Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > ISP
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 15.08.2010., 16:30   #181
sivonja
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Pula
Postovi: 105
Citiraj:
Autor AMD Pregled postova
UVJETI KORIŠTENJA PROMO PONUDE „DUPLO“ ZA NOVE PRETPLATNIKE TELE2 MOBILNOG INTERNETA

....
Ako sad sklopiš ugovor imaš pravo idućih godinu dana ostvarivati duplo Tarifu.
Imaš pravo, tarifa važi do 31.08.2011 a ne 2010.
Dakle kome treba (meni ne) ima još oko 15 dana za sklopiti ugovor.
sivonja je offline   Reply With Quote
Staro 24.08.2010., 22:35   #182
Mejzlik
tha pilot
Moj komp
 
Mejzlik's Avatar
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 636
Istekao mi je ugovor sa T-comom sto se tice adsl-a, a kako nemaju nista za postojece korisnike trenutno, zanima me sto se tice nekih drugih adsl-asa, kakve su povoljnosti u odnosu na t-com, s tim da cijena mjesecno max je 180kn, koliko i sada placam...
Ako bi prelazio na nekoga drugoga, mora biti maksimalno stabilan internet, bez pucanja veze...

Inace sam u Buzinu, Novi Zg...
Mejzlik je offline   Reply With Quote
Staro 13.09.2010., 11:47   #183
Phobos1807
Vladar iz sjene
Moj komp
 
Phobos1807's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2010
Lokacija: Zagreb / Varaždin
Postovi: 58
jel ova tablica jos ap-tu-dejt?
Phobos1807 je offline   Reply With Quote
Staro 13.09.2010., 23:28   #184
Miso66
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2009
Lokacija: Zg
Postovi: 33
Citiraj:
Autor Mejzlik Pregled postova
Istekao mi je ugovor sa T-comom sto se tice adsl-a, a kako nemaju nista za postojece korisnike trenutno, zanima me sto se tice nekih drugih adsl-asa, kakve su povoljnosti u odnosu na t-com, s tim da cijena mjesecno max je 180kn, koliko i sada placam...
Ako bi prelazio na nekoga drugoga, mora biti maksimalno stabilan internet, bez pucanja veze...

Inace sam u Buzinu, Novi Zg...
A ti bi uzeo samo adsl kod nekoga drugog, a telefon ostavio kod T-coma ili bi i telefon prebacio kod nekog drugog?

Kod svakog drugog operatera bi bio na istoj parici tako da bi ti trebalo radit isto kao i do sada, iako uvijek ima iznimki. Najbolje ti je uzet onog koji ti je dostupan i najpovoljniji.
Miso66 je offline   Reply With Quote
Staro 13.09.2010., 23:32   #185
MadBoY
MadModerator
Moj komp
 
MadBoY's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2002
Lokacija: N/A
Postovi: 5,190
Citiraj:
Autor Phobos1807 Pregled postova
jel ova tablica jos ap-tu-dejt?
Cijene su aktualne.
Sve cijene su bez raznih akcija (T-Com akcija za Flat-Rate ako se potpise ugovor na 12mj i Amis akcija da 4Mbps postaje 8Mbps a 6Mbps i 8 Mbps postaju 16Mbps do kraja godine), vec su cijene uzete iz vazecih cjenika. Kad se promjeni cjenik na stranici, onda i ja mjenjam tablice.
__________________
skupi-dupi-du, skupi-dupi-du, pam pam... pf
MadBoY je offline   Reply With Quote
Staro 15.10.2010., 07:05   #186
Vanjus
Premium
 
Vanjus's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Osijek
Postovi: 26
pozdrav,

imam kod t-scuma i telefon i internet, te sam vezan ugovorom do 05/2011.
Ali preskupi su, tako da mjesečno plaćam oko 350 kn, te sam se odlučio prebaciti na nekog drugog operatera, i telefon i ADSL. Nije problem i što moram platiti penale zbog raskidanja ugovora ( oko 220 kn ).

Opcije su mi ISKON i OPTIMA. koji uzeti? bitno mi je da bude jeftiniji, da nisu skupi tel. razgovori ( što više besplatnih minuta ), te da je internet FLAT.

hvala
Vanjus je online   Reply With Quote
Staro 25.11.2010., 16:11   #187
mdrla
Premium
Moj komp
 
mdrla's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: ZG Dubrava
Postovi: 470
Iskon DUO.CaRNet - 100 kn , samo nabavi od nekog studoša user i lozinku!
__________________
mdrla je offline   Reply With Quote
Staro 24.12.2010., 23:49   #188
black4mation
Premium
Moj komp
 
black4mation's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2008
Lokacija: Osijek
Postovi: 38
Tcom definitivno treba ili povećat brzinu ili spustit cijenu
black4mation je offline   Reply With Quote
Staro 04.06.2011., 00:24   #189
domis
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Hrvatistan
Postovi: 4,159
mislim da bi se moglo malo update-ati tablicu buduci da je iskon (ako se ne varam) nedavno povisio brzine i ima u ponudi 5mbps flat bez telefona
domis je offline   Reply With Quote
Staro 09.06.2011., 15:18   #190
DJVoste
Registered User
 
