Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Overclocking > Hlađenje
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 29.05.2012., 11:04   #1441
Thermaltake
1
 
Thermaltake's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,311
Imam pitanjem, nabavio sam ovo gore navedeno i nisam mogao montirat S1 bez da sam skinuo onaj pasivni hladnjak preko vrama šta ide jer je previsok bio, e sad moje pitanje je hoće li mi ova dva ventilatora sa slike biti dovoljna da hlade vrame i kad su bez heatsinka jer ježići su bili skidani pa nemaju više termalnog ljepila, a ne da mi se davat 50kn za ljepilo, čak jedan ježić sam skužio ne bi niti stao jer smeta ovaj jedan heatpajp od S1, al ima onaj kit vidio sam VR002 mislim da ima niže kao pasivce pa mi se čini od njega bi stalo no ne znam isplati li mi se ić to kupovat ako bi sve radilo i bez tih pasivnih preko mem. i vram. Najviše me zabrinjavaju ova tri vram čipa šta su izvan malo područja hlađenja.

Thermaltake je offline   Reply With Quote
Staro 29.05.2012., 13:40   #1442
w0lfram_
Rasvjetno tijelo
Moj komp
 
w0lfram_'s Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Split
Postovi: 374
ima li neki drugi način, osim termalnog ljepila, ljepljenja vrm ježića?

nabavih polovni S1, a na ježićima nema više ljepila, a nemam volje davat 50kn, za 4 ježića
__________________
Pošteni trgovci: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9,10
w0lfram_ je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 29.05.2012., 14:37   #1443
ShanTech
Banned
 
Datum registracije: Apr 2011
Lokacija: -
Postovi: 3,783
@w0lfram_
Dovoljno je da se u dva dijagonalna kuta memorijskog čipa stavi minimalnu količinu superljepila, a u sredinu termalnu pastu. Naravno, pasta i ljepilo se ne smiju pomiješati, pa zato treba imati mjeru kod stavljanja količina.

@Thermaltake
Ako su ti visoki ježići otpili ih malo.
ShanTech je offline   Reply With Quote
Staro 29.05.2012., 14:50   #1444
Pupo
Nikad sit, uvijek žedan
Moj komp
 
Pupo's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Vallis Aurea / ZG
Postovi: 7,994
Ma kakvo ljepilo, ja imam stavljenu običnu termalnu pastu samo i ježići su pritisnuti tako na čipove da se pasta razmaže i to je to. Drže se bez problema već 6 mjeseci. Bitno samo da nedirate ježiće dok je grafa vruća


Ovo je najbezbolnije rješenje i za skidanje i za sve.
__________________
Sent from AS/400.
Pupo je offline   Reply With Quote
Staro 29.05.2012., 14:50   #1445
w0lfram_
Rasvjetno tijelo
Moj komp
 
w0lfram_'s Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Split
Postovi: 374
Citiraj:
Autor ShanTech Pregled postova
@w0lfram_
Dovoljno je da se u dva dijagonalna kuta memorijskog čipa stavi minimalnu količinu superljepila, a u sredinu termalnu pastu. Naravno, pasta i ljepilo se ne smiju pomiješati, pa zato treba imati mjeru kod stavljanja količina.
jel onda problem za skinit ih kasnije?
__________________
Pošteni trgovci: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9,10
w0lfram_ je offline   Reply With Quote
Staro 29.05.2012., 15:03   #1446
ShanTech
Banned
 
Datum registracije: Apr 2011
Lokacija: -
Postovi: 3,783
Nije ih problem za skinut, ako se stavi malo ljepila. Malo.

@Pupo
Ja volim dok je fiksno.
ShanTech je offline   Reply With Quote
Staro 29.05.2012., 15:03   #1447
Thermaltake
1
 
Thermaltake's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,311
Upravo to sam i ja htio znat, imam te ježiće koji više nemaju ljepila i 50kn je VR002 i ne da mi se davat 50kn za to, a i ljepilo je tolko, plus na onoj gornjoj slici isto ja bi ostavio bez ako bi išlo pa bi da mi netko iskusniji koji je to već radio kaže dal je pametno ostavljat bez ježića na mem i vram il da ipak stavim na tu neku foru zakeljit sa termalnom samo ne znam jel mi pametno sa AC5 baš jer nju imam, a za nju sam čuo da baš po čipovima ju nije pametno stavljat osim na baš GPU il CPU.

