Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Audio, Video, Foto
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 18.01.2024., 10:46   #1921
9800pro
aka Edo, aka Syncros
Moj komp
 
9800pro's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2005
Lokacija: Zagreb, Trešnjevka
Postovi: 1,681
Citiraj:
Autor quazar912 Pregled postova
nemoj otipisat woofer za stereo samo tako...
svi ti "veći" zvučnici koji imaju 13/16 cm bas - u stvari nemaju bas nikakav - promjenio sam nekoliko modela i ništa...a svi ti hvaljeni preko raznih časopisa

bez 20cm+ nema dobrog basa - al opet ovisi kaj se sluša i kolika je soba...
Mogu oni imati bas, ako su "pravilno" postavljeni na stalke i pola metra od zida i odvrneš pojačalo, onda to ide.
Na tiho su banana a tako pretežno slušamo svi, background muzika 80% vremena.
Ali da sub dodaje jednu drugu dimenziju to je istina. Q3010i solo i uz SVS skroz druga priča, nema tu usporedbe.
9800pro je offline   Reply With Quote
Staro 18.01.2024., 11:33   #1922
tomek@vz
Premium
 
tomek@vz's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: München/Varaždin
Postovi: 3,307
Citiraj:
Autor Ziiky Pregled postova
Mislim ono, jaka stvar, streamer. Neš ti uređaja, neš ti funkcije, neš ti pojačala ... Koliko vidim D klasa kojih sad ima ko govana i svi dobro kotiraju.
Platili reklamu, platili rivjue, platili botove jer kako bi inače isplivali na površinu pored velikih tržišnih igrača?!
Kako su se pojavili tako će i nestati ... jer osnovna im je funkcija stream, nešto što se u današnje vrijeme HT-a podrazumijeva pod normalno da risiver posjeduje.
Potpuno nebitan i nepotreban uređaj ... Al dobro. Svako ima svoje veselje ...

Ono što je najbitnije i u HT-u (a i u HiFiju iako je tamo taj lanac komponenti znatno kraci) su zvučnici, subwoofer, risiver/ pojacalo i TV.
To su stvari koje ce te izuti poput automobila i treba odrediti vlastite limite, cjenovni prag i vremenski okvir s kojim ćeš isplivati i realizirati projekat.

Bas i ne razumijem tu logiku kojom se kolega vodi. Koliko sam shvatio, on sad ima taj super duper streamer, al posto mu je ostatak sistema u banani, odlučio je prodati taj super uređaj i kupiti lošiji ... pa da mu sve bude u jednakoj banani?!
Citiraj:
Autor Ziiky Pregled postova

HT je skup sport, al može ga se gradi postepeno, usklađivati i nadograđivati godinama.
Ako i jesi svoju sreću našao u tom streameru koji je 2 klase bolji od tvog trenutnog sustava, zar ne bi bilo logicnije u naredom updejtu uzeti bolji woofer, sljedeće godine bolje pojacalo.
Pa malo lurkaš njuškalo, op ... vidi ovo ... isplivaju towersi u super stanju u seriji tvojih bookshelfa. Slažeš, igraš se, kompletiras svoju viziju za 2-3 godine. Ne mora to biti odmah i sad.

Just my 2cents ...
Jer ima ekipe kao sto sam ja koji nemaju lokalnu nakupinu ploca, cd-a ili FLAC fajlova vec su dosad gurali 320kbps mp3-ce jer bilo dovoljno za postojece prohtjeve. Odkad se varijabla zvucnici promijenila apetiti su porasli. WIIM Amp je bio eksperiment kojim sam htio 3 stvari rascisititi:

1. dali postoji cujna razlika izmedu CD formata i "High Res Lossless" formata?
2. Dali ce drugo pojacalo zvuciti drukcije sa postojecim zvucnicima odnosno dali mi se upgrade uopce isplati u ogranicenom cjenovnom budetu koji sam si postavio?
3. Kakvo ce biti moje iskustvo sa "Streaming uslugama" i dali se zelim odluciti na to ili na supljanje glazbe u fizickom ili FLAC formatu?

E pa...

1. Da postoji - dali se iskoristava puni potencijal zvucnika - rekao bih debelo ne (sto je dokazao AMP). No dobro obraden CD format smatram sasvim dovoljnim za moje "skromne" prohtjeve.
2. Da. Dali su zvucali definitivno malo bolje al najveca izmjena je bila na prijelazu izmedu mid i low , Yamaha Sub je puno polje zvucao kao bolje nadopuna za Oberone. Sub je doslovce nestao sa zvucne slike i sve je bilo kao bolja cjelina. U tom smjeru definitivno zelim dalje istrazivat i ako cu mijenjat Jamo onda cu vjerojatno gledat kao sto je jedan od kolega vec sugerirao nesto sto ima ugraden bass management. Ne volim kad previse iskace iz zvucne slike.
3. Za nekoga tko nema lokalnu biblioteku ili tko tek istrazuje svoj glazbeni ukus Streaming je jako prakticna stvar. Koristim Tidal HiFi Plus trenutno (2 Eura za mjeseca probe). Dostupna mi je sva glazba koju slusam ili bih zelio slusat, automatski generira 8 playlista po zanrovima bazirano na pjesmama koju slusam. Posebno mi je zgodan i "Daily Discovery" playlista koja se dnevno generira za mixom pjesama na temelju onog sto slusam i za istrazivanje glazbenog ukusa smatram da je odlicna ideja. Drugi par rukava je naravno sam uredaj i aplikacija koja to treba odraditi. I tu je stvar jasna - WIIM uredaji za male pare ispunjavaju tu zadacu odlicno s obzirom da je podrzano skoro sve (na Mini fali Chromecast i zato sam uzeo Pro). Tko ima aktivne zvucnike uzme Pro plus i odmah ima uredaj sa pristojnim entry-level DAC-om koji moze s vremenom nadograditi. Da to moze i BlueSound Node i trebalo bi ga cuti preko ANalognog outputa na istim zvucnicima ali za digitaliju...cemu davat 300-500 Eura vise? I da se razumijemo - uzimam zaseban streaming uredaj samo zato jer sam lijen ko mazga i kad se jednom zagnjurim u kauc neda mi se dizat i saltat pjesme rucno. Onaj ruzni dio je sto smatram da za takav tip uredaja ne vrijedi davat velike novce. Svi software based uredaji su vec sad osudeni na “End od Life”. Aplikacija na mobu vise nije podrzana? Tja steta. Streaming servis mrtav? Tja too bad. Zelis mijenjat postavke na uredaju bez aplikacije (AMP)? HA-HA. Uredaji sa ekranom mi se cine kao bolja investicija u tom slucaju al opet podrzavaju samo ono sto podrzavaju I to je to. I kostaju masne pare (Eversolo na primjer). WIIM je jeftin I kroz digitaliju bit-perfect – a bolje nejde. Mozes dat za uredaj 3k Eura plus i preko digitalije nece zvucat drucije. U toj jednadzbi zvuk ovisi o pojacalu/DAC-u na kojeg je preko digitalnog ulaza spojen Streamer. Ali za istrazivanje glazbenog ukusa – milina. Drugi dio jest taj da WIIM uredaji podrzavaju i ROON player. Dakle – lokalni storage – ROON Server > Lossless Streaming kroz WIIM na HI-FI sustav. Dali cu nabavit FLAC fajlove online ili cu rippat CD – svejedno.

