Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Razno
Ime
Lozinka

Zaključane teme
 
Uređivanje
Staro 06.09.2006., 23:07   #31
Roberto
Premium
Moj komp
 
Roberto's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,536
evo da i ja kažem par riječi na ovu temu, onako taksativno

svatko tko je radio s ljudima jedno duže vrijeme i ima neko iskustvo zna da je to najteži i najzahtjevniji posao. a danas bome ljudi pretjeruju s onim kupac je uvijek u pravuda, slažem se s time, ali sve ima svoje granice. nitko ne može osam sati bez prestanka imati usne razvučene u osmijeh i bit smiren i staložen kad te dnevno tri četiri pacijenta obavezno izmaltretiraju.
ljudi, svi smo krvavi ispod kože...

nema komponenti? ok, idem u drugi dućan ako mi je do njih stalo. iako, ako malo pogledate ostačle dućane, i oni su vrlo oskudni s robom u ovo vrijeme. uostalom, neki dobavljači su im zajednički.

ne želim ovdje branit links, niti jedna trgovina nije amnestirana od grešaka, pa nie ni links. ali često vidim da se njima traži dlaka u jajetu...
nemam nikakvih interesa u linksu, prvi put sam tamo kupovao prije dvije godine, i od tad uglavnom ne kupujem nigdje drugdje. i imam svoje razloge. mogao bih i ja biti bijesan na njih zbog nekoliko situacija, ali kaj bih onda trebao reći za druge firme???

u links se vraćam ne zato što su savršeni i nepogrešivi, nego zato što su usprkos svim manama još uvijek barem korak dva ispred ostalih firmi.
i blizu su mi, što je istio bitan faktor.

kaj se tiče ljubaznosti prodavača u linksu kupujrem vrlo čessto kod njih, doveo sam sa sobom i nekoliko firmi i hrpu frendova tamo i nitko od nas ne može onako realno reći da su prem nama bili arogantni ili bahati ili grubi ili...
ako si ti fer i oni će biti fer prema tebi


i još nešto, zakaj se svi žale ovdje? links ima forum na kojem ima podforum za žalbe...
__________________
i5 2500k / asrock p67se / 4x4gb DDR3/ samsung evo 250gb ssd / 2 tb wd hdd / Gigabyte windforce GTX 950 / super flower 650w / CM 690
Roberto je offline  
Staro 06.09.2006., 23:08   #32
vex
Premium
Moj komp
 
vex's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2003
Lokacija: sl. brod
Postovi: 1,288
Jao sve neke mimoze čovječe...

Evo, ja radim u prodaji automobila...vi ste KIŠNE GLISTE za neke moje pacijente koji me dave do mjere da pitaju koliko će auto km napraviti, i još 300 čuda i svega...i onda kad takav lik ode, fakat nekad nemaš živaca posvetit se i odradit posao profesionalno idućeg čovjeka...ebiga, dešava se svima...na kraju krajeva, ja ne znam koliko dijelova ima multilink ovjes na mom autu, itd...

Neću sad tu litaniju pisat šta sam sve kupio tamo, ovo-ono, ali dečki su nabavljali stvari koje sam ja htio, a koje oni uopće nisu imali ni na webu niti igdje drugdje, i vječito zahtijevam stvari koje oni nemaju, ali nabave...i totalni respect na tome : goood : , jer znam koliko energije takve stvari oduzimaju... Tek sam prije mjesec dana prvi put bio tamo...inače samo web-shop...i odmah za***ancija, ovo-ono... tak da imajte nekad strpljenja i budite fer, ne vjerujem da ima plemića plave krvi ovdje, tak da chill-out, pa nisi pič*** da ti treba crveni tepih prostirati kad dolaziš

To kad si ti bio vjerovatno je Hrvoje završio razgovor sa mnom gdje ja opet nekog đavla tražim ( sad ih davim za GEIL neku memu, ni ja ne znam koju, niti nema je u HR, ali nabavit će mi je ubrzo vjerujem ) , a oni baš nemaju : roller : : roller : pa se čovjek naživcirao, i tu mu ti uletiš s nekim kulerom...

daj oladi malo, naruči nešto preko web-shopa : roller :
vex je offline  
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 06.09.2006., 23:10   #33
Chuby
Premium
Moj komp
 
Chuby's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,274
Nije li malo zalosno sto se doticni trgovac ili sto je vec nije ni potrudio dat alternativu, tipa "ok ne znam kakva je razlika ali evo ti oba pa vidi"? ili jednostavno, "cuj sad nema i ne znam kad ce doc ali ako ti pase moze se za xy kuna narucit iz zanzibara ili rijeke ili od kud vec"
nije li to bit zanimanja trgovac?
poruku "tog nema na lageru, odlazi!" mozes snimit na automat i ustedjet na placi za trgovca a njega rijesit muke
Chuby je offline  
Staro 06.09.2006., 23:15   #34
Zvijerko
Pečurka
 
Zvijerko's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2003
Lokacija: U blizini Osijeka
Postovi: 1,294
Ajd prije nego se zalocka, vidim da neki ovdje misle da je biti trgovac samo doći tamo, ispisati račun s vremena na vrijeme i super. To je najmanji dio posla jednog DOBROG trgovca. Najveći dio je taj da budeš 100% uslužan i spreman izaći u susret (naravno, bez pretjerivanja, da se ne bi sad javili neki s nekim ekstremnim situacijama). Meni se, kao kupcu, smrači pred očima kad dođem negdje spreman potrošiti novce i već na ulazu vidim da se trgovac mršti. Nije mi jasno kako itko od vas to može opravdavat. Niti to da pošalje nekog za komp pa neka si gleda. Ja znam da ja nešt prodajem, znao bih bar najosnovnije o tome, što očito ovdje ili nije bio slučaj ili trgovac nije bio raspoložen pa je samo htio odje... kupca što se nikako ne smije dogoditi. Koliko sam shvatio, Links se jako trudi biti fer i korektan prema kupcima te uvijek biti profesionalan, pa bi bilo u redu da se na ovakve pritužbe (iako nisu trebale biti ovdje već šefu tog trgovca) sankcioniraju. Da opet napomenem, ja sam do sad jednom poslovao s Linksom (nema ih u os), i bio sam jako zadovoljan brzinom i svime ostalim. Ali opet, nisam imao priliku poslovati niti s jednim trgovcem licem u lice, već isključivo webshop pa ne mogu govoriti o tome kakvi su trgovci.

