Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Periferija > Monitori, tipkovnice i miševi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 08.11.2011., 20:20   #1
Sinac
...samo te gledam...
Moj komp
 
Sinac's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,746
Arrow Roccat Isku sa Latinic Layoutom (originalni HR znakovi na tipkama)

Samo da vas obavijestim da se danas, 8.11.2011. u našim trgovinama pojavila tikovnica Roccat Isku i to po relativno OK cijeni u odnosu na ostale gamerske tipkovnice. Ono što me malo iznenadilo je da su mi iz Linksa javili slijedeće:

"Poštovani,
Tipkovnica ima hrvatski layout s normalnom tipkom enter
--
S postovanjem..."

Nadopuna putem telefona bila je da su na tipkovnici ORIGINALNI HR ZNAKOVI, znači ne doštampani nego originalne tipke sa HR znakovima. To konkretno znači OVO. Da tipkovnica nije loša može se vidjeti po reviewima, ovaj je prilično dobar.
Nadam se da ću sutra uspjeti doći do jednog primjerka da napišem svoj kratak review pa da imate neku orijentaciju o kakvoj se točno tipkovnici radi.

Zadnje izmijenjeno od: Sinac. 08.11.2011. u 20:40.
Sinac je offline   Reply With Quote
Staro 12.11.2011., 21:10   #2
Sinac
...samo te gledam...
Moj komp
 
Sinac's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,746
Evo, kratko isprobao. Tipkovnica ostavlja dojam kvalitetne izrade, kako samog tijela tako i tipki. Na pritisak tipke reagiraju vrlo dobro, uglavnom linearan osjećaj do samog detektiranja pritiska (ovo napominjem jer ima nekih tipkovnica koje ostavljaju osjećaj "gumastog" otpora pa pritisak djeluje nekako gnjecavo i nedefinirano što ostavlja osjećaj da nemate ujednačen pritisak svaki puta kad stisnete tipku, kao da su otpor i povratni pritisak napravljeni od kuhane tjestenine ). Tipke izgledaju kao da su gumirane, takav je i osjećaj pod prstima. Hod tipki nije predug a same tipke su srednje visine, po mojoj procjeni u rangu Razer Blackwidow tipki (neka me netko ispravi ako griješim). Sve u svemu, može se dobro odigrati BFBC2.
Ono što me iznenadilo i ujedno i razočaralo je pozadinsko osvjetljenje. Tipke su originalne s HR znakovljem (Latinic layout) pa su ČĆŠĐŽ originalne pozadinski osvijetljene tipke a ne samo nadoštampani znakovi. Sami znakovi na tipkama su prilično prozirni, rekao bih čak i preprozirni. Kad pozadinsko osvjetljenje nije upaljeno, znakovi na tipkama se teško raspoznaju, premalo su kontrasni u odnosu na tijelo tipke. Kad se upali pozadinsko osvjetljenje, dobije se interesantan i meni iznenađujući efekt - s obzirom da slova gledate iz nekog kuta, recimo 45°, vi kroz znakove na tipkama vidite stražnju stijenku same tipke, tako da gledajući slovo Š vidite otprilike 3/4 visine slova a sam vrh slova S i kvačicu NE VIDITE. Ista je stvar s brojkama na numeričkom dijelu tipkovnice i još hrpom znakova. Kada gledate tipkovnicu okomito, vidite da sve radi OK i da su znakovi uredno osvijetljeni. Ali realan radni položaj glave korisnika nikako nije okomito iznad tipkovnice.
Moja ocjena tipkovnice je:
- kvaliteta (ne računajući pozadinsko osvjetljenje): 8,5/10
- osjećaj (subjektivan, ako računam da je Razer Blackwidow 9/10, bila bi 10/10 da ima niže tipke): 7/10
- pozadinsko osvjetljenje: 3/10 [Da se razumijemo, tipkovnica bi bila odlična da su napravili bijele a ne prozirne znakove, ne bi bili tako neraspoznatljivi s ugašenim pozadinskim osvjetljenjem i ne bi bili pretransparentni s upaljenim pozadinskim osvjetljenjem.]
Šteta što su u Roccatu zeznuli stvar, to je trenutno jedina tipkovnica s Latinic rasporedom tipki.
Sinac je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na