Decki zaboravljate da Audiofilija nije samo „High End“ i da za uzivanje u dobrom zvuku nije rezerviran samo za elitu. Pa sto je onda sa Audiofilinim HI-FI uredajima iz 60-ih/70-ih godina koji su tad kostali masne pare? Tehnolgija je I danas prisutna – samo kaj ne kosta vise tolko – ali zvuci jednako dobro. Al ne kosta vise toliko. To sto danas postoji bolje ne znaci da ovo staro vise nije HI-FI. I na kraju se sve svodi na na osobu koja slusa, koji spektar frekvencija cuje I kakav zvuk na kraju dana zeli od takvog sustava. Tako da nesto sto ce neko hvalit drugi ce smatrat da je smece. 100 ljudi 100 cudi ;-)

Citiraj:
Autor quazar912 Pregled postova
nemoj otipisat woofer za stereo samo tako...
svi ti "veći" zvučnici koji imaju 13/16 cm bas - u stvari nemaju bas nikakav - promjenio sam nekoliko modela i ništa...a svi ti hvaljeni preko raznih časopisa

bez 20cm+ nema dobrog basa - al opet ovisi kaj se sluša i kolika je soba...

Nebih ga prodavao dok nebih cuo nesto sto identicno zvuci . Velim ako bih mogao razinu integracije poboljsat onda nebih uopce vise prckao po zvucnicima jer kazem Oberonima sam odusevljen. Zelim Sub ostaviti u pozadini , kad treba nek odradi svoje ali nisam za Bass Heavy glazbu. Ali daje "masnocu" ukupnoj zvucnoj slici gdje treba i to je ono sto mi sad na Jamu u odnosu na AMP fali, WIIM AMP je to definitivno bolje odradivao. Ali opet zelim nesto jos malo bolje dobit u tom dijelu, AMP mi je pokazao u kojem smjeru zelim ici i kakvu zvucnu sliku zelim dobiti. Zato najprije Wiim pro da dobijem isto sto sam na AMP-u cuo preko digitalnog ulaza na Jamu (mislim da je analogija na Jamu losa), tek tada mogu direktno usporediti Jamo i Wiim AMP i za sebe donjeti zakljucak. Ali - korak po korak :-)
tomek@vz je online   Reply With Quote
Staro 18.01.2024., 13:10   #1923
Ziiky
Premium
Moj komp
 
Ziiky's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Slavonski Brod
Postovi: 2,860
Citiraj:
Autor 9800pro Pregled postova
Mogu oni imati bas, ako su "pravilno" postavljeni na stalke i pola metra od zida i odvrneš pojačalo, onda to ide.
Na tiho su banana a tako pretežno slušamo svi, background muzika 80% vremena.
Ali da sub dodaje jednu drugu dimenziju to je istina. Q3010i solo i uz SVS skroz druga priča, nema tu usporedbe.
Ako pričamo o subwooferu kao dodatku hifi-ju, jel, stereo setupu, meni osobno je nepotreban i preferiram tajnlijepi pure direct sound toplo obojen velikimnkabinetima QA3050i.
Ponekad kod tihog slusanja poželim 2.1 gdje mi je SVS podešen vrlo konzervativo i neprimjetno na 17-24hz da lagano pokrije to nisko područje.
Milina....

S druge strane, u HT-u subwoofer mora da otkida i izbija zrak iz pluća, mora moći proizvesti onu nelagodu u trbušnoj šupljini kad je to potrebno.
... ako te susjedi ne spominju to za mene nije dobar woofer i HT

@tomek
Polupao si lončiče
Nemam ništa protiv stream servisa.
Otkad je krekanog Spotify premijuma i tidala hifi+, imam ih i koristim ih.
Opaska se odnosila na uređaj kao nepotreban dodatak HT sistemu uz risiver koji pruža daleko bolju funkcionalnost uz visekanalni passthrough dok si ti zapeo na optici i kemijas s nekim adapterima.
Ne trebam tamo neke third party sw ili hw koji misle da su otkrili toplu vodu.
__________________




CPU: Intel™ i5@3,0GHz & CM Hyper EVO 212+
MBO: MSI Mortal
RAM: Crucial DDR4 8gb
GPU: Gigabyte GF GTX 1050 ti
HDD: SSD 128gb + WD blue 1TB
RW: LG
MON: Acer 24"
CASE: Antec Fusion Remote Max
PS: Fortron 550w modular
KB+MICE: Logitech™ K800 illuminated & G500
NAS: Synology 210j WDred4TB
HEADPHONES:Bluedio t3 plus BT





TV: Philips 55pus7805
REC: DENON x1600H
ZVUČNICI: Q Acoustics = QA3050i, QA3010i, QA3090i
SUB: SVS PB1000
MEDIAPLAYER: CoreELEC @ BeeLink GT King

Ziiky`s HTPC (some kind of it) ... LINK na topic






Trenutno ništa ...






Moje njuškalo



Ne svađaj se sa budalom jer će te spustiti na svoju razinu i pobijediti iskustvom
Ziiky je offline   Reply With Quote
Staro 18.01.2024., 14:00   #1924
9800pro
aka Edo, aka Syncros
Moj komp
 
9800pro's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2005
Lokacija: Zagreb, Trešnjevka
Postovi: 1,681
Citiraj:
Autor Ziiky Pregled postova
Ako pričamo o subwooferu kao dodatku hifi-ju, jel, stereo setupu, meni osobno je nepotreban i preferiram tajnlijepi pure direct sound toplo obojen velikimnkabinetima QA3050i.
Ponekad kod tihog slusanja poželim 2.1 gdje mi je SVS podešen vrlo konzervativo i neprimjetno na 17-24hz da lagano pokrije to nisko područje.
Milina....

S druge strane, u HT-u subwoofer mora da otkida i izbija zrak iz pluća, mora moći proizvesti onu nelagodu u trbušnoj šupljini kad je to potrebno.
... ako te susjedi ne spominju to za mene nije dobar woofer i HT
Q3050i i 3010i nisu baš isti
9800pro je offline   Reply With Quote
Staro 18.01.2024., 14:16   #1925
tomek@vz
Premium
 
tomek@vz's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: München/Varaždin
Postovi: 3,307
Citiraj:
Autor Ziiky Pregled postova
Ako pričamo o subwooferu kao dodatku hifi-ju, jel, stereo setupu, meni osobno je nepotreban i preferiram tajnlijepi pure direct sound toplo obojen velikimnkabinetima QA3050i.
Ponekad kod tihog slusanja poželim 2.1 gdje mi je SVS podešen vrlo konzervativo i neprimjetno na 17-24hz da lagano pokrije to nisko područje.
Milina....