Uostalom, jel vas ljude ne živcira kad dođete u T-com, recimo, i pitate nešto malo više o nekoj usluzi ili aparatu, a ona ženska za pultom bleji u vas ko tele u šarena vrata ili još gore tupi stalno istu glupost? Ili je jedno kad je u pitanju T-com, a sasvim drugo kad je u pitanju Links?

@Roberto
Ali vidi ovu situaciju: Ja dolazim s posla na kojem me također izje... u zdrav mozak hrpa kretena sa svojim glupostima u links kupiti nešt. I onda naletim na trgovca koji se tako ponaša. Kako reagirati?
__________________
ECS Z77H2-A2X Deluxe
I5 3350P
G-Skill 16 GB DDR3 2133MHz
Gainward Phantom GTX760
250 GB Samsung Evo Basic SSD
XFX XTR 650W
Silencio 650
Zvijerko je offline  
Staro 06.09.2006., 23:31   #35
Newbie Pro
Zule
Moj komp
 
Newbie Pro's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2005
Lokacija: ZG
Postovi: 1,983
Hoćeš reći da kad ti prodavač kaže "evo imaš tu net pa si pogledaj razlike" treba prijavit takvo ponašanje šefu da ga.... "sankcionira"? Čovjek ti nije rekao razliku između 2 coolera i šta treba, dobit otkaz, možda ima loš dan ajmo ga sad s***at, nije me očaravao smiješkom, itd.Stvar je u tome da recimo trebaš pristupati prodavaču ili bilo kojem djelatniku bilo koje profesije kao čovjeku, naravno ako se znaš ophodit s ljudima. A ove spike "ostavio sam tamo kila i kila kuna" i "on se ne želi trudit da dam xxx para za ovo" samo dokazuje ono što su stublina i vex rekli. Nhf, ovo nije napad na tebe ni obrana Linksa, već samo komentar iz moje perspektive jer sam dosta dugo radio sličan posao gdje si u kontaktu s ljudima 12 sati dnevno, a vjeruj mi, ima ih svakakvih. Doživio sam i čudnije stvari u drugim IT trgovinama i uopće se nisam obazirao na to.

Poz
__________________
Newbie Pro je offline  
Staro 06.09.2006., 23:38   #36
stuc
Banned
 
stuc's Avatar
 
Datum registracije: May 2005
Lokacija: Online
Postovi: 2,402
Potpisujem sve gore navedeno od @Newbie Pro

Sa ovim "oštećenim i osetljivim" se ne vrijedi raspravljat je to ne vodi nigdje...
stuc je offline  
Staro 06.09.2006., 23:45   #37
Router
Hejter
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2005
Lokacija: ZG
Postovi: 6,508
danas sam izmedju 13 i 13:30 bio u Linksu , u ducanu su bili jedan momak koji je slagao napajanja , jedan trgovac je posluzivao jednog kupca krupnije gradje , jedan mladji kupac je sjedio na onom kompu i gledao cjenik , i jos jedan trgovac je meni naplacivao servis .
sto je vise kleveta i lazi , TO JE MENI LINKS MILI I DRAZI , pa makar i nesto kod mene ne radi a kod njih na servisu radi
Router je offline  
Staro 06.09.2006., 23:51   #38
LARN81
ghotic warrior
Moj komp
 
LARN81's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2004
Lokacija: Jastrebarsko
Postovi: 398
Citiraj:
Autor BrunoZG Pregled postova
TOTALNI OFTOPIC:

Zmalamuth jesi ti zaposlen ?

Ajde mi molim te reci kaj ti to znaci? Kaj covjek mora biti zaposlen da kupi nesto? Ili kaj? Mozda si time htio rec da on nemoze znat muke nekog covjeka koji radi 8h ili vise dnevno, a Zmalamuth studira pa kako se je on sada uopce nezaposlen(to automatski formulira se ko razmazen) usudio nesto pitat covjeka koji radi. Ne bi htio flejmat ali bio sam s covjekom u linksu danas i sve kaj je napisao stoji.
__________________
LARN81 je offline  
Staro 06.09.2006., 23:53   #39
Zmalamuth
Inquisitor DeathWatch
Moj komp
 
Zmalamuth's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb-Rijeka
Postovi: 918
Citiraj:
Autor Router Pregled postova
danas sam izmedju 13 i 13:30 bio u Linksu , u ducanu su bili jedan momak koji je slagao napajanja , jedan trgovac je posluzivao jednog kupca krupnije gradje , jedan mladji kupac je sjedio na onom kompu i gledao cjenik , i jos jedan trgovac je meni naplacivao servis .
sto je vise kleveta i lazi , TO JE MENI LINKS MILI I DRAZI , pa makar i nesto kod mene ne radi a kod njih na servisu radi
I Poanta ovog posta : suicide

