovu na bankomatu neg bih ga platit prek amexa...e jesam papak...i jos kako prek carine na aerodromu...uuuu
nano je offline   Reply With Quote
Staro 12.12.2006., 09:45   #9
Matesonik
prcknedl
Moj komp
 
Matesonik's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,131
turion je bolji, brzi je, dvojezgreni je. samo 2 usba na hp-u, mozes jos hub kupit ako ti sfali...makar se da bez beda i tak radit.

a prek granice...pa kupil si ga u njem, stavis ga u torbu (rucnu ofkors), i to je to. isto kak i da recimo nosish mobitel/mp3/nesto na odmor...nikakava carina
Matesonik je offline   Reply With Quote
Staro 12.12.2006., 09:57   #10
nano
Registered User
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: njemacka
Postovi: 24
ok care,hvala ti...onda kupim HP ako Bog da....jedino kaj me sad steka u celenku sto sam digo lovu kad sam mogao na amex...papak...i to kaj bi uskoro mogli doci neki drugi modeli od samsunga za 50 eura vise...bio je u Saturnu jedan samsung R40 sa T2030 mislim procesorom i atijevom m200 grafickom...kakvi su samsunzi? velis strpam ga u torbu, ak carinik pita kaj je to, reknem sluzhbeni laptop.?
nano je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 12.12.2006., 10:00   #11
Matesonik
prcknedl
Moj komp
 
Matesonik's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,131
tvoje privatno vlasnistvo, jednako kao i mobitel i ostalo kaj imas po dzepovima, jednako kao i gace, hlace, majice...
Matesonik je offline   Reply With Quote
Staro 12.12.2006., 10:02   #12
nano
Registered User
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: njemacka
Postovi: 24
hehe tako mogu i ne znam drogu, dijamante...sve moje privatno vlasnistvo kaj me ima carinit lol
nano je offline   Reply With Quote
Staro 12.12.2006., 10:05   #13
nano
Registered User
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: njemacka
Postovi: 24
nadjoh neku usporedbu
http://www.notebookcheck.net/Mobile-...st.2436.0.html
hm bolji je athlon..ko bi reko
nano je offline   Reply With Quote
Staro 12.12.2006., 10:07   #14
nano
Registered User
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: njemacka
Postovi: 24
a evo i za graficke....vala bolja od intel 950 heh i od ati 200m...al losija od 7300
http://www.notebookcheck.net/Mobile-...ist.844.0.html
nano je offline   Reply With Quote
Staro 12.12.2006., 10:31   #15
nano
Registered User
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: njemacka
Postovi: 24
e sad ja moram ponovo, ok Hp je bolji od Acera, ko je bolji od HPa?
nano je offline   Reply With Quote
Staro 12.12.2006., 10:46   #16
Isus
Headbangig Grunf!
Moj komp
 
Isus's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2003
Lokacija: headbanger's ball
Postovi: 4,372
Citiraj:
Autor nano Pregled postova
ok care,hvala ti...onda kupim HP ako Bog da....jedino kaj me sad steka u celenku sto sam digo lovu kad sam mogao na amex...papak...i to kaj bi uskoro mogli doci neki drugi modeli od samsunga za 50 eura vise...bio je u Saturnu jedan samsung R40 sa T2030 mislim procesorom i atijevom m200 grafickom...kakvi su samsunzi? velis strpam ga u torbu, ak carinik pita kaj je to, reknem sluzhbeni laptop.?
Na informtaičku robu nema carine, ali s ePDV naplaćuje. Pogledaj na tržnici moj thread o povratu poreza, tamo je sve objašnjeno.

Od HPa su bolji, IBM, Toshiba.
__________________
Porsche 6cyl.boxer se hladi zrakom komp se hladi vodom!
Chairman of G.M.S. , Heavy Metal Thunder!
Former member of PCE 100+kg demolition squad
Grunf je moj idol!
Moji Grunf type modovi
NB:Mini Monster NB,VGA:Ye Monster C!, Ye Monster D!,Abit NB:Abit mini Monster,PSU:Ultra Monster!
Alfisti site, Alfisti forum
Isus je offline   Reply With Quote
Staro 12.12.2006., 10:54   #17
nano
Registered User
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: njemacka
Postovi: 24
sad mi kolega ubaci bubu u uho..naime, daj malo vise love, sa povratom pdv ne ispadne te toliko skupo a dobices stvarcicu
http://www.mediaonline.de/shop/Produ...ategoryDisplay


fujitsu siemens...Neuste Intel Prozessor Technologie "Core 2 Duo" und NVIDIA GeForce Go 7600 Grafik mit 256 MB Intel®Core™ 2 Duo Prozessor T55001024 MB (2 x 512 MB) DDR2SO-DIMM ,hdd 120 GB

kaj sad...: suicide
nano je offline   Reply With Quote
Staro 12.12.2006., 10:59   #18
nano
Registered User
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: njemacka
Postovi: 24
evo jedne toshibe za tu lovu
http://www.mediaonline.de/shop/Produ...ategoryDisplay