P.S
nemam volje to pilit jedan je, al stvarno mi se ne da ga pilit.

Zadnje izmijenjeno od: Thermaltake. 29.05.2012. u 15:10.
Thermaltake je offline   Reply With Quote
Staro 29.05.2012., 15:28   #1448
Pupo
Nikad sit, uvijek žedan
Moj komp
 
Pupo's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Vallis Aurea / ZG
Postovi: 7,994
Citiraj:
Autor Thermaltake Pregled postova
Upravo to sam i ja htio znat, imam te ježiće koji više nemaju ljepila i 50kn je VR002 i ne da mi se davat 50kn za to, a i ljepilo je tolko, plus na onoj gornjoj slici isto ja bi ostavio bez ako bi išlo pa bi da mi netko iskusniji koji je to već radio kaže dal je pametno ostavljat bez ježića na mem i vram il da ipak stavim na tu neku foru zakeljit sa termalnom samo ne znam jel mi pametno sa AC5 baš jer nju imam, a za nju sam čuo da baš po čipovima ju nije pametno stavljat osim na baš GPU il CPU.

P.S
nemam volje to pilit jedan je, al stvarno mi se ne da ga pilit.
Kupi si Ceramique il neku sličnu pastu, ona je gusta pun k, i bude dobro držala. Ja sam s njim "ljepio"

Citiraj:
Autor ShanTech Pregled postova
Nije ih problem za skinut, ako se stavi malo ljepila. Malo.

@Pupo
Ja volim dok je fiksno.

Pa to je jedino sigurno da će ti ježići bit fiksni na memorijskim čipovima, a sad hoće čipovi bit fiksni na kartici ako ikad budeš morao skidat ježiće, to ćeš nam morat javit
__________________
Sent from AS/400.
Pupo je offline   Reply With Quote
Staro 29.05.2012., 15:39   #1449
Thermaltake
1
 
Thermaltake's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,311
Citiraj:
Autor Pupo Pregled postova
Kupi si Ceramique il neku sličnu pastu, ona je gusta pun k, i bude dobro držala. Ja sam s njim "ljepio"
Čekaj malo ako već imam AC5 koja je skoro nova i dva puta sam procesor s njom mazao znači ima je još brdo, sad da kupujem Creamique koja isto košta oko 40ak kn to mi je onda skoro ko da sam kupio VR002 dodam još 10kn i uzmem cijeli set ježića koje ću jednom stavit i zdravo.
Thermaltake je offline   Reply With Quote
Staro 29.05.2012., 15:48   #1450
ShanTech
Banned
 
Datum registracije: Apr 2011
Lokacija: -
Postovi: 3,783
Ni nema Ceramique za kupiti, to sam kupio prije par godina. Valjda bude držala i Arctic Silver 5. Procesore dobro ljepi.
ShanTech je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 29.05.2012., 15:49   #1451
Pupo
Nikad sit, uvijek žedan
Moj komp
 
Pupo's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Vallis Aurea / ZG
Postovi: 7,994
A što komplicirate, spomenuh je zato što mi je ona ostala u sjećanju. Možeš i s tom AC5 zaljepit, staviš trećinu zrna riže na čip(minimalno paste, ne stavit pol kile pa plakat kak je sve zapackano po kontaktima i kak neradi) i pritisneš ježić i to je to.

Uostalom, nemaš što izgubiti, uvijek možeš uzet 50kn i otić do trgovine kupit nove, to je najlakše. Kako god bilo, ovo sa superljepilom bi ostavio za zadnju soluciju i to nikako nemogu preporučit da se radi.