Ja imam 1.92m i krupnije sam grade
Frend je nizi od mene, sportas i "mladolikog" izgleda jesi li to pokusao reci?????? :confused:
__________________


i7 4770K cooled by Noctua NH-D14
Asus Sabertooth Z87
Corsair Vengeance Pro 2x8Gb 1866Mhz
EVGA GTX 1080 - 8gb -FTW GAMING
Logitech G500 & G510 Keyboard
OCZ Vertex4 256gb/Samsung SSD 850 Evo 500G /640Gb WD Black/2TB WD Black/3x2TB WD in sharkoon docking station
LG GH22
Corsair HX620W
Corsair Carbide 678c
Arctic Bionix F140mm x3
Phillips Brilliance 240PW - 24'''
Zmalamuth je offline  
Staro 06.09.2006., 23:57   #40
Zvijerko
Pečurka
 
Zvijerko's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2003
Lokacija: U blizini Osijeka
Postovi: 1,294
Citiraj:
Autor Newbie Pro Pregled postova
Hoćeš reći da kad ti prodavač kaže "evo imaš tu net pa si pogledaj razlike" treba prijavit takvo ponašanje šefu da ga.... "sankcionira"? Čovjek ti nije rekao razliku između 2 coolera i šta treba, dobit otkaz, možda ima loš dan ajmo ga sad s***at, nije me očaravao smiješkom, itd.Stvar je u tome da recimo trebaš pristupati prodavaču ili bilo kojem djelatniku bilo koje profesije kao čovjeku, naravno ako se znaš ophodit s ljudima. A ove spike "ostavio sam tamo kila i kila kuna" i "on se ne želi trudit da dam xxx para za ovo" samo dokazuje ono što su stublina i vex rekli. Nhf, ovo nije napad na tebe ni obrana Linksa, već samo komentar iz moje perspektive jer sam dosta dugo radio sličan posao gdje si u kontaktu s ljudima 12 sati dnevno, a vjeruj mi, ima ih svakakvih. Doživio sam i čudnije stvari u drugim IT trgovinama i uopće se nisam obazirao na to.

Poz
Sankcioniranje ne znači otkaz. I molio bih da idući put proučiš riječnik prije ikakvih ispravki mojih navoda.

Prodavač je taj koji, prvenstveno, s kupcem se mora odnositi kao s čovjekom. Ako je navod iz prvog posta točan, to nije bio slučaj.

Ne znam koliko ste vi ljudi morali raditi s ljudima iz državne uprave. Ali et znam da su ti ljudi u pravilu ljeni do bola i nazad i na svaki mogući način će izbjeć imalo više posla nego li moraju napravit pa makar to značilo otpilit nekog. Primjetio sam da ti ljudi, u pravilu, svaki dan imaju loš dan. I sad bih ja, koji tamo dolazim samo zato jer moram, a oni dobiju plaćeno, trebao se prema toj osobi odnositi kao prema ne znam kome, dok ta osoba na sve načine pokušava mene odje...? Interesantan pristup. Sva sreća pa smo mi koji dajemo novce ovdje da trgovcima ne bi bilo dosadno, a ne oni tu zbog nas.

I ne, ne kažem da se treba prema trgovcima odnositi kao prema ološu ili se iživljavat na njima, čak naprotiv. Slažem se da mora postojati neko međusobno razumjevanje, ali ako trgovac već u startu se ponaša prema kupcu na taj način, ne vidim zašt bih morao kao kupac to trpiti ili još gore ulizivat se trgovcu jer je on jadan imao težak dan. Pa pobogu, mogao sam ja tamo doć nakon puno težeg dana, ali sumnjam da to njega nešt pretjerano brine
__________________
ECS Z77H2-A2X Deluxe
I5 3350P
G-Skill 16 GB DDR3 2133MHz
Gainward Phantom GTX760
250 GB Samsung Evo Basic SSD
XFX XTR 650W
Silencio 650
Zvijerko je offline  
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 06.09.2006., 23:57   #41
Router
Hejter
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2005
Lokacija: ZG
Postovi: 6,508
poanta je da tvoje pljuvanje Linksa nema poante .
ako ti se ne svidja, nosi svoje kune u drugi ducan .
ionako se kupcima u ovoj drzavi daje previse prava , da i jednog dana si radio
u trgovini znao bi .
ne vjerujem da sam vidio vas dvojicu jer ovaj krupniji je plcaoa racun od skoro 1000kn preko kartice , sad sam se tek sjetio toga , pa to niste ziher bili vas dvojica .
Router je offline  
Staro 07.09.2006., 00:00   #42
LARN81
ghotic warrior
Moj komp
 
LARN81's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2004
Lokacija: Jastrebarsko
Postovi: 398
Citiraj:
Autor Router Pregled postova
danas sam izmedju 13 i 13:30 bio u Linksu , u ducanu su bili jedan momak koji je slagao napajanja , jedan trgovac je posluzivao jednog kupca krupnije gradje , jedan mladji kupac je sjedio na onom kompu i gledao cjenik , i jos jedan trgovac je meni naplacivao servis .
sto je vise kleveta i lazi , TO JE MENI LINKS MILI I DRAZI , pa makar i nesto kod mene ne radi a kod njih na servisu radi
Mislim da se ipak radi o "zavjeri" jer je prijatelj slucajno naveo krivo vrijeme kad smo bili tamo,a poanta je bila isprovocirat ljude na forumu i navest gomilu "lazi", jer ipak smo mi kako je Bruno_Zg odmah shvatio nezaposleni pa ubijamo vrijeme zagorcavajuci zivot ljudima na forumu i linksu... i drugdje.
Srecom ti si ju otkrio...BRAVO! : lol2 :
__________________
LARN81 je offline  
Staro 07.09.2006., 00:06   #43
Zvijerko
Pečurka
 