S druge strane, u HT-u subwoofer mora da otkida i izbija zrak iz pluća, mora moći proizvesti onu nelagodu u trbušnoj šupljini kad je to potrebno.
... ako te susjedi ne spominju to za mene nije dobar woofer i HT

@tomek
Polupao si lončiče
Nemam ništa protiv stream servisa.
Otkad je krekanog Spotify premijuma i tidala hifi+, imam ih i koristim ih.
Opaska se odnosila na uređaj kao nepotreban dodatak HT sistemu uz risiver koji pruža daleko bolju funkcionalnost uz visekanalni passthrough dok si ti zapeo na optici i kemijas s nekim adapterima.
Ne trebam tamo neke third party sw ili hw koji misle da su otkrili toplu vodu.

Al na to se svodi da takav reciever kosta Nebrem si priustiti reciever koji em ima dobar DAC em je dobro pojacalo em je dobar za streaming i ima podrsku za sve sto i WIIM i da nije ovisan samo o softwerskoj konfiguraciji kroz neki app. Tak da moram kemijat. Zato Streamer hocu da je samo Stremer za "male pare" ali zelim da samo predaje zvuk DAC-u/pojacalu. Ipad je isto "Streaming" uredaj. I spojen je na RCA na Jamu. I zvuk je - drukciji. Ne zelim da taj dio utjece na zvuk. Posto si nemogu priustiuti kvalitetno integrirano pojacalo sa streaming funkcijom (Marantz/Denon barem koje sam gledao) i fizikalnim tipkama / dobrim daljincem i da ima dobar bass management - ovo je jedino sto mi pada na pamet. Koje bi pojacalo ili reciever sa integriranim DAC-om i Tidal Connect funkcijom i bass managementom bilo "pristojno"? I volio bih isprobat AB class pojacalo posto navodno malo topliji zvuk daju.

Zadnje izmijenjeno od: tomek@vz. 18.01.2024. u 15:14.
tomek@vz je online   Reply With Quote
Staro 18.01.2024., 16:01   #1926
9800pro
aka Edo, aka Syncros
Moj komp
 
9800pro's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2005
Lokacija: Zagreb, Trešnjevka
Postovi: 1,681
Citiraj:
Autor tomek@vz Pregled postova
Al na to se svodi da takav reciever kosta Nebrem si priustiti reciever koji em ima dobar DAC em je dobro pojacalo em je dobar za streaming i ima podrsku za sve sto i WIIM i da nije ovisan samo o softwerskoj konfiguraciji kroz neki app. Tak da moram kemijat. Zato Streamer hocu da je samo Stremer za "male pare" ali zelim da samo predaje zvuk DAC-u/pojacalu. Ipad je isto "Streaming" uredaj. I spojen je na RCA na Jamu. I zvuk je - drukciji. Ne zelim da taj dio utjece na zvuk. Posto si nemogu priustiuti kvalitetno integrirano pojacalo sa streaming funkcijom (Marantz/Denon barem koje sam gledao) i fizikalnim tipkama / dobrim daljincem i da ima dobar bass management - ovo je jedino sto mi pada na pamet. Koje bi pojacalo ili reciever sa integriranim DAC-om i Tidal Connect funkcijom i bass managementom bilo "pristojno"? I volio bih isprobat AB class pojacalo posto navodno malo topliji zvuk daju.
Ako ti ne treba surround onda uzmi tipa Wiim Pro Plus i recimo Fosi Audio V3 amp + MiniDSP neki jeftiniji i imaš dobar streamer, dobar amp i bass management...i opet nije jeftino.
Po meni najbolje recimo Marantz Cinema S70 AVR jer ima full preout-ove i Audyssey za bass management (makar slabiji) i onda taj Fosi amp da ti ganja Oberone.
9800pro je offline   Reply With Quote
Staro 18.01.2024., 16:20   #1927
flyer1
Premium
Moj komp
 
flyer1's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: home
Postovi: 545
Citiraj:
Autor tomek@vz Pregled postova


1. dali postoji cujna razlika izmedu CD formata i "High Res Lossless" formata?
2. Dali ce drugo pojacalo zvuciti drukcije sa postojecim zvucnicima odnosno dali mi se upgrade uopce isplati u ogranicenom cjenovnom budetu koji sam si postavio?
3. Kakvo ce biti moje iskustvo sa "Streaming uslugama" i dali se zelim odluciti na to ili na supljanje glazbe u fizickom ili FLAC formatu?
otvoris li i ovu pandorinu kutiju, bices u jednako velikim problemima kao i za hardware.

uspon streaming servisa dodatno je blurao podrijetlo glazbenih fileova jer korisnik u konacnici ne zna radi li se o glazbi upsamleanoj sa 16/44.1 u 24/192 - cime se osigurava ''ekskluzivitet'' servisa jer nudi high res npr - i onda opet downsamleanoj nazad u 16/44.1 ali uz odredene kompromise u kompresiji jer storage kosta....ili pak radi li se o fileovima koji su imaju skresan dynamic range u korist pojacanog loudnessa jer tako dobiju onaj kljucni thump! u koji se danas zaklinje manje vise cijela glazbena industrija...
flyer1 je offline   Reply With Quote
Staro 18.01.2024., 16:35   #1928
tomek@vz
Premium
 
tomek@vz's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: München/Varaždin
Postovi: 3,307
Citiraj:
Autor 9800pro Pregled postova
Ako ti ne treba surround onda uzmi tipa Wiim Pro Plus i recimo Fosi Audio V3 amp + MiniDSP neki jeftiniji i imaš dobar streamer, dobar amp i bass management...i opet nije jeftino.
Po meni najbolje recimo Marantz Cinema S70 AVR jer ima full preout-ove i Audyssey za bass management (makar slabiji) i onda taj Fosi amp da ti ganja Oberone.

Nemoj mi samo reci da mi treba i DSP....crap.



Citiraj:
Autor flyer1 Pregled postova
otvoris li i ovu pandorinu kutiju, bices u jednako velikim problemima kao i za hardware.

uspon streaming servisa dodatno je blurao podrijetlo glazbenih fileova jer korisnik u konacnici ne zna radi li se o glazbi upsamleanoj sa 16/44.1 u 24/192 - cime se osigurava ''ekskluzivitet'' servisa jer nudi high res npr - i onda opet downsamleanoj nazad u 16/44.1 ali uz odredene kompromise u kompresiji jer storage kosta....ili pak radi li se o fileovima koji su imaju skresan dynamic range u korist pojacanog loudnessa jer tako dobiju onaj kljucni thump! u koji se danas zaklinje manje vise cijela glazbena industrija...