DJVoste's Avatar
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 35
Citiraj:
Autor black4mation Pregled postova
Tcom definitivno treba ili povećat brzinu ili spustit cijenu
Ma,

Oni žive od velikih firmi, a još uvijek drže monopol, te im drugi operateri plaćaju najam za njihove parice t.d. se njima fućka za nas male i sumnjam da će biti nekih radikalnih promjena od kojih bi prosječan korisnik imao koristi po pitanju snižavanja cijene ili povećanja brzine, jer zbog gore navedenog ne vidim nikako da mogu propasti ako to i ne učine.

Mislim da su već odavno trebali podignuti brzinu na 8Mbps, jer za to definitivno imaju mogućnosti, a i ništa više ih ne bi koštalo održavanje infrastrukture kad bi podigli svima na 8.

Možemo se samo ili
DJVoste je offline   Reply With Quote
Staro 16.06.2011., 20:48   #191
Bajdo
Registered User
 
Datum registracije: Oct 2010
Lokacija: Velika Gorica
Postovi: 59
Gledam na stranicama h1 telekoma i imaju taj 3mbps flat sa *telefonom za 99kn mjesecno, ali kad idem provjerit dostupnost za grad Pag dobijem ovo

Dostupnost usluge Poštovani / Poštovana:

Usluga nažalost nije dostupna ako nemate telefonski priključak. Ako pak želite H1 uslugu na postojećem telefonskom broju, molimo Vas vratite se na prethodni korak i obavezno upišite broj telefona u za to predviđeno polje.

Vaš H1 TELEKOM

E sad, di je tu telefon u tih 99kn? Ak ga nemam a vi ga nudite pa daj onda donesi kablove pa cemo spojit Mislim kaj? Pa kaj placam ak ne da mi date prikljucak? I kak da ja sad dodem do prikljucka? Svi prodaju maglu. Jeli mogu ja kako doci do prikljucka a da me ne oderu? Inace kuca nije nikad bila spojena na telefon.
Bajdo je offline   Reply With Quote
Staro 02.07.2011., 04:29   #192
Sa_Stilom
Premium
 
Sa_Stilom's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Croatia
Postovi: 2,706
Pozdrav.

Evo, selim iz ZGa u Rijeku, pa bih molio preporuke ISPa u Rijeci.
Dali su isti kao u ZGu ili ima nekih preporuka.

Primarno Internet - flat za što manje para što veća brzina, cca 100-200kn/mj

Kvart: Donja Drenova

ps: Do stana su dovedene sve instalacije, ali nije naručen broj, pa kak to ide? T-com prvo, ili mogu recimo direkt kontaktirati Iskon? Kakvo je stanje bežičnih mreža? Ako ovo ne spada pod ovu temu, molim prebaciti upit pod ispravnu. Hvala

Edit: Riješio, kontaktirao Iskon, ispunio papire a oni riješili ostalo, sada čekam da mi dovedu adsl.
__________________
MC

Zadnje izmijenjeno od: Sa_Stilom. 05.07.2011. u 19:59.
Sa_Stilom je offline   Reply With Quote
Staro 10.11.2011., 10:12   #193
mdrla
Premium
Moj komp
 
mdrla's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: ZG Dubrava
Postovi: 470
trebam savjet, preselio sam se u gornju dubravu i zatražio uslugu od iskon ali na kraju je ispalo da nema slobodnih parica pa t-com ne može provući liniju, šta napravit sada:

da zatražim tel broj od t-com pa da onda pređem na neki povoljni adsl u tom slučaju broj bez ugovorne obveze košta 600 kn kod t-coma, pretpostavljam da bi tako najbrže dobio liniju ili..?
__________________
mdrla je offline   Reply With Quote
Staro 10.11.2011., 15:18   #194
Feyd
hungry, for a little more
 