Zvijerko's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2003
Lokacija: U blizini Osijeka
Postovi: 1,294
Citiraj:
Autor Router Pregled postova
poanta je da tvoje pljuvanje Linksa nema poante .
ako ti se ne svidja, nosi svoje kune u drugi ducan .
ionako se kupcima u ovoj drzavi daje previse prava , da i jednog dana si radio
u trgovini znao bi .
ne vjerujem da sam vidio vas dvojicu jer ovaj krupniji je plcaoa racun od skoro 1000kn preko kartice , sad sam se tek sjetio toga , pa to niste ziher bili vas dvojica .
Probaj voditi trgovinu s takvim razmišljanjem, ne mislim da bi daleko dogurao. I ne bih se baš složio da kupci imaju previše prava (bar onih koje mogu iskoristiti s obzirom na našu prekrasnu pravnu državu), pogotovo ako gledamo države tipa Njemačka.
__________________
ECS Z77H2-A2X Deluxe
I5 3350P
G-Skill 16 GB DDR3 2133MHz
Gainward Phantom GTX760
250 GB Samsung Evo Basic SSD
XFX XTR 650W
Silencio 650
Zvijerko je offline  
Staro 07.09.2006., 00:07   #44
Roberto
Premium
Moj komp
 
Roberto's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,536
Citiraj:
Autor Zvijerko Pregled postova
Ali vidi ovu situaciju: Ja dolazim s posla na kojem me također izje... u zdrav mozak hrpa kretena sa svojim glupostima u links kupiti nešt. I onda naletim na trgovca koji se tako ponaša. Kako reagirati?

Slažem se da to baš nije lijepo. i sam se vrlo često nađem naživciran i lud kad idem s vrlo stresnog i zahtjevnog posla na kojem sam odradio 10-satno radno vrijeme, u kojem mi nitko neće platiti prekovremene sate, a plaća mi je i bez toga mala.
Eh sad, kako reagirati? Svaki čovjek drukčije reagira takvim situacijama. Ja osobno uvijek pokušavam imati razumijevanja za onog s kim razgovaram ili surađujem.
Ali, isto tako znam da svatko može imati loš dan. Spreman sam oprostiti trgovcima takve neke sitne gluposti ako nisu učestale. Dva tri puta ću oprostiti, ali ako vidim da me konstantno p..... u mozak, e onda me tamo vjerojatno više neće vidjet.
Mislim da su općenito ljudi danas u poslovnom svijetu izloženi prevelikom stresu što ih čini vrlo zatvorenima za neke specifičnije međuljudske odnose i da su ljudski odnosi postali vrlo površni i loši, i iz te pozicije čitam ovakve situacije. Ali to je već za neku filozofskiju temu.
Što se ovog konkretnog slučaja tiče volio bih čuti cijelu priču s oba dvije strane, u cjelovitom kontekstu.
Akonniš drugo, links treba s ovakvim kritikama držati pod kontrolom, da se ne pokvare jer i dalje mislim da su usprkos svemu broj 1 kod nas.
__________________
i5 2500k / asrock p67se / 4x4gb DDR3/ samsung evo 250gb ssd / 2 tb wd hdd / Gigabyte windforce GTX 950 / super flower 650w / CM 690
Roberto je offline  
Staro 07.09.2006., 00:07   #45
Zmalamuth
Inquisitor DeathWatch
Moj komp
 
Zmalamuth's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb-Rijeka
Postovi: 918
Citiraj:
Autor Router Pregled postova
poanta je da tvoje pljuvanje Linksa nema poante .
ako ti se ne svidja, nosi svoje kune u drugi ducan .
ionako se kupcima u ovoj drzavi daje previse prava , da i jednog dana si radio
u trgovini znao bi .
ne vjerujem da sam vidio vas dvojicu jer ovaj krupniji je plcaoa racun od skoro 1000kn preko kartice , sad sam se tek sjetio toga , pa to niste ziher bili vas dvojica .
Ja sam bio onda u 13.31h
onda si ti vec otisao????? :clap:

Na prvoj blagajni do ulaza su bili tip i zena i kupovali komp sa prodavacem koji je bio maksimalno ljubazan, za sta cete koristit komp, koliki vam je limit, pa da vam slozimo najbolju varijantu, jer ekipa se nije bas kuzila u kompove.
TO ja zovem uslužnost i ljubaznost.

onda ovaj hrvoje, i na slijedecem je isto bio netko, nisam zapamtio.
Evo dovoljno "wanna be Sherlock Holmes" : bonker2


EDIT:

Ja ne pljujem links, nego prodavača u linksu koji se tako ponaša. on živi od mene a ne obrnuto, ja ostavljam njemu svoju lovu koja mi nije pala sa neba.
__________________


i7 4770K cooled by Noctua NH-D14
Asus Sabertooth Z87
Corsair Vengeance Pro 2x8Gb 1866Mhz
EVGA GTX 1080 - 8gb -FTW GAMING
Logitech G500 & G510 Keyboard
OCZ Vertex4 256gb/Samsung SSD 850 Evo 500G /640Gb WD Black/2TB WD Black/3x2TB WD in sharkoon docking station
LG GH22
Corsair HX620W
Corsair Carbide 678c
Arctic Bionix F140mm x3
Phillips Brilliance 240PW - 24'''
Zmalamuth je offline  
Staro 07.09.2006., 00:14   #46
Zvijerko
Pečurka
 