Primjecujem i sam Zato sam rekao - CD kvaliteta mi je dovoljna. Negdje treba povuci crtu inace ode hrpa para za ono "malo bolje".
tomek@vz je online   Reply With Quote
Staro 18.01.2024., 18:45   #1929
quazar912
Premium
 
quazar912's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: north-northwest
Postovi: 1,680
Citiraj:
Autor Ziiky Pregled postova
Ako pričamo o subwooferu kao dodatku hifi-ju, jel, stereo setupu, meni osobno je nepotreban i preferiram tajnlijepi pure direct sound toplo obojen velikimnkabinetima QA3050i.
Ponekad kod tihog slusanja poželim 2.1 gdje mi je SVS podešen vrlo konzervativo i neprimjetno na 17-24hz da lagano pokrije to nisko područje.
Milina....

S druge strane, u HT-u subwoofer mora da otkida i izbija zrak iz pluća, mora moći proizvesti onu nelagodu u trbušnoj šupljini kad je to potrebno.
... ako te susjedi ne spominju to za mene nije dobar woofer i HT

.
ja sam odustao od takve kombinacije 2 mala(13/16cm bas) na stalku + woofer i kupio (vjerovatno zadnje zvučnike za stereo u životu) : fyne audio f502. po zvuku meni je to - to. streaming i ništa više, nikakvi vynil, cd, kazeta, magnetofon....žao mi je koliko sam novaca potrošio krajem 80tih i u 90tima na CD koji zvuče lošije nego nova produkcija ili remaster
da nebi htio f704 - bi, naravno ali da idem sad to ganjati po svaku cijenu? ne.
__________________
...and fly...
quazar912 je offline   Reply With Quote
Staro 18.01.2024., 19:20   #1930
Ziiky
Premium
Moj komp
 
Ziiky's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Slavonski Brod
Postovi: 2,860
@quazar
Da da QA3050i su towersi.
Ovo mi je 4-5 reinkarnacija HT setupa u 20ak godina, nadam se zadnja. Bilo je tu i plasticnih kinder jaja pa cak i onaj logi 5.1, Mission, Heco, Warfedale bookshelf-a, a zadnje 3 godine kako smo preselili u veliki stan odmah su legli towersi.
Dan danas se sjećam prvog slušanja 🥰
Sad me pati room treatment, pate me zadnji kanali, nerem naci adekvatne kabinete, a da su tanki 15-17cm. Upustio bi se u DIY, al nemam vremena i neću ga nimati sljedece 2 godine 😵*💫😟

@tomek
A nismo se onda najbolje razumjeli jer činilo mi se da ti tu imaš brdo kojekakve opreme pa još i iphoni, ipadi .... reko koji ce mu to sve klinac 🤓

Ja imam taj Fosi mini amp što ga kolega 9800Pro spominje.
Netko mi ga je ovdje preporučio i uzeo sam ga kćeri za njenu sobu i upario sam joj ga s QA3010i to su najmanji bookshelfi iz QA3000 serije.

Amp je prejeben i ostao sam iznenađen kako to malo čudo svira. Msm da je 2x50w ima BT rec i za klincezu Z generacije 😆 od 15 godina to je vrh vrhova. Uparuje ga sa svojim Spotify.

Čak sam ga malo testirao na QA3050i, odmah na prvu se primjeti nedostatak nižeg freq. područja ako se sluša s EQ na nuli, al već s 20-30% basa to jako lijepo svira.

Ja i dalje kad uđem u njenu sobu ostanem zaprepašten kako taj mali Fosi lijepo tjera qa3010i i kako to sve dobro zvuči.
Soba joj je 4x3m²
__________________




CPU: Intel™ i5@3,0GHz & CM Hyper EVO 212+
MBO: MSI Mortal
RAM: Crucial DDR4 8gb
GPU: Gigabyte GF GTX 1050 ti
HDD: SSD 128gb + WD blue 1TB
RW: LG
MON: Acer 24"
CASE: Antec Fusion Remote Max
PS: Fortron 550w modular
KB+MICE: Logitech™ K800 illuminated & G500
NAS: Synology 210j WDred4TB
HEADPHONES:Bluedio t3 plus BT





TV: Philips 55pus7805
REC: DENON x1600H
ZVUČNICI: Q Acoustics = QA3050i, QA3010i, QA3090i
SUB: SVS PB1000
MEDIAPLAYER: CoreELEC @ BeeLink GT King

Ziiky`s HTPC (some kind of it) ... LINK na topic






Trenutno ništa ...






Moje njuškalo



Ne svađaj se sa budalom jer će te spustiti na svoju razinu i pobijediti iskustvom

Zadnje izmijenjeno od: Ziiky. 18.01.2024. u 19:42.
Ziiky je offline   Reply With Quote
Staro 18.01.2024., 19:38   #1931
Lourdin
Premium
Moj komp
 
Lourdin's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: Zagreb
Postovi: 145
I ja sam u potrazi za upariti 3010 u sobi od male.
Zato mi je i ovaj Wiim amp izgledao interesantno.
A daj mi molim te reci što je spojeno na taj fos mini, odnosno otkuda dolazi glazba?

Sent from my M2011K2G using Tapatalk
Lourdin je offline   Reply With Quote
Staro 18.01.2024., 19:44   #1932
Ziiky
Premium
Moj komp
 
Ziiky's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Slavonski Brod
Postovi: 2,860
Citiraj:
Autor Lourdin Pregled postova
I ja sam u potrazi za upariti 3010 u sobi od male.
Zato mi je i ovaj Wiim amp izgledao interesantno.
A daj mi molim te reci što je spojeno na taj fos mini, odnosno otkuda dolazi glazba?

Sent from my M2011K2G using Tapatalk
Editirao sam gore, svoj mob upari s Fosi ampom i glazbu pušta sa svog spotify, nekad internet radio ... uglavnom ta spika

Konkretno ovaj;
Fosi BT10A
https://a.aliexpress.com/_EzAS80t

BT10A je 50w po kanalu, BT20A 100w po kanalu i to pravih po rivjuima.

Fosi V3 je kao jako cijenjen mini amp s dobrim komponentama uz to su i lako izmjenjive (i prodaju se kao upgrade u sto se ne kontam) al odustao sam od njega jer nije imao BT i nema EQ

https://a.aliexpress.com/_EvDUlcN
__________________




CPU: Intel™ i5@3,0GHz & CM Hyper EVO 212+
MBO: MSI Mortal
RAM: Crucial DDR4 8gb
GPU: Gigabyte GF GTX 1050 ti
HDD: SSD 128gb + WD blue 1TB
RW: LG
MON: Acer 24"
CASE: Antec Fusion Remote Max
PS: Fortron 550w modular
KB+MICE: Logitech™ K800 illuminated & G500
NAS: Synology 210j WDred4TB
HEADPHONES:Bluedio t3 plus BT





TV: Philips 55pus7805
REC: DENON x1600H
ZVUČNICI: Q Acoustics = QA3050i, QA3010i, QA3090i
SUB: SVS PB1000
MEDIAPLAYER: CoreELEC @ BeeLink GT King

Ziiky`s HTPC (some kind of it) ... LINK na topic






Trenutno ništa ...






