Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > Mreže
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 12.01.2019., 00:05   #1
Sysopera
Registered User
 
Datum registracije: Jan 2019
Lokacija: Rijeka
Postovi: 5
Speedport Plus - Kako otvoriti portove za uTorrent?

Bok društvo! Nedavno sam dobio ovaj ruter od t-coma nakon sto sam uzeo opriku 200/100.

http://help.cosmote.gr/system/templa...Manual_eng.pdf

Pokusao sam otvoriti portove ali jednostavno mi ne radi. Molim nekoga tko zna i ima iskustva da mi pomogne. Spreman sam platiti 400kn onome tko mi pomogne jer sam ocajan. (Neki tutorial itd) Dva dan se vec hebem s tim. ;(


Portove koje trebam otvoriti su za uTorrent

Zadnje izmijenjeno od: Sysopera. 12.01.2019. u 00:53.
Sysopera je offline   Reply With Quote
Staro 12.01.2019., 01:10   #2
Shifo
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Oct 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 86
Baš sam ja to danas slagao, i uspjelo mi je uz malo surfanja.


Znači ako dobro postaviš postavke mreže (TCP/IP4v), i otvoriš port u firewallu, u postavkama routera trebaš napravit ovo:







i nakon toga još ovo:


Ii to ti je to, ugasiš i ponovno pokreneš utorrent i možda trebaš pričekat malo da ti tracker prepozna da je port otvoren
Shifo je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 12.01.2019., 02:09   #3
Prezime
Premium
 
Datum registracije: Aug 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,053
Citiraj:
Autor Shifo Pregled postova

i nakon toga još ovo:

EDIT: maknuta velika slika

Ii to ti je to, ugasiš i ponovno pokreneš utorrent i možda trebaš pričekat malo da ti tracker prepozna da je port otvoren

Na vecini routera na kojima uredno radi UPnP nije potrebno dodatno otvarat portove za utorrent, samo trebas u njemu isto izabrat da koristi UPnP. Cudim se da na tom nije tako...

Koristim utorrent godinama uz bar 7-8 routera, ali ne i doticni, i nikad nisam morao otvarat portove uz opciju UPnP.

Zadnje izmijenjeno od: Nikky. 12.01.2019. u 19:34.
Prezime je offline   Reply With Quote
Staro 12.01.2019., 13:22   #4
Sysopera
Registered User
 
Datum registracije: Jan 2019
Lokacija: Rijeka
Postovi: 5
Sve sam napravio kao sto si rekao. Međutim, kada odem provjerit jel port otvoren (one web stranice za procjeru portova) on je i dalje zatvoren. Dok unutar aplikacije utorrent kaze da je taj i taj port otvoren. Na trackeru i dalje pokazuje da nisam spojiv.

Zadnje izmijenjeno od: Nikky. 12.01.2019. u 19:36.
Sysopera je offline   Reply With Quote
Staro 12.01.2019., 14:49   #5
Prezime
Premium
 
Datum registracije: Aug 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,053
Kako provjeravas otvorenost portova sa tih web stranica? Ne mozes dobit tocan rezultat iz svoje mreze, nego trebas to provjerit s neke druge.
Provjeri ponovno sa mobitelom, ali ne preko tvog wifi-a, nego preko GSM mreze, pa vidi sto ce rec.
Prezime je offline   Reply With Quote
Staro 12.01.2019., 19:16   #6
Shifo
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Oct 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 86
pa provjeris preko CMDa, upises "telnet ip_adresu (onu koju ti provider dodijeli, provjeris na myipadress ili slicnoj stranici) broj porta, npr: telnet 94.136.203.46 51234 i lupis enter. Ako je otvoren port otvorit ce ti novi prozor, ako nije pisat ce da se ne moze spojit

Citiraj:
Autor Sysopera Pregled postova
Sve sam napravio kao sto si rekao. Međutim, kada odem provjerit jel port otvoren (one web stranice za procjeru portova) on je i dalje zatvoren. Dok unutar aplikacije utorrent kaze da je taj i taj port otvoren. Na trackeru i dalje pokazuje da nisam spojiv.

si napravio u windows firewallu inbound rule za UDP i TDP port?


ne znam što bi drugo moglo biti, jedino da probaš s nekim drugim portom.