Bilo je onih zalman pastica malih za 7-10kn, one su bile jako slične ko keramik.
__________________
Sent from AS/400.
Pupo je offline   Reply With Quote
Staro 29.05.2012., 15:49   #1452
Thermaltake
1
 
Thermaltake's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,311
Citiraj:
Autor Pupo Pregled postova
A što komplicirate, spomenuh je zato što mi je ona ostala u sjećanju. Možeš i s tom AC5 zaljepit, staviš trećinu zrna riže na čip(minimalno paste, ne stavit pol kile pa plakat kak je sve zapackano po kontaktima i kak neradi) i pritisneš ježić i to je to.

Uostalom, nemaš što izgubiti, uvijek možeš uzet 50kn i otić do trgovine kupit nove, to je najlakše. Kako god bilo, ovo sa superljepilom bi ostavio za zadnju soluciju i to nikako nemogu preporučit da se radi.

Bilo je onih zalman pastica malih za 7-10kn, one su bile jako slične ko keramik.
Ma kužim te ja, a ništa probat ću sa AC5 i meni je nekako zadnja opcija otić kupit VR002.


Citiraj:
Autor ShanTech Pregled postova
Ni nema Ceramique za kupiti, to sam kupio prije par godina. Valjda bude držala i Arctic Silver 5. Procesore dobro ljepi.
Ima u adm-u 30kn.


EDIT:
Btw sad gledam iam dosta ježića za rame metnut, al ovaj veliki mi nije dobar za vrame ima tanku crtu u sredini, a treba bit po cijelom heatsinku od ispod da se može namazat, šta mi je najbolje sad učinit otić kupit vr002 il da nešto iskemijam tipa metnem na vrame ježiće od memorije, a da memoriju ostavim bez ježića to mi jedino još ostaje šta mogu napravit.

Zadnje izmijenjeno od: Thermaltake. 29.05.2012. u 17:25.
Thermaltake je offline   Reply With Quote
Staro 30.05.2012., 08:52   #1453
John Creasy
TossACoinToYourWitcher!
Moj komp
 
John Creasy's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2005
Lokacija: Slavonski Brod
Postovi: 2,795
Jel ova 8800gts u pitanju? Ako je, imam 8800gt s accelerom i jednim 120mm ventom bez ježića na memoriji.. Godinama sve radi ok i preko ljeta i preko zime
John Creasy je offline   Reply With Quote
Staro 30.05.2012., 12:48   #1454
Thermaltake
1
 
Thermaltake's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,311
Citiraj:
Autor John Creasy Pregled postova
Jel ova 8800gts u pitanju? Ako je, imam 8800gt s accelerom i jednim 120mm ventom bez ježića na memoriji.. Godinama sve radi ok i preko ljeta i preko zime
Ne u pitanju je hd 4870 xfx 1Gb ddr5
Thermaltake je offline   Reply With Quote
Staro 05.06.2012., 18:51   #1455
elzel
Premium
Moj komp
 
elzel's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2004
Lokacija: Zlatar Bistrica
Postovi: 746
Stavio Accelera S1 PLUS, ima "fiksni" bracket, bolji od S1 rev.2, na MSI 6850 OC evo rezultata nakon par min Furmarka, ne mijenja se ni nakon 10 min. Sobna temperatura je 24 stupnja.



Termalno ljepilo koje dolazi u kompletu ne bih nikome preporučio stavljati - sve sam napravio prema uputama i nakon instalacije ježići popadali s memorije, moral sam skidati hladnjak i koristiti termalnu traku koja sad drži super. Jedino što jest kako reklamiraju je relativno lako skidanje ljepila koje postane gumenasto, a ne kruto.

Zadnje izmijenjeno od: elzel. 05.06.2012. u 22:17.
elzel je offline   Reply With Quote
Staro 15.12.2012., 22:41   #1456
thubanx6
Premium
Moj komp
 
thubanx6's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2011
Lokacija: Split
Postovi: 533
Brzinsko pitanje, da li accelero s2 rev2 paše na gtx660:
Ovakvu: http://www.fudzilla.com/home/item/29...viewed?start=2

I da li ovaj kit za njega sa 120mm ventom: http://www.links.hr/?naziv=hladnjak-...kl=050.909.189

Ima konektor koji se spaja u grafu ili koji mora ic u maticnu?