Intel® Core™ Duo Prozessor T2050 1024 MB hdd 160 GB NVIDIA GeForce Go 7600
nano je offline   Reply With Quote
Staro 12.12.2006., 11:23   #19
nino
PizzoZder
Moj komp
 
nino's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Umag
Postovi: 12,418
Cuj, nemoj sada nabacivat modele po redu jer iz iskustva znam da artikli sa ONLINE kupovine i stanja u shopu nisu isti. Ti preko neta ne zelis kupit jer nemozes ostvarit povrat poreza, zato skoci do shopa i na licu mjesta se uvjeri u kvalitetu i izgled.
__________________
Prodajem kucu na klizistu.. Nije puno presla.....
Member Of PC Ekspert 100+kg Demolition Squad
NAJNOVIJE = Povoljno RAM..http://www.downloadmoreram.com/... tor i AMD kupili....

NOVO! Prodajem visokokvalitetni tropleteni hardverski konac za fixiranje coolera
nino je offline   Reply With Quote
Staro 12.12.2006., 18:49   #20
Doom
Émile Flournoy
Moj komp
 
Doom's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2003
Lokacija: Okokolo Pule
Postovi: 1,499
Neznam za novije modele ali moj Acer iz siga ima nekvalitetnu plastiku. IBM-ove i Hp ljudi vucu po terenu godinama i ostanu kao novi a ovaj stoji na stolu, ideš obrisati prašinu sa necim grubljim kao što je papirnati ubrus i poslije gledaš u ogrebotine na plastici. Događa se kod nekih modela da poklopac ekrana dolje kod šarki popuca samo od otvaranja i zatvaranja nakon kratkog vremena.
Doom je offline   Reply With Quote
Staro 12.12.2006., 18:58   #21
jonyb
Registered User
Moj komp
 
jonyb's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2004
Lokacija: zg
Postovi: 887
sve zavisi od modela do modela, imao sam priliku usporediti HP NX63 serije, Acer 5102WLMi i Siemens Amilo PRO V3505. Sve redom laptopi u rangu 6000 - 7000 kuna.
i najsolidniji mi se čini Acer, HP ima reletivno ok konstrukciju ali vanjaski poklopac lcda je kriminal. Siemes je uvjerljivo najgori kak se got pogleda. Izrada je užaš a lcd paneli koje koriste imaju valjda pret potopni response od 40ms.

istina prijašnji acerovi modeli nisu bili naročiti, ali današnji neke srednje klase su čisto ok. a paneli koji se ugrađuju u njih su u rangu 12-16ms što nema ni jedan jeftiniji HP Siemens ili bilo koji treči. s time da hp dosta škrtari na wide panelima (WSXGA).
jonyb je offline   Reply With Quote
Staro 13.12.2006., 07:47   #22
nano
Registered User
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: njemacka
Postovi: 24
Citiraj:
Autor jonyb Pregled postova
sve zavisi od modela do modela, imao sam priliku usporediti HP NX63 serije, Acer 5102WLMi i Siemens Amilo PRO V3505. Sve redom laptopi u rangu 6000 - 7000 kuna.
i najsolidniji mi se čini Acer, HP ima reletivno ok konstrukciju ali vanjaski poklopac lcda je kriminal. Siemes je uvjerljivo najgori kak se got pogleda. Izrada je užaš a lcd paneli koje koriste imaju valjda pret potopni response od 40ms.