Feyd's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 227
Citiraj:
Autor mdrla Pregled postova
trebam savjet, preselio sam se u gornju dubravu i zatražio uslugu od iskon ali na kraju je ispalo da nema slobodnih parica pa t-com ne može provući liniju, šta napravit sada:

da zatražim tel broj od t-com pa da onda pređem na neki povoljni adsl u tom slučaju broj bez ugovorne obveze košta 600 kn kod t-coma, pretpostavljam da bi tako najbrže dobio liniju ili..?
Na taj način nemaš što izgubiti, ako si spreman platiti tih 600 kn. Samo moraš paziti da ti ne uvale neki poklon, jer u slučaju prijevremenog raskida plaćaš i to.
Feyd je offline   Reply With Quote
Staro 10.11.2011., 19:24   #195
mdrla
Premium
Moj komp
 
mdrla's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: ZG Dubrava
Postovi: 470
a šta ako uzmem ugovor na 1 ili 2 godine (mislim da košta kunu), koliko bi me izasao raskid ugovora?
__________________
mdrla je offline   Reply With Quote
Staro 15.11.2011., 03:20   #196
santos
Premium
Moj komp
 
santos's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Čakovec / AT
Postovi: 1,782
izaslo bi te mjesecna cijena za dsl x broj mjeseci koji ti je ostao do kraja ugovora.
santos je offline   Reply With Quote
Staro 15.11.2011., 14:16   #197
Feyd
hungry, for a little more
 
Feyd's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 227
Citiraj:
Autor santos Pregled postova
izaslo bi te mjesecna cijena za dsl x broj mjeseci koji ti je ostao do kraja ugovora.
Ili stvarna cijena spajanja.

Naime, trošak spajanja ti oni računaju kao poklon. Ali u cjeniku svakog operatora piše kolika je stvarna cijena spajanja. To je onaj iznos koji moraš platit ako ne želiš ugovornu obvezu.

Kod nekih operatora to je i preko tisuću kuna, zavisno o usluzi (mislim da je kod H1 to blizu 1.500 kn)
Feyd je offline   Reply With Quote
Staro 16.11.2011., 11:56   #198
mdrla
Premium
Moj komp
 
mdrla's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: ZG Dubrava
Postovi: 470
obzirom da nema slobodni parica u centrali za gornju Dubravu jer je moguće da preuzmem (kupim) od nekog tel broj koji je na toj centrali u g. dubravi?
__________________
mdrla je offline   Reply With Quote
Staro 16.11.2011., 18:58   #199
demetrius
Premium
Moj komp
 
demetrius's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2005
Lokacija: rijeka
Postovi: 3,728
iskon duo kolko vidim 10 mbit je 230 kn ne 205 kn.

meni dosta 205 kn,imamo telefona 5 kn na mjesec.

Zadnje izmijenjeno od: demetrius. 16.11.2011. u 19:19.
demetrius je offline   Reply With Quote
Staro 16.11.2011., 19:12   #200
MadBoY
MadModerator
Moj komp
 
MadBoY's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2002
Lokacija: N/A
Postovi: 5,190
Iskon.DUO Super je 230kn, a Iskon.DUO Smart je 205kn, oba sa 10Mbit.
Razlika je u tome da Super ima 500 minuta telefoniranja u fiksnoj nacionalnoj mreži, dok Smart ima 60min, te Super ima 5 medjunarodnih frend brojeva, Super samo 1.
__________________
skupi-dupi-du, skupi-dupi-du, pam pam... pf
MadBoY je offline   Reply With Quote
Staro 22.11.2011., 17:25   #201
mdrla
Premium
Moj komp
 
mdrla's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: ZG Dubrava
Postovi: 470
kupnja tel priključka

Citiraj:
Autor mdrla Pregled postova
obzirom da nema slobodni parica u centrali za gornju Dubravu jer je moguće da preuzmem (kupim) od nekog tel broj koji je na toj centrali u g. dubravi?
Zna li netko, jer moguće ovo navedeno gore?
__________________
mdrla je offline   Reply With Quote
Staro 26.11.2011., 16:51   #202
TDK
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2002
Lokacija: ZG
Postovi: 276
Citiraj:
Autor DJVoste Pregled postova
Ma,

Oni žive od velikih firmi, a još uvijek drže monopol, te im drugi operateri plaćaju najam za njihove parice t.d. se njima fućka za nas male i sumnjam da će biti nekih radikalnih promjena od kojih bi prosječan korisnik imao koristi po pitanju snižavanja cijene ili povećanja brzine, jer zbog gore navedenog ne vidim nikako da mogu propasti ako to i ne učine.

Mislim da su već odavno trebali podignuti brzinu na 8Mbps, jer za to definitivno imaju mogućnosti, a i ništa više ih ne bi koštalo održavanje infrastrukture kad bi podigli svima na 8.

Možemo se samo ili
kao i mnogi drugi, pricas gluposti u koje se ne kuzis. Povecavanje brzina vise necete vidjet, jednostavno jer je adsl2+ tehnologija takva i parice su takve kakve jesu, puno ljudi nema mogucnosti ni za 4mb, da sada bude defaultna brzina 8 kolko bi ljudi to zapravo i dobilo? ne bas puno, da ne pricam kolko bi ljudi pocelo imat problema sa vezom, pa onda svakome podesit/smanjit brzinu da bude stabilna, kolko ljudi bi gnjavilo telekom da im ne isporucuje "ispravnu" brzinu i kojima nije jasno da to ne mogu dobit...
Previše vas gleda situaciju prema sebi al nisi samo ti u ovoj drzavi koji ima adsl.