Zvijerko's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2003
Lokacija: U blizini Osijeka
Postovi: 1,294
Citiraj:
Autor Roberto Pregled postova
Što se ovog konkretnog slučaja tiče volio bih čuti cijelu priču s oba dvije strane, u cjelovitom kontekstu.
Akonniš drugo, links treba s ovakvim kritikama držati pod kontrolom, da se ne pokvare jer i dalje mislim da su usprkos svemu broj 1 kod nas.
Potpisujem
__________________
ECS Z77H2-A2X Deluxe
I5 3350P
G-Skill 16 GB DDR3 2133MHz
Gainward Phantom GTX760
250 GB Samsung Evo Basic SSD
XFX XTR 650W
Silencio 650
Zvijerko je offline  
Staro 07.09.2006., 00:46   #47
Roberto
Premium
Moj komp
 
Roberto's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,536
Samo da kažem:
Hrvoje, Miljenko, Kristijan - dečki ne dajte se
__________________
i5 2500k / asrock p67se / 4x4gb DDR3/ samsung evo 250gb ssd / 2 tb wd hdd / Gigabyte windforce GTX 950 / super flower 650w / CM 690
Roberto je offline  
Staro 07.09.2006., 01:03   #48
mat
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: zg
Postovi: 2,105
ma kakve su to gluposti da nekakav nick Vedran_Links tu pise replyove na forumu i savjetuje kupce kako oni trebaju reagirati. i kakve su to kretenarije da se prema kupcu bezobrazno odnosi a jedino obrazlozenje koje se na to daje je da je prodavac "imao los dan". e pa nemoze. nemozes imat los dan. daj se svi skupa malo spustite na zemlju, niste normalni.

links - ducancic iza placa sa majcama "staff" glumi gazdu. ma nemoj. zacrtali ste si u glave da je tamo super i odlicno i nista to ne moze promjeniti. u ***enom hotelu s 2 zvijezdice ce te u svako doba dana i noci posluziti sa smjeskom na licu i nezaboravnim pitanjem - "trebate li jos nesto?". nema uspjesnog poduzeca koje ne tretira svakog covijeka koji samo nazove, a ne cak kroci nogom u djelatnost ili CAK! ostavi dojam da ce ostaviti svoj novac tamo, kao boga. kupovao sam u puno ducana puno razlicitih stvari, od tehnike do bokserica i carapa na placu. pa ti cak i na placu neumorno skace oko tebe i trazi bolje paradajze i vece carape i u drugoj boji marame. i nema sanse da ne mozes probat. a kamoli da te ne pita ako trebas leptir-mašnu, koja ti se vise svida od ove 2 koje imamo. u sheraton kad dodem na kavu na pladnju mi racun nosi a vratar wc-a samo kaj mi pimpek ne primi dok pisam. oprosti veliki gospon links, "kralju" hrvatskog PC trzista. ispricavam se sto neznam apsolutno nista o coolerima ali mi treba jedan i, zamisli, ocekujem da mi ti kazes kakav je koji od ova 2 koja mi se bas eto svidaju jer mi je super kombinacija slovi i brojki modela.

balkanci jedni, daj se malo spustite na zemlju i povisite si kriterije na sto imate potpuno pravo. moja graficka jos dan danas ne radi kako spada iako je pod garancijom i iako je bila u njihovom servisu i iako su mi oni i naplatili pola sata servisa buduci da "nema greske" i iako sam na njihov prijedlog istovario jos 150kn za vf700. ja sam vjerojatno psihotican pa mi se prividaju artifekti, lom cijele slike i apsolutna nemogucnost rada.

hg-šrot, ve-mulj, t-šrot, m$ i slicne firme koje "kovaju svjetsku urotu da uvrijede, ponize i opeljese nas potrosace" barem imaju 24h tel. podrsku, kulturne ljude, mogucnost isprobavanja svega sto hocu kupiti i osoblje koje odgovara na svako pitanje.

i da se zna, niti inace imam nesto osobno protiv linksa, niti za. imam protiv ova 3 primjera u zadnja 2 dana, protiv ovaca koje su gluhe i njeme a najvise protiv te politike doticnog ducana koja, sto god se dogodilo, i dalje izigrava sveca s onom dobrom starom "mama, nisam ja!". kuš svi više i o linksu i o svakoj drugoj firmi na ovome planetu. iznosenje neugodnih iskustava je jedno, zalaganje za nekoga koga totalno boli k... za tebe je nista manje od glupo.

tko ste vi ovdje na kraju krajeva da sudite ikome na ovome svijetu ukljucujuci neku firmu. pravo slobodnog izrazavanja je jedno, spam i kretenizam je nesto sasvim drugo. kao sto vam je atha (koji ce uz vas 58 takoder imati jako puno protiv ovog posta) vise puta predlozio, www.forum.hr i furaj stari moj.
mat je offline  
Staro 07.09.2006., 01:24   #49
Roberto
Premium
Moj komp
 
Roberto's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,536
prvi koji reba na www.forum.hr si ti mat...