Moje njuškalo



Ne svađaj se sa budalom jer će te spustiti na svoju razinu i pobijediti iskustvom

Zadnje izmijenjeno od: Ziiky. 18.01.2024. u 19:58.
Ziiky je offline   Reply With Quote
Staro 18.01.2024., 21:09   #1933
tizhu
Premium
 
Datum registracije: Sep 2014
Lokacija: zagreb
Postovi: 722
Citiraj:
Autor tomek@vz Pregled postova
Zato Streamer hocu da je samo Stremer za "male pare" ali zelim da samo predaje zvuk DAC-u/pojacalu. Ipad je isto "Streaming" uredaj. I spojen je na RCA na Jamu. I zvuk je - drukciji. Ne zelim da taj dio utjece na zvuk.
nisam siguran koliko uopće postoji streamera a da nemaju DAC ili da je DAC toliko loš da ne podiže cijenu uređaja. možda IFI od kvalitetnijih ima nešto u svojoj gami.
mislim da imaš premalo znanja o načinu kako radi DAC i koliko je važna kvalitetna integracija DACa u hardware jer isti DAC chip kod različitih proizvođača može davati jako različite rezultate. i definitivno se moraš odmaknut od wiim uređaja za bilo kakav korak naprijed. ne može nešto što košta 100 nečega zvučati kao nešto što košta 500 ili 800 nečega koliko god "internet" trubio o tome jer da je to tako wiim bi koštao duplo više i dalje bi bio prejeftin.
Citiraj:
Autor tomek@vz Pregled postova
Posto si nemogu priustiuti kvalitetno integrirano pojacalo sa streaming funkcijom (Marantz/Denon barem koje sam gledao) i fizikalnim tipkama / dobrim daljincem i da ima dobar bass management - ovo je jedino sto mi pada na pamet. Koje bi pojacalo ili reciever sa integriranim DAC-om i Tidal Connect funkcijom i bass managementom bilo "pristojno"? I volio bih isprobat AB class pojacalo posto navodno malo topliji zvuk daju.
ako je tidal connect "must have" opcija onda ti je izbor vrlo lagan jer tidal ima popis uređaja koji ga podržavaju. marantz i denon zaboravi - oni su na spotify-u.

ziiky ti je sve rekao. napravi plan, buđet i korak po korak.
vrtiš se u krug sa pričom koju imaš u svojoj glavi. doslovno si u kocki.
stisni sada i buksaj pare i na proljeće ili ljeto ubodi nešto. onda opet buksaj i kad skupiš nadogradi. ono što ti ostane ide na prodaju ili obično završi u manje važnoj prostoriji i opet se sluša. nema tu filozofije niti slatkih briga kaj ćeš kupit kad nemaš pare na kupu pa biraš.
tizhu je offline   Reply With Quote
Staro 18.01.2024., 21:57   #1934
Ziiky
Premium
Moj komp
 
Ziiky's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Slavonski Brod
Postovi: 2,860
@tizhu
Radi tidal u streamu preko heosa na denonu i marantzu, al da, ne na način kao spotify iz app-a i to me užasno nervira.
Nisam znao zašto se tidal tako glupo ponaša, al vjv je razlog podrške?!
... ili se to može nekako podesiti?
__________________




CPU: Intel™ i5@3,0GHz & CM Hyper EVO 212+
MBO: MSI Mortal
RAM: Crucial DDR4 8gb
GPU: Gigabyte GF GTX 1050 ti
HDD: SSD 128gb + WD blue 1TB
RW: LG
MON: Acer 24"
CASE: Antec Fusion Remote Max
PS: Fortron 550w modular
KB+MICE: Logitech™ K800 illuminated & G500
NAS: Synology 210j WDred4TB
HEADPHONES:Bluedio t3 plus BT





TV: Philips 55pus7805
REC: DENON x1600H
ZVUČNICI: Q Acoustics = QA3050i, QA3010i, QA3090i
SUB: SVS PB1000
MEDIAPLAYER: CoreELEC @ BeeLink GT King

Ziiky`s HTPC (some kind of it) ... LINK na topic






Trenutno ništa ...






Moje njuškalo



Ne svađaj se sa budalom jer će te spustiti na svoju razinu i pobijediti iskustvom
Ziiky je offline   Reply With Quote
Staro 18.01.2024., 22:35   #1935
tomek@vz
Premium
 
tomek@vz's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: München/Varaždin
Postovi: 3,307
Citiraj:
Autor tizhu Pregled postova
nisam siguran koliko uopće postoji streamera a da nemaju DAC ili da je DAC toliko loš da ne podiže cijenu uređaja. možda IFI od kvalitetnijih ima nešto u svojoj gami.
mislim da imaš premalo znanja o načinu kako radi DAC i koliko je važna kvalitetna integracija DACa u hardware jer isti DAC chip kod različitih proizvođača može davati jako različite rezultate. i definitivno se moraš odmaknut od wiim uređaja za bilo kakav korak naprijed. ne može nešto što košta 100 nečega zvučati kao nešto što košta 500 ili 800 nečega koliko god "internet" trubio o tome jer da je to tako wiim bi koštao duplo više i dalje bi bio prejeftin.

ako je tidal connect "must have" opcija onda ti je izbor vrlo lagan jer tidal ima popis uređaja koji ga podržavaju. marantz i denon zaboravi - oni su na spotify-u.

ziiky ti je sve rekao. napravi plan, buđet i korak po korak.
vrtiš se u krug sa pričom koju imaš u svojoj glavi. doslovno si u kocki.
stisni sada i buksaj pare i na proljeće ili ljeto ubodi nešto. onda opet buksaj i kad skupiš nadogradi. ono što ti ostane ide na prodaju ili obično završi u manje važnoj prostoriji i opet se sluša. nema tu filozofije niti slatkih briga kaj ćeš kupit kad nemaš pare na kupu pa biraš.