Sljedeci korak je uvođenje VDSLa koji isto jako osjetljiv na udaljenost al barem je puno veci maximum
TDK je offline   Reply With Quote
Staro 26.11.2011., 17:20   #203
domis
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Hrvatistan
Postovi: 4,159
ma koji vDSL, LTE is future
domis je offline   Reply With Quote
Staro 26.11.2011., 17:22   #204
TDK
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2002
Lokacija: ZG
Postovi: 276
VDSL postoji vec neko vrijeme, tocnije postoji VDSL2. Al čobani iz HAKOM-a nedaju nikome da ga uvede. Razlog je sta bi cijenama/brzinama alternativni operatori pojeli Tcom.
TDK je offline   Reply With Quote
Staro 09.12.2011., 10:40   #205
mdrla
Premium
Moj komp
 
mdrla's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: ZG Dubrava
Postovi: 470
Citiraj:
Autor mdrla Pregled postova
trebam savjet, preselio sam se u gornju dubravu i zatražio uslugu od iskon ali na kraju je ispalo da nema slobodnih parica pa t-com ne može provući liniju, šta napravit sada:

da zatražim tel broj od t-com pa da onda pređem na neki povoljni adsl u tom slučaju broj bez ugovorne obveze košta 600 kn kod t-coma, pretpostavljam da bi tako najbrže dobio liniju ili..?
evo dobio tel liniju, zatražio od t-scoma i dosli za 15-tak dana.
kad zatražiš od nekog drugog onda nema slobodnih parica a kad uzmes od njih onda ima, uzeo samo tel bez ugovorne obveze (platio 600 kn) i sad idem na drugog operatera, naravno duplo jeftinijeg!

pa ko mi ukrade 600 kn!
__________________
mdrla je offline   Reply With Quote
Staro 10.12.2011., 12:27   #206
jazavacjazavac
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2007
Lokacija: zagreb
Postovi: 27
Ja sam isto iz g. dubrave i bez razmisljanja bih dao tih 600 kn za kvalitetnu paricu, na dulje staze naravno
Sad mi je zagusenje linije 34 db a noise margine 10, sto nije bas stabilno
jazavacjazavac je offline   Reply With Quote
Staro 10.12.2011., 13:22   #207
LudonjaST
Premium
 
Datum registracije: Feb 2011
Lokacija: Split
Postovi: 173
Citiraj:
Autor TDK Pregled postova
VDSL postoji vec neko vrijeme, tocnije postoji VDSL2. Al čobani iz HAKOM-a nedaju nikome da ga uvede. Razlog je sta bi cijenama/brzinama alternativni operatori pojeli Tcom.
Znači li to da treba sačekati i ne ugovarati usluge na godinu i više? Nadam se da će popustiti malo uzde.
LudonjaST je offline   Reply With Quote
Staro 16.12.2011., 14:20   #208
ludza
Premium
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: La Svonia
Postovi: 96
pozdrav, imam malo možda nekima i glupo pitanje,ali svejedno ću ga postaviti. Naime imam t-com adsl i fiksnu liniju na t-com, međutim, zanima me može li fiskni ostati na t-comu,a ja da pređem na optidsl neovisno da mjenjam i operatera za fiskni koji bi u tom slučaju ostao t-com?
ludza je offline   Reply With Quote
Staro 17.12.2011., 11:48   #209
Feyd
hungry, for a little more
 
Feyd's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 227
Citiraj:
Autor ludza Pregled postova
pozdrav, imam malo možda nekima i glupo pitanje,ali svejedno ću ga postaviti. Naime imam t-com adsl i fiksnu liniju na t-com, međutim, zanima me može li fiskni ostati na t-comu,a ja da pređem na optidsl neovisno da mjenjam i operatera za fiskni koji bi u tom slučaju ostao t-com?
Telefon možeš ostaviti na T-Comu, a prenijeti internet na drugog operatera. Koliko znam, Optima i Iskon jedini nude tu mogućnost na običnom bakru.

Dakle, možeš prebaciti internet na Optimu ili Iskon. Samo mi nije jasno zašto bi to htio, ako si dostupan za sve usluge kod Optime.
Feyd je offline   Reply With Quote
Staro 17.12.2011., 12:16   #210
domis
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Hrvatistan
Postovi: 4,159
http://www.vipnet.hr/privatni-pretpl...net/duo-paketi

ocekival sam jeftinije, i to dosta jeftinije :\
domis je offline   Reply With Quote
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na