s obzorom na sve što smo do sad čuli od tebe, dopusti da malo posumnjamo u kredibilitet tvoje izjave, a fakat si svašta nadrobio. i vjerojatno ne kužiš da mene i većinu ljudi ovdje boli ona stvar za ljude iz linksa, već da samo iznosimo svoja pozitivna iskustva. tvoj slučaj s grafom ne bih komentirao, ti i hardware nakon onih distancera, hmm pitam se pitam...
kaj se tiče dučančića iza placa, fala Bogu da je to kaj je. il ije tebi draže negdje drugdje čekati jedan ventilator ćuku vremena? samo izvoli
a kad u dućanima budu radili strojevi onda će se i smejškat 24h na dan i biti dosadno ljubazni nonstop.
ak misliš da su u linksu ljudi neljubazni očito baš i nisi bio puno kod njih, a bome ni u drugim dućanima info robe kod nas jer bi znao razliku.
a da si malo proputovao svijetom vidio bi da je ljubaznost koju vidipš od ugostiteljskih tipova u američkim filmovima samo film...
ako netko dođe u dućan sa stavom ''ja sam uvijek u pravu'' pa makar mi dva sata pilio živce jer nema kaj pametnije za radit u životu.... OMG

ma ne da mi se više, idem spat.
__________________
i5 2500k / asrock p67se / 4x4gb DDR3/ samsung evo 250gb ssd / 2 tb wd hdd / Gigabyte windforce GTX 950 / super flower 650w / CM 690
Roberto je offline  
Staro 07.09.2006., 01:33   #50
mat
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: zg
Postovi: 2,105
Citiraj:
s obzorom na sve što smo do sad čuli od tebe, dopusti da malo posumnjamo u kredibilitet tvoje izjave, a fakat si svašta nadrobio. i vjerojatno ne kužiš da mene i većinu ljudi ovdje boli ona stvar za ljude iz linksa, već da samo iznosimo svoja pozitivna iskustva. tvoj slučaj s grafom ne bih komentirao, ti i hardware nakon onih distancera, hmm pitam se pitam...
slobodni ste svi koji su zainteresirani bilo kada doci i vidjeti graficku karticu na djelu, vidjeti opis mog kvara na primci i vidjeti rjesenje primke i opis "rjesenja"

Citiraj:
kaj se tiče dučančića iza placa, fala Bogu da je to kaj je. il ije tebi draže negdje drugdje čekati jedan ventilator ćuku vremena? samo izvoli
a kad u dućanima budu radili strojevi onda će se i smejškat 24h na dan i biti dosadno ljubazni nonstop.
ne strojevi, ljudi. jer ce ili se smjeskat cjeli dan, ili ce stajat u redu za kruh. vidi sto ti je lakse

Citiraj:
ak misliš da su u linksu ljudi neljubazni očito baš i nisi bio puno kod njih, a bome ni u drugim dućanima info robe kod nas jer bi znao razliku.
nisam rekao da mislim da su neljubazni. dapace, prema meni nikada nisu bili takvi

Citiraj:
a da si malo proputovao svijetom vidio bi da je ljubaznost koju vidipš od ugostiteljskih tipova u američkim filmovima samo film...
nisam svijetom ali europom jesam. od high-class ugostiteljskih objekata do low-class hostela, prenocista i privatnih smjestaja. iako sam velik ljubitelj filmova ne, ne vadim svoja iskustva iz tog izvora

Citiraj:
ma ne da mi se više, idem spat.
da ovaj forum ima svoja nekakva normalna pravila i objektivne admine/modove, zbog ove rasprave nikada nebi morao ostati budan. jer je nebi ni bilo
mat je offline  
Staro 07.09.2006., 01:48   #51
SlavoS
Premium
 
Datum registracije: May 2003
Lokacija: Samobor
Postovi: 1,115
citam ovo i nemogu doc sebi.

citava prica se svodi na:

nedirajte mi Links jer ja cu...

svi smo mi Links...

u zadnjih nekoliko dana par ljudi ( i ja medju njima ) imalo je losih iskustava.
fer i korektno je rec ostalima da postoje problemi.
koliko vidim niko ne pljuje sve zaposlenike i firmu kao takvu, vec pojedinca/e .

postavljam sam sebi, a i ostaloma pitanje: zna li se razlika izmedju kolektivne i pojedinacne krivnje/odgovornosti :confused:
__________________
SS
SlavoS je offline  
Staro 07.09.2006., 02:44   #52
Mr. M
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Zg
Postovi: 714
Citiraj:
Autor SlavoS Pregled postova
postavljam sam sebi, a i ostaloma pitanje: zna li se razlika izmedju kolektivne i pojedinacne krivnje/odgovornosti :confused:

Ocito ovdje postoji samo kolektivna krivnja, jer svi pocinju s tim da je los links, a ne usluga nekog prodavaca tamo (kao sto mozes u ovom thredu vidjeti, ime prodavaca je spomenuto zadnje, do tada je samo ime Links bilo negativno).

Nije mi jasno, kad se branis s tim da se 10 godina bavis kompovima, kazes da neznas da je nesto izislo (a VF900 nije bas novi proizvod, izisao je prije ljeta, ako se ne varam). To bi znacilo da se nisi ni potrudio pogledati sto je novo, a siguran sam da si trazio da vidis coolere i dobio iste.

I da, netko je spomenuo da nemozes imati los dan 365 dana u godini. Ti to iz jedno loseg iskustva (ili dva) sudis o tom prodavacu da ima los dan 365 dana u godini?!
__________________

Mr. M je offline  
Staro 07.09.2006., 02:51   #53
Ladybug
Premium
Moj komp
 
Ladybug's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: n/a
Postovi: 898
Gluposti. Trgovac radi u uslužnom zanimanju, znači - on služi svojim kupcima, end of story. I kod mene bi popili finu šamarčinu da se tako razgovaraju, ako ništa drugo onda verbalnu, i ne bi bilo prvi put da se libim tog poteza. A ak se stvarno probahate, imaš tu knjigu žalbi, zvati šefa, novine, Udrugu Potrošača... Raznorazne pizde materine. Nitko nije nedodorljiv, osim Zdravka Mamića. Pijana sam, ali znam što govorim.
Ladybug je offline  
Staro 07.09.2006., 03:01   #54
Mr. M
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Zg
Postovi: 714
Citiraj:
Autor Ladybug Pregled postova
I kod mene bi popili finu šamarčinu da se tako razgovaraju, ako ništa drugo onda verbalnu, i ne bi bilo prvi put da se libim tog poteza.