Shvacas da koristenjem digitalnog optickog izlaza (toslink) potpuno zaobilazim DAC koji je integriran u WIIM-u (Mini, Pro, Pro+) i saljem signal na vanjski DAC/pojacalo? I ponavljam - znam kako zvuci, cuo sam na svoje usi (WIIM AMP). Bluesound node nisam cuo ali znam kako skuplji dedicirani uredaji zvuce. Da preko analognog izlaza Node sigurno bolji uredaj. Ali koliko u odnosu na WIIM Pro+/AMP (250 i 350 Eura)? Ali digitalija? Isto tako bih mogao reci kako mozes izjaviti kako takav uredaj ne moze zvucat jednako kao i uredaj od 600 Eura a nisi ga cuo. I opet naglasavam - pricamo o digitaliji - interni DAC/ADC u WIIM-u (Mini/Pro) je ok ali nista posebno i nemoze se nositi sa Bluesound Node DAC-om ako isti spajas preko analognog izlaza (RCA) na vanjsko pojacalo ili aktivne zvucnike. E sad - WIIM Pro+ ima bolji DAC i ADC ali tu vec pricamo o uredaju koji ne kosta 100 nego 250 Eura. Njega nisam cuo ali sam cuo WIIM AMP koji ima za nijansu bolji ESS DAC i samo mogu potvrditi sto recenzije pisu. Zasto onda nebi vjerovao recenzijama? Evo jedna od lika koji se ne bavi senzacionalizmom a sve receno (ukljucujuci usporedbu sa Bluesound Node izmedu ostalog):


https://www.youtube.com/watch?v=V2mV155qGIM


Drugo Heos (Marantz/Denon) podrzava malo vise toga (@9800Pro > jesi mi bacio bubu u uho) od samog Spotify-a...samo je app uzasno nezgrapan u odnosu na WIIM aplikaciju:


HEOS Multiroom und Streaming Yes
AirPlay Audio Streaming AirPlay2
Internetradio TuneIn
Spotify* Spotify Connect
* availability of services might vary per region
Other Streaming Services * Amazon Music HD/Amazon Music / TIDAL / Deezer / iHeart Radio / Napster / Soundcloud / Mood Mix
* availability of services might vary per region
Roon Yes


Primjeti da ne podrzava Tidal Connect. WIIM podrzava. A to mi je takoder bitna stavka jer mogu direktno sa bilo koje Tidal aplikacije na mrezi streamat, nisam samo na IOS/Android ogranicen. Zato hocu da Streamer samo cupa digitalni zapis s interneta i predaje ga u digitalnom binarnom obliku pojacalu koje obraduje te informacije i pretvara u analogni format koji pusta na pasivne zvucnike kroz integrirani DAC. A ako pustam na vanjski DAC preko toslinka - zasto da dajem vise love za Bluesound Node X?

Zadnje izmijenjeno od: tomek@vz. 18.01.2024. u 22:44.
tomek@vz je online   Reply With Quote
Staro 18.01.2024., 23:39   #1936
Ziiky
Premium
Moj komp
 
Ziiky's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Slavonski Brod
Postovi: 2,860
Jednom kad podesis stream heos ne moras više paliti. Jedino za Tidal moraš ići preko heosa iz nekog razloga dok kod spotify-a recimo stream radi direktno iz app-a.
Čak i ako je risiver ugašen, čim stisneš play na spotify, rec se sam pali, automatski podesi izlaz, automatski podesi mod zvuka i ide pjesma i to je meni baš super.
Tidal neće tako, za tidal moram uci u heos app pa iz njega dići Tidal, dalje je sve isto
__________________




CPU: Intel™ i5@3,0GHz & CM Hyper EVO 212+
MBO: MSI Mortal
RAM: Crucial DDR4 8gb
GPU: Gigabyte GF GTX 1050 ti
HDD: SSD 128gb + WD blue 1TB
RW: LG
MON: Acer 24"
CASE: Antec Fusion Remote Max
PS: Fortron 550w modular
KB+MICE: Logitech™ K800 illuminated & G500
NAS: Synology 210j WDred4TB
HEADPHONES:Bluedio t3 plus BT





TV: Philips 55pus7805
REC: DENON x1600H
ZVUČNICI: Q Acoustics = QA3050i, QA3010i, QA3090i
SUB: SVS PB1000
MEDIAPLAYER: CoreELEC @ BeeLink GT King

Ziiky`s HTPC (some kind of it) ... LINK na topic






Trenutno ništa ...






Moje njuškalo



Ne svađaj se sa budalom jer će te spustiti na svoju razinu i pobijediti iskustvom

Zadnje izmijenjeno od: Ziiky. 18.01.2024. u 23:45.
Ziiky je offline   Reply With Quote
Staro 19.01.2024., 00:40   #1937
Lourdin
Premium
Moj komp
 
Lourdin's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: Zagreb
Postovi: 145
Citiraj:
Autor Ziiky Pregled postova
Editirao sam gore, svoj mob upari s Fosi ampom i glazbu pušta sa svog spotify, nekad internet radio ... uglavnom ta spika

Konkretno ovaj;
Fosi BT10A
https://a.aliexpress.com/_EzAS80t

BT10A je 50w po kanalu, BT20A 100w po kanalu i to pravih po rivjuima.

Fosi V3 je kao jako cijenjen mini amp s dobrim komponentama uz to su i lako izmjenjive (i prodaju se kao upgrade u sto se ne kontam) al odustao sam od njega jer nije imao BT i nema EQ

https://a.aliexpress.com/_EvDUlcN
Nemam za sad nijedan od tih streaming servisa, već samo kolekciju na NASu i internet radio.. kad kažeš upari, misliš na bluetooth ili se to nekako drugačije uparuje preko streaming aplikacija?
A i moja mala je još uvijek premala za takve neke radnje.

Sent from my M2011K2G using Tapatalk
Lourdin je offline   Reply With Quote
Staro 19.01.2024., 01:19   #1938
tizhu
Premium
 
Datum registracije: Sep 2014
Lokacija: zagreb
Postovi: 722
Citiraj:
Autor Ziiky Pregled postova
@tizhu
Radi tidal u streamu preko heosa na denonu i marantzu, al da, ne na način kao spotify iz app-a i to me užasno nervira.
Nisam znao zašto se tidal tako glupo ponaša, al vjv je razlog podrške?!
... ili se to može nekako podesiti?
iritantno do bola iako nemam tidal, ali kod frenda sam morao nešto pustiti i puko sam za 5 minuta korištenja. fora kod tidala kada ide preko heosa ili bilo koje aplikacije koja ga podržava je da ako plaćaš tidal onda dobiješ kvalitetu zvuka koju plaćaš. naravno tako je i kod tidal connect-a što je i logično, ali to nas ne muči. e da: sve playliste koje radiš u tidalu možeš pustiti preko heosa iako si ih radio u tidalu.

opcija 1 - izbaciti heos iz jednadžbe sa bluetoothom. ovdje BT kompresira i gubi se sva kvaliteta. čak i sa LDAC-om koji ide do nekih 990 kbps. po meni neisplativo je plaćati tidal i slušati preko bluetootha.
opcija 2 - UPnp/DLNA
ovo još nisam sve pohvatao.
opcija 3 - Airplay - koji pak pretvara sve u AAC i kompresira opet.
moja ideja u glavi bi bila:
opcija 4 - nabaviti najjeftiniji tidal connect uređaj i spojiti ga kao predpojačalo na glavno pojačalo u aux i izbaciti heos iz igre.
tizhu je offline   Reply With Quote
Staro 19.01.2024., 13:20   #1939
9800pro
aka Edo, aka Syncros
Moj komp
 
