Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Software > Web dizajn, programiranje i ostalo
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 25.07.2015., 23:04   #1
elzel
Premium
Moj komp
 
elzel's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2004
Lokacija: Zlatar Bistrica
Postovi: 747
Cijena web stranica i ažuriranja

Počeo sam raditi u jednoj informatičkoj firmi i time je ta firma počela nuditi web stranice, dakle izrađujem ih ja. Nismo sigurni za cijenu koju da pišemo u ponudi, pa molim pomoć. Radimo ponudu za stranicu lanca trgovina, poljoapoteka i informatičkih dućana. Ne radi se o webshopu nego bi to bilo sadržaja otprilike ovakovog: http://www.preis-super.hr/, dakle ažuriranje se svodi na upload novih tjednih kataloga i novih akcija (do 20 proizvoda).
Molim one koji se kuže da mi otprilike vele cijenu samoe stranice, a zatim i naplaćivanja ažuriranja. Hvala puno!
elzel je offline   Reply With Quote
Staro 26.07.2015., 00:15   #2
Bubba
E Pluribus UNIX
Moj komp
 
Bubba's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2002
Lokacija: M82
Postovi: 6,543
Kao i obicno, koliko vrijedi tvoj sat rada i koliko ti tih istih sati treba da napravis zeljeni posao. Nema tu neke mudrosti prevelike...
__________________
Programer
Rok od dva mjeseca u stvari znači četiri, ali nikako ispod šest.
Bubba je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 26.07.2015., 00:57   #3
Forace
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: Petrinja
Postovi: 1,604
Ima još jedino mudrost ako dodaš na to troškove poslodavca prema državi. Drugim rječima moraš znat neto i bruto i eto ti iznosa.
Forace je offline   Reply With Quote
Staro 26.07.2015., 06:57   #4
elzel
Premium
Moj komp
 
elzel's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2004
Lokacija: Zlatar Bistrica
Postovi: 747
Ok, ali tek ulazimo u biznis i nemamo pojma koliko bismo naplatili... Dajte puknite neku od do cifru pliz. Prema ovom primjeru.n
elzel je offline   Reply With Quote
Staro 26.07.2015., 09:52   #5
rodney
only fool, not a horse
Moj komp
 
rodney's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2008
Lokacija: near zgb
Postovi: 1,276
Pa otprilike kolika je tvoja netto satnica pa puta 3-4.
To je neki minimum. Jer mora i država i gazda zaradit, a ti si tu najmanji :P
__________________
"I intend to live forever. So far, so good."

job security - example
rodney je offline   Reply With Quote
Staro 26.07.2015., 09:59   #6
turbojc
Premium
Moj komp
 
turbojc's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2014
Lokacija: Slavonski Brod.
Postovi: 162
Ne znam jel vi njemu namjerno ne želite reći, ili se samo pravite grbadeve?

Pa čovjek vas lijepo pita koja bi bila normalna cijena satnice za takav posao.

Jel u redu da mu satnica bude 450 kuna?
Ako je, dobro, ako nije... što je onda u redu? Može 330 kuna satnica?
turbojc je offline   Reply With Quote
Staro 26.07.2015., 10:16   #7
rodney
only fool, not a horse
Moj komp
 
rodney's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2008
Lokacija: near zgb
Postovi: 1,276
Jao, to je razgovor koji trebaju obavljat gazda i kupac. Kako mi možemo znat koja je kupcu prevelika cijena, a gazdi premala? Mi možemo otprilike predložit, kao što jesmo, nekakvu orijentaciju i to je to.
__________________
"I intend to live forever. So far, so good."

job security - example
rodney je offline   Reply With Quote
Staro 26.07.2015., 10:17   #8
Forace
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: Petrinja
Postovi: 1,604
Pa ne znamo za koliko je on spreman radit? Pitanje je: koliku plaću želi dobit na kraju mjeseca? Minimalac 2600 kn, 3k, 5, .... 8 ... neka druga cifra?

Ist tako drugo je pitanje: koliko mu konkurencija naplaćuje takav posao?

Koliko su uopće spremni platit ti za koje misli radit stranice?