Mislim da bi bila fino zamoljena da vise ne dolazis...
__________________

Mr. M je offline  
Staro 07.09.2006., 05:21   #55
spawn
Premium
Moj komp
 
spawn's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Istra
Postovi: 7,928
Ja ne kuzim sta pizdite bez veze. Ne svidja ti se usluga,nemoj ichi. Treba ti neka komponenta ,trazi drugdje. Nema? Cekaj da neka trgovina dobije. Thats it. Gdje bih ja bio da sam se zalio na svaku trgovinu gdje mi se nije svidjalo. Bez veze bih zaspamao forum.
spawn je offline  
Staro 07.09.2006., 07:13   #56
Sky
Guest
 
Datum registracije: Apr 2003
Postovi: 4,085
Citiraj:
Autor mat Pregled postova
ma kakve su to gluposti da nekakav nick Vedran_Links tu pise replyove na forumu i savjetuje kupce kako oni trebaju reagirati. i kakve su to kretenarije da se prema kupcu bezobrazno odnosi a jedino obrazlozenje koje se na to daje je da je prodavac "imao los dan". e pa nemoze. nemozes imat los dan. daj se svi skupa malo spustite na zemlju, niste normalni.

links - ducancic iza placa sa majcama "staff" glumi gazdu. ma nemoj. zacrtali ste si u glave da je tamo super i odlicno i nista to ne moze promjeniti. u ***enom hotelu s 2 zvijezdice ce te u svako doba dana i noci posluziti sa smjeskom na licu i nezaboravnim pitanjem - "trebate li jos nesto?". nema uspjesnog poduzeca koje ne tretira svakog covijeka koji samo nazove, a ne cak kroci nogom u djelatnost ili CAK! ostavi dojam da ce ostaviti svoj novac tamo, kao boga. kupovao sam u puno ducana puno razlicitih stvari, od tehnike do bokserica i carapa na placu. pa ti cak i na placu neumorno skace oko tebe i trazi bolje paradajze i vece carape i u drugoj boji marame. i nema sanse da ne mozes probat. a kamoli da te ne pita ako trebas leptir-mašnu, koja ti se vise svida od ove 2 koje imamo. u sheraton kad dodem na kavu na pladnju mi racun nosi a vratar wc-a samo kaj mi pimpek ne primi dok pisam. oprosti veliki gospon links, "kralju" hrvatskog PC trzista. ispricavam se sto neznam apsolutno nista o coolerima ali mi treba jedan i, zamisli, ocekujem da mi ti kazes kakav je koji od ova 2 koja mi se bas eto svidaju jer mi je super kombinacija slovi i brojki modela.

balkanci jedni, daj se malo spustite na zemlju i povisite si kriterije na sto imate potpuno pravo. moja graficka jos dan danas ne radi kako spada iako je pod garancijom i iako je bila u njihovom servisu i iako su mi oni i naplatili pola sata servisa buduci da "nema greske" i iako sam na njihov prijedlog istovario jos 150kn za vf700. ja sam vjerojatno psihotican pa mi se prividaju artifekti, lom cijele slike i apsolutna nemogucnost rada.

hg-šrot, ve-mulj, t-šrot, m$ i slicne firme koje "kovaju svjetsku urotu da uvrijede, ponize i opeljese nas potrosace" barem imaju 24h tel. podrsku, kulturne ljude, mogucnost isprobavanja svega sto hocu kupiti i osoblje koje odgovara na svako pitanje.

i da se zna, niti inace imam nesto osobno protiv linksa, niti za. imam protiv ova 3 primjera u zadnja 2 dana, protiv ovaca koje su gluhe i njeme a najvise protiv te politike doticnog ducana koja, sto god se dogodilo, i dalje izigrava sveca s onom dobrom starom "mama, nisam ja!". kuš svi više i o linksu i o svakoj drugoj firmi na ovome planetu. iznosenje neugodnih iskustava je jedno, zalaganje za nekoga koga totalno boli k... za tebe je nista manje od glupo.

tko ste vi ovdje na kraju krajeva da sudite ikome na ovome svijetu ukljucujuci neku firmu. pravo slobodnog izrazavanja je jedno, spam i kretenizam je nesto sasvim drugo. kao sto vam je atha (koji ce uz vas 58 takoder imati jako puno protiv ovog posta) vise puta predlozio, www.forum.hr i furaj stari moj.
Ah, mr. papirnati distancer se javio... : roller :
Sky je offline  
Staro 07.09.2006., 08:56   #57
raf
šlap
Moj komp
 
raf's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2006
Lokacija: Zagreb, centar
Postovi: 939
Evo i mog neugodnog iskustva,
odem u linksa kupiti zvucnike (x-530 btw), pitam prodavaca oce to raditi na audigyjevoj 7.1 zvucnoj, jer sam u uputstvima za zvucnu vidio da se nespaja standardni 3.5mm jack vec neki koji ima 4 kontakta, a ne standardno 3. I lik mi lijepo kaze da nezna ali da moze provjeriti u servisu i da nikad nije bilo problema. Ja reko ajd dobro, daj valjda ce sljakat i kupim. Mislim stvarno je ljubazan, jos je trazio tu moju zvucnu iza sebe pa da vidi, al nije imao pa je rekao ono gore.