EDIT: Also ima li trenutno kod nas bilo gdje za kupit twin turbo?

Zadnje izmijenjeno od: thubanx6. 16.12.2012. u 00:49.
thubanx6 je offline   Reply With Quote
Staro 26.01.2013., 02:23   #1457
Bluzer
Premium
Moj komp
 
Bluzer's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: localhost
Postovi: 1,060
Citiraj:
Autor elzel Pregled postova
Termalno ljepilo koje dolazi u kompletu ne bih nikome preporučio stavljati - sve sam napravio prema uputama i nakon instalacije ježići popadali s memorije, moral sam skidati hladnjak i koristiti termalnu traku koja sad drži super. Jedino što jest kako reklamiraju je relativno lako skidanje ljepila koje postane gumenasto, a ne kruto.
Da bumpam temu pošto imam isti problem. Kupio danas u Linksu Accelero 7970 pošto imam 6970 pa da je ohladim kako spada.

Isto napravio sve "by the book" i ništa. Memorija se drži kako-tako ali ovi svi sa VRM-a ispadaju. Onda guglam i vidim da je službeni stav Arctica da su ga prestali proizvoditi i rade na nečemu boljem.

Gdje da nađem u ZG neko kvalitetnije termalno ljepilo ili traku da to posložim šta prije?
__________________
Udomljujem 386/486/P1 hardver. Više na PM.
Bluzer je offline   Reply With Quote
Staro 06.03.2013., 14:23   #1458
Drvoje
Split resist itself!
Moj komp
 
Drvoje's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2009
Lokacija: u threadu kojeg nitko ne čita
Postovi: 4,032
Evo ako nekome zatriba S1 rev2 tu (http://www.edigital.hr/Hladnjaci_za_...tice-c514.html) ih imaju na zalihi po 179kn.
__________________


Pomelo mi sig -.-
Drvoje je offline   Reply With Quote
Staro 07.12.2014., 00:25   #1459
Drvoje
Split resist itself!
Moj komp
 
Drvoje's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2009
Lokacija: u threadu kojeg nitko ne čita
Postovi: 4,032
Novija revizija S1 Plus za 94kn - nikad jeftinije.

http://www.links.hr/?naziv=hladnjak-...kl=050.909.183

S parom ventova na sebi podere sve ove stock grafičke coolere ka Beethoven kajdanku
__________________


Pomelo mi sig -.-
Drvoje je offline   Reply With Quote
Staro 18.12.2014., 13:46   #1460
frikec
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: ZG
Postovi: 209
fino sam naletio, bas kada je snizenje zavrsilo

nego moze li mi netko iz prve ruke provjeriti jeli accelero S1 plus kompatibilan s gainwardom 750 gtx 1gb , nije bas najpopularnija kartica tako da gugl ne pomaze.
frikec je offline   Reply With Quote
Staro 18.12.2014., 15:56   #1461
Drvoje
Split resist itself!
Moj komp
 
Drvoje's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2009
Lokacija: u threadu kojeg nitko ne čita
Postovi: 4,032
Ako ti nitko ne odgovori možda ovo pomogne (ili kontaktiraj AC support)
http://www.arctic.ac/eu_en/downloads...on_drawing.pdf
__________________


Pomelo mi sig -.-
Drvoje je offline   Reply With Quote
Staro 18.12.2014., 16:13   #1462
frikec
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: ZG
Postovi: 209
zahvaljujem.
ravnalo nije najprecizniji alat, ali rekao bih da su rupe 43.2, na kartici nema bas visih elemenata tako da mislim da niti visina nije problem, ali kao sto rekoh najvise bih volio da mi netko tko zna vise od mene potvrdi moje lamentacije
frikec je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na