Problem je što ne postoji unifocirana cijena nego se računa temeljem više faktora.
Forace je offline   Reply With Quote
Staro 26.07.2015., 12:30   #9
Ag008
RESPECT MY AUTHORITAH
Moj komp
 
Ag008's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 7,343
Bubam napamet s obzirom da ovakve stranice ljudi iz garaže znaju raditi za 400-ak kn.
Nekih 800kn za izradu stranice i 200kn mjesečno za "održavanje, usluge servera i sl."
Sada bitno je koliko velika je firma za koju radite, da li fotografije poslovnice radite vi, što točno znači ažuiranje i sl.
Ako imate 7-8 lokalnih tvrtki kojima to isto radite onda ok. No koliko vidim ogledna stranica ima neki stari template dizajn, ništa moderno i složeno. Par stranica "o nama" i dva puta mjesečno stalvjanje 8 proizvoda pod "akcija" nije toliko skupo.
Većina tvrtki koja do sada nije imala web ili neki prastari to nije imala s razlogom (ne treba im, košta puno) i s takvim tvrtkama ne treba dati ponudu od 5000kn i 1000kn mjesečno jer sigurno to neće prihvatiti i uzeti.
__________________
.
Ag008 je offline   Reply With Quote
Staro 26.07.2015., 16:19   #10
tech
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,685
Oprostit ćeš mi šta nisam do kraja čitao...ali 800kn za izradu? I to firma koja ima x drugih mjesečnih troškova. Pa za tu lovu im je bolje okačit na vrata "vraćam se za 5 minuta" i sjedit na kavi.
400kn iz garaže je krajnje upitno.

Ako radiš za takvu lovu, onda bolje da ni ne radiš jer se ne cijeniš(pod uvjetom da to šta radiš valja). I to velim iz prve ruke nakon što sam se par puta opekao s tako niskim cijenama. Najniže što sam radio je bilo 100 eura, i to me na kraju priče koštalo više vremena i truda. Bolje da sam proveo to vrijeme na odesku ili gdjeveć i radio neku pizdariju za Abdulovu satnicu.

Kao što je netko rekao, cijena ovisi o više faktora. Reći da web košta tolko i tolko u lipu je bedasto. I još jedna stvar, ljudi su prevarantska gamad pa valja cijeli projekt naplaćivati po fazama. Tako si uvijek plaćen pa čak i ako odustanu na pola puta, a to se događa prilično često. Zajebi ključ u ruke princip, od 10 webova odrađenih tako pola ih više ne postoji jer a)nisu platili. b)propali su. c)zaboravili su na godišnje troškove.
Jednom sam čak imao slučaj di sam dostavio 3 drafta jer eto bili su super zainteresirani, sastanak odrađen korektno, još sam pristajao na izmjene tih draftova po njihovim muzičkim željama na licu mjesta. Rezultat? Nestali s lica zemlje, godinu dana kasnije imaju novi web vrlo sličan tom mom dostavljenom primjeru. No, sam sam si kriv.
tech je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 26.07.2015., 17:52   #11
elzel
Premium
Moj komp
 
elzel's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2004
Lokacija: Zlatar Bistrica
Postovi: 747
Ja mislim za takav web da bi bila cijena s PDV-om 2500kn + 500kn mjesečnog ažuriranja.
elzel je offline   Reply With Quote
Staro 26.07.2015., 19:17   #12
chief_wolfinjo
Premium
Moj komp
 
chief_wolfinjo's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2009
Lokacija: DS9
Postovi: 4,164
ekipa koja naplaćuje takav rad 800kn ili sl... najčešće ukradu premimum temu i onda promjene boja fonta.
chief_wolfinjo je offline   Reply With Quote
Staro 26.07.2015., 19:38   #13
sinisa1989
Bazinga
Moj komp
 
sinisa1989's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Križevci
Postovi: 3,873
Citiraj:
Autor Ag008 Pregled postova
Bubam napamet s obzirom da ovakve stranice ljudi iz garaže znaju raditi za 400-ak kn.
Nekih 800kn za izradu stranice i 200kn mjesečno za "održavanje, usluge servera i sl."
Što misliš koliko bi trajala izrada takve stranice? I najbitnije od svega, koliko bi firma zaradila?
__________________
The best place to hide a dead body
is page 2 of Google search results.
sinisa1989 je offline   Reply With Quote
Staro 26.07.2015., 20:52   #14
Forace
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: Petrinja
Postovi: 1,604
Ako je joomla u igri (a recimo primjer stranice što je OP jako vuče na nju) sa nekom default temomm, 20 proizvoda poslikaš i nekim batch jobom prilagodiš slike, digneš FTP.om to gore, napišeš detalje ....

