Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > Streaming/online servisi, linkovi i ostale zanimljivosti
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 30.11.2010., 21:47   #1
Sinac
...samo te gledam...
Moj komp
 
Sinac's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,746
SPAM sa moje vlastite e-mail adrese

Zadnja 2 tjedna dobivam hrpu spamova kojim pod POŠILJATELJ i PRIMATELJ stoji moja vlastita e-mail adresa .
Prema IP adresi pošiljatelja zaključih da se radi o botovima, zaraženim računalima koja lifraju spam na sve strane jer mi dolazi 10-12 mailova dnevno a sve 2-3 iz istog IP ranga i određenog ISP-a a onda se promjeni IP rang odnosno ISP.
Zvao sam Carnet i prema njihovom savjetu nazvao i CERT i njima proslijedio 2 spama tek toliko da se vidi da nema veze sa mnom i mojim računalom.
Je li itko ikad od vas imao kakvih problema zbog toga?
S obzirom da se bavim servisom računala i moji klijenti imaju istu situaciju i nema pomoći oko smanjenja količine spama, ne bih htio da se desi da nekoga blokiraju u pristupanju internetu a da nema veze sa spamovima...
Sinac je offline   Reply With Quote
Staro 30.11.2010., 22:00   #2
horza
ono ispred konpjuktora
Moj komp
 
horza's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2003
Lokacija: zagreb
Postovi: 3,659
mail ti nije došao s tvoje mail adrese. barem sam 99% siguran da nije, a ako vidim headere onda ću biti 100% siguran. naime, to je jedan od standardnih tipova spama, varijanta joe job attacka, pri čemu je "From" polje maila fake-ano kako bi ga loši antispam filteri (npr. outlook) whitelistali. ako pogledaš headere, vidjet ćeš da je from header zapravo neki totalno drugi server i drugi account.

Inače, CERT se ne bavi time. Zapravo se CERT ne bavi ničime i nema nikakvu svrhu, baš kao što je moguće vidjeti na njihovim stranicama: http://www.cert.hr/onama
Na ovom svijetu već postoje daleko poznatiji i kvalitetniji servisi od njih, a na području kojim se oni pokušavaju baviti su upravo brzina, pouzdanost, kvaliteta i samostalno istraživanje jedini bitni faktori. Oni nemaju nijedno od navedenog.
__________________

Horza (death dwarf)
birthsign: rebel

character perks
+95 excel organisation, +50 weather resistance, -20 energy, -35 image of reality, -80 house choirs

major skills
open-source, discussion, self-hypnosis, poetry, schtulichism

greater powers
final waves (alcohol hypnosis +30, self)
bat brotherhood (skip sleeping, -20 energy/night)
misunderstanding jokes (demoralise +50 in 30ft radius)
summon unknown female (demoralise +75 on target)

artifacts of choice
tv remote (hibernate +20 on self)
lounge chair (fortify sleeping +60 on self)
linux (destabilise system +45 on target)

little is known about this dwarf. he is known to be active overnight and unpredictable.
Cyrodiil citizens have witnessed him in a "thompson" tavern near his lair.
horza je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 30.11.2010., 22:18   #3
T0mB1ll
420
Moj komp
 
T0mB1ll's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: Le Molve
Postovi: 1,571
ja dobio 2 maila takva.. prije 2 dana

prvo sam dobio ovo i otišlo u spam.. inače, piše unknown sender..
pod from i to je prazno...



pa je došlo ovo



pod from sad piše moja mail adresa, a to: je prazno

kad odem pod details: show original, po podacima ispada da mi neko sa jedne IP adrese preko voljatelovog mail servera šalje mail na moju mail adresu xxxxxx@gmail.com u vrijeme 28.11.2010 09:08:16 -0800 (PST)
ja sam na tcomu, imo sam voljatel prije skoro 2 godine..


na drugom forumu sam pitao to isto i admin kaže da je to moja IP adresa s kojom sam bio spojen na tom forumu.. znači, ko da sam sam sebi poslao taj mail...

gamadi nema, provjerio sam..
T0mB1ll je offline   Reply With Quote
Staro 30.11.2010., 22:50   #4
horza
ono ispred konpjuktora
Moj komp
 
horza's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2003
Lokacija: zagreb
Postovi: 3,659
from polje koje je vidljivo na prvoj slici (i u bilo kojem email klijentu) nije stvarno. u njega je moguće napisati bilo što prilikom slanja poruke. u headerima je pravo from polje i jasno je vidljiv server s kojega je email poslan.
__________________

Horza (death dwarf)
birthsign: rebel

character perks
+95 excel organisation, +50 weather resistance, -20 energy, -35 image of reality, -80 house choirs

major skills
open-source, discussion, self-hypnosis, poetry, schtulichism

greater powers
final waves (alcohol hypnosis +30, self)
bat brotherhood (skip sleeping, -20 energy/night)
misunderstanding jokes (demoralise +50 in 30ft radius)
summon unknown female (demoralise +75 on target)

artifacts of choice
tv remote (hibernate +20 on self)
lounge chair (fortify sleeping +60 on self)
linux (destabilise system +45 on target)

little is known about this dwarf. he is known to be active overnight and unpredictable.
Cyrodiil citizens have witnessed him in a "thompson" tavern near his lair.
horza je offline   Reply With Quote
Staro 01.12.2010., 12:23   #5
Sinac
...samo te gledam...
Moj komp
 
Sinac's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,746
Mail nije poslan sa mog kompača, to se lako vidi iz headera. Jedini problem jesu korisnici koji nemaju dovoljno informatičko znanje pa mogu zaključiti da je mail poslan sa te "moje" adrese jer oni vide moj e-mail kao adresu pošiljatelja.
Inače među tim spamovima ima još desetak "primatelja/pošiljatelja" sa adresama tipa @hi.htnet.hr koje su u T-Comovoj domeni i to kao aliasi na adrese tipa naziv(at)XYZ.t-com.hr.
Sinac je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na