9800pro's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2005
Lokacija: Zagreb, Trešnjevka
Postovi: 1,681
I opet kažem, kad ste već zapeli sa Tidal Connect, WiiM Pro Plus streamer i spojit ga na Fosi V3 amp i imaš sustav od pravih 2x150W na 8 ohma koji ubija sve, i ovog Marantza kaj sam stavio jer ima max 2x50W.
Ali Marantz ima Audyssey pa si možeš peglati bas kako treba ako ima sub.
Sve je kompromis, pogotovo kad nemaš love.
9800pro je offline   Reply With Quote
Staro 19.01.2024., 14:20   #1940
Ziiky
Premium
Moj komp
 
Ziiky's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Slavonski Brod
Postovi: 2,860
@tizhu
Ja tebe ništa ne razumijem 🥰
Ma jednostavnije mi se pokoriti, upaliti Heos pa Tidal 😆
__________________




CPU: Intel™ i5@3,0GHz & CM Hyper EVO 212+
MBO: MSI Mortal
RAM: Crucial DDR4 8gb
GPU: Gigabyte GF GTX 1050 ti
HDD: SSD 128gb + WD blue 1TB
RW: LG
MON: Acer 24"
CASE: Antec Fusion Remote Max
PS: Fortron 550w modular
KB+MICE: Logitech™ K800 illuminated & G500
NAS: Synology 210j WDred4TB
HEADPHONES:Bluedio t3 plus BT





TV: Philips 55pus7805
REC: DENON x1600H
ZVUČNICI: Q Acoustics = QA3050i, QA3010i, QA3090i
SUB: SVS PB1000
MEDIAPLAYER: CoreELEC @ BeeLink GT King

Ziiky`s HTPC (some kind of it) ... LINK na topic






Trenutno ništa ...






Moje njuškalo



Ne svađaj se sa budalom jer će te spustiti na svoju razinu i pobijediti iskustvom
Ziiky je offline   Reply With Quote
Staro 19.01.2024., 14:24   #1941
9800pro
aka Edo, aka Syncros
Moj komp
 
9800pro's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2005
Lokacija: Zagreb, Trešnjevka
Postovi: 1,681
Citiraj:
Autor Ziiky Pregled postova
@tizhu
Radi tidal u streamu preko heosa na denonu i marantzu, al da, ne na način kao spotify iz app-a i to me užasno nervira.
Nisam znao zašto se tidal tako glupo ponaša, al vjv je razlog podrške?!
... ili se to može nekako podesiti?
Tidal ima podršku za jako malo uređaja za Tidal Connect dok Spotify daje svima.
I mene to hebe jer mi se neda preko Heosa uvlačiti account...
9800pro je offline   Reply With Quote
Staro 19.01.2024., 14:29   #1942
tomek@vz
Premium
 
tomek@vz's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: München/Varaždin
Postovi: 3,307
Update - stigo WIIM Pro (ne plus). Dakle Tidal Hifi kao i na AMP-u sve preko Optike i RCA na Jamo testirao pa kratki rezime:


1. RCA Izlaz na Jamo:
Interni DAC je zbilja tek tolko da nekaj je unutra. Zbilja ovo nemogu nikome sa iole ozbiljnijim zvucnicima preporuciti. Za potpuno nezahtjevnu ekipu kojima je spotify / Youtube Music dovoljan i nemaju neku specijalnu opremu doma bu ok. Zvuci kao klasicni genericki sustav koji bih recimo uzeo za klinca. Izmedu Mini i Pro rekao bih da je Pro bolja dugorocna investicija zbog Roon i Chromecast podrske (doslovce skoro svaka aplikacija tipa Radio.de je podrzana).


2. Toslink/Coax na Jamo:
Ovo zvuci interesantno. Dakle. Zvuk je drukciji nego preko AMP-a, vise je neutralan (Cyrrus Logic DAC u Jamu) dok je AMP davao topliji zvuk (ESS Sabre DAC). Razina detalja bih rekao da je ostala ista no primjecujem da su zvucnici zivlji. Normalno sam slusao mjuzu na 10% glasnoce - sad mi je na 7% sasvim dovoljno (WIIM je konfiguriran na fiksnu glasnocu). Sub takoder puno vise dolazi do izrazaja - trenutno sam ga spustio da reze sve iznad 60khz i sad je OK. Kad sam poceo testirat zacudio sam se zapravo koliko sustav sa iskljucenim subom dobro zvuci za Rock i Blues. Kod Pop, Metal i Dance zanra naravno fali bolno. Mislim da sam ga sad dobio na razinu gdje sustav kao cjelina zvuci sasvim pristojno (minimalno razina AMP-a).


Sto reci Zadovoljan sam sa ovime sto cujem. WIIM App se u funkcijama ne razlikuje mnogo od funkcija koje su mi u AMP-u bile dostupne ali to me ne smeta iskreno. Uredaj sam ustekao u mrezu i mogao sam s moba stremat, postelavanje kroz aplikaciju je opcionalno i to mi se svida. Kao Streamer WIIM Pro zadovoljava moje potrebe u potpunosti. No nastavit cu malo eksperimentirat sa drugim DAC-ovima (dakle WIIM Toslink out > DAC RCA out > Jamo) jer 3 DAC-a koje sam isprobao zvuce drukcije. Zelio bih probat prebacit sustav sa neutralnog u topliji spektar. Sto biste preporucili do 200 Eura?


Citiraj:
Autor tizhu Pregled postova
opcija 4 - nabaviti najjeftiniji tidal connect uređaj i spojiti ga kao predpojačalo na glavno pojačalo u aux i izbaciti heos iz igre.

Uzmes Wiim Mini ili Pro , spojis preko digitalije na postojece pojacalo i deri miki Ako mislis spajat preko analogije na postojece pojacalo - gledaj WIIM Pro+ ili Bluesound Node / Eversolo DMP-A6.

Zadnje izmijenjeno od: tomek@vz. 19.01.2024. u 14:45.
tomek@vz je online   Reply With Quote
Staro 19.01.2024., 14:33   #1943
9800pro
aka Edo, aka Syncros
Moj komp
 
9800pro's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2005
Lokacija: Zagreb, Trešnjevka
Postovi: 1,681
WiiM Pro ima TI PCM 5121 DAC.
WiiM Pro+ ima AKM 4493SEQ DAC.
Iz reviewa:
The most impressive upgrades are inside the unit: WiiM has switched to a AKM 4493SEQ DAC that can decode digital audio up to DSD512 and 768kHz PCM bit streams. The new DAC is significantly better than the TI PCM5121 DAC featured in the WiiM Pro.