I sad odem ja na kraj pulta da mi da zvucnike, i lik mi da papire i kaze evo potpisi ja idem u skladiste (ili di vec, ali izvan trgovine) po zvucnike. Na sto sam stvarno bio zacuden jer lijepo pise "Molimo prekontrolirajte robu prije preuzimanja .... .. . ..". O reko mu ja potpisati cu kad dobijem zvucnike, ono sta je mislio da cu ih samo vidjeti i da ih mozda necu uzeti pa da nejde dzaba po njih u skladiste?
Ono ipak sam ih platio vec.
Onda se nekako namrstio, i osao po njih. kada sam vidio da nosi kutiju potpisao sam, reko ajd hvala i bok, i jos jednom bok onumu kojem sam platio. Dovidenja mi je rekao samo onaj koji mi je naplatio.
Toliko od mene....
raf je offline  
Staro 07.09.2006., 09:15   #58
Gabre
Lika u mom srcu
Moj komp
 
Gabre's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Canada, Toronto
Postovi: 9,887
Citiraj:
Autor Roberto Pregled postova
prvi koji reba na www.forum.hr si ti mat...

s obzorom na sve što smo do sad čuli od tebe, dopusti da malo posumnjamo u kredibilitet tvoje izjave, a fakat si svašta nadrobio. i vjerojatno ne kužiš da mene i većinu ljudi ovdje boli ona stvar za ljude iz linksa, već da samo iznosimo svoja pozitivna iskustva. tvoj slučaj s grafom ne bih komentirao, ti i hardware nakon onih distancera, hmm pitam se pitam...
kaj se tiče dučančića iza placa, fala Bogu da je to kaj je. il ije tebi draže negdje drugdje čekati jedan ventilator ćuku vremena? samo izvoli
a kad u dućanima budu radili strojevi onda će se i smejškat 24h na dan i biti dosadno ljubazni nonstop.
ak misliš da su u linksu ljudi neljubazni očito baš i nisi bio puno kod njih, a bome ni u drugim dućanima info robe kod nas jer bi znao razliku.

a da si malo proputovao svijetom vidio bi da je ljubaznost koju vidipš od ugostiteljskih tipova u američkim filmovima samo film...
ako netko dođe u dućan sa stavom ''ja sam uvijek u pravu'' pa makar mi dva sata pilio živce jer nema kaj pametnije za radit u životu.... OMG


ma ne da mi se više, idem spat.
prijatelju, ti si taj koji očito nisi putovao svijetom. Jer da jesi, onda bi i znao kakva je ljubaznost "u vani".
A ovo kod nas nije ljubaznost. a-a.


mislio sam da neću ništa komentirati, ali moram..
Nije mi jasno kako ekipa reagira kad se na links ili njegove zaposlenike nešto loše kaže, odmah se svi skoče, TO JE NAJBOLJA TRGOVINA, TI SI SAM KRIV...

bože...

A kad netko kaže, imao sam nekih nesporazuma u hgspotu ili vemil-u, odmah svi: LOPOVI GAMAD STOKA; TAKVI SU...

Iskreno, ja sam imao loših iskustava sa svim navedenim prodavaonicama, uključujući i HVALJENI Links...

isto tako i pozitivnih....
Gabre je offline  
Staro 07.09.2006., 09:23   #59
LARN81
ghotic warrior
Moj komp
 
LARN81's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2004
Lokacija: Jastrebarsko
Postovi: 398
Citiraj:
Autor Mr. M Pregled postova
Ocito ovdje postoji samo kolektivna krivnja, jer svi pocinju s tim da je los links, a ne usluga nekog prodavaca tamo (kao sto mozes u ovom thredu vidjeti, ime prodavaca je spomenuto zadnje, do tada je samo ime Links bilo negativno).

Nije mi jasno, kad se branis s tim da se 10 godina bavis kompovima, kazes da neznas da je nesto izislo (a VF900 nije bas novi proizvod, izisao je prije ljeta, ako se ne varam). To bi znacilo da se nisi ni potrudio pogledati sto je novo, a siguran sam da si trazio da vidis coolere i dobio iste.

I da, netko je spomenuo da nemozes imati los dan 365 dana u godini. Ti to iz jedno loseg iskustva (ili dva) sudis o tom prodavacu da ima los dan 365 dana u godini?!

A ti bi se prijatelju mogo i naucit quotat ljude, ako kuzis kaj ti ocu rec...
I kakve veze ima kaj je covjek 10 godina u informatici? Je ti napisao par thread-ova prije cime se bavi konkretno... Uostalom pitao je covjeka za pultom najnormalnije koji mu se cooler vise isplati racunajuci na njihovo iskustvo, koje su mogli upotpunit od komentara drugih kupaca. Znaci nije davio covjeka tamo 2h nego je normalno pitao za misljenje...da potvrdi svoj neki stav ili znanje ili sta vec.
__________________
LARN81 je offline  
Staro 07.09.2006., 09:28   #60
Matesonik
prcknedl
Moj komp
 
Matesonik's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,131
ajde dosta. zasto bi linksovci bili sveti? zasto njihov zaposlenik nema pravo na pogresku? zasto se za to mora poseban thread otvarati i izazivati flame? da tako za neku drugu firmu, bila bi ga puna sql baza... uostalom, imate thread "provale informatickih ducana part.xy" i to bash ovdje, pod ostalo...

bilo je u linksu nekorektnih, ali je bilo i onih koji su mi trcali u bobovacku po vent.
bilo je u vemilu turboljubaznih, ali je bilo i nejavljanja na telefon.
bilo je u hgspotu vishesatnih cekanja na isporuku, ali i reklamacije rijesene u roku 1min.

nitko nije savrshen, nitko nije iskljucivo losh.
Matesonik je offline  
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Zaključane teme



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na