Postavljanje: 4h uvrh glave, održavanje do 2h.

Gubio bi jer je 200 Kn malo nategnuto pogotovo jer radi firma, a ne pojedinac osim ako nije mislio da pojedinc to dobije na ruke ... tj. na neto.
Forace je offline   Reply With Quote
Staro 26.07.2015., 23:13   #15
sinisa1989
Bazinga
Moj komp
 
sinisa1989's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Križevci
Postovi: 3,873
Sve je to nategnuto, a takvi "jednostavni" zadaci (postavljanje teme i import proizvoda) postanu ubrzo gubitak ako u startu jasno ne definiraš što ulazi u cijenu.

Citiraj:
Autor elzel Pregled postova
/
Napravite nekakav plan pokušajte procijeniti koliko vam treba vremena za određeni dio posla. Ako nemate iskustva u tome, onda obavezno računajte na potencijalne probleme u izradi.
__________________
The best place to hide a dead body
is page 2 of Google search results.

Zadnje izmijenjeno od: sinisa1989. 26.07.2015. u 23:22.
sinisa1989 je offline   Reply With Quote
Staro 27.07.2015., 06:55   #16
elzel
Premium
Moj komp
 
elzel's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2004
Lokacija: Zlatar Bistrica
Postovi: 747
Ja imam iskustva u izradi, tu neće bit problema, ali ovo nam je prvi posao s webom i ne želimo si već u startu rušiti cijenu a opet hoćemo biti konkurentni. Za dan, dva ja to složim, ali ne mogu naplatit smiješne neke novce kao 1000 kn, pogotovo jer radim original template sam, stranica bude svjetska, s slider modulom za akcije. SEO optimzacija, praćenje posjeta i analiza, flipbook za katalog...
elzel je offline   Reply With Quote
Staro 27.07.2015., 09:39   #17
sinisa1989
Bazinga
Moj komp
 
sinisa1989's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Križevci
Postovi: 3,873
Onda je jasno da nećete to naplatiti 1000 kn. Prenesi nadređenima koliko je to otprilike posla u satima/danima i na temelju toga definirate ponudu. Nema druge.
Ili bubnite cifru s kojom sigurno nećete biti na gubitku.
__________________
The best place to hide a dead body
is page 2 of Google search results.
sinisa1989 je offline   Reply With Quote
Staro 27.07.2015., 09:45   #18
wnbeeeE
Premium
 
wnbeeeE's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2009
Lokacija: Pula
Postovi: 599
Cijena web stranica i ažuriranja

al me nasmijete sa tim ciframa..

Danas web nije web dizajn. Danas je web kombinacija specijalizacija u UX-u, UI-u, frontendu i backendu. Ako se radi o profi web, samo je nebo granica što se cijene tiče.

O cijeni raspravljajte jedino ako se radi o profesionalnoj usluzi, u suprotnom, radije uložite u kladionicu i manite se ćorava posla, veći su vam izgledi za uspjeh.

@elzel - sa našim klijentima se nećeš usrećiti. Web ispod 6k za mene ne postoji. Ako naši nedaju, ima ko će dat
__________________
Darker than a moonless night and hotter than hell itself, that is coffee.

Zadnje izmijenjeno od: wnbeeeE. 01.08.2015. u 06:35.
wnbeeeE je offline   Reply With Quote
Staro 01.10.2015., 18:58   #19
Obiraf
Registered User
 
Datum registracije: Jul 2013
Lokacija: Beograd
Postovi: 12
Koliko cenis sebe

2000 Kuna je realno.

Obiraf je offline   Reply With Quote
Oglas
 
Oglas
Oglasni prostor

Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na