I ovo treba prebaciti u HiFi dio...
9800pro je offline   Reply With Quote
Staro 19.01.2024., 18:19   #1944
quazar912
Premium
 
quazar912's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: north-northwest
Postovi: 1,680
Citiraj:
Autor tomek@vz Pregled postova
Update - stigo WIIM Pro (ne plus). Dakle Tidal Hifi kao i na AMP-u sve preko Optike i RCA na Jamo testirao pa kratki rezime:


1. RCA Izlaz na Jamo:
Interni DAC je zbilja tek tolko da nekaj je unutra. Zbilja ovo nemogu nikome sa iole ozbiljnijim zvucnicima preporuciti. Za potpuno nezahtjevnu ekipu kojima je spotify / Youtube Music dovoljan i nemaju neku specijalnu opremu doma bu ok. Zvuci kao klasicni genericki sustav koji bih recimo uzeo za klinca. Izmedu Mini i Pro rekao bih da je Pro bolja dugorocna investicija zbog Roon i Chromecast podrske (doslovce skoro svaka aplikacija tipa Radio.de je podrzana).


2. Toslink/Coax na Jamo:
Ovo zvuci interesantno. Dakle. Zvuk je drukciji nego preko AMP-a, vise je neutralan (Cyrrus Logic DAC u Jamu) dok je AMP davao topliji zvuk (ESS Sabre DAC). Razina detalja bih rekao da je ostala ista no primjecujem da su zvucnici zivlji. Normalno sam slusao mjuzu na 10% glasnoce - sad mi je na 7% sasvim dovoljno (WIIM je konfiguriran na fiksnu glasnocu). Sub takoder puno vise dolazi do izrazaja - trenutno sam ga spustio da reze sve iznad 60khz i sad je OK. Kad sam poceo testirat zacudio sam se zapravo koliko sustav sa iskljucenim subom dobro zvuci za Rock i Blues. Kod Pop, Metal i Dance zanra naravno fali bolno. Mislim da sam ga sad dobio na razinu gdje sustav kao cjelina zvuci sasvim pristojno (minimalno razina AMP-a).


Sto reci Zadovoljan sam sa ovime sto cujem. WIIM App se u funkcijama ne razlikuje mnogo od funkcija koje su mi u AMP-u bile dostupne ali to me ne smeta iskreno. Uredaj sam ustekao u mrezu i mogao sam s moba stremat, postelavanje kroz aplikaciju je opcionalno i to mi se svida. Kao Streamer WIIM Pro zadovoljava moje potrebe u potpunosti. No nastavit cu malo eksperimentirat sa drugim DAC-ovima (dakle WIIM Toslink out > DAC RCA out > Jamo) jer 3 DAC-a koje sam isprobao zvuce drukcije. Zelio bih probat prebacit sustav sa neutralnog u topliji spektar. Sto biste preporucili do 200 Eura?
i mene ovo zanima jer meni Wiim sa Rotelom i Fyne audio zvuči čist ok.
I ponavljam, sve ovisi o metarijalu koji se sluša, strimanje izvorni wav, FLAC, mp3.
__________________
...and fly...
quazar912 je offline   Reply With Quote
Staro 19.01.2024., 20:09   #1945
tomek@vz
Premium
 
tomek@vz's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: München/Varaždin
Postovi: 3,307
Citiraj:
Autor quazar912 Pregled postova
i mene ovo zanima jer meni Wiim sa Rotelom i Fyne audio zvuči čist ok.
I ponavljam, sve ovisi o metarijalu koji se sluša, strimanje izvorni wav, FLAC, mp3.

Koje Rotel pojacalo imas?
tomek@vz je online   Reply With Quote
Staro 19.01.2024., 20:22   #1946
quazar912
Premium
 
quazar912's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: north-northwest
Postovi: 1,680
Citiraj:
Autor tomek@vz Pregled postova
Koje Rotel pojacalo imas?



imam 1520
__________________
...and fly...
quazar912 je offline   Reply With Quote
Staro 19.01.2024., 21:29   #1947
tomek@vz
Premium
 
tomek@vz's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: München/Varaždin
Postovi: 3,307
Citiraj:
Autor quazar912 Pregled postova
imam 1520

Nice To pojacalo vec ima integriran za ono vrijeme odlican Wolfson DAC i barem po ovome sto googlam neces se usrecit s ovim jeftikanerima. Usporedbe radi WIIM Pro+ ima integriran DAC u rangu kineza za 100 Eura (Topping D10s /E30 ili SMSL SU-1). I kao sto je kolega vec napisao - vecina tih uredaja je isto postelana i bar do 500 Eura tebi se u DAC ne isplati ulagat jer vecinom zvuce skoro pa isto. Od boljeg streaming uredaja kao cjeline bi vec imao benefit (tu igra itekako ulogu ovaj dio sto tizhu spominje) tipa Bluesound Node X ili Eversolo D6 posto nemas digitalan ulaz na Rotelu (ak se ne varam). Ako ikako mozes - sprobaj.


Edit: https://youtu.be/QKviJzpq0Hc?si=sF8Uzi2DOZQ4HyQ7&t=648 <<< Tocno to.

Zadnje izmijenjeno od: tomek@vz. 19.01.2024. u 21:53.
tomek@vz je online   Reply With Quote
Staro 20.01.2024., 00:11   #1948
tizhu
Premium
 
Datum registracije: Sep 2014
Lokacija: zagreb
Postovi: 722
on se spaja na wiiim mini -----> on je spojen preko optike na marantz pojačalo -----> koje tjera zvuk na zvučnike.
ovaj zadnji prijedlog je daleko najbolji, ali zahtjeva ulog od 100 ili više eura za "još jedan" uređaj u kući. npr wiim mini.

EDIT: ovo gore iznad citata nemrem maknut nikako. WTF
-->
Citiraj:
Autor Ziiky Pregled postova
@tizhu
Ja tebe ništa ne razumijem ��
Ma jednostavnije mi se pokoriti, upaliti Heos pa Tidal ��
htjedoh reći da da ima načina slušati tidal tako da se heos uopće ne pali.
1. airplay ako imaš apple uređaje - posljedica je kompresirani i lošiji zvuk.
2, bluetooth - ista stvar
3. UPNP/DLNA - znači direktno preko wifi mreže i nekog servera tipa bubbleup ili kak se već zove - meni to zvuči komplicirano

4. ono što je i 9800 predložio: kupiti najjeftiniji uređaj koji podržava tidal connect i spojiti ga kao predpojačalo u uređaj preko kojega si do sada slušao (marantz/denon) i tako potpuno prekočiti heos aplikaciju.
znači u rukama imaš svoj mobitel ili tablet na kojem vrtiš tidal ---> on se spaja na wiiim mini -----> on je spojen preko optike na marantz pojačalo -----> koje tjera zvuk na zvučnike.
ovaj zadnji prijedlog je daleko najbolji, ali zahtjeva ulog od 100 ili više eura za "još jedan" uređaj u kući. npr wiim mini.

EDIT: ovo gore iznad citata nemrem maknut nikako. WTF
tizhu je offline   Reply With Quote
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na