Zadnje izmijenjeno od: Nikky. 12.01.2019. u 19:32.
Shifo je offline   Reply With Quote
Staro 12.01.2019., 19:32   #7
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,508
Provjeri dali dobivaš javnu ip adresu ili si iza CG NAT - a ?
Potraži, više puta smo o tome govorili.
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 12.01.2019., 22:39   #8
Sysopera
Registered User
 
Datum registracije: Jan 2019
Lokacija: Rijeka
Postovi: 5
Citiraj:
Autor Nikky Pregled postova
Provjeri dali dobivaš javnu ip adresu ili si iza CG NAT - a ?
Potraži, više puta smo o tome govorili.
Provjerio. Dobivam javnu ip adresu. Takoder sve sredeno i otvoreno na windows firewallu.... ne znam zasto ne radi... jel netko ima neku ideju ili isti ruter? Kako ste to sredili?


Unaprijed svima veliko hvala na trudu i odgovorima
Sysopera je offline   Reply With Quote
Staro 21.03.2021., 23:51   #9
ultrazena
Registered User
 
Datum registracije: Dec 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 16
Molila bih i ja odgovor.

Isti ruter, isti problemi. Podešen static ip, firewall pravila na kompu i portforwarding na routeru i uključen upnp, kao na slikama i ne radi.
Kao da je od strane T-com uključen neki još firewall koji blokira,+ spojivost, a nigdje ga se ne može isključiti.
ultrazena je offline   Reply With Quote
Staro 22.03.2021., 01:04   #10
Karlo666
Premium
Moj komp
 
Karlo666's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2010
Lokacija: Kaštel Lukšić
Postovi: 1,357
Citiraj:
Autor ultrazena Pregled postova
Molila bih i ja odgovor.

Isti ruter, isti problemi. Podešen static ip, firewall pravila na kompu i portforwarding na routeru i uključen upnp, kao na slikama i ne radi.
Kao da je od strane T-com uključen neki još firewall koji blokira,+ spojivost, a nigdje ga se ne može isključiti.
Ugasi Firewall na PCu netreba ti ako ti router ima Firewall.
U boljim ruterima ti to ovako izgleda https://i.imgur.com/PwlPOP6.png

I da moraš znati koji je port meni je drugačiji port dodjeljen od strane torrenta.
Također provjerit jesi li iza CGNATa (pogledat što je kolega Nikky iznad napisao).
__________________
Pošten trgovac:
1,2,
Karlo666 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 07.07.2022., 20:31   #11
Tirion
Registered User
 
Datum registracije: Oct 2021
Lokacija: Zagreb
Postovi: 31
Pozdrav, dižem ovu temu jer trebam pomoć oko port forwardinga koji nikako ne želi proraditi. Ideja je da mogu preko moba ući u postavke routera kad nisam kod kuće.

Napravio sam account na no-ip.com i unio ga u dynamic dns postavke routera.
Na port forwarding stranici WAN Start Port i WAN End Port stavim 80 (isto i na LAN host start&end)

U polje LAN Host IP Address unesem adresu routera 192.168.1.1. i kad kliknem na save pojavi mi se poruka Invalid LAN HOST IP Address

Ne kužim zašto niti što mogu napraviti. U postavkama firewalla u Windowsima napravio sam novi inbound rule za TCP port 80. Jesam li nešto propustio? Napravio sam i reset winsock i TCP/ip stack, ipconfig /release i ipconfig /flushdns.

Pa ako netko može pomoći...ponestaje mi ideja više.