istina prijašnji acerovi modeli nisu bili naročiti, ali današnji neke srednje klase su čisto ok. a paneli koji se ugrađuju u njih su u rangu 12-16ms što nema ni jedan jeftiniji HP Siemens ili bilo koji treči. s time da hp dosta škrtari na wide panelima (WSXGA).
hvala svima na savjetima...necete vjerovat al uzeo sam toshibu..ovu kaj sam dao link satellite 491 il tak nesto.....mada je bilo i acer 5611aw sa t2050 procesorom, grafickom 7300 128 mb (pisalo da je sherano 512mb?!) i pazi sad 2GB memorije....120 hdd....pa sam se dvoumio kaj da uzmem....al kako ovaj acer ima sjajni ekran i vizualno slabiju izradu, odluchio sam se za toshibu...
samo me muche njemacki pendzeri, ne znam gdje je sta ni kako se kazhe...nikako da uspostavim vezu (ISDN) u hotelu...al eto..probachu to rijeshit nekako...
nano je offline   Reply With Quote
Staro 13.12.2006., 09:01   #23
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,323
Da bi uspostavio ISDN vezu moraš imati i PCMCI karticu s ISDN priključkom.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 13.12.2006., 11:47   #24
nano
Registered User
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: njemacka
Postovi: 24
Citiraj:
Autor coconut Pregled postova
Da bi uspostavio ISDN vezu moraš imati i PCMCI karticu s ISDN priključkom.
auuuu, znaci i to moram kupovat?! pas mater...a kak to nisam dobio sam lapom?: sniper :
nano je offline   Reply With Quote
Staro 13.12.2006., 11:55   #25
Matesonik
prcknedl
Moj komp
 
Matesonik's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,131
pa, jednostavno. ISDN je relativno rijetko koristena veza i zato ju ne stavljaju na lap, nego samo obicni modem.
Matesonik je offline   Reply With Quote
Staro 13.12.2006., 12:34   #26
nano
Registered User
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: njemacka
Postovi: 24
Citiraj:
Autor Matesonik Pregled postova
pa, jednostavno. ISDN je relativno rijetko koristena veza i zato ju ne stavljaju na lap, nego samo obicni modem.
pa koja je cijena te kartice kod nas? da znam okvirno..i u koji se utor to stavlja?
nano je offline   Reply With Quote
Staro 13.12.2006., 12:44   #27
nino
PizzoZder
Moj komp
 
nino's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Umag
Postovi: 12,418
Citiraj:
Autor nano Pregled postova
pa koja je cijena te kartice kod nas? da znam okvirno..i u koji se utor to stavlja?
Ovo ce ti biti jednostavnije
http://www.pearl.de/p/PE7815-Concept...SCOM-Lite.html
__________________
Prodajem kucu na klizistu.. Nije puno presla.....
Member Of PC Ekspert 100+kg Demolition Squad
NAJNOVIJE = Povoljno RAM..http://www.downloadmoreram.com/... tor i AMD kupili....

NOVO! Prodajem visokokvalitetni tropleteni hardverski konac za fixiranje coolera
nino je offline   Reply With Quote
Staro 13.12.2006., 12:46   #28
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,323
Evo ti i slika i cijena. Kao što ćeš vidjeti, baš i nije jeftin sport. OT: ako si već u GER, uzmi ADSL koji je ipak puno povoljniji nego kod nas. Za njega ne trebaš ništa kupovati jer ti je mrežna kartica već integrirana u laptop.
https://secure.ventex.hr/productl.as...0250003&Page=1
http://www.mikronis.hr/shop/item.asp?itemid=79&catid=53
http://www.mikronis.hr/shop/item.asp?itemid=82&catid=53
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 13.12.2006., 12:58   #29
nano
Registered User
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: njemacka
Postovi: 24
ama ja ovdje samo privremeno, pa dok sam tu da se spojim na net..a u hotelu gdje jesam nude isdn vezu..besplatno...ovo kaj je za 40e je najjeftiniji uredjaj u media marktu nude nekakav fritz za 150e...aauuuuuu...shta chu sad?imam samo saturn i media markt ovdje..
nano je offline   Reply With Quote
Staro 13.12.2006., 13:05   #30
nino
PizzoZder
Moj komp
 
nino's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Umag
Postovi: 12,418
Stani malo, koliko se sjecam, mozes se spojit analognim modememom na ISDN liniju, nek me neko ispravi ako grijesim...a modem imas integriran na lapu....
__________________
Prodajem kucu na klizistu.. Nije puno presla.....
Member Of PC Ekspert 100+kg Demolition Squad
NAJNOVIJE = Povoljno RAM..http://www.downloadmoreram.com/... tor i AMD kupili....

NOVO! Prodajem visokokvalitetni tropleteni hardverski konac za fixiranje coolera
nino je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na