I da, nisam na cg-natu, tracert moje ip adrese u powershellu izbaci tracing za tu jednu adresu...
Tirion je offline   Reply With Quote
Staro 07.07.2022., 21:01   #12
kopija
DIY DILETANT
 
kopija's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Čistilište
Postovi: 3,033
Provjeri na korisničkim stranicama Tcoma dal ti je uključen njihov firewall.
Kolko se sjećam u davnim danima su ga uključivali po defaultu.
kopija je offline   Reply With Quote
Staro 07.07.2022., 21:40   #13
Karlo666
Premium
Moj komp
 
Karlo666's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2010
Lokacija: Kaštel Lukšić
Postovi: 1,357
Citiraj:
Autor Tirion Pregled postova
Pozdrav, dižem ovu temu jer trebam pomoć oko port forwardinga koji nikako ne želi proraditi. Ideja je da mogu preko moba ući u postavke routera kad nisam kod kuće.



Napravio sam account na no-ip.com i unio ga u dynamic dns postavke routera.

Na port forwarding stranici WAN Start Port i WAN End Port stavim 80 (isto i na LAN host start&end)



U polje LAN Host IP Address unesem adresu routera 192.168.1.1. i kad kliknem na save pojavi mi se poruka Invalid LAN HOST IP Address



Ne kužim zašto niti što mogu napraviti. U postavkama firewalla u Windowsima napravio sam novi inbound rule za TCP port 80. Jesam li nešto propustio? Napravio sam i reset winsock i TCP/ip stack, ipconfig /release i ipconfig /flushdns.



Pa ako netko može pomoći...ponestaje mi ideja više.



I da, nisam na cg-natu, tracert moje ip adrese u powershellu izbaci tracing za tu jednu adresu...
Zaboravi na "Remote Access from WAN" na ISP ruterima to neće ići.

Ako si na FTTHu ili xDSLu to je lako izvedivo sa vlastitom opremom u 2 klika.

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
__________________
Pošten trgovac:
1,2,
Karlo666 je offline   Reply With Quote
Staro 07.07.2022., 21:44   #14
Tirion
Registered User
 
Datum registracije: Oct 2021
Lokacija: Zagreb
Postovi: 31
Konfiguraciju port forwardinga napravio sam kao u prvoj slici ove teme. I ne radi. Tako da ne kužim što mi želiš reći. Probat ću isključiti firewall na moj telekom stranici, vidim da je postavljeno na preporučene postavke.

Pristup netu je HT optika.

Mislim dok sam bio na HT ADSL-u pred 10 godina imao sam sustav video nadzora kojeg su dečki instalirali koristeći dyndns i port forwarding da mogu preko moba pristupiti kameri i to je funkcioniralo bez greške. Sve preko defaultnog HT routera. Bizarno mi je da danas nešto slično ne radi.
Tirion je offline   Reply With Quote
Staro 08.07.2022., 02:20   #15
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,508
Ima tu više "problema", router ti neda PF za njega samog (.1.1), za neki drugi ip iz Lan poola će dati,
isto tako je sa portom ....
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 08.07.2022., 10:16   #16
jp_rv
Premium
 
Datum registracije: May 2014
Lokacija: istra
Postovi: 3,010
zadnji isp router na kojem sam to slagao je ZTE i to uredno radi.
čak i oni iskrateli imaju tu opciju zakopanu negdje ali moguće je to upogoniti kao supervisor.
speedport ako nema, onda ILI nije moguće ILI radi po defaultu. više mi smrdi da nije moguće tj da su to "iz sigurnosnih razloga" maknuli.
jp_rv je offline   Reply With Quote
Staro 08.07.2022., 10:28   #17
Tirion
Registered User
 
Datum registracije: Oct 2021
Lokacija: Zagreb
Postovi: 31
A vjerojatno. I nakon isključivanja firewalla na moj telekom stranici isto je. U samim postavkama routera piše da je firewall aktivan, no to je neki njegov interni kojega se nigdje ne može isključiti, jednostavno nema opcije. Ako bi to uopće igralo neku ulogu. No eto, što je tu je, očito je onemogućeno od strane providera.
Tirion je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na